Wyniki wyszukiwania dla:

krystyna pawłowicz

Liczba wyników: 184

Pawłowicz do posła Mniejszości Niemieckiej: wstyd pan przynosi

Pawłowicz do posła Mniejszości Niemieckiej: wstyd pan przynosi

Polska
"Wstyd pan przynosi", "do Berlina" - tymi słowami Krystyna Pawłowicz z PiS przerywała przemówienie Ryszarda Galli, posła Mniejszości Niemieckiej w trakcie drugiego czytania projektów ustaw o sądownictwie. - Ja na razie wstydu Polsce nie przynoszę, a pani tak - odpowiedział posłance Ryszard Galla. Wtórowali mu kolejni posłowie na mównicy. - Padły z ust Krystyny Pawłowicz. Skandaliczne słowa. To pani poseł przynosi wstyd, nie pierwszy raz - mówił Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej. - Solidaryzuje się z panem, panie pośle Galla. Czujemy się równie obrażeni tym incydentem - skomentował poseł Sławomir Nitras z PO.
Jacek Żakowski: Krystyna Pawłowicz przyznała się do świadomego łamania prawa

Jacek Żakowski: Krystyna Pawłowicz przyznała się do świadomego łamania prawa

Wiadomości
Krystyna Pawłowicz przez przypadek sypnęła całą swoją partię i prezydenta deklarując, że PiS popełnia delikt konstytucyjny głosując za sprzecznym z konstytucją rozwiązaniem. W normalnym gangu za takie coś jest się rozwalonym – stwierdził w "Moja strona. Bitwa redaktorów" Jacek Żakowski.  Jak ocenił publicysta "Polityki", deklaracja Krystyny Pawłowicz przeszła bez echa, bo PiS liczy, że nie będzie rozliczeń.
Borys Budka częstuje słodyczami Krystynę Pawłowicz

Borys Budka częstuje słodyczami Krystynę Pawłowicz

Ciekawostki
W Sejmie po raz kolejny zebrała się Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Posłowie pochylają się nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym zaproponowanym przez prezydenta. Debatowanie nad prawem potrafi być wyczerpujące i wie o tym polityk PO Borys Budka. Tuż przed rozpoczęciem obrad Komisji po przerwie otworzył "Ptasie Mleczko" i poczęstował nim koleżanki i kolegów. Na słodycze skusiła się m.in. Krystyna Pawłowicz.
Sejm uczcił śmierć Piotra S. Tylko Krystyna Pawłowicz się wyłamała

Sejm uczcił śmierć Piotra S. Tylko Krystyna Pawłowicz się wyłamała

Wiadomości
W Sejmie uczczono minutą ciszy pamięć Piotra S. - mężczyzny, który zmarł po podpaleniu się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jedynie Krystyna Pawłowicz nie wstała.
Poseł Munyama apeluje do Pawłowicz:

Poseł Munyama apeluje do Pawłowicz: "Trzeba zejść na ziemię"

Wiadomości
"Jakie 'krzywdy' i 'szkody' wyrządziła Panu nowa ojczyzna, Panie Munyama?" - spytała europosła PO Krystyna Pawłowicz. Chodzi o Killiana Munyamę, który poparł rezolucję w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce. - Stwierdzenia, że zdradziłem moją nową ojczyznę są niepoprawne. W moim wystąpieniu nie było żadnego ataku na Polskę, a po jej poście na Facebooku pojawiło się mnóstwo rasistowskich komentarzy - mówi Wirtualnej Polsce poseł Munyama, oczekując przeprosin od Krystyny Pawłowicz.
Tak wygląda praca

Tak wygląda praca "serwisu sprzątającego"

Styl życia
Minęły już czasy, kiedy w oficjalnej rozmowie na kobietę, która przychodzi posprzątać, mówi się sprzątaczka. Przyznaje to Krystyna Mikita, która pracuje w zespole "serwisu sprzątającego". Odwiedzamy z nim biura w Warszawie. Okazuje się, że kobiety mają do posprzątania więcej, niż można by było się spodziewać? Ile? Zobaczcie sami.

"Moja strona. Bitwa redaktorów". Burza po wpisie Pawłowicz

Polska
Ostra wymiana zdań w programie "Moja strona. Bitwa redaktorów". Poszło o kontrowersyjny wpis posłanki PiS Krystyny Pawłowicz o śmierci 14-letniego Kacpra z Gorczyna, który popełnił samobójstwo. - To nie jest osoba w pełni zmysłów - stwierdził Jacek Żakowski. - Samobójstwo ma to do siebie, że jest samobójstwem, a nie zabójstwem - ripostował Paweł Lisicki.
Skandaliczny wpis Krystyny Pawłowicz

Skandaliczny wpis Krystyny Pawłowicz

Polska
14-letni Kacper z Gorczyna w województwie łódzkim popełnił samobójstwa ze względu na prześladowania ze strony kolegów, którzy drwili z jego orientacji seksualnej. Przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się demonstracja przeciwko homofobii, a jej uczestnicy zapalili znicze. Krystyna Pawłowicz w skandaliczny sposób skomentowała te wydarzenia. - Nie siejcie patologii, nie będzie jej śmiertelnego żniwa - napisała na Facebooku posłanka PiS.
Krystyna Loska wyszła ze szpitala. Torbicka namawia ją na wspólne mieszkanie

Krystyna Loska wyszła ze szpitala. Torbicka namawia ją na wspólne mieszkanie

Gwiazdy
W połowie sierpnia Krystyna Loska, mama Grażyny Torbickiej, przeszła zawał. Legenda polskiego dziennikarstwa sama zadzwoniła na pogotowie po tym, jak źle się poczuła. Nie chciała angażować to w córki, która wraz z mężem była na zagranicznych wakacjach.

"Zamknijcie mordy"

Polityka
Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, znana jest ze swoich nieparlamentarnych wypowiedzi. Zobaczcie jakie słowa padły z jej ust podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. 
Maciej Stuhr komentuje swoją aktywność na Facebooku

Maciej Stuhr komentuje swoją aktywność na Facebooku

Wywiady/relacje
Ostatnimi czasy równie głośni jest o jego występach aktorskich, co wpisach na Facebooku. Odpowiedzi na pełne oskarżeń wpisy posłanki Pawłowicz, dwuznaczne i dowcipne podsumowanie konfliktu wokół festiwalu w Opolu, czy dosadne wyjaśnienie panom Kaczyńskiemu i Macierewiczowi o co chodziło w pamiętnym „tu polewie” dały mu setki tysięcy polubieni i wywołały żarliwe dyskusje pomiędzy jego fanami i przeciwnikami.  Rozmawiając z Maciejem Stuhrem podczas inauguracji Visa Kina Letniego, nie omieszkaliśmy poruszyć tematu jego popularności w social mediach.
Piróg ostro o rządzie:

Piróg ostro o rządzie: "Ciemnogród. Zbiorowisko upośledzonych ludzi i zachłannych złodziei!"

Gwiazdy
Michał Piróg, podobnie jak Krystyna Jana czy Rafał Olbrychski, stał się aktywny politycznie po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w Polsce. Nie kryje swojej niechęci do prawicowych polityków. W rozmowie z www.przeAmbitni.pl poszedł o krok dalej. W naprawdę mocnych słowach opisał to, co się dzieje obecnie w Polsce.Obecny rząd jest ciemnogrodem, mamy zbiorowisko upośledzonych ludzi. Mają mówić tak jak jest w systemie, to patologia, to są sprzedajni ludzie. Mamy patologię umysłową w polskim rządzie. Nagabywanie biednych ludzi, okradanie biednego narodu, podsycanie ognia sensacyjnością. Jesteśmy rządzeni w państwie zachłannych złodziei. Dają pozorne ochłapy bogactwa.  Przesadził?
Janda walczy z Beatą Szydło:

Janda walczy z Beatą Szydło: "To nie jest kobieta"

Gwiazdy
Krystyna Janda od jakiegoś czasu głośno i bardzo dobitne wyraża swoje niezadowolenie z powodu działań partii rządzącej w Polsce. Można odnieść wrażenie, że wraz z wzrastającym stażem rządzenia PiS-u, aktorka coraz chętniej zabiera głos. Ten głos natomiast jest coraz bardziej dosłowny i bezkompromisowy. Krótko rzecz ujmując, nie przebiera w słowach, by skrytykować PiS z Beatą Szydło na czele. Aktorka w #mówiąmi w Telewizji WP żaliła się, że niestety od dawna Polska nie jest krajem dobrym dla kobiet.To od dawna nie jest kraj dobry dla kobiet. W tej chwili zabrano organizacjom kobiecym pieniądze, odebrano im głos i decyduje się o życiu kobiet. Zobaczymy jak zareagują kobiety. Jeżeli podejmie się te okrutne zapisy w ustawie antyaborcyjnej, to zmuszanie do poświecenia życia, albo do urodzenia dziecka, które na pewno umrze, jest okrucieństwem. Beata Szydło to nie kobieta, to hybrydowa postać. Jeżeli byłaby kobietą, to nie mówiłaby tym tonem do kobiet. Wolę nie zastanawiać się kim są te kobiety w rządzie, to bolesne. Przesadziła?
Krystyna Janda:

Krystyna Janda: "Jestem atakowana przez Wiadomości TVP. Ale ja się z głupszymi nie zadaję!"

Gwiazdy
Rządy PiS-u zaktywizowały wielu artystów do włączenia się w debatę polityczną w Polsce. Krystyna Janda od dłuższego czasu zachęca do bojkotu obecnej władzy. Sama bojkotuje nie tylko PiS, ale również Telewizję Publiczną, która to atakuje aktorkę od dłuższego czasu. Niedawno Janda zaapelowała o to, by wyłączyć jej wszystkie kanały TVP, które są "ordynarną tubą propagandową szkalującą opozycję".W #mówiąmi w Telewizji WP wróciła do tematu TVP. Przyznała, że główny serwis informacyjny Telewizji Publicznej regularnie ją atakuje. Jak słuchałam przemówienia pani premier to myślałam, że zjem kierownicę. Złodziej krzyczy, że kradną, wszystkich wyzywają od złodziei, też się czuję wyzywana, a nic nie ukradłam. Jestem obrażana każdego dnia. Jestem atakowana przez Wiadomości TVP, ale ja się z głupszymi nie zadaję, to mnie nie dotyka. Nie zniżajmy się do tego poziomu. Nie mam pretensji do tych co nie poszli do wyborów. Przyzwyczailiśmy się, że są wolne wybory, jest demokracja, ale zobaczymy co będzie teraz, czy wyniki nie będą sfałszowane.
Krystyna Janda o rządzie:

Krystyna Janda o rządzie: "Są w nim kobiety, ale chyba innej płci niż ja. Może jestem gorszego gatunku?"

Gwiazdy
Krystyna Janda ostatnio gościła w programie #mówiąmi w Telewizji WP. Kamili Biedrzyckiej-Osicy opowiedziała o tym, dlaczego woli polskie kobiety od polskich mężczyzn.Chciałam powiedzieć polskim kobietom, że są wspaniałe, są mniejszymi egoistkami niż mężczyźni. Wolę polskie kobiety od polskich mężczyzn. Znów coś się dzieje, że wymieniamy tylko męskie nazwiska, nie podoba mi się to. W rządzie PiS-u jest tyle kobiet, ale ja nie mogę się z nimi identyfikować, one są innej płci niż ja. Może jestem gorszego gatunku?
Sejm zdecydował: pigułka

Sejm zdecydował: pigułka "dzień po" będzie na receptę

Wiadomości
Wczoraj wieczorem rozstrzygnęły się losy pigułki dzień po. Sejm uchwalił ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej, wedle której antykoncepcyjna pigułka będzie sprzedawana na receptę. Wy nie macie sumienia. Macie hipokryzję, która okrywa was w całości - grzmiał z mównicy sejmowej podczas debaty były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. W myśl nowych przepisów, wszystkie hormonalne leki antykoncepcyjne będą dostępne na receptę. Oznacza to, że w ten sposób sprzedawana będzie także tzw. pigułka dzień po, którą od 2015 r. osoby powyżej 15. roku życia mogły kupić bez konieczności wizyty u lekarza. Jeżeli tak kochacie kobiety, to głosujcie za tą ustawą. Dajcie ludziom zdrowie, bo każda kobieta ma wybór, a nad jej bezpieczeństwem ma czuwać lekarz - mówiła Joanna Kopcińska z PiS. Jednak zdaniem byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, projekt drastycznie ogranicza prawa kobiet.Nie szanujecie i nie rozumiecie praw kobiet. Zabraliście im in-vitro, cesarskie cięcia, standardy okołoporodowe. Poseł Pawłowicz wrzeszczy do mnie szatanie. Stajemy do konkurencji pani poseł, ciekawe, kto kim zostanie.Kochamy wszystkie kobiety, zwłaszcza te nienarodzone - odpierał zarzuty Piotr Kaleta z PiS.Zobaczcie, jak wygląda sejmowa debata.
Kulczyk nie odstępowała Wałęsy na krok w Cannes.

Kulczyk nie odstępowała Wałęsy na krok w Cannes. "Możemy dumnie kroczyć po czerwonym dywanie!"

Gwiazdy
To takie trochę lustro świata - powiedział reżyser Jerzy Skolimowski o Międzynarodowym Festiwalu w Cannes. W Dzień Dobry TVN Grażyna Torbicka rozmawiała z gwiazdami podczas prezentacji filmu Andrzeja Wajdy Człowiek z żelaza. Był to swoisty ukłon twórców festiwalu w stronę zmarłego kilka miesięcy temu reżysera. Na pokazie pojawili się Krystyna Janda, Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Jerzy Skolimowski, Lech Wałęsa, Roman Polański i  wielu innych. Dominika Kulczyk, która nie opuszczała Wałęsy ani na chwilę stwierdziła:Jestem szczęśliwa, że kwiat polskiej kinematografii dziś przypomina, że mamy wiele do zaoferowania, możemy dumnie kroczyć po czerwonym dywanie - zaznaczyła Dominika Kulczyk. Krystyna Janda, jedna z dwóch polskich aktorek w historii, które otrzymały Złotą Palmę, stwierdziła, że festiwal podobnie jak w 1990 roku wciąż ją zachwyca.Przyjechałam tutaj, jakby nic się nie zmieniło od lat 90-tych. Ta sama atmosfera, to samo zamieszanie na czerwonym dywanie, wszyscy krzyczą, wszyscy chcą zdjęcia. W tym roku było prościej, bo był z nami nasz prezydent Lech Wałęsa, blask naszych gwiazd zbladł. Za wszystkie aktorki trzymam kciuki, niech przyjadą wszystkie aktorki z Polski, w Polsce jest wysyp talentów. I wśród reżyserów, aktorów, scenografów, nie ma dla nich żadnych barier.Lech Wałęsa, nieco speszony, kolejny raz oddał hołd Wajdzie:Jestem spokojnym człowiekiem, samotnikiem,  jak widzę tylu ludzi, to trochę mnie i raduje, i niepokoi. Mieliśmy dobrych nauczycieli, Wajda uczył nas, ułożył nas, zachęcił mnie do walki. Powiedział też jak walczyć, roztropnie, mądrze i pokojowo. Zobaczcie, jak wyglądał polski dzień w Cannes.
Pawłowicz wrzeszczy do sędziów:

Pawłowicz wrzeszczy do sędziów: "Powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach!"

Wiadomości
Sądy stanęły po stronie opozycji i razem tworzą wielką opozycyjną partię, antydemokratyczną. To jest doprowadzone do absurdu. Środowisko sędziowskie wymaga odzyskania dla demokracji. Państwo powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach uczących demokracji - zwróciła się do sędziów Krystyna Pawłowicz, poseł PiS. Wybuch jej gniewu miał miejsce na posiedzeniu komisji sprawiedliwości w czasie której przyjęto projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, zakładający wygaszenie obecnej kadencji rady i powołanie nowej, której członkowie byliby wybierani przez Sejm. Dariusz Mazur, ze Stowarzyszenia Sędziów "Themis" wyraził opinię, że wprowadzenie systemu, w którym władza polityczna może bez konsultacji z samorządem sędziowskim wybierać prezesów sądów, to nie będzie system niezawisłego sądownictwa. Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że interesem przemawiającym za skróceniem kadencji członków KRS jest chęć demokratyzacji wyborów do rady. Można skracać kadencję, ale do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. A nie wolno zmieniać konstytucji ustawą zwykłą - powiedział Waldemar Żurek z KRS.Robert Kropiwnicki, poseł PO przekonywał, że skoro w konstytucji jest zapis, że kadencja KRS trwa 4 lata, to nie powinno się jej skracać. Dodał, że konstytucja została przegłosowana w referendum, dlatego ma legitymację społeczną. Nie zgodziła się z tym Pawłowicz, twierdząc, że konstytucja nie ma demokratycznej legitymacji, gdyż w referendum wzięło udział mniej niż 50 proc. społeczeństwa.Zobaczcie Pawłowicz w akcji…
Pokłócili się o Pawłowicz

Pokłócili się o Pawłowicz

Polska
Wspólne zakupy posłanek Nowoczesnej i Prawa i Sprawiedliwości podzieliły komentatorów WP. Sławomir Sierakowski z "Krytyki politycznej" zaatakował Krystynę Pawłowicz, mówiąc, że ma ona schizofrenię. Broniła jej Kamila Baranowska z "Do Rzeczy".
Ibisz przekonuje:

Ibisz przekonuje: "Świat gwiazd jest taki sam jak innych ludzi"

Gwiazdy
Krzysztof Ibisz wciąż zaliczany jest do ulubieńców carycy Polsatu, Niny Terentiew. Dzięki temu może liczyć na dożywotni angaż w Tańcu z gwiazdami i rolę konferansjera na najważniejszych imprezach stacji. Oprócz tego spełnia się także w roli prowadzącego program Demakijaż. Jest to format, w którym przeprowadza długie, dosyć intymne rozmowy z najważniejszymi polskimi kobietami, zarówno z branży muzycznej, aktorskiej, jak i społecznej. Na podstawie doświadczeń z owych rozmów doszedł do wniosku, że gwiazdy mają podobne problemy, co nieznani publicznie ludzie. Świat gwiazd jest taki sam jak innych ludzi. To te same problemy, świat pełen dramatów, które rozgrywają się na oczach milionów. Moim gościem będzie Otylia Jędrzejczak. Osiągnęła najwyższe sportowe szczyty i przeżyła największą możliwą tragedię. Jest mnóstwo kobiet z którymi chciałbym porozmawiać. Krystyna Janda ma przyjść, Edyta Górniak, Agata Buzek. Ta tacy kolejni wymarzeni goście.Oglądacie to?
#mówiąmi: Krystyna Janda o sztuce i polityce

#mówiąmi: Krystyna Janda o sztuce i polityce

Styl życia
Gościem Kamili Biedrzyckiej-Osicy była Krystyna Janda. Czy na scenie czuje się lepiej niż w życiu? Co myśli o bieżącej polityce i dlaczego jest tak aktywna w internecie? Zobaczcie sami.