Wyniki wyszukiwania dla:

kryminalistyka

Liczba wyników: 4

#11 pytań do prywatnych detektywów CAŁOŚĆ

#11 pytań do prywatnych detektywów CAŁOŚĆ

Styl życia
Piotr Pozaroszczyk i Daniel Burny dawniej pracowali jako funkcjonariusze. Zdecydowali się jednak odejść z policji i założyć prywatne działalności detektywistyczne. W rozmowie z Marianną Fijewską opowiadają o najtrudniejszych i najbardziej wstrząsających sprawach w swojej karierze. Wyznają też, na czym polega największa choroba polskiej policji.
Znaleźli skradzione pieniądze dzięki roztoczom

Znaleźli skradzione pieniądze dzięki roztoczom

Ciekawostki
Okazuje się, że nawet maleńkie pajęczaki są w stanie pomóc policji. W 2016 roku niemieccy gangsterzy uciekli z kraju z co najmniej pół miliona euro. Policja wciąż ich poszukiwała i kiedy aresztowano jednego z mężczyzn, miał on przy sobie trochę pieniędzy zapakowanych w plastik. Gangster zeznał, że reszta pieniędzy leży zakopana gdzieś w Hiszpanii. Prawda okazała się jednak inna. Eksperci dokonali analizy kryminalistycznej roztoczy znajdujących się na banknotach, które gangster miał przy sobie i ustalono, że prawdziwa lokalizacja łupu to Tajlandia. Znalezione pajęczaki nie występują bowiem w Europie.
Eksperci podważyli autentyczność Całunu Turyńskiego

Eksperci podważyli autentyczność Całunu Turyńskiego

Ciekawostki
Naukowcy opublikowali wyniki najnowszych badań Całunu Turyńskiego. Podważają one jego autentyczność. Artykuł na temat Całunu został opublikowany w czasopiśmie naukowym - "Journal of Forensic Sciences" - dwutygodniku dotyczącym szeroko pojętej kryminalistyki. Naukowcy przeanalizowali kierunek i rodzaj śladów krwi na Całunie Turyńskim. Wykorzystali do tego techniki kryminalistyczne. Okazało się, że ślady odbite na tkaninie nie odpowiadają obrażeniom, jakie były zadawane przy ukrzyżowaniu. Na dodatek są niespójne. Dwie krótkie smugi na dłoni mogłyby się utworzyć, gdyby ofiara stała z rękoma w górze i pod kątem 45 st. Ślady na przedramieniu natomiast wymagałyby trzymania w górze rąk zupełnie wyprostowanych. Całun Turyński nie jest uznawany przez Kościół za relikwię. Wierni mogą sami zdecydować czy jest prawdziwy.
Eksperci analizują zachowanie Kajetana Poznańskiego

Eksperci analizują zachowanie Kajetana Poznańskiego

Polska
- Daje się nagrać na kamery monitoringu, niesie fragmenty zwłok do swojego własnego mieszkania. To ewidentnie wskazuje na to, że popełnił tę zbrodnię - ocenił były rzecznik KGP Mariusz Sokołowski zachowanie Kajetana Poznańskiego, który jest podejrzewany o zamordowanie nauczycielki języka włoskiego. Z kolei zdaniem kryminalistyka prof. dr. hab. Piotra Girdwoynia, podejrzany, pojawiając się np. na lotnisku w Modlinie, może celowo mylić tropy.