Wyniki wyszukiwania dla:

kornwalia

Liczba wyników: 3

Drewniane fragmenty wraku. Rzadkie znalezisko na dnie morza

Drewniane fragmenty wraku. Rzadkie znalezisko na dnie morza

Wiadomości
Znalezienie dobrze zachowane drewna na morskim dnie to dla podwodnych archeologów niezwykłe szczęście. Taki drewniany fragment odkryto niedawno u wybrzeży Kornwalii. To część wraku statku HMS Schiedam. Był to statek holenderski statek handlowy, który w 1683 został pochwycony przez marokańskich piratów. 
Makabryczne znalezisko na plaży

Makabryczne znalezisko na plaży

Wiadomości
Dwóch mieszkańców z Kornwalii podczas wycieczki znalazło na plaży truchło 100-letniego żółwia. Obwód jego szyi to aż 98 cm. Zwierzę mierzy ponad 2 metry. Żółwie skórzaste są rzadkością w wodach kornwalijskich i zostały zakwalifikowane przez WWF jako "krytycznie zagrożone wyginięciem". Ważą od 200 kg do nawet 700 kg. 
Gliniana urna sprzed 4000 lat

Gliniana urna sprzed 4000 lat

Ciekawostki
Niezwykłego odkrycia dokonali archeolodzy na polu kukurydzy w pobliżu miejscowości Looe w Kornwalii. Zaledwie 25 cm pod ziemią spoczywała gliniana urna sprzed 4 tys. lat. - Jesteśmy podekscytowani, że ją znaleźliśmy, zwłaszcza, że od tak wielu pokoleń ta ziemia jest uprawiana. To cud - oceniła dr Catherine Frieman, która kieruje wykopaliskami. Urna zawiera ludzkie szczątki i, wg ekspertów, kremacji dokonano podczas tajemniczego rytuału. Jej zawartość dostarczy wielu cennych informacji na temat ceremonii a także człowieka, którego szczątki są w glinianym naczyniu. Jego płeć, wiek i pochodzenie.