Liczba wyników: 205

16 punktów Damiana Kuliga, ale BBSK znów przegrywa
Dostępne tylko w Polsce

Sport
Dobre spotkanie Damiana Kuliga i 16 punktów zdobyte przez reprezentanta Polski nie pomogły BBSK w odniesieniu trzeciego zwycięstwa w sezonie. Ekipa ze Stambułu przegrała w Sakaryi 77:82 i z bilansem 2-6 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.
Ważna wygrana Ślęzy w meczu na szczycie EBLK!

Sport
Niezwykle ważne zwycięstwo w dziewiątej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet odniosły koszykarki Ślęzy Wrocław, które pokonały we własnej hali Wisłę CanPack Kraków 80:69. Gospodynie komplet punktów zapewniły sobie świetną grą w ostatniej kwarcie - tę część meczu wygrały 27:13. Wrocławianki po niedzielnym meczu umocniły się na trzeciej pozycji w tabeli. Ekipa z Krakowa w tabeli plasuje się jedno miejsce niżej.
Pierwsze El Clasico w sezonie dla Barcelony!

Sport
Wyborne spotkanie zaserwowali w hicie kolejki Ligi ACB koszykarze FC Barcelony Lassa i Realu Madryt. Stojący na niezwykle wysokim poziomie mecz Katalończycy wygrali 86:69, każdą z kwart rozstrzygając na swoją korzyść. Miejscowi dzięki zwycięstwu w El Clasico zostali samodzielnymi liderami rozgrywek, "Królewscy" po drugiej porażce w sezonie spadli na trzecią pozycję w tabeli.
Arka zdobywa Toruń! Energa na łopatkach

Sport
W jednym z najciekawszych meczów ósmej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet ekipa z Torunia przegrała przed własną publicznością z Arką Gdynia 62:71. Przyjezdne do wygranej poprowadziła Emma Cannon, która w Grodzie Kopernika zdobyła 21 punktów. W szeregach miejscowych pola próbowała dotrzymać jej Nirra Fields, która spotkanie zakończyła z dorobkiem 22 "oczek", Kanadyjka nie miała jednak odpowiedniego wsparcia w koleżankach z drużyny. Arka dzięki tej wygranej umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Dla gdynianek było to już szóste zwycięstwo w sezonie.
El Clasico: Barcelona - Real w niedzielę na żywo w Sportklubie!

Sport
W najbliższą niedzielę 25 listopada o godz. 19.30 spotkanie, które elektryzuje fanów basketu w całej Europie. W stolicy Katalonii w walce o ligowe punkt zmierzą się dwie najbardziej utytułowane drużyny w Hiszpanii. Smaczku całej rywalizacji dodaje fakt, że obie ekipy znakomicie wystartowały w tegorocznej kampanii, w pierwszych dziewięciu kolejkach odnosząc po osiem zwycięstw. Która z nich dopisze dziś do tego dorobku kolejną wygraną? FC Barcelona Lassa - Real Madryt na żywo wyłącznie w Sportklubie!
10 punktów Adama Waczyńskiego! Unicaja wygrywa w Andorze

Sport
Ważne wyjazdowe zwycięstwo na gorącym terenie w Andorze odniosła Unicaja z Adamem Waczyńskim w składzie. Polak przeciwko Morabankowi rozegrał znakomite zawody, trafił pięć z sześciu rzutów za dwa punkty a całe spotkanie zakończył z dorobkiem 10 punktów. Ekipa z Malagi ostatecznie triumfowała 95:84 i z dorobkiem 7-2 awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Andora z czterema zwycięstwami na koncie plasuje się w tym zestawieniu na dziewiątej pozycji.
#dziejesiewsporcie: co za rzut! Koszykarz pobił rekord Guinnessa

#dziejesiewsporcie
Koszykarze Harlem Globetrotters znani są z tego, że na parkiecie potrafią wyczyniać cuda. Bull Bullard postanowił zapisać się w Księdze Rekordów Guinnessa. Amerykanin ustawił się tyłem do kosza i wyrzucił piłkę po wykonaniu salta do tyłu. Zadanie było o tyle trudne, że odległość do kosza wynosiła ponad 17 metrów. Bullard trafił i pobił dotychczasowy rekord o prawie trzy metry. W tym odcinku zobaczycie także przepiękną bramkę przewrotką oraz zapierające dech w piersiach salto austriackiej snowboardzistki.
Valencia bez pazura. I bez szans w Vitorii!

Sport
Zapowiadane jako wydarzenie kolejki w Lidze ACB spotkanie pomiędzy Baskonią i Valencią nieco zawiodło oczekiwania. Głównie za sprawą gości, którzy zawiedli zarówno w grze ofensywnej, jak i w obronie własnej tablicy. Przyjezdnym w Vitorii udało się zdobyć zaledwie 56 punktów i choć gospodarze fatalnie wykonywali rzuty z dystansu, nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali. Ostatecznie wygrali 77:56 i utrzymali się na najniższym stopniu ligowego podium.
Hit EBLK dla Arki! Gdynianki nadal liderkami rozgrywek

Sport
Piąte zwycięstwo w szóstym meczu sezonu odniosły koszykarki Arki Gdynia. Tym razem zawodniczki z Pomorza pokonały na wyjeździe Artego Bydgoszcz 65:59. Wygrana pozwoliła przyjezdnym utrzymać się w fotel liderek rozgrywek. Dla miejscowych była to z kolei pierwsza porażka w tegorocznej kampanii, która automatycznie zepchnęła je tymczasowo na ósme miejsce w tabeli.
Pogrom w Madrycie! Baskonia miażdży Estudiantes

Sport
Koszykarze Kirolbet Baskonii nie mieli większych problemów z pokonaniem na wyjeździe Movistaru Estudiantes. Aktualni wicemistrzowie Hiszpanii zwyciężyli 100:67, praktycznie od pierwszej minuty kontrolując wydarzenia na parkiecie. Goście po raz drugi w tym sezonie osiągnęli barierę 100 punktów i udowodnili, że będą głównymi - obok Barcelony i Realu - faworytami do złota Ligi ACB.
Widzew nie zdobył Poznania! Pierwsza wygrana Akademiczek

Sport
Pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet odniosły koszykarki Enea AZS Poznań. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski wygrały 81:70 z Widzewem, choć wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. Końcówka meczu należała jednak do miejscowych, które głównie skutecznymi rzutami za 3 punkty zapewniły sobie premierową wygraną w rozgrywkach.
Genialny Damian Kulig! 31 punktów Polaka z Pinarem!

Sport
Kapitalne zawody przeciwko Pinarowi Karsiyaka rozegrał Damian Kulig. Polak w całym meczu zdobył aż 31 punktów, trafiając sześć z siedmiu rzutów za trzy punkty! Kulig dołożył do tego cztery skuteczne rzuty za dwa i pięć (z ośmiu) rzutów osobistych, zapisał też na koncie sześć zbiórek (wszystkie w obronie). Kapitalna forma Polaka i jego zdecydowanie najlepszy mecz w sezonie nie pomogły jednak jego drużynie, po wyrównanym meczu BBSK przegrał bowiem we własnej hali 84:89.
Trzecia wygrana Ślęzy w Energa Basket Lidze Kobiet!

Sport
W trzecim spotkaniu bieżącego sezonu EBLK Ślęza Wrocław odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem zawodniczki z Dolnego Śląska pokonały Pszczółkę AZS UMSC Lublin. Miejscowe wygrały każdą z trzech pierwszych kwart, w ostatniej przyjezdne wysoko zawiesiły jednak poprzeczkę - tę część meczu rozstrzygnęły na swoją korzyść, na skuteczną pogoń zabrakło im jednak czasu. Ostatecznie Ślęza triumfowała 80:78 i umocniła się na najniższym stopniu podium. Lublinianki w ligowej tabeli sklasyfikowane są na ósmej pozycji.
Zwycięstwo Unicaji, zwycięstwo Realu

Sport
Unicaja i Real w czwartej kolejce Ligi ACB odniosły planowe zwycięstwa. Drużyna Adama Waczyńskiego uporała się przed własną publicznością z Herbalife Gran Canarią, a "Królewscy" pewnie odprawili z kwitkiem Joventut Badalona. Dla ekipy z Malagi było to trzecie zwycięstwo w czwartym meczu sezonu, broniący mistrzostwa Real jest pod tym względem jeszcze lepszy, ma bowiem na koncie komplet czterech wygranych.
Gorzowianki rozpoczynają sezon od planowej wygranej

Sport
W swoim pierwszym meczu w bieżącym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet mocne kadrowo koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego pewnie pokonały we własnej hali lubelską Pszczółkę AZS UMCS 87:69. Miejscowe dominowały od pierwszej kwarty i pewnie zgarnęły pełną pulę, zgłaszającym tym samym akces do walki o medale.
Nieudana wyprawa Unicaji do Madrytu

Sport
Porażką 82:89 zakończył się wyjazd Unicaji z Adamem Waczyńskim w składzie do stolicy. Zespół Polaka, choć rozegrał dobre zawody, wrócił do Malagi na tarczy. Jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu goście prowadzili dwoma punktami, końcówka spotkania należała jednak do podopiecznych Pablo Laso. Real wygrał tym samym trzeci mecz w bieżącym sezonie i wciąż pozostaje niepokonany w Lidze ACB. Dla Unicaji była to pierwsza porażka w tegorocznej kampanii.
Inauguracja EBLK dla Arki. Punkty zostają w Gdyni

Sport
W spotkaniu rozpoczynającym nowy sezon Energa Basket Ligi Kobiet zawodniczki Arki Gdynia nie miały większych problemów z pokonaniem przed własną publicznością rywalek z Siedlec. Miejscowe dominowały od pierwszych minut, kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i z każdą kolejną kwartą powiększały swoją przewagę, ostatecznie zwyciężając 92:67.
Emocje w Krakowie! Powrót słupskiej koszykówki na mapę Polski

Sport
STK Czarni Słupsk rozegrali swój pierwszy mecz w I lidze mężczyzn. Na wyjeździe w Krakowie po raz pierwszy w tych rozgrywkach zagrali dwaj doświadczeni koszykarze, Mantas Cesnauskis oraz Łukasz Seweryn, dla którego był to powrót w rodzinne strony.