Wyniki wyszukiwania dla:

kopciuchy

Liczba wyników: 3

Walka ze smogiem. 2000 zł to podejrzanie niska cena za dobry kocioł

Walka ze smogiem. 2000 zł to podejrzanie niska cena za dobry kocioł

Polska
Rząd współpracuje m.in. z Allegro w sprawie wycofywania ze sprzedaży, prowadzonych na tej platformie, tzw. kopciuchów, czyli kotłów, które w Polsce nie mogą już być w obrocie. Nadal jednak w internecie zakazane kotły są dostępne. - Na ten moment trudno mówić, że pojawił się nowy patent na obchodzenie przepisów. Bardzo ważną sprawą, którą trzeba sprawdzać, jest podejrzanie niska cena kotła. To są okolice 1500 - 2000 zł, nie da się za tę cenę kupić porządnego kotła na paliwo stałe - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”.
Program

Program "Czyste powietrze". Dla kogo pieniądze? Zdradza w money.pl minister środowiska

Polska
- Program „Czyste powietrze” przeznaczony jest dla właścicielu domów jednorodzinnych w których są piece tak zwane „kopciuchy” – mówi w programie "Money. To się liczy" minister środowiska, Henryk Kowalczyk. – Przede wszystkim zyska na tym stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów – mówił minister Henryk Kowalczyk, zachęcając Polaków do składania wniosków. Program Czyste Powietrze ma szansę wesprzeć około 4 miliony domów.
Kopciuchy odchodzą w przeszłość. Rząd chce jednak obniżyć koszty ogrzewania

Kopciuchy odchodzą w przeszłość. Rząd chce jednak obniżyć koszty ogrzewania

Finanse
Od października nie będzie można sprzedawać tzw. kopciuchów. - To poprawi powietrze w polskich miastach. Koniec z paleniem podkładów kolejowych czy ubrań - mówi money.pl Jadwiga Emilewicz. Wiceminister rozwoju obiecuje, że to nie koniec walki ze smogiem. Kolejny etap to zakaz sprzedaży węgla najgorszej jakości. Kopalnie swoje produkty będą musiały też certyfikować. W kolejnym etapie rząd chce walczyć z ubóstwem energetycznym, ale już nie zakazami a dotacjami.