Wyniki wyszukiwania dla:

konie arabskie

Liczba wyników: 41

Zakopane przeżywa oblężenie . To zasługa m.in. turystów z Bliskiego Wschodu

Zakopane przeżywa oblężenie . To zasługa m.in. turystów z Bliskiego Wschodu

Podróże
Choć do końca wakacji pozostało kilka tygodni, to dzięki dobrej pogodzie na szlakach pełno jest turystów. Przyjeżdżają oni nie tylko z Polski, ale także z najodleglejszych zakątków świata. Od jakiegoś czasu do stolicy polskich Tatr chętnie podróżują muzułmanie z takich krajów, jak Arabia Saudyjska czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Można ich spotkać choćby na Kasprowym Wierchu. Górale zacierają ręce, bo uważają, że to jedni z najlepszych klientów. O tym m.in. w relacji reportera WP.
Pride of Poland. Minister rolnictwa: wystawimy w tym roku dobre konie

Pride of Poland. Minister rolnictwa: wystawimy w tym roku dobre konie

Polska
- Pride of Poland w Janowie Podlaskim to wspaniała impreza. Wybieram się na nią - powiedział w programie „Money. To się liczy” Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. – To jest piękne święto hodowli polskich koni arabskich. Wszystko jest dobrze przygotowywane, zapowiedziało się tysiące gości, pasjonatów z całego świata. Zamierzamy wystawić dobre koniec. W ubiegłym roku były pretensje, że słabe konie wystawiliśmy. To nieprawda. Po prostu czas, kiedy za konie arabskie płaciło się kosmiczne ceny, już minął. Ich jest na świecie bardzo dużo. Dla mnie to jest przede wszystkim spotkanie pasjonatów, którzy tym żyją.
  Zdrójkowski z pomarańczową Wiktorią wychodzi z TVP

Zdrójkowski z pomarańczową Wiktorią wychodzi z TVP

Gwiazdy
Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski intensywnie ćwiczą do programu Dance, dance, dance. Para uchodzi za "czarne konie" edycji, dzięki doświadczeniu zdobytemu pod okiem profesjonalnych tancerzy w Tańcu z gwiazdami. Aktorzy są parą ponad dwa lata i mimo wcześniejszych zapewnień o zachowaniu prywatności, chętnie dzielą się swoją miłością z reklamodawcami. Kilka dni temu gościli w Pytaniu na śniadanie, gdzie opowiadali o trudach podczas treningów. Opuszczając studio TVP, pozowali paparazzi, trzymając się za ręce. Wiktoria najwyraźniej stęskniła się za promieniami słońca i straciła kontrolę nad samoopalaczem.
Stadnina w Janowie Podlaskim. Minister tłumaczy niskie ceny koni

Stadnina w Janowie Podlaskim. Minister tłumaczy niskie ceny koni

Polska
- Rynek koni arabskich jest dziś rynkiem innym niż kilka lat temu. Koni jest po prostu dużo. Nowe metody rozmnażania powodują, że z jednej klaczy można mieć kilkadziesiąt źrebiąt, a nie kilka, jak to było do niedawna. Dlatego cen takich jak dawniej już nigdy nie będzie - przekonywał w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

"Na litość boską!". Marek Sawicki kpi z ministra rolnictwa

Polska
- Współczuję mu i dziwię się, że godzi się na takie warunki. Krzysztofowi Ardanowskiemu związano ręce. Ale postawił też na niewłaściwe konie. Widziałem jego konferencję z dinozaurami związkowymi, którzy od 30 lat udają, że kogoś reprezentują - mówi, że będzie z nimi budował porozumienie. Na litość boską, panie Krzysztofie! Dziś są młodzi, aktywni reprezentanci organizacji rolniczych, to z nimi powinien pan siadać do stołu - mówił były minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL) w programie "Tłit". 
 Zniesmaczona Ferenstein-Kraśko szczerzy się przy świętym Mikołaju

Zniesmaczona Ferenstein-Kraśko szczerzy się przy świętym Mikołaju

Gwiazdy
Karolina Ferenstein-Kraśko świąteczną atmosferę postanowiła wykorzystać w celach charytatywnych. W miniony weekend w ulubionej restauracji celebrytów zorganizowała wioskę świętego Mikołaja. Celebryci rozdawali dzieciom z domów dziecka prezenty oraz mieli możliwość polansowania się w ogromnych saniach. Celebrytka doglądała nie tylko bawiących się gwiazd, ale również znajdujące się w pobliżu konie. W ten sposób, oprócz charytatywnej zbiórki, Karolina zadbała o odpowiednią promocję własnej stadniny.
Morawiecki następcą Kaczyńskiego? Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Morawiecki następcą Kaczyńskiego? Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Polska
- Można mieć wrażenie, że Kaczyński staje się zmęczony, wyjałowiony z dawnej buńczuczności, ofensywności, agresywności. Przechodzi do defensywy - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". - Ale czy Morawiecki może go zastąpić? Przy założeniu, że chodzi o kontynuowanie tej samej filozofii władzy - przez dzielenie - niestety tak. Jego ostatnie przemówienie na urodzinach Radia Maryja to to samo, co gorszy sort - kontynuował. - Czy jest w stanie opanować te wszystkie rozbrykane konie? Mnie bardziej interesuje nie to, czy jest przygotowany do przejmowania PiS-u, tylko co robi z krajem - podsumował.
Pomysł na biznes: Ceramiczne kuwety dla kotów

Pomysł na biznes: Ceramiczne kuwety dla kotów

Finanse
Jedyne na świecie ceramiczne kuwety dla kotów - to pomysł na biznes Mariusza Jaraczewskiego, właściciela wrocławskiej firmy 50Cats. - Tworzymy innowacyjny produkt premium, dzięki któremu niebawem będziemy liderem światowego rynku zoologicznego - podkreśla z uśmiechem właściciel. Nietypowy pomysł Polaka już robi furorę za granicą. Wśród klientów znalazł się szejk z Bahrajnu. Dla swojej kotki zażyczył kuwetę zdobioną rubinami i 18-karatowym złotem. Oferta 50Cats to 5 kolekcji kuwet. Wszystkie są ręcznie malowane i bogato zdobione. Ceny? Od 100 euro (ok. 438 zł). Jaraczewski wcześniej pracował w sektorze bankowym. We własną firmę zainwestował ok. 120-150 tys. zł. Jak mówi, największym wyzwaniem w tym biznesie jest wzbudzenie w klientach potrzeby posiadania produktu, którego wcześniej w ogóle nie było. Firma wystartowała w maju. Pierwsza seria ceramicznych kuwet liczyła 32 sztuki i szybko znalazła nabywców m.in. w Niemczech, Austrii czy Holandii. - Kiedy zadzwonił do mnie Ahmad ibn Nasih, asystent szejka Hamida ibn Salaha z Bahrajnu, myślałem, że to dowcip znajomych. Okazało się, że szejk obejrzał naszą ofertę i jest zachwycony - opowiada Jaraczewski. - Stworzyliśmy dla jego kotki unikatowe projekty kuwet. Zdecydował się na malowanie tlenkiem kobaltu, zdobienia arabskie, mandale na brzegach, złoto i rubiny z Birmy. To niesamowita przygoda - dodaje właściciel firmy. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Turyści nie odpuszczają koniom z Morskiego Oka. „Widać, że są zajechane”

Turyści nie odpuszczają koniom z Morskiego Oka. „Widać, że są zajechane”

Wiadomości
Powraca dyskusja o dorożkach nad Morskie Oko. Wciąż wiele osób korzysta tam z transportu konnego. Nie pomagają nawet apele obrońców zwierząt. Klaudiusz Michalec wybrał się na Łysą Polanę, by sprawdzić, kto wsiada na dorożki i w jakim stanie są zwierzęta. „Widać, że konie są zajechane” – mówi jeden z turystów reporterowi WP. Więcej w materiale wideo. 
Minister rolnictwa powołuje radę ds. koni. Ekspertka:

Minister rolnictwa powołuje radę ds. koni. Ekspertka: "Powrót do 2015 jest niemożliwy"

Polska
- Budowanie tego prestiżu, tego miejsca, w którym znalazła się polska hodowla, zajęło nam 50 lat niemal. Ja nie wiem, czy nam życia wystarczy. Konie są w dalszym stopniu dobre, aczkolwiek należałoby się przyjrzeć, jakie decyzje hodowlane zostały też podjęte i co się urodzi - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Stojanowska, wiceprezes Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich.
Ekspertka gorzko o aukcji koni arabskich:

Ekspertka gorzko o aukcji koni arabskich: "Traci ten pride"

Polska
- Ja zgadzam się z opinią Marka Treli, patrząc na to wszystko. Jeżeli się włożyło w to całe swoje życie, jak w przypadku naszej trójki, nikt nie dzielił życia prywatnego i pracy. Przychodzi wolny weekend, święta, ludzie wyjeżdżają na wczasy, a ty idziesz do stajni zobaczyć, czy się źrebaki rodzą. I teraz na to co się tworzyło... traci ten pride - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Stojanowska, wiceprezes Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich.
233 tys. euro za konie w Janowie Podlaskim.

233 tys. euro za konie w Janowie Podlaskim. "Te pieniądze to będzie problem"

Polska
- Tak słabe wyniki zaczną być problemem dla stadnin. To są spółki prawa handlowego, które żeby żyć, muszą zarobić – mówi w programie „Money. To się liczy” Anna Stojanowska, wiceprezes Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich. Podczas Letniej Aukcji Koni Arabskich Summer Sale w Janowie Podlaskim sprzedano 11 koni za 233 tys. euro. W niedzielę z kolei podczas głównej aukcji "Pride of Poland" sprzedano sześć koni za 501 tys. euro. To lepsze wyniki niż przed rokiem, ale do rekordu wciąż dużo brakuje.
Wyszkoni została weganką przez zły sen?

Wyszkoni została weganką przez zły sen? "Śniły mi się konie, których się boję"

Gwiazdy
Anna Wyszkoni w październiku ubiegłego roku wyznała, że po niemal dwuletniej walce z chorobą udało jej się wygrać z nowotworem. Gwiazda, u której rak tarczycy stwarzał poważne zagrożenie dla strun głosowych, obecnie zachęca fanów do profilaktyki nowotworowej. Piosenkarka po walce z ciężką chorobą, postanowiła radykalnie zmienić dietę. Wyszkoni zrezygnowała z mięsa w diecie. Postanowienie piosenkarki umocnił sen o koniach...
Stado wilków otoczyło konia. Niecodzienne nagranie miłośników dzikiej natury

Stado wilków otoczyło konia. Niecodzienne nagranie miłośników dzikiej natury

Wiadomości
Włoski fotograf dzikiej natury uwiecznił niezwykłą scenę. Koń towarzyszy stadu sześciu dzikich wilków. Wilki są znane z ataków na konie, jednak to zwierzę czuło się swobodnie przy drapieżnikach. Niecodzienną scenę zarejestrowano we włoskiej Abruzji.
Tracą ośrodek rehabilitacji. W jego miejscu będzie... droga

Tracą ośrodek rehabilitacji. W jego miejscu będzie... droga

Społeczeństwo
Najlepszy ośrodek hipoterapii w Polsce na warszawskim Ursynowie straci swoją siedzibę. Wszystko przez budowę drogi - Południowej Obwodnicy Warszawy, która będzie przebiegała przez ten teren. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie złożyła ośrodkowi hipoterapii wymówienie umowy najmu. Do połowy października muszą stamtąd zniknąć pracownicy i konie. Podopieczni już teraz obawiają się, że bez tego miejsca mogą cofnąć się w rehabilitacji.
#dziejesiewsporcie: wysokie kopnięcie i kapitalny nokaut! Rywalka padła nieprzytomna

#dziejesiewsporcie: wysokie kopnięcie i kapitalny nokaut! Rywalka padła nieprzytomna

Inne
Sabina Mazo ma zaledwie dwadzieścia lat, ale nie brakuje opinii, że zrobi furorę w MMA. "Kolumbijska Królowa" stoczyła czwartą walkę w karierze, którą zakończyła bardzo efektownie. Na gali LFA 23 Mazo rozprawiła się z Linsey Williams w pierwszej rundzie. Na kilkadziesiąt sekund przed gongiem na przerwę zdecydowała się na wysokie kopnięcie. Trafiła perfekcyjnie i Williams upadła nieprzytomna w oktagonie. Wielu fachowców wróży Mazo karierę w UFC.W sierpniu Adrian Mierzejewski postanowił kontynuować swoją piłkarską podróż po świecie. Była Turcja, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Teraz zaś były kadrowicz gra w Australii. Transfer do Sydney FC sprawił, że "Mierzej" poznaje nową kulturę. Poza treningami nie marnuje czasu. Ostatnio miał okazję bawić się z kangurami. Na koniec zobaczycie piękną bramkę z indyjskiej ligi futsalu. Grają w niej dawne gwiazdy światowej piłki. 43-letni Ryan Giggs, legenda Man Utd, potężnym uderzeniem z dystansu trafił w samo okienko.
Jak minister Jurgiel konie liczył

Jak minister Jurgiel konie liczył

Polska
Pride of Poland, słynna na całym świecie aukcja koni arabskich z polskich hodowli, przyciągała kupców z całego świata, gotowych zapłacić naprawdę grube pieniądze. W tym roku aukcja zakończyła się z najniższym przychodem od 2003 r. Od tego czasu kwoty liczone sa w euro. 
Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Polska
Prokurator zawiesił śledztwo w sprawie podwójnej licytacji klaczy Emira podczas ubiegłorocznej aukcji koni  w Janowie Podlaskim. Stadnina zawarła porozumienie z Shirley Watts, której dwa konie padły w Janowie, a tegoroczna licytacja po raz pierwszy w historii będzie prowadzona z pomocą nowego systemu elektronicznego, żeby zeszłoroczny skandal się nie powtórzył. Polskie legendarne stadniny arabów wychodzą na prostą i robią co mogą, żeby w tym roku aukcja Pride of Poland się udała. Ściągają na nią nawet Chińczyków, którzy rok temu nie dojechali.
Doda narzeka na Emila:

Doda narzeka na Emila: "Minęły dwa lata, a on cały czas się mści. To chore"

Gwiazdy
Doda od momentu rozstania z Emilem Haidarem nie może zaznać spokoju. Były chłopak wytoczył jej m.in. sprawę w sądzie. Rabczewska podkreśla arabskie pochodzenie Haidara, które jej zdaniem każe mu mścić się za to, że Doda go porzuciła. 33-latka już nie raz przyznała, że obawia się o swoje życie. W Pudelek Show żaliła się, że ciężko się nie bać chorego i niepoczytalnego biznesmena z długami.Nie rozumiem jak można dwa lata po tym, jak od kogoś odeszła cały czas żyć moim życiem i się  mścić. To chore, niepoczytalne i ciężko się nie bać czegoś, co jest nieludzkie. Kiedy ta batalia z miłością w tle się skończy?
Katar odcięty od świata. Wielki kryzys polityczny

Katar odcięty od świata. Wielki kryzys polityczny

Wiadomości
Pięć państw państw zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem - Arabia Saudyjska, Bahrajn, Egipt, Malediwy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Państwa te jako powód podały wspieranie przez Katar terroryzmu. Linie lotnicze tych krajów zawiesiły loty do stolicy Kataru Ad-Dauhy. Arabia Saudyjska zablokowała drogi prowadzące do państwa położonego na półwyspie, Katar został tym samym odcięty od wszelkich lądowych połączeń ze światem. Ludność rzuciła się do sklepów, które opustoszały.
Konie na służbie

Konie na służbie

Styl życia
Są niezastąpione w sytuacjach, w których człowiek z nowoczesnymi technologiami staje się bezradny. Dzięki fenomenalnemu węchowi potrafią bezbłędnie szukać ludzi, ładunków wybuchowych i narkotyków. Dzięki swojej posturze i sile wspierają służby mundurowe w najtrudniejszych sytuacjach - psy i konie służbowe. Czy ich praca jest ciężka? Jaki los spotyka je, gdy kończą służbę?
poprzednie1 2 następne