Wyniki wyszukiwania dla:

komornik

Liczba wyników: 29

Trzynastki zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Trzynastki zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Polska
- Jeśli są przypadki zajmowania trzynastych emerytur przez komorników, będziemy interweniować – zapowiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Ta kwota nie tylko nie powinna być zajmowana przez komorników, ale także nie jest wliczana do dochodu. Prawnie jest to niedopuszczalne. Może się taka sytuacja zdarzyć, ale deklaruję, że będzie reagować.
Majdany wspierają Jemioła:

Majdany wspierają Jemioła: "To nasz dobry znajomy"

Gwiazdy
Kłopoty finansowe Łukasza Jemioła nie odstraszyły celebrytów, którzy tłumnie zjawili się na pokazie jesiennej kolekcji przyjaciela Hanny Lis. Przypomnijmy, że kilka dni przed wydarzeniem, w butiku projektanta pojawił się komornik, który zajął majątek Jemioła wart pół miliona złotych. Wsparcie celebrycie okazała również Małgorzata Rozenek z mężem. W wywiadzie udzielnym portalowi PrzeAmbitni wyznali, że od wielu lat znają się z projektantem. Gosia przyznała, że bardzo zżyli się do siebie podczas programu Azja Express, co zaowocowało zaproszeniem Jemioła na ich ślub.
Jemioł przestanie rozdawać celebrytkom ubrania?

Jemioł przestanie rozdawać celebrytkom ubrania? "Zostało zajęte pół miliona złotych"

Gwiazdy
Do tej pory Łukasz Jemioł w swoim butiku gościł głównie gwiazdy. Niedawno pracownię projektanta odwiedził... komornik. O coraz gorszej sytuacji finansowej celebryty mówiono już od kilku miesięcy. Kilka dni przed wielkim pokazem z butików oraz konta Jemioła zostało zajęte pół miliona złotych. Kryzys wizerunkowy nie odstraszył gwiazd, które tłumnie przybyły na prezentację nowej kolekcji, okazując celebrycie wsparcie. W najnowszej Klice Pudelka opowiedzieliśmy o panującej od kilku lat dewizie w show biznesie "Zastaw się a postaw".   Czy gwiazdy żyją ponad stan?
Węgrowska poucza Jemioła:

Węgrowska poucza Jemioła: "Wielu ludzi żyje ponad stan"

Gwiazdy
Choć branża modowa należy do jednej z najbardziej dochodowych gałęzi rynku, wielu projektantów przekonało się o kruchości sławy i szybkim zepchnięciu w cień. Kłopoty w interesie od kilku dni (o ile nie miesięcy) przeżywa Łukasz Jemioł. W butiku projektanta niedawno zagościł komornik, który z kartonami przystąpił do spisywania "dóbr" na licytację. Problemy finansowe przyjaciela Hanny Lis prawdopodobnie wynikają z zaległości w wypłacaniu wynagrodzenia pracownikom z Łodzi. Zdaniem Iwony Węgrowskiej tarapaty sprowadziła na Jemioła jego rozrzutność. Piosenkarka w wywiadzie udzielonym portalowi PrzeAmbitni stwierdziła, że wiele gwiazd "żyje ponad stan". Celebrytka dodała, że nie każdy jest przygotowany psychicznie na szybkie wzbogacenie się.
Uciekł z Francji do Rosji, a teraz planuje przeprowadzkę do Algierii. W tle komornik i długi

Uciekł z Francji do Rosji, a teraz planuje przeprowadzkę do Algierii. W tle komornik i długi

Wiadomości
Gerard Depardieu popadł w finansowe tarapaty. Federalna Służba Komornicza Republiki Mordowi poinformowała na swojej stronie, że aktor zalega z podatkami tamtejszemu urzędowi skarbowemu w Sarańsku i zostało wobec niego wszczęte postępowanie komornicze. To z kolei po kilkunastu dniach zostało zawieszone, ponieważ komornik nie mógł znaleźć majątku Depardieu, z którego mógłby ściągnąć należność. Wesołe może być życie staruszka, kiedy odnajdzie w sobie zapał i chęć do pogłębiania wiedzy oraz odkrywania nowych pasji. We wsi Orla w województwie podlaskim działa jedyna w Polsce grupa seniorek, programistek 60+. Panie spotykają się w bibliotece już od trzech lat w ramach Lokalnego Klubu Kodowania. 
Upadłość konsumencka krok po kroku. Ekspert wyjaśnia

Upadłość konsumencka krok po kroku. Ekspert wyjaśnia

Polska
- Lampka powinna zapalić się wtedy, kiedy dłużnik widzi, że nie może realnie się utrzymać. Wykonuje pracę, otrzymuje 2500 dochodu, ale nie może i utrzymać się i spłacać rat kredytowych. Jeżeli majątku do spieniężenia nie ma, wtedy jest coś takiego jak plan spłaty wierzycieli. Sąd może postanowić o tym, żeby dłużnik przez okres maksymalnie 3 lat regulował jedną określoną płatność miesięcznie dostosowaną do swoich możliwości zarobkowych - mówił w programie "Money. To się liczy" Filip Kozik, doradca restrukturyzacyjny.
Polacy zgłaszają za mało upadłości konsumenckich

Polacy zgłaszają za mało upadłości konsumenckich

Polska
- Upadłość konsumencka ma zalety pod względem społeczno-gospodarczym. Trafiają do nas klienci, którzy przez 5, 10 lat pracują w szarej strefie, nie odprowadzają podatków. Jeżeli zgłoszą upadłość, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mogli podjąć później tą pracę. Jeżeli ktoś ma długi, boi się, że pojawi się komornik, szara strefa wydaje się kusząca. Z punktu widzenia wpływów do budżetu państwa, upadłość konsumencka w określonych warunkach jest działaniem pożądanym - mówił w programie "Money. To się liczy" Filip Kozik, doradca restrukturyzacyjny.
Nowoczesna wersja kałasznikowa”. Taka ma być najnowsza chińska broń

Nowoczesna wersja kałasznikowa”. Taka ma być najnowsza chińska broń

Polska
Chińscy inżynierowie pracują nad karabinem przyszłości. Jest nim ZKZM-500, pistolet laserowy, który ma zasięg 800 metrów i potrafi przeciąć człowieka na pół z odległości 500 metrów. Najciekawsze jednak jest to, że chińscy inżynierowie robią to pomimo zakazu nałożonego przez ONZ w 1998 roku, dotyczącego tworzenia i rozpowszechniania broni tego typu. Na nietypowe znalezisko natknął się komornik w Radomiu, który odwiedził dom bezpotomnie zmarłego mężczyzny. Odnalazł tam tam granaty hukowe i „pamiątki” z obozu koncentracyjnego, w tym coś, co przypomina Cyklon B.
Tym razem ZUS przesadził. 5-latkowi grozi komornik

Tym razem ZUS przesadził. 5-latkowi grozi komornik

Polska
Pewien mieszkaniec Łodzi zostawił po swojej śmierci długi. Nie byłoby w tym, nic dziwnego, gdyby nie to, że przeszły one na jego wnuka, mimo, że nie było go jeszcze na świecie. Tymczasem policja w Detroit chcąc rozbić gang dilerów narkotykowych, zastawiła pułapkę sama na siebie. Zapraszamy na "Obiegówkę" z Kubą Jankowskim. 
Gotycki zamek pod Iławą ma nowego właściciela

Gotycki zamek pod Iławą ma nowego właściciela

Wiadomości
Komornik sądowy zlicytował XIV-wieczny zamek w Szymbarku. Cenę wywoławczą ustalono na 1,5 mln złotych. Biznesmen z Warszawy wylicytował ruiny pod Iławą za ponad 1,8 mln złotych. Ma wobec obiektu poważne plany inwestycyjne. Jego firma chce przywrócić budynkowi dawny blask. Ma pełnić funkcję turystyczną (hotel) i historyczną (muzeum). Zamek od 1997 roku również był w rękach prywatnego właściciela. W tym czasie nie było tam jednak żadnych zmian. Zamek w Szymbarku w przeszłości należał do Krzyżaków. Mieszkał w nim m.in. wielki mistrz zakonu Albrecht Hohenzollern. Podczas II wojny światowej obiekt mocno ucierpiał w pożarze - początkowo mieściła się tu kwatera SS, a potem Armii Czerwonej, która wycofując się podpaliła zamek. W czasach PRL odrestaurowano go jedynie w ograniczonym zakresie. Po 1989 roku miała się tu mieścić m.in. szkoła dla niewidomych dzieci - ten plan nie doszedł do skutku ze względu na brak funduszy. Ruiny zamku w 1995 roku były jednym z plenerów filmu " Król Olch" z z Johnem Malkovichem w roli głównej.
Wysypisko śmieci w domu. Tak wyglądają niektóre mieszkania komunalne po odbiorze

Wysypisko śmieci w domu. Tak wyglądają niektóre mieszkania komunalne po odbiorze

Wiadomości
Do wejścia tam często potrzebne są maski, rękawice oraz kombinezony. Pod lokalami ustawia się nawet kilka kontenerów na śmieci. Zdjęcia przejętych lub odzyskanych za pośrednictwem komornika mieszkań udostępnił Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. Po ostatniej lokatorce sprzątanie łopatami i wywożenie śmieci trwało ok. dwa tygodnie - podał katowicki KZGM. Wśród śmieci, przeterminowanej, ugotowanej lub spleśniałej żywności, znaleziono nawet martwego chomika. Kobieta miała ok. 1000 puszek po piwie - nie wyrzucała ich bo wstydziła się, że pije i bała się, że ktoś z sąsiadów ją zobaczy. Tak zniszczonych lokali KZGM odzyskuje ok. 100 rocznie.
Tak wyglądała licytacja majątku Lepperów

Tak wyglądała licytacja majątku Lepperów

Wiadomości
Przez długi Tomasza Leppera, syna nieżyjącego wicepremiera, komornik zlicytował 16 stycznia dwie działki stanowiące dawne gospodarstwo twórcy rolniczego ruchu Samoobrona RP. Uzyskano zaledwie 121 tys. zł. Na miejscu był nasz reporter.
Jaki: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna nam dziękować

Jaki: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna nam dziękować

Polityka
Urząd Skarbowy zajął 12 tysięcy złotych na prywatnym koncie prezydent stolicy w związku z grzywnami, które Komisja Weryfikacyjna nałożyła na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Zdaniem Patryka Jakiego, polityk Platformy Obywatelskiej powinna podziękować, że sprawą zajął się fiskus, a nie „komornik od ciągnika z Mławy”.
Kiedy dorosłemu dziecku należą się alimenty?

Kiedy dorosłemu dziecku należą się alimenty?

Styl życia
Wielu rodziców zobowiązanych do alimentów przestaje je płacić, kiedy dziecko osiąga pełnoletność. Kto decyduje o tym, że obowiązek alimentacyjny ustaje? Kiedy dorosłemu dziecku należą się alimenty? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" Robert Damski, komornik sądowy. Magdalena Chorzewska powiedziała, co czuje młody człowiek, kiedy musi stawać przed sądem i walczyć o alimenty. - Wchodzi w dorosłość pogubiony i z dużym brakiem poczucia bezpieczeństwa - podkreśliła psycholog.
Komornik w firmie. Jak się ratować?

Komornik w firmie. Jak się ratować?

Finanse
W Polsce zarejestrowane są ponad 4 mln firm, a zdecydowana większość z nich to osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą. Co zrobić, gdy z powodu kłopotów finansowych komornik zaczyna pukać do drzwi?
Członkowie KOD:

Członkowie KOD: "Nie wiedzieliśmy, że firma Kijowskiego prowadzi naszą stronę internetową"

Wiadomości
Mateusz Kijowski na "świadczeniu usług informatycznych" dla KOD-u miał zarobić 90 tysięcy złotych. Lider komitetu przelewał na konto swojej spółki pieniądze uzyskane ze zbiórek społecznych. Pieniądze trafiały na konto firmy należącej do niego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Dzięki temu nie mógł ich zająć komornik na poczet alimentów. Problem polega jednak na tym, że członkowie KOD-u nic o tym nie wiedzieli, a przynajmniej tak zapewniają. Członkowie zarządu poinformowali wczoraj na konferencji prasowej, że nie wiedzieli, że firma Mateusza Kijowskiego jest odpowiedzialna za prowadzenie strony internetowej organizacji. Nie wiedzieliśmy, że firma M. Kijowskiego prowadzi naszą stronę internetową. Od początku istnienia Komitetu Obrony Demokracji były wysyłane takie komunikaty, że wszyscy w KOD-zie robią wszystko za darmo. Ja mam dzisiaj takie przekonanie, że to, co jeszcze wczoraj uważałem za wiedzę, niekoniecznie nią jest. Ja być może wielu rzeczy nie wiem - wyznał Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD. Kto kłamie?
Jak skutecznie ściągać alimenty?

Jak skutecznie ściągać alimenty?

Robert Damski, komornik, jest członkiem zespołu, który pod przewodnictwem RPO i rzecznika praw dziecka złożył projekt o powołanie RUDA, czyli Rejestru Uporczywych Dłużników Alimentacyjnych. Tak by na przykład, gdy ktoś kto zalega z alimentami nie mógł dostać kredytu

"Na Wspólnej": zapowiedź odcinka 2364

Gwiazdy
Do baru Ziębów przychodzi komornik z nakazem egzekucji mienia! Maria jest w szoku… Okazuje się, że jest zadłużona na ponad dwadzieścia tysięcy złotych! Szybko wychodzi na jaw, że od czasu, gdy skradziono jej dowód, Włodek ukrywał przed nią wszystkie wezwania do spłaty kredytów zaciągniętych przez złodziei.  Ziębowie są bezsilni – czy komornik zabierze ich dobytek?
Nowe uprawnienia komorników. Kto na nich skorzysta?

Nowe uprawnienia komorników. Kto na nich skorzysta?

Polska
Weszły w życie zmiany dotyczące egzekucji komorniczych, które mają usprawnić pracę komorników i chronić wierzycieli. O szczegółach nowelizacji opowiedział w "Dzień Dobry TVN" dziennikarz TVN24 BiS Paweł Blajer. Dlaczego SKOK-i zostały wyjęte spod egzekucji?
Komornik zlicytuje wyposażenie kościoła w Aleksandrowie Łódzkim. Kuria nie zamierza interweniować

Komornik zlicytuje wyposażenie kościoła w Aleksandrowie Łódzkim. Kuria nie zamierza interweniować

Polska
Wyposażenie kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim, w tym m. in. ołtarz, konfesjonał i ławki, zostało wystawione na licytację komorniczą. Powodem są długi właściciela świątyni - fundacji Ekumeniczne Centrum Dialogu Religii i Kultur.  Trzy lata temu ksiądz Jacek Stasiak, który prowadzi fundację, został ukarany suspensą przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Łódzka kuria stoi na stanowisku, iż kościół św. Stanisława Kostki "nie jest obiektem sakralnym w rozumieniu prawa kanonicznego i nie podlega ani zarządowi, ani zwierzchnictwu archidiecezji". W związku z tym nie zamierza interweniować w tej sprawie.
#dziejesienazywo: Patryk Jaki: będziemy nagrywać egzekucje. Komornik będzie wiedział, że każdy go pilnuje

#dziejesienazywo: Patryk Jaki: będziemy nagrywać egzekucje. Komornik będzie wiedział, że każdy go pilnuje

Polityka
- W ustawie wprost wpisujemy, że komornik jest funkcjonariuszem państwa, że musi działać zgodnie z prawem i wpisujemy szereg narzędzi, często innowacyjnych, które będą takim bezpiecznikiem dla tego systemu. Np. nagrywanie egzekucji - dzisiaj kamera kosztuje 50 zł, to żaden problem. Wtedy komornik będzie wiedział, że każdy go pilnuje - mówił w #dziejesienazywo wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
poprzednie1 2 następne