Wyniki wyszukiwania dla:

kościół

Liczba wyników: 272

#nocoty: pastor o nawróceniu Mai i Ani

#nocoty: pastor o nawróceniu Mai i Ani

Gwiazdy
Jeszcze kilka lat temu szokowały na salonach odważnymi kreacjami, kontrowersyjnymi występami i wypowiedziami. Dziś Maja Frykowska i Anna Świątczak-Żeńca również zaskakują, ale z zupełnie innego powodu. Celebrytka znana z programu "Big Brother" oraz była żona Michała Wiśniewskiego twierdzą, że się nawróciły, a do sieci trafiły ich wstrząsające świadectwa wiary. Pastor Kościoła Chwały, do którego obie należą, potwierdza, że dawne gwiazdy odnalazły Boga.

"Co łaska", czyli ile? Ksiądz nagrany z ukrycia

Wiadomości
Duchowny zapytany o wysokość opłaty związanej z udzieleniem np. ślubu lub ochrzczeniem dziecka, zazwyczaj odpowie "co łaska". Ale ile to tak naprawdę jest? W taki sytuacjach padają różne kwoty, co bardzo często przyczynia się do powstania niezręcznej sytuacji. Czy zatem powinno powstać coś takiego jak cennik związany z udzielaniem sakramentów?
Zaskakujący finał kościelnego występu

Zaskakujący finał kościelnego występu

Styl życia
Ten kościelny występ przerósł najśmielsze oczekiwania. Pianista akompaniujący dał się ponieść muzyce. W pewnym momencie wirtuoz przekroczył skalę dźwięków i dosłownie runął na ziemię.
Kora: jestem księdzem

Kora: jestem księdzem

Gwiazdy
Olga Jackowska w swoim pierwszym po wyzdrowieniu wywiadzie dla magazynu Viva wyznała, że choroba nie sprawiła, że zaczęła szukać ukojenia w kościele. Wręcz przeciwnie. W mocnych słowach skrytykowała polski kościół. Najbardziej oberwało się biskupom i innym hierarchom, których wokalistka nazwała "kupą sadła i starego, zmętnionego mózgu". Ostatnio na planie Must Be The Music pochwaliła się natomiast, że ma swój kościół i jest księdzem. -Jestem księdzem ekumenicznym. Ekumenicznym duchownym - powiedziała Kora. -Jeżeli masz jakieś swoje zgromadzenie albo hacjendę, to ja chętnie wpadnę na jakąś meszkę ? stwierdził Piotr Rogucki. - Zapraszam, mam hacjendę, mam swój kościół. Jest mira, kadziło, złoto zakopane głęboko ? dodała Kora. Poszlibyście na mszę z jej udziałem?
Komorowski o in vitro: prezydent nie może być sumieniem Polski

Komorowski o in vitro: prezydent nie może być sumieniem Polski

Wiadomości
Kampania prezydencka ruszyła już pełną parą. Za nieco ponad pięć tygodni czekają nas wybory prezydenckie. O reelekcję ubiega się obecny prezydent, Bronisław Komorowski. Trzeba przyznać, że dosyć niefortunnie zaczął się dla niego początek kampanii ? wizytą w Japonii, podczas której wszedł na fotel spikera, potem mianował gen. Kozieja ?szogunem?. Teraz przyszedł czas na merytoryczne spotkania i wywiady. W specjalnej rozmowie z TVN24 wypowiedział się na jeden z najbardziej kontrowersyjnych obecnie tematów ? in vitro. Był oszczędny w słowach, nie zdeklarował, czy podpisze ustawę o in vitro, jeśli zostanie uchwalona przez parlament. "W Polsce kościół nie żyje w getcie. Jest problem, aby kościół funkcjonował w życiu społecznym, żeby sam się nie izolował. Jeśli chodzi o samą kwestię in vitro prezydent nie ma wiele do zrobienia. Prezydent nie może być prezydentem sumień Polski. Jest prezydentem państwa polskiego."
Przyjaciele wspominają Jana Pawła II

Przyjaciele wspominają Jana Pawła II

Polska
Piotr Malecki jako 10-letni chłopiec był ministrantem w krakowskim kościele św. Floriana, gdzie Karol Wojtyła był wikariuszem. Teresa Życzkowska poznała przyszłego świętego na jego imieninach 4 listopada 1952 r., które zorganizowała księdzu grupa przyjaciół. Oboje, wraz ze swoimi współmałżonkami, byli członkami Środowiska - najbliższego grona duszpasterskiego Karola Wojtyły. Brali udział w wycieczkach górskich i kajakowych. Pozostawali w bliskich relacjach z Janem Pawłem II aż do jego śmierci w 2005 r. Zobacz wzruszające wspomnienia przyjaciół o papieżu-Polaku.
Cud z udziałem papieża Franciszka?

Cud z udziałem papieża Franciszka?

Wiadomości
Podczas niedzielnej wizyty w Neapolu papież Franciszek pobłogosławił relikwię patrona Neapolu, św. Januarego. Gdy papież ucałował naczynie zawierające ampułkę z krwią, ta częściowo zamieniła się z postaci stałej w płynną.
#dziejesiewpolsce: proces arcybiskupa

#dziejesiewpolsce: proces arcybiskupa

Wiadomości
Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji dnia. Przed przemyskim sądem ruszył proces o naruszenie dóbr osobistych. Feministka Małgorzata Marenin domaga się, aby arcybiskup Józef Michalik przeprosił za sugerowanie, że przyczynami nadużyć dorosłych w stosunku do dzieci są pornografia, brak miłości rozwodzących się rodziców oraz ideologia gender. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledcze Policji zatrzymali w Warszawie groźnego gangstera. Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke szokuje słowami o Władimirze Putinie. Rajd motocyklem w tarnowskiej galerii handlowej.
#dziejesiewpolsce: O włos od tragedii

#dziejesiewpolsce: O włos od tragedii

Wiadomości
O włos od tragedii w Żywcu. Rozpędzony kierowca busa wjechał na przejście dla pieszych, przez które przechodziły dwie kobiety z dziećmi. Sceny jak z filmu akcji we Francji, gdzie 15 uzbrojonych napastników zaatakowało dwie furgonetki, które przewoziły biżuterię wartą kilka milionów euro. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki nie zgadza się na komunie dla rozwodników. Profesor Witold Jarmundowicz został wybrany przez internautów Wirtualnej Polski Człowiekiem Nauki 2014.

"Przesadziła! Mieli prawo się obrazić"

Skandale
- Nawet ja, który jestem obiektem różnych hejtów, raczej rzadko spotykam się, żeby ktoś znany normalnie w wywiadzie powiedział o mnie na przykład kupa sadła - mówi Michał Witkowski. Kora ostatnio tymi słowami określiła biskupów: Przecież to kupa sadła, starego, zmętnionego mózgu - powiedziała w wywiadzie dla Vivy.
Czym polscy księża denerwują wiernych?

Czym polscy księża denerwują wiernych?

Polska
Mieszkańcy miejscowości Gowarczów (woj. świętokrzyskie) zażądali usunięcia proboszcza tamtejszej parafii. To wydarzenie dało przyczynek do pełnej emocji dyskusji na temat stosunku polskich wiernych do duchowieństwa.
Kontrowersje wokół zbierania kopert

Kontrowersje wokół zbierania kopert "po kolędzie"

Polska
Początek roku kalendarzowego to czas, gdy do mieszkań Polaków zapukają księża. Fakt przyjmowania przez duchownych kopert z pieniędzmi, jak i samo ich wręczanie, od lat budzi wiele kontrowersji. Jak powinniśmy zachować się w takiej sytuacji i jakiej postawy możemy oczekiwać kapłana? (km)
Kradzieże w kościołach [Komisariat]

Kradzieże w kościołach [Komisariat]

Sensacje
Polskie kościoły są często niewystarczająco zabezpieczone przed potencjalnymi złodziejami. Okazuje się, że kradzieże zdarzają się w tych miejscach dość często. (ak)
Sekrety Oviedo i Coromoto [Enigma]

Sekrety Oviedo i Coromoto [Enigma]

Sensacje
Chusta z Oviedo i wizerunek Matki Boskiej z Coromoto to dwa z tzw. acheiropoietos, czyli wizerunków postaci 'nieludzką ręką wykonanych'. Oba, m.in. obok Całunu Turyńskiego, pozostają obiektami kultu chrześcijan na całym świecie. (km)
Chusta z Manoppello [Enigma]

Chusta z Manoppello [Enigma]

Sensacje
Relikwie chrześcijańskie to wciąż olbrzymia tajemnica dla naukowców. Jednym z nich jest chusta z Manoppello, która może ukazywać wizerunek Chrystusa. Badacze zauważyli, że w zależności od kąta padania światła, twarz mężczyzny ulega wyraźnym zmianom. Jak to wytłumaczyć? (km)
Apokryfy [Enigma]

Apokryfy [Enigma]

Sensacje
Kościół katolicki nie uznaje niektórych tekstów religijnych z okresu starożytności i wczesnego średniowiecza. Dlaczego? Czym są apokryfy? (km)
Kościół o obcych cywilizacjach [Enigma]

Kościół o obcych cywilizacjach [Enigma]

Sensacje
Jak Kościół tłumaczyłby spotkanie obcej cywilizacji?. Czy byłby to kolejny dowód na istnienie Boga?
Świadkowie: Uzależniony od guru cz.1

Świadkowie: Uzależniony od guru cz.1

Sensacje
Mężczyzna zajmujący się informowaniem o sektach, opowiada o historii swojego uzależnienia od duchowego przewodnika.
Świadkowie: Uzależniony od guru cz.2

Świadkowie: Uzależniony od guru cz.2

Sensacje
Jak wyglądał dalszy ciąg zainteresowania egzotycznymi formami rozwoju duchowego?
Świadkowie: Uzależniony od guru cz.3

Świadkowie: Uzależniony od guru cz.3

Sensacje
Zakończenie historii człowieka, który niemal pozwolił duchowemu przewodnikowi decydować za siebie.
poprzednie 1 ... 9 10 11 12 13 następne