Wyniki wyszukiwania dla:

krystyna pawłowicz

Liczba wyników: 184

Daniel Olbrychski maszeruje dziarsko z żoną do

Daniel Olbrychski maszeruje dziarsko z żoną do "Dzień Dobry TVN"

Gwiazdy
Pomimo licznych wpadek wizerunkowych, uwzględniających prowadzenie w stanie wskazującym oraz syna z niebezpiecznym zamiłowaniem do ostrych narzędzi, Daniel Olbrychski pozostaje niewątpliwie jedną z najważniejszych postaci w historii polskiej kinematografii. Aktor został zaproszony ostatnio do studia Dzień Dobry TVN, aby podyskutować o zaletach zdobycia dyplomu ze szkoły artystycznej. W drodze do śniadaniówki towarzyszyła mu nieodłączna żona - Krystyna Demska-Olbrychska.
Mocny wpis Pawłowicz. Katarzyna Lubnauer odpowiada

Mocny wpis Pawłowicz. Katarzyna Lubnauer odpowiada

Polska
"Że niby jakieś 'kobiety pokonają PiS', który zbliża się do firanek posłanki Lubnauer? Że niby tą walącą w sejmową trybunę piąstką? Że niby ta, co szuka Marszałka na sali sejmowej, czy ta co kłamała o Petru? Póki co, kobiety, to 'obaliłyście' własną partię..." - napisała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Do jej słów odniosła się w programie "Tłit" szefowa Nowoczesnej. - Tu jest pewna przenośnia. Chodzi o to, że działania PiS-u, np. kwestie związane z prawami kobiet, powodują, że mamy poczucie, iż zaczyna się wtrącać w życie kobiet - tłumaczyła Lubnauer. Prowadzący program Marek Kacprzak przypomniał, że również posłowie Nowoczesnej przesądzili o losie projektu "Ratujmy Kobiety". - Wszyscy sami się ukarali. Byłam wściekła. Złożyliśmy potem ustawę liberalizującą dostęp do aborcji - mówiła Lubnauer. - Jeśli ktoś decyduje o tym, jak mamy żyć, to tak jakby zaglądał nam za firankę, jakby zaglądał nam do łóżek - przekonywała. Podkreśliła, że sprawy kobiet mogą zdecydować o wynikach wyborów w tym i w następnym roku. 
Michał Dworczyk tłumaczy wpis Pawłowicz o KRS

Michał Dworczyk tłumaczy wpis Pawłowicz o KRS

Polska
"Dziś ostatnie w KRS głosowania nad kandydatami na sędziów do SN. Wkrótce uzupełnimy jeszcze kilka wakatów. Na początku września Prezydent spośród kandydatów KRS wskaże nowych sędziów SN. Pozdrawiam TSUE, unijny trybunał..." - napisała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Pośpiech, by zdążyć przed wyrokiem? - Nie wiem, skąd taka interpretacja. Pani profesor cieszy się ze sprawnej procedury wyboru sędziów SN - ripostował w programie "Tłit" Michał Dworczyk. Szef KPRM odniósł się również do słów wicepremiera Jarosława Gowina, który zasugerował, że rząd może zignorować orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości. - Teoretyzowanie i uprawianie "gdybologii" nie ma najmniejszego sensu. Gowin odpowiedział na pytanie dziennikarza, potem zostało to skomentowane. Odnosił się do tego premier i inni politycy. Dziś trzeci czy czwarty dzień o tym rozmawiamy. Polska przestrzega prawa. A nawet gdyby, to większość krajów ma niewykonywane wyroki, nie ma co robić dramatu - komentował.
Hommage à Kieślowski: Krystyna Janda zachęca do wsparcia

Hommage à Kieślowski: Krystyna Janda zachęca do wsparcia

Film
Festiwal Hommage à Kieślowski, w tym roku odbędzie się 14-16 września w Sokołowskie po raz 8. Wśród zaproszonych gości udział wezmą: Krzysztof Zanussi, Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski, Kazimierz Kutz i Vit Polacek.
Owsiak chciałby wystartować w wyborach prezydenckich?

Owsiak chciałby wystartować w wyborach prezydenckich? "To życie nie ma dla mnie blichtru"

Gwiazdy
Prawo i Sprawiedliwość nie kryje się ze swoją niechęcią wobec Jerzego Owsiaka i założonej przez niego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaś podległy Jarosławowi Kaczyńskiemu prezes TVP dba o to, by nie szokować szefa widokiem milionów Polaków popierających nielubianą przez niego akcję. Konflikt pogłębiają również wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, która bez skrupułów krytykuje działalność WOŚP. Zdaniem posłanki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest "lewackim praniem mózgu". Jak Jerzy Owsiak zareagowałby na propozycję wystartowania w wyborach prezydenckich? Zobaczcie fragment najnowszego Hardtalk - na ostro.
Rabiej wbija szpilę Krystynie Pawłowicz. „Ona w wielu sprawach jest źle poinformowana”

Rabiej wbija szpilę Krystynie Pawłowicz. „Ona w wielu sprawach jest źle poinformowana”

Wiadomości
Paweł Rabiej, inaczej niż Krystyna Pawłowicz, nie ma problemu z cudzoziemcami, którzy pobierają w Polsce pieniądze z programu 500 plus. W programie WP „Tłit” przyznaje jednak, że chce, by najbogatsi nie mogli z niego korzystać. – Ale program powinien zostać – zapewnia poseł Nowoczesnej. 
Stanowcza reakcja Cymańskiego na pytanie dziennikarza. Zaczęło się od Pawłowicz

Stanowcza reakcja Cymańskiego na pytanie dziennikarza. Zaczęło się od Pawłowicz

Polska
Z doniesień mediów wynika, że podczas spotkania z Mateuszem Morawieckim, Angela Merkel wyraziła zdziwienie liczbą Ukraińców w Polsce. Do sprawy odniosła się w mediach społecznościowych m.in. posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Pojawiły się głosy, że PiS oszukuje swój elektorat. - Nie oszukujemy. Mówiliśmy bardzo jasno i czytelnie: nie damy sobie narzucić żadnych kwot, mamy prawo do samostanowienia w tej kwestii. Nigdy Polska na granicy matki z dziećmi, która ucieka przed pożogą wojenną, nie zatrzyma - zapewniał poseł Tadeusz Cymański w programie "Tłit". - Jesteśmy wiarygodni i mamy serce, ale mamy też rozum. Jeśli opinia publiczna w Polsce mówi wyraźnie, żeby nie robić błędu Niemiec, nie odstąpimy.Polska jest dużym, silnym krajem. Nie rozdajemy może kart, ale nie jesteśmy Kopciuszkiem - dodał. Uderzył przy tym w opozycję. - To jest sabotaż, to jest dywersja! - mówił, komentując ich rzekome "działanie za plecami" i "bieganie do Brukseli".
Tai Woffinden: Krystyna Kloc i Andrzej Rusko wykonują wspaniałą pracę

Tai Woffinden: Krystyna Kloc i Andrzej Rusko wykonują wspaniałą pracę

Polska
Tai Woffinden zapisał się w historii Betard Sparty Wrocław. Brytyjski żużlowiec jest wierny klubowi od kilku sezonów i nie wyobraża sobie jazdy dla innej drużyny - Krystyna Kloc i Andrzej Rusko wykonują wspaniałą pracę - podkreśla.
Urbański zajada chińszczyznę z towarzystwie córki

Urbański zajada chińszczyznę z towarzystwie córki

Gwiazdy
Hubert Urbański ma dwie dorosłe córki z pierwszego małżeństwa oraz dwie nieco młodsze z drugiego. Mimo napiętego grafiku, dziennikarz stara się spędzać z dziećmi jak najwięcej czasu. Kilka dni temu prezenter wybrał się zjeść lunch na mieście. W przebieraniu pałeczkami towarzyszyła celebrycie jedna ze starszych córek, Krystyna. Zamiast rozmawiać, woleli spoglądać w swoje smartfony.
Owsiak spotka się z Pawłowicz? Stawia warunek

Owsiak spotka się z Pawłowicz? Stawia warunek

Polityka
- Nie żałuję słów dotyczących Krystyny Pawłowicz. Od tamtego czasu jesteśmy na równi pochyłej. Język ulicy to język ulicy. Ale przy moich słowach, to co mówią niektóre osoby publiczne, to ja nie niczego żałuję - powiedział Jurek Owsiak w programie "Tłit". Przyznał, że spotkałby się z Pawłowicz, ale postawił warunek.
Tłit - Elżbieta Pawłowicz

Tłit - Elżbieta Pawłowicz

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Elżbieta Pawłowicz.
Elżbieta Pawłowicz miażdży Patryka Jakiego.

Elżbieta Pawłowicz miażdży Patryka Jakiego. "Niszczy ludzi"

Polska
W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, ze kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy jest Patryk Jaki. Polityk nie może jednak liczyć na poparcie Elżbiety Pawłowicz. - Jak widzę, co on robi w komisji weryfikacyjnej..., jak niszczy ludzi... Tam nie chodzi o to, żeby dojść do prawdy, ale o to, by stłamsić i zdyskredytować Hannę Gronkiewicz-Waltz - powiedziała w programie WP "Tłit". Jak dodała, Jaki nie zna Warszawy, jest z Opola. - Nie ufam mu - podkreśliła.
Elżbieta Pawłowicz bezlitosna dla Andrzeja Dudy. Inaczej jest z Donaldem Tuskiem

Elżbieta Pawłowicz bezlitosna dla Andrzeja Dudy. Inaczej jest z Donaldem Tuskiem

Polityka
- Andrzej Duda to nie jest mój prezydent - powiedziała stanowczo w programie WP "Tłit" Elżbieta Pawłowicz. Dlaczego? Jak tłumaczyła, Duda łamie konstytucję i dlatego mu nie ufa. Odniosła się też do referendum konstytucyjnego i planów prezydenta dot. wprowadzenia zmian w konstytucji. - Jak może zmieniać konstytucję człowiek, który ją łamie? - zapytała. - Najpierw niech zacznie jej przestrzegać - podkreśliła. Jej zdaniem Duda nie jest prezydentem samodzielnym. - Właściciel państwa, prezes Jarosław Kaczyński rządzi. Mamy demokracje nowogrodzką - przyznała. Jak zaznaczyła, Donald Tusk ma dar przywódczy, jest mądry i szanowany i wiele osób czeka na jego powrót do polskiej polityki. - Zagłosowałabym na niego - podsumowała.

"Krysia, nie obraź się. To jest folklor". Elżbieta Pawłowicz o internetowej twórczości siostry

Polska
Krystyna Pawłowicz jest aktywna i kontrowersyjna w mediach społecznościowych. - Ja specjalnie nie czytuję mojej siostry - powiedziała w programie WP "Tłit" Elżbieta Pawłowicz. Podkreśliła jednak, że nie będzie mówić źle o posłance PiS. - Trzymam się tej zasady. Kocham moją siostrę - zaznaczyła. Jednocześnie posty Krystyny Pawłowicz nazwała "folklorem", którym nikomu nie szkodzi. - Według mnie siostra przekroczyła granicę dobrego smaku. Jest odważna - przyznała. Zapytana o to, czy nie ciąży jej to, że Krystyna Pawłowicz jest jej siostrą, odpowiedziała: - Zapytałabym: Krysiu, czy tobie nie ciąży, że jestem twoją siostrą?
Jest nie tylko siostrą posłanki PiS. Poznajmy Elżbietę Pawłowicz

Jest nie tylko siostrą posłanki PiS. Poznajmy Elżbietę Pawłowicz

Polska
- Nie pracuję, jestem na emeryturze. Mam dużo wolnego czasu, przeznaczam go na to, co jest obowiązkiem obywatela - powiedziała w programie WP "Tłit" Elżbieta Pawłowicz, członkini stowarzyszenia Wolność Równość Demokracja i siostra posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. Odniosła się też do osoby Mateusza Kijowskiego, który podobnie jak ona należał do KOD. - Została mu dorobiona gęba alimenciarza. On jest alimentatorem. (…) Zaczyna być wrogiem władz. Jesteśmy przeciwko temu, co PiS robi – mówiła. Zapewniła, że do polityki się nie szykuje, bo się do niej nie nadaje.
Polityk PiS został zapytany o Pawłowicz. Z trudem bronił partyjną koleżankę

Polityk PiS został zapytany o Pawłowicz. Z trudem bronił partyjną koleżankę

Polityka
Krystyna Pawłowicz na wtorkowym posiedzeniu komisji sprawiedliwości mówiła o Kamili Gasiuk-Pihowicz, że "nie potrafi mordy otworzyć bez obrażania". Jacek Sasin sporo się napocił, aby wybrnąć z pytania o jej wypowiedź. - Czasem trzeba mieć mocne nerwy, aby znieść to, co wygadują posłowie opozycji. Wszyscy co są w polityce powinni mieć stalowe nerwy. Trzeba trzymać poziom debaty publicznej - mówił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

"Lewackie chamstwo". Pawłowicz na komisji sprawiedliwości do posłanki

Wiadomości
- Mam właściwie apel do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy otworzyć swojej - powiedziała Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS w trakcie posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Na te słowa zareagował przewodniczący komisji. - Bardzo proszę, żeby państwa nie ponosiły emocje. Proszę o powściągliwość w wypowiedziach i nieużywanie epitetów obraźliwych - odpowiedział jej Stanisław Piotrowicz.
Dygant nawołuje do protestów:

Dygant nawołuje do protestów: "Wciąż zbyt mało kobiet uczestniczy w marszach!"

Gwiazdy
Prawa kobiet w zakresie reprodukcji stały się istotnym elementem debaty publicznej jesienią 2017 roku. Od tego momentu wciąż toczy się dyskusja dotycząca prawa antyaborcyjnego w Polsce. W protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy zaangażowały się m.in. Krystyna Janda, Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska. Agnieszka Dygant przyznaje, że jest zwolenniczką masowych protestów i manifestacji organizowanych przez środowiska feministyczne. I ubolewa nad tym, że w czarnych marszach uczestniczy zbyt mało kobiet. Sama również się na nich pojawia?

"Joasia, co tam u ciebie?". Krystyna Pawłowicz ma dwa oblicza

Polska
Była minister edukacji narodowej zastanawiała się nad różnicami między Donaldem Tuskiem i Jarosławem Kaczyńskim. Konkluzje? Prezes PiS nie lubi ludzi, ale przewodniczący RE już tak. Joanna Kluzik-Rostkowska w "Kto nami rządzi?" zapewniła również, że poza kamerami Krystyna Pawłowicz jest inną osobą.
Karolak:

Karolak: "Jesteśmy w ustroju kapitalistycznym, teatry i tak są finansowe przez państwo!"

Gwiazdy
Tomasz Karolak od wielu lat na łamach tabloidów zajmuje się szukaniem pieniędzy dla swojego upadającego teatru IMKA. Aktor często w wywiadach żali się na niesprawiedliwe finansowanie prywatnych instytucji. Z podobnymi problemami zaczęła borykać się również Krystyna Janda. Przez lata fundacja Jandy mogła liczyć na wysokie dofinansowanie ze środków publicznych. Niestety, od ubiegłego roku wiedzie jej  się znacznie gorzej: zamiast wnioskowanego 1,5 miliona złotych, Janda otrzymała 150 tysięcy. W wywiadzie dla PrzeAmbitnych Tomasz Karolak przyznał, że prywatne teatry muszą walczyć o dofinansowanie oraz brać udział w konkursach. Nie do końca zgadza się jednak z żądaniami Jandy, zwraca uwagę na to, że mamy kapitalizm i wolny rynek, również w sferze kultury.
Przedterminowe wybory nierealne.

Przedterminowe wybory nierealne. "Wyborcy mogliby to uznać jako skok na władzę"

Polityka
Czy możliwy jest scenariusz z poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości, kiedy partia zdecydowała się na przedterminowe wybory? - Historia z 2007 r. pokazała Kaczyńskiemu, że tego typu scenariusze są niebezpieczne. Trudno byłoby też wytłumaczyć wyborcom dlaczego zdecydowano się na wcześniejsze wybory - twierdzi Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej. Publicysta odniósł się również do ostatnich zmian w rządzie. - Schowanie Macierewicza to ruch pod wybory samorządowe. PiS wygrywa wtedy, kiedy Macierewicza, Suskiego czy Pawłowicz za bardzo nie widać - komentuje.