Wyniki wyszukiwania dla:

konrad gaca

Liczba wyników: 96

Budowa CPK. Polskie megalotnisko na obszarze większym od Manhattanu

Budowa CPK. Polskie megalotnisko na obszarze większym od Manhattanu

Finanse
- Z naszych założeń wynika, że na samym lotnisku znajdzie zatrudnienie 40 tys. osób, a docelowo sam projekt w branżach powiązanych wygeneruje 150 tys. miejsc pracy - mówił Konrad Majszyk, rzecznik CPK. Inwestycja jest ogromna. - Mamy tu do czynienia z lotniskiem, węzłem kolejowym, a wokół chcemy, żeby powstał obszar usług cargo. Projektant Benoya powiedział, że lotnisko CPK powstanie na obszarze większym od Manhattanu. To pokazuje, z jak ciekawym projektem mamy do czynienia - podkreślał Majszyk.
Budowa CPK. Mieszkańcy Baranowa i okolic czekają na decyzje

Budowa CPK. Mieszkańcy Baranowa i okolic czekają na decyzje

Finanse
W związku z budową megalotniska wielu ludzi, którzy obecnie mieszkają w Baranowie, Wiskitkach i Teresinie, będzie musiało szukać sobie nowych domów. - Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z odszkodowaniem albo otrzymaniem nieruchomości zamiennej - przypomina Konrad Majszyk, rzecznik CPK. - W specustawie dotyczącej CPK jest opisana kwestia wykupu nieruchomości i mechanizmy przy tej inwestycji są korzystniejsze niż przy specustawach, z których korzysta się przy budowie dróg.
Centralny Port Komunikacyjny. Śmiałe pomysły na nowe lotnisko

Centralny Port Komunikacyjny. Śmiałe pomysły na nowe lotnisko

Finanse
- To nie jest nic, czego nie da się zrobić - tak o wstępnych projektach budowy terminala nowego lotniska mówi Konrad Majszyk, rzecznik CPK. Przypomina, że powstały one na podstawie wytycznych, które pokazano biurom projektowym.
Milienialsi i pokolenie Z.

Milienialsi i pokolenie Z. "Ludzie, którzy w sposób niewiarygodny konsumują usługi telekomunikacyjne"

Finanse
 - Dziś wśród milenialsów 90 proc. osób ma smartfona. Połowa z tych osób twierdzi, że to najważniejszy sprzęt, jaki mają w domu - mówił podczas Impact'19 Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu Orange ds. rynku konsumenckiego. Jak dodał: - Telewizję ogląda się średnio przez ok. 4 godzin dziennie. Z kolei milenialsi i pokolenie Z używają swojego smartfona przez 6 godzin dziennie, a internetu dużo więcej. Jak porównamy te osoby z pokoleniem X to są to statystyki dwu lub trzykrotnie wyższe. Milenialsi urodzili się, gdy technologia była dostępna, telefony rozwijały się razem z nimi i oni chcą konsumować nowe rzeczy w taki sposób, w jaki się przyzwyczaili. 
Koniec umów lojalnościowych?

Koniec umów lojalnościowych? "Idziemy w tym kierunku"

Finanse
 - Każde z pokoleń jest w inny sposób przyzwyczajone do kupowania usług. Niektórzy są w stanie oddać odrobinę wolności na rzecz dobrej ceny czy lepszego telefonu. Natomiast w miarę jak nasze społeczeństwo będzie się starzało to osoby, które dziś dyktują warunki kciukiem na swoim smartfonie, staną się większością - powiedział podczas Impact'19 Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu Orange ds. rynku konsumenckiego. Jak dodał: - Jestem przekonany, że brak umów lojalnościowych jest kierunkiem zmian, ale nie sądzę, aby nastąpiły one szybko. Tak jak wiele rewolucji wokół telekomunikacji następuje szybko, tak pewne zachowania wymagają czasu na adaptacje. Jednocześnie sprzedawcy, którzy oferują dobre aparaty, też chcą mieć pewność, że ich klient nie odejdzie za miesiąc. 
Finał Pucharu Polski. Konrad Michalak: Jestem dumny, że dołożyłem cegiełkę do tego sukcesu

Finał Pucharu Polski. Konrad Michalak: Jestem dumny, że dołożyłem cegiełkę do tego sukcesu

Piłka nożna
- Zdobyłem z Legią mistrzostwo, ale grałem tylko 7 minut. Teraz czuję, że to pierwsze trofeum do którego dołożyłem cegiełkę - mówi Konrad Michalak, zdobywca Pucharu Polski z Lechią Gdańsk po finale z Jagiellonią (1:0).
Dobry mecz Konrada Juszczyszyna, Polak żegna się jednak z World Pool Masters

Dobry mecz Konrada Juszczyszyna, Polak żegna się jednak z World Pool Masters

Świat
Na 1/8 finału rozgrywanego na Gibraltarze World Pool Masters zakończył swój występ Konrad Juszczyszyn. Polak w walce o ćwierćfinał zmierzył się z Mattem Edwardsem i choć prowadził już 6:3, przegrał cztery kolejne partie i ostatecznie uległ rywalowi 6:7. Dla naszego reprezentanta oznacza to pożegnanie z turniejem, z kolei Nowozelandczyk o półfinał powalczy z Alexandrem Kazakisem. Transmisja tego i wszystkich pozostałych ćwierćfinałów w niedzielę 31 marca od godz. 13.00 w Sportklubie.
Ocena Tuska była przewidywalna, ale minister zagrał ostro

Ocena Tuska była przewidywalna, ale minister zagrał ostro

Polska
Donald Tusk będzie rozliczany za to, w jaki sposób prowadził Radę Europejska jako efektywną gwarancję dla praw państw członkowskich. Niestety, ta funkcja wymaga ascezy, jeśli chodzi o zaangażowanie w politykę krajową. Mnie takiej ascezy u Donalda Tuska brakowało - mówi Konrad Szymański. Wiceszef MSZ był gościem Michała Kobosko w programie WP "Racja Stanu".
Minister usłyszał:

Minister usłyszał: "Polexit". Wyjaśnił, dlaczego nie jest mu do śmiechu

Polska
- Gdybyśmy każde napięcie sprowadzali do tego, że dana organizacja międzynarodowa jest nam już do niczego niepotrzebna, to w ciągu roku albo mniej bylibyśmy samotną wyspą. Polexit to satyryczny aspekt polskiej dyskusji - mówi Konrad Szymański. Wiceszef MSZ był gościem Michała Kobosko w programie WP "Racja stanu".
Wiceszef MSZ o Beacie Szydło:

Wiceszef MSZ o Beacie Szydło: "To jedna z osób wagi ciężkiej"

Polska
Michał Kobosko: - Beata Szydło będzie dobrą kandydatką na unijną komisarz? Gość "Racji stanu", wiceszef MSZ Konrad Szymański nie ma wątpliwości: - W tym nowym Europarlamencie Beata Szydło będzie jedną z osób wagi ciężkiej. Jest politykiem z dużym doświadczeniem państwowym i to będzie jej pomagało.
Szymański: Nie chcieliśmy prowadzić Brytyjczyków na gilotynę

Szymański: Nie chcieliśmy prowadzić Brytyjczyków na gilotynę

Polska
Musimy wszelkimi sposobami uniknąć brexitu, który będzie chaotyczny i pozbawiony umowy międzynarodowej. Bezumowny brexit oznacza niepewność dla wszystkich. Dlatego daliśmy Brytyjczykom dodatkowy czas - mówi Konrad Szymański. Wiceminister spraw zagranicznych był gościem programu Michała Kobosko "Racja stanu".
Wiceszef MSZ, K. Szymański: prawa Polaków nie ucierpią nawet przy twardym Brexicie

Wiceszef MSZ, K. Szymański: prawa Polaków nie ucierpią nawet przy twardym Brexicie

Polityka
- Dla UE jest kluczowe żeby uniknąć Brexitu, który będzie chaotyczny. Odtworzyliśmy pełen unijny zakres ochrony praw obywateli polskich żyjących w Wielkiej Brytanii. Te działania są wdrożone i po stronie brytyjskiej, i polskiej. Jestem przekonany, że prawa Polaków nie ucierpią nawet w przypadku bezumownego Brexitu - mówił wiceszef MSZ Konrad Szymański w najnowszym odcinku "Racji Stanu". Minister ds. europejskich polskiego rządu odpowiadał na pytania Michała Kobosko o m.in. kandydaturę Beaty Szydło na unijnego komisarza, działalność Tuska w UE oraz problemy z jakimi mierzy się Unia. Cały program do obejrzenia o 20:00 na WP.pl
Trzecia edycja Ekstraklasa Cup za nami.

Trzecia edycja Ekstraklasa Cup za nami. "Jedyny taki turniej na całym świecie"

Polska
- Ekstraklasa Cup to nasz autorski pomysł. Powstał z obopólnej inicjatywy, trzy lata temu wspólnie z Ekstraklasą zdecydowaliśmy, że chcemy zaproponować formułę, w której piłkarze grają razem z graczami specjalizującymi się w FIFA. To jedyny tego typu turniej na całym świecie - mówi Konrad Wójciński z EA Sports Polska, jeden z organizatorów turnieju gry FIFA 19 Ekstraklasa Cup. Trzecia edycja imprezy odbyła się w poniedziałek w studiu Polsat Games i była w całości transmitowana na żywo.
 Odeta Moro ćwiczy na siłowni podłączona do prądu

Odeta Moro ćwiczy na siłowni podłączona do prądu

Gwiazdy
Pół roku temu Odeta Moro i Konrad Komornicki powitali na świecie syna Lwa, a jakiś czas temu pojawiły się doniesienia o tym, że planują ślub. W wywiadzie dla tygodnika Twoje Imperium dziennikarka zdradziła, że w pierwszej kolejności planuje wyprawić chrzciny synkowi, jednak okazuje się, że już przygotowuje się do tego, aby zmieścić się w wymarzoną suknię ślubną. Ostatnio media informowały o tym, że Odeta przeszła na dietę pudełkową, a kilka dni temu fotoreporterzy przyłapali ją na siłowni, gdzie wylewała siódme poty. Moro skorzystała z zaawansowanej technologii i… podłączyła się pod prąd, rezygnując tym samym z tradycyjnych ćwiczeń.Zobaczcie.
Załamany Bukowiecki po eliminacjach.

Załamany Bukowiecki po eliminacjach. "To moja życiowa porażka"

Sport
- Nawet nie wiem jak określić to, że nie przebrnąłem kwalifikacji. Wiedziałem, że po chorobie nie będę w życiowej formie, ale nie spodziewałem się, że jestem tak słaby żeby skończyć na 11 miejscu w Europie. Brakowało mocy. W ostatnim pchnięciu wydawało mi się, że leci świetnie a wyszło 20,18 metra - mówi załamany Konrad Bukowiecki, który osłabiony przez chorobę nie zdołał przebrnąć eliminacji w konkursie pchnięcia kulą podczas HME w Glasgow.
Rajd Dakar. Szczęście nie sprzyja Jakubowi Przygońskiemu.

Rajd Dakar. Szczęście nie sprzyja Jakubowi Przygońskiemu. "Nadal walczy o podium"

Ekstremalne
Według Grzegorza Gaca niedzielne awarie i pech Jakuba Przygońskiego przekreśliły jego szanse  na zwycięstwo w Rajdzie Dakar. - Po cichu na to liczył - mówi. 
Agencja Rozwoju Przemysłu idzie po MŚP. Ma dla nich przynajmniej 200 mln zł

Agencja Rozwoju Przemysłu idzie po MŚP. Ma dla nich przynajmniej 200 mln zł

Finanse
- W 2019 r. na ten cel planujemy około 200 mln zł (…), alebędziemy reagowali na konkretne potrzeby i środki mogą być większe – powiedział o nowej ofercie ARP skierowanej do małych i średnich firm dyrektor zarządzający Agencji Rozwoju Przemysłu Konrad Trzonkowski.
Konrad Bukowiecki o medalu ME, aferze dopingowej Anicie Włodarczyk i... walkach MMA [Sektor Gości] [cały odcinek]

Konrad Bukowiecki o medalu ME, aferze dopingowej Anicie Włodarczyk i... walkach MMA [Sektor Gości] [cały odcinek]

Polska
Jak bardzo zmieniło się życie kulomiota Konrada Bukowieckiego przez ostatnie cztery lata, od kiedy odniósł pierwszy wielki sukces i został mistrzem świata juniorów w amerykańskim Eugene? Jaki wymiar ma dla Bukowieckiego zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Europy w Berlinie? Jak przeżywał oskarżenia o stosowanie dopingu podczas mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy w 2016 roku? Czy bał się, że zanieczyszczona odżywka, którą nieświadomie zażył, załamie mu karierę i do góry nogami wywróci sportowe życie? Jakie to uczucie - mieć 19 lat i jechać na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro, żeby reprezentować Polskę? Jak Bukowiecki ocenia niedawny Memoriał Kamili Skolimowskiej, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie na oczach 41 tysięcy widzów. Czy był zaskoczony, kiedy nasza wybitna młociarka Anita Włodarczyk zrezygnowała z udziału w memoriale po tym, jak zamazał ją na zdjęciu plakatu, opublikowanym w mediach społecznościowych? Zapraszamy do obejrzenia 89. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości".
Konrad Bukowiecki: Nie będę przepraszał Anity Włodarczyk [3/3] [Sektor Gości]

Konrad Bukowiecki: Nie będę przepraszał Anity Włodarczyk [3/3] [Sektor Gości]

Polska
Jak kulomiot Konrad Bukowiecki ocenia niedawny Memoriał Kamili Skolimowskiej, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie na oczach 41 tysięcy widzów. Czy był zaskoczony, kiedy nasza wybitna młociarka Anita Włodarczyk zrezygnowała z udziału w memoriale po tym, jak zamazał ją na zdjęciu plakatu, opublikowanym w mediach społecznościowych? Co sądzi o ultimatum, które Włodarczyk postawiła organizatorom, że na zawodach może wystąpić "albo ona, albo Bukowiecki"? Jak odpowiada na słowa Włodarczyk, według której "jego postawa jest niedojrzała"? Czy nie obawia się, że po wielu latach uprawiania lekkoatletyki bardzo zniszczy swoje zdrowie? Jaki jest jego plan B? Czy wyobraża sobie życie bez lekkoatletyki? Czy po zakończeniu kariery rozważa podjęcie walk w MMA? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 89. odcinka programu "Sektor Gości". Z Konradem Bukowieckim rozmawia Michał Bugno.
Konrad Bukowiecki o aferze dopingowej: To był szok! Nie puszczę tego płazem [2/3] [Sektor Gości]

Konrad Bukowiecki o aferze dopingowej: To był szok! Nie puszczę tego płazem [2/3] [Sektor Gości]

Polska
Jak kulomiot Konrad Bukowiecki przeżywał oskarżenia o stosowanie dopingu podczas mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy w 2016 roku? Czy bał się, że zanieczyszczona odżywka, którą nieświadomie zażył, załamie mu karierę i do góry nogami wywróci sportowe życie? Na jakim etapie znajduje się sprawa sądowa po tym, jak pozwał producenta odżywki o starty wizerunkowe? Jakie to uczucie - mieć 19 lat i jechać na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro, żeby reprezentować Polskę? Czy trzeba uważać, żeby nie "odlecieć", kiedy osiąga się tak duże sukcesy w tak młodym wieku? Czy Bukowiecki naprawdę wierzył, że w Rio może sprawić sensację i zdobyć medal olimpijski? Dlaczego ostatecznie w finale olimpijskim mu nie wyszło? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części 89. odcinka programu "Sektor Gości". Z Konradem Bukowieckim rozmawia Michał Bugno.
Konrad Bukowiecki: Kibice w Niemczech dali nam owacje na stojąco [1/3] [Sektor Gości]

Konrad Bukowiecki: Kibice w Niemczech dali nam owacje na stojąco [1/3] [Sektor Gości]

Polska
Jak bardzo zmieniło się życie kulomiota Konrada Bukowieckiego przez ostatnie cztery lata, od kiedy odniósł pierwszy wielki sukces i został mistrzem świata juniorów w amerykańskim Eugene? Jak odbiera porównania do Tomasza Majewskiego, który dwukrotnie zostawał mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą? Jaki wymiar ma dla Bukowieckiego zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Europy w Berlinie? Jak wyglądają jego relacje z Michałem Haratykiem, który podczas ME pokonał go i wywalczył złoty medal? Czy Bukowiecki żałował, że to nie on stanął na najwyższym stopniu podium? Czy Polacy mieli szczególną satysfakcję, że na stadonie w Niemczech pokonali faworyta gospodarzy - Davida Storla? Jak wyglądały reakcje niemieckich kibiców? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 89. odcinka programu "Sektor Gości". Z Konradem Bukowieckim rozmawia Michał Bugno.
poprzednie1 2 3 4 5 następne