Wyniki wyszukiwania dla:

kredyty

Liczba wyników: 96

Wiceprezes ZBP: na 500+ i konsumpcji nie można budować gospodarki

Wiceprezes ZBP: na 500+ i konsumpcji nie można budować gospodarki

Finanse
- Oszacowaliśmy, że w ciągu ostatnich trzech lat w wyniku obciążeń podatkowych, regulacyjnych z gospodarki odpłynęło około 60 mld zł realnego kredytowania. I to jest ogromny problem koszt, bo rozwój powinien być stabilnie finansowany - powiedział w programie „Money. To się liczy” Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku banków Polskich. – 500+ zaspakaja konsumpcyjne ambicje Polaków, ale na tym nie da się budować gospodarki w dłuższej perspektywie. Musimy więcej inwestować, a inwestowanie wymaga stabilnego otoczenia, z czym mamy olbrzymie problemy.
Prezes mBanku szczerze o

Prezes mBanku szczerze o "frankowiczach"

Polska
- Czy ma pan zrozumienie dla tych, którzy protestują przeciwko zasadności i legalności umów na kredyty frankowe? - pytał prezesa mBanku, Mikołaj Kunica. - Nie mam dla tych, którzy kwestjonują ich legalność - zdecydowanie odpowiedział Cezary Stypułkowski. Prezes mBanku dodał, że  klienci byli informowanii o ryzyku. - Mamy w banku ich oświadczenia, że byli informowani o ryzyku związanym z takimi kredytami - skończył Stypułkowski.
Prezes ZBP: polskie banki udzielają mniej kredytów

Prezes ZBP: polskie banki udzielają mniej kredytów

Polska
- Po ostatnich 3-4 latach obserwujemy spadek dynamiki akcji kredytowej w polskich bankach. Do polskiej gospodarki trafiło przez to o około 60 mld zł mniej kredytów - szacuje w "Money. To Się Liczy" prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Szef ZBP odpowiada również na pytanie, czy nie boi się, że banki po raz kolejny będą musiały sfinansować przynajmniej część przedwyborczych obietnic.
Wyciskarka do soku i smartfon na babcię. Emeryci toną w długach przez rodzinę

Wyciskarka do soku i smartfon na babcię. Emeryci toną w długach przez rodzinę

Polska
- Patrząc na co są wydawane kredyty emerytów, jesteśmy przekonani, że to nie służy zaspokajaniu potrzeb osób starszych, bo jest to głównie dobry sprzęt audio, RTV, laptopy i smartfony, czy drogie wyciskarki do soków. Babcia czy dziadek zaciąga zobowiązanie, wnuki obiecują płacić, a niestety zaprzestają spłacać i dług spada na starsze osoby, które nie zawsze są świadome, że muszą płacić - mówił w programie "Money. To się liczy" Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów.
#11 pytań o oszustwo finansowe

#11 pytań o oszustwo finansowe

Styl życia
- Dostałam raport swojej historii kredytowej i nie mogłam uwierzyć. Widniały tam trzy kredyty o łącznej sumie ponad 100 tys. zł. Byłam pewna, że to pomyłka – opowiada Dorota Wiciak. Zdaniem kobiety, długi były zaciągane przez pracowników banku BZWBK (aktualnie Santander), w którym wcześniej starała się o kredyt. Pracownicy placówki mieli otrzymać pożyczki, posługując się kopią nieważnego już dowodu osobistego kobiety. Na pytanie o to, czy w banku mogło dojść do kradzieży tożsamości pani Doroty, placówka nie udziela odpowiedzi. "Ze względu na obowiązującą tajemnicę bankową, nie możemy odnieść się do tej sytuacji ani przedstawić stanowiska czy udzielić informacji o podjętych działaniach i statusie sprawy" – tłumaczy rzecznik banku i podkreśla, że każda sytuacja, w której łamane jest prawo, kierowana jest do organów ścigania.
U nas 500+, a na Węgrzech samochód od państwa. Pomysły Orbana na politykę socjalną

U nas 500+, a na Węgrzech samochód od państwa. Pomysły Orbana na politykę socjalną

Polska
Viktor Orban planuje przeprowadzić na Węgrzech rewolucję w ramach polityki socjalnej. Prezydent Węgier planuje preferencyjne pożyczki dla obywateli, bezzwrotne dotacje i umarzanie kredytów. Obchodząc dzisiejsze Walentynki, nie wysyłajcie kartki z życzeniami do osoby, z którą się nie spotykacie. Zdaniem angielskiej psychoterapeutki to forma molestowania. 
Money. To się liczy: Jerzy Bańka

Money. To się liczy: Jerzy Bańka

Polska
Rozmowa z Jerzym Bańką, wiceprezesem Związku Banków Polskich.                                                                       
Co dalej ze stopami procentowymi

Co dalej ze stopami procentowymi

Polska
- W Polsce zaczynają pojawiać się ryzyka inflacyjne, stopy procentowe od dawna nie rosną. Pytanie, jak długo będą one nieco sztucznie pompowały konsumpcję poprzez tani kredyt, jak będą wpływały na sytuację na rynku mieszkaniowym - mówił w programie "Money. To się liczy" redaktor naczelny Money.pl Mikołaj Kunica. - Jeśli NBP nie zacznie zapowiadać tej podwyżki tak, żeby stopy rosły powoli, to możemy być świadkami raptownego wzrostu stóp procentowych, a przez to raptownej podwyżki rat kredytów - wyjaśniał.
Ekspert ostrzega przed rekordowo niskimi stopami procentowymi.

Ekspert ostrzega przed rekordowo niskimi stopami procentowymi. "Polecam poduszkę finansową"

Polska
- Stopniowa podwyżka stóp procentowych oznaczałaby, że za każde 100 tysięcy złotych pożyczone na 30 lat, będziemy oddawać do banku kilkanaście złotych więcej. Ale jeżeli byśmy mieli taką sytuację, że stopy wzrosłyby do poziomu z 2012 roku, to wtedy rata wzrośnie o 30-40 proc.  Jeżeli ktoś ma nadwyżkę w budżecie domowym, to polecam budować poduszkę finansową - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartosz Turek, analityk Open Finance S.A.
Pensja na już - rozmowa z Andrzejem Sową

Pensja na już - rozmowa z Andrzejem Sową

Finanse
Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje pieniędzy na już. Czasem dla zaspokojenia podstawowych potrzeb, czasem żeby zrealizować własne cele. Z tego powodu banki oferują różnego rodzaju narzędzia, z których klienci mogą skorzystać. Jednym z takich narzędzi jest "Pensja na już", oferowana przez ING Bank Śląski. Czym ten produkt różni się od innych ofert? Jakie ma zalety? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Andrzejem Sową, Dyrektorem Centrum Agile Kredyty Konsumenckie ING
Polski fintech szansą dla gospodarki. Nie brakuje jednak barier rozwoju

Polski fintech szansą dla gospodarki. Nie brakuje jednak barier rozwoju

Polska
- Mamy się czym pochwalić, gdy mowa o branży fintech - mówi w rozmowie z money.pl Ewa Wernerowicz, przez Vivus. Zwraca jednak uwagę na gorsze wyniki finansowe branży w 2017 roku i bariery w rozwoju, których wciąż jest wiele.
Kredyty we frankach. Z bankiem można się dogadać. Wystarczy przestać spłacać raty

Kredyty we frankach. Z bankiem można się dogadać. Wystarczy przestać spłacać raty

Polska
- Od procesu do ewentualnej eksmisji to jest przynajmnoioej kilka lat i to jest czas, kiedy można się z bankiem dogadać. Korzyść jest taka, że to na banku wówczas spoczywa obowiązek udowodnienia wysokości naszego roszczenia, ile jesteśmy bankowi winni. I bardzo wiele banków już na tym etapie polega. Nie jest bank w stanie na podstawie umowy, która podpisaliśmy, ewentualnych regulaminów, aneksów, wykazać ile dokładnie powinniśmy zwrócić. Możemy korzystać dokładnie z tych samych argumentów, wskazując na niedozwolone klauzule, a jednocześnie to nie my musimy płacić za przygotowanie tego niezwykle obszernego, często kilkudziesięciostronicowego pozwu, lecz musi to zrobić bank - mówił w programie "Money. To się liczy" adwokat Jakub Bartosiak.
Prawie jedna trzecia dłużników mieszka w małych miastach

Prawie jedna trzecia dłużników mieszka w małych miastach

Polska
- Życie w małych miastach jest tańsze, ale i przychody są znacznie niższe. Według GUS średni roczny przychód w małej miejscowości wynosi 17400 zł, a w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców ponad 27 tysięcy - mówił w programie "Money. To się liczy" Adam Lacki, prezes Krajowego Rejestru Długów.
Rata malejąca to mniej odsetek od kredytu

Rata malejąca to mniej odsetek od kredytu

Polska
Mało kto liczy, co mu się bardziej - raty równe, czy malejące. A raty malejące oznaczają, że finalnie zapłacimy mniej odsetek - wyjaśnie Bartosz Turek z Open Finance.
Nikt nie wie, co to jest RRSO. A to kosztuje

Nikt nie wie, co to jest RRSO. A to kosztuje

Polska
Bartosz Turek z Open Finance wyjaśnia, czym jest RSO, czyli rzeczywista stopa oprocentowania. Obejmuje wszystkie opłaty związane z kredytem. Jest ważniejsza niż marża.
Millenialsi coraz chętniej się zadłużają

Millenialsi coraz chętniej się zadłużają

Finanse
Młodzi coraz odważniej podchodzą do pożyczania pieniędzy. W 2017 r. przybyło 33 tys. kredytobiorców w wieku 18-24 lat. Kredyty ma obecnie 630,5 tys. milenialsów. Ich zaległości z tytułu zadłużenia kredytowego i pozakredytowego wyniosły 872 mln zł, co stanowi ponad 1 proc. wszystkich zaległości Polaków.

"Najgroźniejszą obietnicą była pomoc dla frankowiczów"

Finanse
Ekonomiści przez lata ostrzegali przed obietnicami PiS. Prof. Stanisław Gomułka w programie "Money. To się liczy" wprost przyznał, że najgroźniejsza była zapowiedź pomocy frankowiczom. To rezygnacja z niej uratowała gospodarkę przed "zawaleniem"
Polacy coraz częściej bankrutują. W większośc przez kredyty

Polacy coraz częściej bankrutują. W większośc przez kredyty

Finanse
Polacy coraz częściej decydują się ogłosić bankructwo – w samym tylko 2017 r. było to 5,5 tys. osób. W większości kobiet. - Kobiety dłużej myślą nad zaciągnięciem kredytu, ale jeśli nie udało się go spłacić, to decydują się na upadłość konsumencką. Jest w tym logika - wyjaśnił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Grzelczak, wiceprezes Biura Informacji Kredytowej.
Frankowicze: Słowa Cymańskiego to jakaś paranoja, nie chcemy przywilejów

Frankowicze: Słowa Cymańskiego to jakaś paranoja, nie chcemy przywilejów

Polska
To co mówił pan Cymański to, z całym szacunkiem, jest jakaś paranoja. Żaden projektów nie zakłada scenariusza, w którym kredytobiorcy skrzywdzeni przez banki byliby w uprzywilejowanej sytuacji - powiedział w wiceprezes stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Marek Rzewuski w programie "Money. To się liczy".
Morawiecki kłamie?

Morawiecki kłamie? "Z dokumentów wynika, że BZ WBK udzielał kredytów frankowych"

Polska
- Z dokumentów i informacji, które łatwo zidentyfikować, wynika, że takie kredyty były przez BZ WBK udzielane - powiedział Marek Rzewuski, wiceprezes stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu", pytany o to, czy premier Morawiecki kłamał w tej sprawie.
Wynagrodzenia będą rosnąć jeszcze szybciej, zagrażając polskiej gospodarce

Wynagrodzenia będą rosnąć jeszcze szybciej, zagrażając polskiej gospodarce

Polska
Wyniki polskiej gospodarki pozytywnie zaskakują analityków, nasila się tylko jedno poważne zagrożenie. To sytuacja na rynku pracy i coraz szybszy wzrost wynagrodzeń. Z tego powodu w przyszłym roku powinna być podwyżka stóp procentowych, kredyty zaczną drożeć.
poprzednie1 2 3 4 5 następne