Wyniki wyszukiwania dla:

krystyna pawłowicz

Liczba wyników: 186

Grażyna Torbicka:

Grażyna Torbicka: "Filmy Wajdy ustawiły moje życie"

Gwiazdy
Ponad tydzień temu zmarł Andrzej Wajda. W studio Dzień Dobry TVN jego twórczość wspominała Grażyna Torbicka, która ostatnio jest coraz częstszym gościem programu śniadaniowego. Dziennikarka przyznała, że razem z koleżankami z liceum utożsamiała się z postacią Agnieszki, którą grała Krystyna Janda w filmie "Człowiek z marmuru". Torbicka stwierdziła, że filmy Andrzeja Wajdy przyczyniły się do wyboru jej ścieżki kariery i ukształtowały to, jakim jest człowiekiem.
Msza żałobna za Andrzeja Wajdę w Warszawie.

Msza żałobna za Andrzeja Wajdę w Warszawie. "Zamknęła się epoka w historii kina"

Wiadomości
Wczoraj w warszawskim kościele odbyła się msza żałobna w intencji Andrzeja Wajdy. Na uroczystości pojawili się między innymi: Krystyna Janda, Adam Michnik, Janusz Głowacki, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski oraz wicepremier Piotr Gliński. Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Jacek Bromski przyznał podczas swojego przemówienia, że "zamknęła się epoka historii kina". Podczas homilii ks. Andrzej Luter wspomniał, że "przed odejściem Andrzej Wajda przyjął ostatnie namaszczenie i pojednał się z Bogiem".
Krystyna Zwierz o błędzie lekarzy i śmierci swojego męża

Krystyna Zwierz o błędzie lekarzy i śmierci swojego męża

Polska
Mąż Krystyny Zwierz chorował na przewlekłą białaczkę limfatyczną. Gdy zasłabł i trafił do szpitala, lekarze kazali mu czekać kilka godzin godzin na przetoczenie krwi. Niestety zabiegu nie doczekał. Po jego śmierci żona walczy o sprawiedliwość przed Trybunałem w Strasburgu.
Samusionek:

Samusionek: "Obecna sytuacja w Polsce przypomina czasy, kiedy palono kobiety na stosach!"

Gwiazdy
Anna Samusionek jest jedną z gwiazd, który poparły Ogólnopolski Strajk Kobiet. Ma on obejmować nie tylko absencję kobiet w pracy, lecz także liczne wydarzenia towarzyszące. W całej Polsce mają się odbyć manifestacje, happeningi i akcje dobroczynne mające na celu pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Przeprowadzenie strajku zaproponowała Krystyna Janda. Zdaniem gwiazdy Smoleńska sytuacja wokół projektu ustawy zaostrzającej przepisy antyaborcyjne przypomina czasy palenia kobiet na stosach. Autorzy projektu Stop aborcji chcą całkowitego zakazu przerywania ciąży, proponują też karanie za zabieg zarówno lekarza, jak i pacjentkę."Obecna sytuacja w Polsce przypomina czasy, kiedy palono kobiety na stosach. Kiedy mężczyźni się wypowiadają się na temat ciąży, to bardzo mnie to śmieszy i irytuje, bo nie mają na ten temat zielonego pojęcia i powinni zostawić te sprawy kobietom  Nie idę do pracy, bo nie mam akurat dnia zdjęciowego w tym dniu, więc trudno, żebym oprotestowała w ten sposób. Jeśli będą mogła iść, to na pewno w jakiś sposób to zamanifestuję".Przyłączycie się do strajku?
Sanepid o butelkowanej wodzie: nie ma powodu od niepokoju

Sanepid o butelkowanej wodzie: nie ma powodu od niepokoju

Polska
- Na podstawie wstępnych wyników wydaje się, że woda jest bezpieczna dla konsumentów. Zakład wstrzymał sprzedaż podejrzanych dwóch partii. Nie ma powodu do niepokoju - mówi Krystyna Szołomicka z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Laboratorium w Szczecinie badało próbki pobrane z rozlewni wody Żywiec w Mirosławcu, którą zatruł się klient - po wypiciu dwóch łyków trafił do szpitala z poparzeniami przełyku i jamy ustnej.
Pawłowicz:

Pawłowicz: "A co to jest czarny protest? Nie ma prawa aborcyjnego"

Wiadomości
Od wczoraj w Sejmie trwają prace nad najnowszą, radykalną wersją ustawy antyaborcyjnej. Debata toczy się wokół projektu zgłoszonego przez organizacje "pro-life". Chcą zapisów m.in. całkowicie zakazujących aborcji oraz wszelkich działań zagrażających płodowi. Oznacza to nie tylko konieczność rodzenia dzieci gwałcicieli, z trwałymi wadami czy wtedy, gdy poród zagraża życiu matki. To także koniec badań prenatalnych i nawet prostych zabiegóDziś o 17 pod Sejmem odbędzie się manifestacja przeciw proponowanym zmianom. Partia Razem pod hasłem Czarny Protest zachęca do wyrażenia swojego niezadowolenia i solidarności z kobietami. Uczestnicy protestu mają ubrać się na czarno. W mediach społecznościowych publikują zdjęcia z hasztagiem #czarnyprotest. O dzisiejszą manifestację zapytaliśmy polityków w Sejmie. Okazuje się, że niewielu z nich wie, czym jest czarny protest.
Szpak krytykuje konkurs piosenki w Opolu

Szpak krytykuje konkurs piosenki w Opolu

Gwiazdy
Laureatem tegorocznej Grand Prix w Opolu został Michał Szpak, mogący się pochwalić jednym z najbardziej oddanych fanklubów muzyków w Polsce. Wygrana Szpaka okazała się być solą w oku wielu innych gwiazd polskiej estrady, które na wieść o tym, że debiutujący w świecie polskiej muzyki wokalista wygrał z takimi "tuzami" jak Maryla Rodowicz czy Krystyna Prońko. Nie wszyscy przedstawiciele starszej generacji muzyków widzą w nim zagrożenie. Szpak podkreśla jednak, że czuł się nieswojo odbierając statuetkę z rąk Jacka Kurskiego. Jest zdania, że debiutanci nie powinni stawać w szranki z doświadczonymi artystami. Sugeruje też, że on sam nie został wybrany ze względu na dobry utwór, ale jego osobowość.
Przedstawiciel KRS opuścił obrady Komisji Sprawiedliwości po wymianie zdań z K. Pawłowicz

Przedstawiciel KRS opuścił obrady Komisji Sprawiedliwości po wymianie zdań z K. Pawłowicz

Polska
Przedstawiciel Krajowej Rady Sądownictwa, obecny na obradach Komisji Sprawiedliwości, opuścił je po wymianie zdań z Krystyną Pawłowicz. Posłanka zarzucała Waldemarowi Żurkowi chęć blokowania prac nad projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
 Magda Gessler:

Magda Gessler: "Malowałam męskie akty. Nagie ciało to wspaniała rzecz"

Gwiazdy
W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyła się impreza magazynu "Playboy", która co roku przyciąga wielu celebrytów. Najbardziej zaskakującym "gościem" tegorocznej edycji była posłanka Krystyna Pawłowicz, która choć pojawiła się przypadkiem, zyskała spore zainteresowanie. Wśród gości znalazła się również Magda Gessler, która - jak się okazało - jest fanką "Playboya". Na tę okazję wybrała mało seksowną, za to w pełni oddającą jej osobowość kreację.
Pawłowicz o imprezie

Pawłowicz o imprezie "Playboya": "Nikt mnie nie zaprosił"

Gwiazdy
Kilka dni temu w Warszawie odbyła się impreza magazynu "Playboy", która gromadzi co roku wielu celebrytów. Fotoreporterom nie umknął dość osobliwy widok. W pobliżu Villi Foksal, lokalu, w którym odbywała się impreza, pojawiła się posłanka Krystyna Pawłowicz. Jej obecność zaskoczyła zebranych, którzy nie spodziewali się konserwatywnej Pawłowicz na takim bankiecie. Okazało się, że posłanka wychodziła akurat ze spotkania z ks. redaktorem tygodnika "Niedziela", które odbywało się w pobliżu.
Gowin o wpisie Pawłowicz nt.

Gowin o wpisie Pawłowicz nt. "Unii Islamskiej"

Polska
- Te słowa są bardzo, bardzo ekscentryczne - w ten sposób Jarosław Gowin odniósł się do wpisu posłanki Krystyny Pawłowicz zamieszczonym w jednym z portali społecznościowych.
#gwiazdy: Krystyna Janda dalej tęskni za zmarłym mężem

#gwiazdy: Krystyna Janda dalej tęskni za zmarłym mężem

Gwiazdy
W książce zatytułowanej "Pani zyskuje przy bliższym poznaniu" można znaleźć wiele opowiedzianych przez Krystynę Jandę zabawnych, ale i refleksyjnych anegdot. Łatwo wyczuć tęsknotę gwiazdy za mężem, operatorem filmowym Edwardem Kłosińskim, który zmarł na raka płuc w 2008 roku. Jakie szczegóły z życia zdradziła w publikacji?
Krystyna Mazurówna:

Krystyna Mazurówna: "Teraz żyję życiem starego kawalera"

Gwiazdy
Mazurówna twierdzi, że od kiedy jej dzieci dorosły, nie musi utrzymywać stałych relacji z mężczyznami, co jest dla niej "wygodnym stanem". Zapraszana do programów chętniej bowiem opowiada o swoim życiu uczuciowym niż zawodowym.
Janda:

Janda: "Ta władza ma wykonać pewien plan. Ja do niego nie należę"

Gwiazdy
Od kilkunastu lat Krystyna Janda prowadzi dwa warszawskie teatry: Och - Teatr oraz Teatr Polonia. Przez lata jej fundacja dostawała milionowe dotacje ze środków publicznych, jednak odkąd zmienił się skład ministerstwa kultury, zaproponowano jej 10-krotnie mniejsze pieniądze.
Liroy broni Pawłowicz:

Liroy broni Pawłowicz: "Wstawiła się za chorymi, jestem jej wdzięczny"

Gwiazdy
Okazuje się, że byłego rapera kręcącego filmy porno i konserwatywną posłankę PiS-u łączy więcej, niż mogłoby się wydawać. Zarówno Liroya jak i Pawłowicz zdenerwowały słowa lidera U2 wypowiedziane w amerykańskim Kongresie. Posłanka odpowiedziała Bono na Facebooku, a Liroy stwierdził, że wiedza muzyka "jest oparta na raczej wątpliwych źródłach i jest daleka od prawdy". Liroy może też liczyć na wsparcie posłanki w kwestii projektu legalizacji medycznej marihuany. W wywiadzie wyznał, że dzięki Pawłowicz "udało się przełamać dziwny mur" w tej kwestii.
Dziewczyna, która została królem (2015)

Dziewczyna, która została królem (2015)

Zwiastun
Szwecja, rok 1632. Jako sześciolatka, Krystyna Wazówna zostaje następczynią swego ojca Gustawa Adolfa po jego śmierci na polu bitwy. Krystyna dorasta na konserwatywnym dworze luteriańskim. Odrzucona przez matkę, zdominowana przez mężczyzn, od dziecka przedkłada naukę władania szpadą nad kobiece rozrywki.
Rolniczka Krystyna:

Rolniczka Krystyna: "Jest stereotyp, że kobieta ze wschodu chce każdego faceta. Ja nie!"

Gwiazdy
W drugiej edycji Rolnik szuka żony jedną z kandydatek szukających swojej drugiej połówki była Krystyna. Kobieta początkowo była zainteresowana rolnikiem Robertem, potem związała się z Kubą, innym uczestnikiem show. Niestety, wszystkie te związki zakończyły się niepowodzeniami. Ostatnio Krystyna wyznała, że znalazła szczęście u boku? Dominiki. Zanim zgłosiła się do show TVP, Krystyna szukała pracy w swoim zawodzie. Niestety, jako osoba z białoruskimi korzeniami nie zawsze mogła liczyć na pełne zrozumienie.
Krysia:

Krysia: "Przyjmę propozycję medialną. Związki jednopłciowe to moja misja"

Gwiazdy
Program "Rolnik szuka żony" niespodziewanie okazał się być kopalnią celebrytów. Póki co "najdalej" udało się zajść Adamowi Kraśko, który skakał do wody z Iloną Felicjańską i został twarzą parówek Magdy Gessler. Teraz o swoje pięć minut walczy Krystyna - uczestniczka drugiej edycji show, która przyznała się do swojego biseksualizmu.
#gwiazdy: Krystyna Janda wywalczyła pieniądze na działalność teatralną

#gwiazdy: Krystyna Janda wywalczyła pieniądze na działalność teatralną

Krystyna Janda otrzyma fundusze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na działalność swoich teatrów. Chociaż dostanie jedynie 10 procent kwoty, o którą wnioskowała, może zaplanować przynajmniej część działalności kierowanych przez nią instytucji. Jak do tego doszło?
Krystyna z

Krystyna z "Rolnik szuka żony": "Z blondynów przerzucilam sie na łysych"

Gwiazdy
Zmieniał mi się gust, jeśli chodzi o facetów. Z blondynów przerzucilam sie na łysych, to był miks. Wole inżyniera w okularkach od mechanika. Prawnik nie.
Krystyna z

Krystyna z "Rolnik szuka żony": "Nie wrócę do związku z facetem"

Gwiazdy
Jestem przekonana, że nie wrócę do związku z facetem, odkrywam dla siebie nieco inny świat. Kobiety wydawały mi sie bardziej atrakcyjne. Uświadomiłam sobie,ze można z kobieta żyć, mieszkać, planować przyszłość, może kiedyś założyć rodzinę. Nie wykluczam.