Wyniki wyszukiwania dla:

komputer

Liczba wyników: 84

Techland: Nie chciał zabawek, zbierał na komputer

Techland: Nie chciał zabawek, zbierał na komputer

Prezes giganta produkującego gry znane na całym świecie już w latach 90. analizował, jak zaprojektowane są gry komputerowe. Robił to, korzystając ze swojego Atari kupionego w Pewexie. Skąd wziął pieniądze na ten cel, Paweł Marchewka mówi Nino Dżikiji. Twórca Techlandu zdradza też, jak wygląda praca w firmie tuż przed premierą nowej gry i dlaczego jego zdaniem testowanie gier nie jest pracą marzeń.
Komputer za 50zł, który odpali League of Legends w Full HD!

Komputer za 50zł, który odpali League of Legends w Full HD!

Technologia
Kolejny raz materiał miał zacząć się od ostrzeżenia, czy wręcz od zniechęcenia Was przed chęcią poskładania takiego zestawu, ale chyba sobie to darujemy. Po opublikowaniu materiału z komputerem za 100zł po dziś dzień czytamy komentarze, że ten PC działa lepiej niż wasz laptop za ponad 2 tysiące, więc… apelujemy jedynie o rozsądek, jeśli jakimś cudem – ten pecet za 50zł jest lepszy od Waszego kalkulatora, to chyba najwyższy czas na upgrade!?

"Jedyny polityk, z którym nie usiądę do stołu". Kempa o Brejzie

Polska
"Każdy obszar państwa wygląda jak zawirusowany komputer. Potrzebny jest głęboki restart. I montaż dobrego antywirusa" - stwierdził poseł PO Krzysztof Brejza w programie "Tłit". - Antywirusa to niech sobie zamontuje w Inowrocławiu. W mojej sprawie tyle nakłamał, że nie będę komentować. To jedyny polityk, z którym nigdy nie usiądę do stołu. Nie lubię poniżania kobiet i kłamstw. Nie chciałabym mówić na temat takiego człowieka. Chciałabym, żeby w polityce było jak najmniej ludzi jak on, tylko takie, z którymi można spokojnie rozmawiać, które bardziej kochają Polskę niż siebie - ripostowała w czwartek minister Beata Kempa.
Wielka walka przed Błachowiczem?

Wielka walka przed Błachowiczem? "Codziennie rano odświeżam skrzynkę mailową!"

Sport
- Jestem bardzo wdzięczny za to, że kibice we mnie wierzą i mnie wspierają. Takie statuetki znaczą dla mnie bardzo dużo - mówi Jan Błachowicz który został uznany zawodnikiem roku MMA w Polsce. - Codziennie rano włączam komputer i czytam to samo co wy. Nie mam na mailu kontraktu więc nie ma o czym mówić. Jeśli tylko kontrakt dostanę to podpiszę od razu. Codziennie odświeżam skrzynkę mailową - dodaje Błachowicz zapytany o możliwość walki z Lukiem Rockholdem. 
Planeta najbliżej Ziemi. To nie Mars ani Wenus

Planeta najbliżej Ziemi. To nie Mars ani Wenus

Ciekawostki
Która planeta jest najbliżej Ziemi? Większość z nas odpowie: Wenus. Okazuje się, że w tej, wydawałoby się oczywistej kwestii, większość z nas się myli, przynajmniej w pewnym stopniu. Według obliczeń trzech fizyków, które opublikowano w "Physics Today", planeta będąca naszym najbliższym sąsiadem to Merkury. Jak to możliwe, skoro jego orbita leży dalej od Ziemi, niż orbita Wenus i Marsa? Fizycy przeprowadzili symulację tego jak po swoich orbitach krążą Mars, Ziemia, Wenus i Merkury. Komputer mierzył dystans w linii prostej od Ziemi do poszczególnych planet, a okres symulacji obejmował 10 tys. lat. Okazało się, że średnio to właśnie Merkury jest najbliżej Ziemi. Średnia odległość Merkurego od naszej planety to 1,038 jednostki astronomicznej (odległość Ziemi od Słońca). Dla Wenus wartość ta wynosi 1,136 jednostki astronomicznej. Mało tego, z obliczeń fizyków wynika, że Merkury jest średnio najbliżej wszystkich planet Układu Słonecznego.
Elektryzujący komputer inspirowany Teslą na IEM Katowice 2019

Elektryzujący komputer inspirowany Teslą na IEM Katowice 2019

Technologia
W IEM-owej Strefie Intela jeden sprzęt zauważalnie się wyróżnia. Mowa o Tesla Mod, zestawie komputerowym inspirowanym osobą Nikoli Tesli, który złożyli pracownicy polskiego oddziału Asusa.
Znalazł stary komputer na strychu. Bardzo się zdziwił, gdy go włączył

Znalazł stary komputer na strychu. Bardzo się zdziwił, gdy go włączył

Ciekawostki
John Plaff, profesor z Nowego Jorku, odwiedził poddasze swoich rodziców i znalazł tam swój komputer z dzieciństwa. Ze zdziwieniem odkrył, że maszyna dalej działa. Gdy włożył dyskietkę z grą, zorientował się, że może otworzyć zapis gry sprzed dekad. Prócz tego zalazł też swoje prace ze szkoły średniej zachowane na starannie opisanych przez jego ojca dyskietkach. Model Apple IIe miał swoją premierę w 1983 roku. Standardowa specyfikacja uwzględniała 64 kB RAM. Komputer nie miał dysku twardego, wszystkie programy zapisane były na dużych, pięciocalowych dyskietkach. Nowością w tym modelu była m.in. możliwość pokazywania na monitorze małych i dużych liter. Komputer kosztował 1395 ówczesnych dolarów, co odpowiada wartości 3500 dolarów w dzisiejszych czasach (13 tys. dzisiejszych zł).
Serwery z Linuxem zagrożone. Trojan SpeakUp atakuje 6 dystrybucji

Serwery z Linuxem zagrożone. Trojan SpeakUp atakuje 6 dystrybucji

Technologia
W sieci działa właśnie kampania rozprowadzająca trojan nazwany SpeakUp, otwierający atakującym drogę do systemu. Kampania wycelowana jest w serwery z sześcioma różnymi dystrybucjami Linuxa, ale może zaatakować także system macOS bez udziału użytkownika. Atak wykorzystuje serię znanych luk bezpieczeństwa i pozostaje niezauważony przez różne programy ochronne.
Dwa komputery w jednej obudowie? Da się! Poznajcie Corsair Obsidian 1000D

Dwa komputery w jednej obudowie? Da się! Poznajcie Corsair Obsidian 1000D

Technologia
Od jakiegoś czasu w redakcji gościmy potężną obudowę Corsair Obsidian 1000D. Nie byłoby w niej nic porywającego, gdyby nie to, że można do jej wnętrza zapakować dwa kompletne komputery. Ja to możliwe? Szczegółów dowiecie się z naszego klipu wideo. Zapraszam!
Lenovo IdeaCentre 730S – test. Sposób na niedobór przestrzeni

Lenovo IdeaCentre 730S – test. Sposób na niedobór przestrzeni

Technologia
Klasyczny komputer stacjonarny jest nieforemny i niepotrzebnie zajmuje miejsce, a laptop z kolei ma zbyt mały ekran i zasadniczo nie widać sensu jego kupna, skoro nie będzie przenoszony? Cóż, w takim wypadku bardzo rozsądnym rozwiązaniem może okazać się tak zwany All in One. Niniejszym mamy przyjemność przedstawić wam jedno z takich urządzeń – Lenovo IdeaCentre AIO 730S.
OMEN by HP z nowymi laptopami i komputerem w plecaku #PGA2018

OMEN by HP z nowymi laptopami i komputerem w plecaku #PGA2018

Technologia
OMEN, marka gamingowa należąca do HP, dotarł na Poznań Game Arena 2018 z bardzo szerokim spektrum komputerów, zarówno przenośnych, jak i stacjonarnych. Pojawiły się m.in. laptopy z najnowszej linii produktowej, z wyjątkowo wąskim obramowaniem matrycy, a także prawdziwy hit wśród odwiedzających: OMEN X Backpack, bardzo wydajny komputer zamknięty w plecaku.
Cybersejf: dlaczego ofiara ma odpowiadać za atak hackerski?

Cybersejf: dlaczego ofiara ma odpowiadać za atak hackerski?

Technologia
Nawet jeśli jesteś ofiarą cyberprzestępców – nie znaczy to, że nie grozi ci odpowiedzialność. Jeśli hackerzy wykorzystali twój komputer lub router do działań przestępczych – w najlepszy przypadku na jakiś czas stracisz swój swój sprzęt. Policja może go zabezpieczyć by ustalić, co się naprawdę stało i czy Ty też czasem nie ponosisz części winy, bo – na przykład – nie dopełniłeś należytej staranności przy zabezpieczeniu komputera przed atakiem. Jak to możliwe? Co dokładnie może Policja? Jak się bronić przed takimi sytuacjami? Zbigniew Urbański zaprasza na Cybersejf – nowy program o bezpieczeństwie w sieci. 
Światowej sławy eksperci z MIT przedstawili datę końca świata

Światowej sławy eksperci z MIT przedstawili datę końca świata

Technologia
W 1973 roku zespół naukowców z MIT opracował model komputerowy, który przewiduje koniec świata. Wszystko ma nastąpić do 2040 roku, jednak już 20 lat wcześniej zauważymy na Ziemi zasadnicze zmiany. Prognoza ta pochodzi z programu o nazwie „World One” opracowanego pierwotnie przez pioniera komputerowego Jaya Forrestera. Wynik obliczeń pokazał wówczas, że poziom zanieczyszczeń oraz przeludnienie spowoduje globalną apokalipsę właśnie w 2040 roku. Obliczenia oparte na tym modelu były dotychczas niezwykle skuteczne w prognozowaniu poziomu jakości życia oraz dostępności zasobów naturalnych. Zgodnie z tymi przewidywaniami krytyczny będzie 2020 rok, kiedy to jakość naszego życia bardzo się pogorszy. Badacze ostrzegają, że jeśli nie zrobimy nic, to poziom zanieczyszczeń będzie tak wysoki, że zaczną z tego powodu umierać ludzie. Oznacza to, że około 2040-2050 roku cywilizowane życie, jakie znamy, zupełnie przestałoby istnieć.
Antoni Pawlicki w najmocniejszym Focusie RS. Pokazał, jakie emocje wzbudza 350 KM

Antoni Pawlicki w najmocniejszym Focusie RS. Pokazał, jakie emocje wzbudza 350 KM

Sportowe
350 koni mechanicznych, napęd na cztery koła i doskonałe zawieszenie - Antoni Pawlicki zasiadł za sterami najlepszego hot hatcha ostatnich lat i dał się podłączyć do aparatury mierzącej emocje. „Buzz Car jest pierwszym takim samochodem koncepcyjnym, który łączy kierowcę z samochodem. Użyliśmy czujników biometrycznych - mamy tu monitorowanie akcji serca oraz czujnik GSR (Galvanic Skin Response), który mierzy poziom przewodnictwa skóry, związaną z wydzielaniem potu.” - tłumaczy Tara Barzetovic z zespołu Buzz Car. „Te dane wysyłane są do chmury obliczeniowej, która przetwarza dane i przesyła je do nas. W samochodzie zamontowany jest wydajny komputer o dużej mocy obliczeniowej. Jego oprogramowanie pozwala następnie zwizualizować te dane za pośrednictwem specjalnych diodowych wyświetlaczy, zamontowanych na bocznych szybach i pod samochodem. W zależności od poziomu emocji kierowcy, panele przybierają odpowiedni kolor, pokazując "momenty ekscytacji", jakie przeżywa kierowca.”
Scheuring-Wielgus: prawdopodobnie założymy koło poselskie z Petru i Schmidt

Scheuring-Wielgus: prawdopodobnie założymy koło poselskie z Petru i Schmidt

Polityka
- Da nam ono własny pokój, komputer, pracownika i możliwość dłuższych wypowiedzi. (...) Chodzi o techniczne zorganizowanie sobie pracy w Sejmie. Skoro nie jesteśmy już w żadnym klubie, to musimy ułatwić sobie pracę - tłumaczyła w programie "Tłit" Joanna Scheuring-Wielgus, obecnie posłanka niezrzeszona.
Dobry komputer za niewielką kasę. Nowości Acera prosto z Nowego Jorku

Dobry komputer za niewielką kasę. Nowości Acera prosto z Nowego Jorku

Technologia
Acer rozszerza serię urządzeń przeznaczonych dla graczy "na budżecie". Produkty z rodziny Nitro, niczym sportowe samochody dopalane podtlenkiem azotu, mają sprostać zadaniom jakie będą stawiać przed nimi amatorzy i profesjonaliści, a przy tym nie wyczyścić portfela.
Rodzice zapożyczają się, by kupić dzieciom modne gadżety

Rodzice zapożyczają się, by kupić dzieciom modne gadżety

Polska
Co trzeci polski rodzic (33 proc.) przynajmniej raz w ciągu ubiegłego roku odczuwał społeczną presję zakupu swoim dzieciom rzeczy, na które go nie stać – wynika z Raportu Płatności Konsumenckich 2017, przygotowanego przez Intrum Justitia. Polacy, którzy ulegli tej presji społecznej, kupili swojemu dziecku telefon komórkowy (39 proc.), obuwie (29 proc.), markowe ubrania (28 proc.), konsolę lub grę video (19 proc.), komputer (16 proc.), ale także inne produkty jak rower czy aparat fotograficzny. Jednocześnie 1/3 Polaków finansuje zakup produktów dla swoich dzieci z pożyczonych pieniędzy lub wykorzystuje w tym celu limit karty kredytowej.
Czy laptop za 700 zł ma sens?

Czy laptop za 700 zł ma sens?

Technologia
Przekątna ekranu laptopa wynosi 14", obudowa jest srebrna, a na pokładzie znajdziemy system operacyjny Windows 10. Do tego wszystkiego pojemna bateria, która wystarcza na 6-8 godzin pracy bez konieczności podłączania ładowarki. Ale tak tani sprzęt oczywiście musi mieć wady. 
Elegancki i wytrzymały. Oto ultrabook Huawei

Elegancki i wytrzymały. Oto ultrabook Huawei

Technologia
Huawei Matebook X to pierwszy pełnoprawny ultrabook Huawei. Czym się wyróżnia? Jest wyjątkowo lekki, wytrzymały i elegancki. Sprawdzi się zarówno w codziennej pracy, jak i podczas biznesowych spotkań.
Jakie parametry powinien posiadać Ultrabook?

Jakie parametry powinien posiadać Ultrabook?

Technologia
Na jesienną chandrę może warto nabyć nowy gadżet? Taki, na którym komfortowo będziemy pracować zarówno w restauracji, jak i w biurze, oraz będziemy mogli obejrzeć dobry film popijając ciepłą herbatę. Jakie parametry powinien posiadać Ultrabook – to sprawdził Zbigniew Urbański
Elegancki i wytrzymały. Oto ultrabook Huawei

Elegancki i wytrzymały. Oto ultrabook Huawei

Technologia
Huawei Matebook X to pierwszy pełnoprawny ultrabook Huawei. Czym się wyróżnia? Jest wyjątkowo lekki, wytrzymały i elegancki. Sprawdzi się zarówno w codziennej pracy, jak i podczas biznesowych spotkań. 
poprzednie1 2 3 4 następne