Wyniki wyszukiwania dla:

kraków

Liczba wyników: 297

Aż odetchnął. Pokazał nagranie ku przestrodze

Aż odetchnął. Pokazał nagranie ku przestrodze

Motoryzacja
Na A4 w Krakowie, na wysokości Portu Lotniczego im. Jana Pawła II, doszło do niebezpiecznej kolizji. Jeden z kierowców musiał gwałtownie zahamować. Kolejny, z powodu nie zachowania odpowiedniej odległości, wjechał w jego tył. Autorowi wideo fuksem udało się uniknąć zderzenia z oboma pojazdami. W Polsce nie ma przepisów regulujących bezpieczny odstęp od samochodów w sytuacji takiej jak ta. Wiadomo jednak, że przy prędkości 50 km/h odstęp powinien wynosić minimum 25 m, co daje kierowcy 2 sek. na reakcję.
Krzysztof Cegielski: Walczę o to, żeby zawodnicy Wandy odzyskali zaległe pieniądze

Krzysztof Cegielski: Walczę o to, żeby zawodnicy Wandy odzyskali zaległe pieniądze

Żużel
Wanda Kraków nie płaci. - Mieszkam w Krakowie, wierzyłem w prezesa Wandy. Teraz upominam się w związku o to by klub uregulował długi - mówi Krzysztof Cegielski, przewodniczący stowarzyszenia Metanol.
Nastolatki się pokłóciły. Na następnym przystanku czekało

Nastolatki się pokłóciły. Na następnym przystanku czekało "wsparcie"

Wiadomości
13 osób zostało zatrzymanych po tym, jak w krakowskim autobusie doszło do groźnej awantury. Wszystko najprawdopodobniej zaczęło się od sprzeczki nastolatków na przystanku autobusowym. Pokłóciły się nastolatki (najmłodsza miała 12 lat) z grupą czterech chłopców. Podobno dziewczynom miała się "nie spodobać" koszulka klubu piłkarskiego, którą miał na sobie jeden z chłopców. Kiedy na przystanek podjechał autobus, wszyscy do niego wsiedli. Na następnym postoju okazało się, że do pojazdu chce wejść grupa mężczyzn uzbrojona m.in. w maczety i gaz pieprzowy. Było to tzw. wsparcie wezwane przez nastolatki. Kierowca próbował nie dopuścić, by weszli do autobusu, ale ostatecznie mężczyznom udało się sforsować drzwi. Z czterech zaatakowanych chłopców, jeden ma rany od maczety. Został przewieziony do szpitala. Do ataku doszło w niedzielę (9 czerwca), w Nowej Hucie. Już po pięciu dniach zatrzymano 7 osób, a 5 aresztowano.
Ginekolog na temat ciąży i porodu pierwszych sześcioraczków w Polsce

Ginekolog na temat ciąży i porodu pierwszych sześcioraczków w Polsce

Zdrowie
Prof. dr hab. n. med. Hubert Huras udzielił nam informacji na temat ciąży i porodu szcześcioraczków z Krakowa. Jak przebiega taka ciąża, jak wygląda poród, jakie mogą być zagrożenia.   
Ojciec sześcioraczków z Krakowa

Ojciec sześcioraczków z Krakowa

Zdrowie
W Krakowie przyszły na świat pierwsze w Polsce sześcioraczki.  - Jestem najszczęśliwszym tatą na świecie, chyba czuję się przynajmniej jako najszczęśliwszy tata na świecie, jestem dumny z żony i z dzieciaków, trzymam z nie mocno kciuki -  powiedział ojciec dzieci, Szymon Marzec. 
Sześcioraczki w Krakowie. Wiemy, jak będą miały na imię. Relacja z konferencji

Sześcioraczki w Krakowie. Wiemy, jak będą miały na imię. Relacja z konferencji

Polska
W Krakowie przyszły na świat pierwsze w Polsce sześcioraczki. Na konferencji prasowej poinformowano o stanie zdrowia maluchów, poznaliśmy również ich imiona: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela. - Był płacz, były łzy, wzruszenie wielkie. Powoli wszystko zmierza w dobrą stronę. Myślę, że nie ma sensu za bardzo wybiegać w przyszłość - powiedział ojciec dzieci, Szymon Marzec.  Na konferencji obecna była również babcia sześcioraczków. Byliśmy na miejscu z kamerą WP.
Królewski o sezonie Wisły Kraków.

Królewski o sezonie Wisły Kraków. "Jestem zadowolony, ale jest mały niedosyt"

Sport
- Jesteśmy zadowoleni z drugiej rundy w wykonaniu Wisły Kraków. Wiadomo, że jest sportowa złość bo nie udało się awansować do górnej ósemki. Mimo wszystko jeśli zbierzemy to razem do kupy to naprawdę była dobra runda. Wielu piłkarzy pokazało świetne umiejętności - mówi Jarosław Królewski o sytuacji Wisły Kraków. - Kolejna runda powinna być o wiele lepsza.
Ekspert: Boom mieszkaniowy przyciąga deweloperów amatorów

Ekspert: Boom mieszkaniowy przyciąga deweloperów amatorów

Polska
- Po okresie 2019 - 2020 możemy mieć do czynienia z sytuacjami niedokończonych inwestycji, niespłaconego finansowania przez graczy, którzy poszli w nieruchomości, kupując je po zbyt agresywnych cenach. Widać taki pęd w miastach  typu Kraków, Wrocław, Poznań, gdzie znam przykład działki, która została przepłacona o 100 proc. w ciągu niespełna roku. Tam gdzie my mówimy pass, pojawia się ktoś mniejszy, kto mówi: kupuję - mówił money.pl Nikodem Iskra, prezes Murapolu.
Wjechał na peron. 29-latkowi grozi do 8 lat więzienia

Wjechał na peron. 29-latkowi grozi do 8 lat więzienia

Wiadomości
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na Dworcu Głównym w Krakowie. Kierowca opla wjechał na drogę techniczno-pożarową i niemal zderzył się z odjeżdżającym pociągiem. Maszynista w porę wyhamował skład. Chwilę później kierowca opla wjechał samochodem na peron dworca. Tam porzucił auto. Znaleziono go błąkającego się przy schodach. Okazało się, że 29-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nieważne badania techniczne auta. W maju miał odbyć karę 3 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. 29-latek usłyszał m.in. zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy. Trafił do aresztu. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Wideo opublikowała małopolska policja. 
Marek Szkolnikowski: Mecze ekstraklasy w TVP to przełom dla klubów. Dajemy im wędkę, a nie rybę [4/5] [Sektor Gości]

Marek Szkolnikowski: Mecze ekstraklasy w TVP to przełom dla klubów. Dajemy im wędkę, a nie rybę [4/5] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Dlaczego Sebastian Mila w ocenie dyrektora TVP Sport Marka Szkolnikowskiego jest idealnym ekspertem? Którzy z grających obecnie piłkarzy mogą w przyszłości dołączyć do redakcji TVP Sport? Jakich oglądalności meczów ekstraklasy spodziewają się w przyszłym sezonie szefowie TVP, biorąc pod uwagę, że niedawny mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa w Telewizji Polskiej obejrzało ponad 1,2 mln widzów? Dlaczego transmisje meczów ekstraklasy w TVP są olbrzymią szansą dla klubów? Zapraszamy do obejrzenia czwartej części 108. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości".
Patryk Jaki odpowiada na zarzuty Grzegorza Schetyny: trafił kulą w płot

Patryk Jaki odpowiada na zarzuty Grzegorza Schetyny: trafił kulą w płot

Polityka
- Kibicuje pan Wiśle Kraków? - spytał Patryka Jakiego, kandydata PiS do parlamentu europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, Marek Kacprzak, prowadzący program "Wyborczy Grill". - Wielokrotnie pojawia się przeciwko mnie ten zarzut, bo już chyba żadnego innego nie ma. Nawet użył go pan przewodniczący Schetyna w Opolu. Przyjechał do Opola, skojarzyło mu się z Patrykiem Jakim i mówi: kibicował Odrze, Legii teraz pewnie Koronie Kielce - stwierdził wiceminister sprawiedliwości. - Tylko jest jeden problem, można łatwo wpaść w pułapkę. Grzegorz Schetyna pochodzi z Opola, chodził na mecze Odry Opole. Potem kibicował Śląskowi Wrocław. A teraz jest posłem,  nie zgadnie pan, skąd?  Z województwa świętokrzyskiego. Czyli, mówiąc delikatnie, trafił kulą w płot - tłumaczył Jaki.
Jak wygląda życie restauracji

Jak wygląda życie restauracji "od kuchni"? Sprawdziliśmy to dla was

Finanse
Czy zastanawialiście się jak wygląda życie restauracji od kuchni? Odwiedziliśmy z kamerą prestiżową restaurację Yulan, prowadzoną w Hotelu Metropolo by Golden Tulip, dla której znany w kulinarnym świecie, Chef Zhoulezi Nicholas Yinliang, stworzył autorskie menu. Teraz mogą cieszyć się nie tylko Klienci hotelu, ale też wszyscy mieszkańcy Krakowa.
Szefowa krakowskiego ZNP nie przebiera w słowach.

Szefowa krakowskiego ZNP nie przebiera w słowach. "Rząd szczuje na nauczycieli"

Polska
Przewodnicząca oddziału Kraków-Śródmieście ZNP jest rozczarowana brakiem wsparcia ze strony nauczycieli z Solidarności. Twierdzi, że wielu z nich nie zgadza się z decyzją centrali związku o porozumieniu z rządem. Ubolewa również nad traktowaniem nauczycieli. - Nic się nie robi, aby zachować autorytet nauczyciela. (...) Jeśli szczuje się z ław sejmowych i rządowych społeczeństwo na nauczycieli, to widzę przyszłość w czarnych barwach - powiedziała.
Dyrektor liceum, w którym pracowała Agata Duda: pierwsza dama się nie wtrąca

Dyrektor liceum, w którym pracowała Agata Duda: pierwsza dama się nie wtrąca

Polityka
- Pani Agata Duda często bywa u nas w szkole, przynajmniej raz w miesiącu. Są to zazwyczaj spotkania towarzyskie, niemające nic wspólnego z tym, co aktualnie dzieje się w oświacie. Pierwsza dama się nie wtrąca, zostawia nam wolną rękę - powiedział Marek Stępski, dyrektor II LO w Krakowie. W tej szkole kiedyś uczyła Agata Duda, a Andrzej Duda jest jej absolwentem.
Nauczycielki komentują pogłoski o Agacie Dudzie

Nauczycielki komentują pogłoski o Agacie Dudzie

Polska
Czy Agata Duda rzeczywiście namawiała nauczycieli, by nie brali udziału w strajku? - Dla mnie to wymysł medialny. Rozmawiałam z panią Agatą jak była u nas ostatni raz. Na temat strajku w ogóle nie było rozmowy. Wizyty tu są bardziej towarzyskie, a nie nakłaniające do czegokolwiek - powiedziała w rozmowie z reporterem WP Krystyna Wojtech, przewodnicząca ogniska nauczycielskiego w II LO im. Króla Jana III Sobieskiego - szkole, w której uczyła pierwsza dama.
Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

Polityka
- 80 proc. nauczycieli wzięło udział w referendum, a 90 proc. z nich powiedziało "tak" dla strajku. Liceum nie jest zamknięte, ale lekcje się w nim nie odbywają. Dyrektor szkoły zapewnił natomiast zajęcie opiekuńcze dla uczniów, którzy zjawią się w placówce - relacjonował sytuację w II LO w Krakowie, w którym uczyła Piewsza Dama Agata Duda, Klaudiusz Michalec, reporter WP.
Nietypowa inwestycja w Krakowie. Można podglądać sąsiadów

Nietypowa inwestycja w Krakowie. Można podglądać sąsiadów

Wiadomości
Wyobraźnia deweloperów nie zna granic. Jeden z budynków mieszkalnych w Krakowie daje możliwość zajrzenia sąsiadowi do mieszkania. Blok jest tak wymyślony, że można nawet przez okno pożyczyć cukier. Inwestycja szybko podbiła serca internautów. W tym szaleństwie jest jednak i metoda. Dlaczego? Więcej w materiale wideo. 
Francuz zniszczył auta w Krakowie. Straty szacowane na 10 tys. zł

Francuz zniszczył auta w Krakowie. Straty szacowane na 10 tys. zł

Ciekawostki
Zniszczył 6 samochodów, szkody zostały oszacowane na kwotę 10 tys. zł. Usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Tak w skrócie można podsumować przygodę pewnego 32-letniego Francuza, który wracając nocą z imprezy w Krakowie zaczął niszczyć zaparkowane przy ulicy samochody. 32-latek został zatrzymany po pościgu, bo najpierw uciekł przed patrolem, a potem przed właścicielem auta, które właśnie niszczył. Po zatrzymaniu tłumaczył policji, że jego zachowanie to skutek zbyt dużej ilości alkoholu.

"Druga połowa". Błaszczykowski jest potrzebny reprezentacji. "Wraca do dobrej formy"

Piłka nożna
Jakub Błaszczykowski jest jedną z najważniejszych postaci Wisły Kraków. Pomocnik otrzymał kolejne powołanie do reprezentacji Polski na mecze eliminacji do Euro2020. W kolejnym odcinku programu "Druga połowa" Michał Kołodziejczyk i jego goście poruszyli temat gry Błaszczykowskiego w kadrze narodowej. 
Agresja na pasach. Pieszy nie wytrzymał

Agresja na pasach. Pieszy nie wytrzymał

Motoryzacja
Pewien mężczyzna w dosadny sposób pokazał kierowcy, jak bardzo jest niezadowolony, że ten zablokował pasy. Kiedy prowadzący renault próbował skorzystać z zielonej strzałki, pieszy się wrócił i kopnął w jego samochód. Do "wymiany uprzejmości" doszło w Krakowie. Zdarzenie nagrał świadek całej sceny, który wrzucił wideo do sieci.
„Franek, łowca bramek” do europarlamentu? Niech uczy się na błędach kolegi

„Franek, łowca bramek” do europarlamentu? Niech uczy się na błędach kolegi

Wiadomości
Platforma Obywatelska ogłosiła oficjalne listy do europarlamentu. W okręgu warmińsko-mazurskim i podlaskim „jedynką” został Tomasz Frankowski, były piłkarz reprezentacji Polski. Angażowanie przez partie polityczne sportowców na swoich listach wyborczych to dobrze znany mechanizm, choć nie zawsze skuteczny. Najlepiej świadczy o tym przypadek Macieja Żurawskiego, z którym Tomasz Frankowski grał w Wiśle Kraków. W drugiej części programu opowiemy o tym, jak zarobić milion dolarów, nie ruszając się z domu. Zapraszamy. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 15następne