Wyniki wyszukiwania dla:

kręgosłup

Liczba wyników: 67

Stworzono implanty mogące leczyć urazy i schorzenia kręgosłupa. Do sprzedaży trafią w ciągu kilku lat

Stworzono implanty mogące leczyć urazy i schorzenia kręgosłupa. Do sprzedaży trafią w ciągu kilku lat

Ciekawostki
Nowe implanty kręgosłupowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, mogą stanowić rewolucję w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Naukowcy opracowali już bioinżynieryjne krążki międzykręgowe wykonane z własnych komórek macierzystych. Zastrzyki komórkami macierzystymi w zniszczone dyski niwelują natomiast stan zapalny. Nowoczesne implanty, giętkie i dopasowujące się do ruchu kręgosłupa, to szansa na życie bez bólu dla milionów osób. Szacuje się, że ponad 80 proc. Polaków skarży się na ból pleców. O nowym odkryciu mówi Piotr Szydlik, prezes firmy Evispine.
To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

Zdrowie
Bartka Kacprzaka znają doskonale polskie gwiazdy. Gdy był mały, marzył o tym, by być "polskim Ronaldo". Dziś leczy najlepszych polskich sportowców i celebrytów. Dziś Bartek Kacprzak to lekarz, chirurg, fizjoterapeuta, ale też filantrop. Pomaga dojść do siebie po kontuzjach osobom z pierwszych stron gazet, ale wspiera też dzieciaki, wierząc, że marzenia o byciu wielkim sportowcem mogą się zrealizować tylko wtedy, gdy dziecko z talentem zostanie odpowiednio przygotowane. Bartek Kacprzak zmienia polską medycynę. Każdego pacjenta traktuje wyjątkowo i indywidualnie. Nie owija w bawełnę, gdy trzeba powiedzieć jasno, że powrót do zdrowia będzie wymagał czasu i… bólu. **- Oglądamy programy telewizyjne o operacjach i leczeniu. Widzowie myślą, że w życiu jest tak jak w telewizji – operacja jest w poniedziałek, a we wtorek pacjent jest gotowy – **mówi w rozmowie z Aleksandrą Nagel – redaktor prowadzącą WP Parenting i WP ABCZdrowie. **- To jest przekłamanie – **dodaje Bartek Kacprzak, twierdząc, że telewizja powinna pokazywać znacznie więcej. Uświadamiać, że powrót do formy po operacji to bardzo długa i ciężka droga. **- Następnego dnia po operacji zaczyna się wejście na Mount Everest –** podsumowuje. Jego zdaniem media, pokazując tylko "jasną stronę życia sportowca" – sukcesy, popularność, blichtr, mają ogromny – niestety negatywny – wpływ na młodych ludzi, którzy myślą o karierze Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego. **- Wszyscy patrzą na sport - w tym na piłkę nożną - przez pryzmat "okienka" – Szczęsny, Lewandowski, Ronaldo – mają super samochody, fajne dziewczyny. Nie widzą, ile to kosztuje, ile to ciężkiej pracy –** komentuje, wyznając, że jego pacjenci często są w poważnym szoku, gdy słyszą o sportowym backstage'u. Bartek Kacprzak właśnie dlatego chętnie zajmuje się pracą z dziećmi. Jest wynalazcą jedynego na świecie rollera dla dzieci „RollKids”, który na co dzień skutecznie zapobiega bólom mięśniowym i dba o kręgosłup każdego dzieciaka. Trzymając się zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wydał cykl książek dla najmłodszych – "Motywatorki". Organizuje też pikniki, na których oprócz sportu jest wiele warsztatów poświęconych zdrowemu trybowi życia czy diecie. **Zobaczcie drugą część rozmowy wideo z Bartkiem Kacprzakiem, lekarzem, który twierdzi, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem lekarzem. **
Martyna Wojciechowska zapewnia:

Martyna Wojciechowska zapewnia: "Mam mocny kręgosłup moralny, nikogo nie udaję"

Gwiazdy
Martyna Wojciechowska to jedna z cieszących się największym zaufaniem społecznym polskich dziennikarek. Podróżniczka otrzymała tytuł Osoby Wysokiej Reputacji Premium Brand 2019. Martyna podkreśla, że na swój pozytywny, wzbudzający zaufanie społeczne wizerunek pracowała przez wiele lat, kierując się jasnymi zasadami moralnymi i nie udając przed widzami osoby innej niż jest w rzeczywistości. Celebrytka dodaje, że dzięki temu nie musi się zastanawiać, jak powinna postąpić, aby utrzymać swoją dobrą reputację. Jej zdaniem obecnie wiele osób aspirujących do miana gwiazd stawia na skandale. Zachowanie nieprzystające do ogólnie przyjętych standardów uważają za najlepszą drogą do wzbudzenia zainteresowania.
Guzek z tyłu głowy? To może być wina smarfona

Guzek z tyłu głowy? To może być wina smarfona

Zdrowie
Ciągłe pochylanie się nad telefonami i laptopami, w końcu odbija się na naszym zdrowiu. Nie chodzi jednak tylko o pogorszenie wzroku. Okazuje się, że cierpi na tym również nasza czaszka i górna część kręgosłupa.
Ćwiczenia, które wykonasz w biurze. Zadbaj o swój kręgosłup

Ćwiczenia, które wykonasz w biurze. Zadbaj o swój kręgosłup

Styl życia
Praca w biurze sprawia, że nasze ciało nie funkcjonuje właściwie. A w szczególności nasz kręgosłup, który stale w pozycji siedzącej zaczyna być naszym największym zmartwieniem. Ona doskonale wie, jak sobie z tym poradzić. Wystarczy raz dziennie!
Herbuś wspomina dzieciństwo:

Herbuś wspomina dzieciństwo: "Na polu, w sadzie, przy gotowaniu"

Gwiazdy
Edyta Herbuś nie stroni od wylewnych wywiadów, w których chętnie dzieli się ważnymi momentami w życiu. Niedawno tancerka opowiedziała o swojej relacji z babcią. Celebrytka postanowiła zwierzyć się w Fakcie, że kręgosłup moralny zawdzięcza osobie, która w dzieciństwie karmiła ją pajdą chleba i zabierała do prac polowych.  Na podobne wyznania zdobyła się w rozmowie z reporterem Wirtualnej Polski. Herbuś, wspominając udział w charytatywnej sesji z seniorami, zapewniła, że babcia jest dla niej inspiracją oraz symbolem bezwarunkowej miłości.
Trenerka odmawia operacji. To może ją zabić

Trenerka odmawia operacji. To może ją zabić

Zdrowie
Gdy Hayley miała 9 lat lekarze zdiagnozowali u niej skoliozę. Skrzywienie w jej kręgosłupie wynosi 80 stopni. Zdaniem lekarzy jeżeli Hayley nie zostanie poddana operacji może umrzeć.  Zobacz film.
Najgorsze pozycje dla kręgosłupa. Eksperyment ortopedy

Najgorsze pozycje dla kręgosłupa. Eksperyment ortopedy

Zdrowie
Ból kręgosłupa towarzyszy niemal każdemu z nas. Zwykle pojawia się podczas wysiłku, a ustępuje gdy odpoczywamy.Najbardziej przeciążoną partią kręgosłupa jest odcinek lędźwiowy.  Zobacz film.
Objawy raka kręgosłupa

Objawy raka kręgosłupa

Zdrowie
Objawy raka kręgosłupa.Nowotwór kręgosłupa nie pojawia się tak często jak nowotwory innych narządów, warto jednak wiedzieć jakie daje objawy. Zobacz wideo. 
Ból pleców może być objawem raka

Ból pleców może być objawem raka

Zdrowie
Ból pleców dotyka prawie każdego z nas. W większości przypadków ma podłoże mechaniczne. W rzadkich przypadkach może sygnalizować, że w naszym ciele rozwija się nowotwór. Jak rozpoznać ten ból?Zobacz film
MŚ 2018. Jakub Błaszczykowski: Moja sytuacja była bardzo ciężka (cz. 1)

MŚ 2018. Jakub Błaszczykowski: Moja sytuacja była bardzo ciężka (cz. 1)

Sport
- Problem zaczął się od mięśnia czworogłowego. Diagnoza nie do końca była trafna. Grałem z naderwanym mięśniem, przez co obciążałem plecy. Kręgosłup po 3-4 tygodniach nie wytrzymał. Problem był tak duży, że nie mogłem wstać z łóżka - mówi w pierwszej części rozmowy dla WP SportoweFakty Jakub Błaszczykowski. 
Sporty, dzięki którym spalisz najwięcej kalorii

Sporty, dzięki którym spalisz najwięcej kalorii

Zdrowie
Sporty, dzięki którym spalisz najwięcej kalorii.Sport nie tylko pozwala schudnąć i utrzymać prawidłową sylwetkę. Wzmacnia też serce, wpływa na wzrost odporności, stabilizuje kręgosłup. Zobacz jakie sporty najlepiej uprawiać. 
Sama usunęła implant. Teraz przestrzega

Sama usunęła implant. Teraz przestrzega

Zdrowie
Sama usunęła implant. Teraz przestrzega.Tonia Rossington powiększyła piersi kilka lat temu. Niestety jej szczęście nie trwało długo...Sztuczne piersi obciążały kręgosłup i wywoływały silny ból. Zobacz co zrobiła, obejrzyj wideo.
Roma Gąsiorowska cierpi na dyskopatię

Roma Gąsiorowska cierpi na dyskopatię

Zdrowie
"Mam przewlekły problem z kręgosłupem" – przyznała na Instagramie Roma Gąsiorowska, publikując zdjęcie oklejonych specjalistycznymi plastrami pleców. Zobacz film.
Jakie choroby może sugerować ból w klatce piersiowej?

Jakie choroby może sugerować ból w klatce piersiowej?

Zdrowie
Ból w klatce piersiowej zazwyczaj kojarzymy z zawałem. Tymczasem wcale nie musi go oznaczać. Istnieje szereg innych chorób, których symptomy zbliżone są do zawału. Mogą się one manifestować właśnie tego typu bólem.
O czym może świadczyć częsty ból głowy?

O czym może świadczyć częsty ból głowy?

Zdrowie
Ból głowy nie musi oznaczać migreny. Często zdarza się tak, że jest symptomem mniej poważnych, ale jednak uporczywych dolegliwości.  Zobacz film.                                                              
Witold Mazur wraca po poważnym upadku.

Witold Mazur wraca po poważnym upadku. "Było spore ryzyko, miałem uszkodzony kręgosłup" (WIDEO)

Inne
Witold Mazur kilka miesięcy temu miał poważny wypadek. Trenera polskich łyżwiarzy szybkich podczas rowerowej przejażdżki potrącił samochód. 44-latek miał trzy operacje, spędził miesiąc w szpitalu. - Wszystko mogło się skończyć trwałym urazem. Na szczęście udało się wszystko poskładać w jeden kawałek - mówi nam doświadczony szkoleniowiec.
Sposoby na problemy ze snem

Sposoby na problemy ze snem

Zdrowie
Kiedy nie możesz zasnąć, przewracanie z boku na bok niewiele da. Bolący kręgosłup, zgaga, wybudzanie się w nocy, zmęczenie mimo snu - na to wszystko są sposoby. O tym w filmie.
Robert Kubica może liczyć na wsparcie polskich kibiców. Wyjątkowa flaga debiutuje w Abu Zabi

Robert Kubica może liczyć na wsparcie polskich kibiców. Wyjątkowa flaga debiutuje w Abu Zabi

F1
Flaga o powierzchni 60 m2 z ogromny napisem "Forza Robert" i sześcioma tysiącami zdjęć kibiców Roberta Kubicy jest już w Abu Zabi, gdzie po weekendzie Grand Prix odbędą się posezonowe testy Formuły 1 (28-29 listopada), w których udział weźmie polski kierowca.Krakowianina z trybun wspierać będą polscy kibice. Czworo z nich: Marta Witecka, Adam Figiel, Przemysław Ćwiertnia i Daniela Grabowska stworzyło sektorówkę, która będzie towarzyszyła Kubicy podczas testów. Proces tworzenia flagi był imponujący. Dzięki internetowej zbiórce, w zaledwie kilkanaście godzin udało się zebrać wymaganą kwotę 2500 zł. Pieniądze jednak nadal spływały. Nadwyżkę przeznaczono na leczenie Daniela Szulca, jednego z kibiców Roberta Kubicy. 30-latek po wypadku samochodowym ma uszkodzony kręgosłup i potrzebuje środków, aby móc ponownie stanąć na nogi. O tym, jak można pomóc Danielowi można sprawdzić na stronie wyscigdaniela.pl/jak-pomagac/.Pieniądze na stworzenie flagi nie były problemem, więcej czasu zajęło zebranie sześciu tysięcy zdjęć od kibiców. Ale i to udało się zrealizować. - Kiedy zaczynaliśmy całą akcję z flagą, nie do końca wierzyliśmy, że uda nam się zrealizować ją w pierwotnie przyjętym terminie. Jesteśmy jedynie czteroosobową drużyną zwyczajnych ludzi. Jednak dzięki ogromnemu wsparciu mediów, portali społecznościowych oraz samych kibiców, którzy starali się rozpowszechniać nasze przedsięwzięcie gdzie tylko się dało, wszystko zakończyło się sukcesem. Bardzo się z tego cieszymy - mówi Marta Witecka, jedna z współorganizatorek akcji.
Wojciechowska:

Wojciechowska: "Pracowałam jako modelka, to było straszne. Dziewczyny nie idźcie tą drogą!"

Gwiazdy
Martyna Wojciechowska nigdy nie ukrywała, że pociągają ją ekstremalne wyzwania. Dziennikarka zwiedziła prawie cały świat, kilka razy omal nie przepłacając tego życiem. Zdobyła Koronę Ziemi, wzięła udział w rajdzie Dakar i w Rajdzie Transsyberyjskim. Złamała kręgosłup, a na Mount Evereście odniosła tak poważne odmrożenia, że odpadły jej kawałki skóry. Mało osób pamięta, że swoją karierę rozpoczynała od... modelingu. Jednak przygody z modą nie wspomina najlepiej. Zobaczcie fragment jutrzejszego odcinka "Demakijażu".
Kazadi:

Kazadi: "Kręgosłup moralny mam inaczej ustawiony niż moi rówieśnicy"

Gwiazdy
We wtorkowy wieczór w warszawskiej Drukarni Praskiej odbył się długo wyczekiwany pokaz Łukasza Jemioła. Gwiazdy nie zawiodły, a nasza reporterka przepytała je na tę okoliczność. Zobaczcie, o czym rozmawiała z projektantem i jego gośćmi.
poprzednie1 2 3 4 następne