Wyniki wyszukiwania dla:

klif

Liczba wyników: 5

Ludzkie szczątki wypadły z klifu. Eksperci ujawnili, co zdradziły kości

Ludzkie szczątki wypadły z klifu. Eksperci ujawnili, co zdradziły kości

Ciekawostki
Jest starsza, niż sądzono, nie jadła ryb, mimo że mieszkała na wybrzeżu i cierpiała na osteoartretyzm. Mowa o kobiecie, której szczątki odsłonił w XIX w. klif na morzem w Bagiczu (woj. zachodniopomorskie). Szkielet kobiety został więc odkryty dawno, ale teraz naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego i Warszawskiego mieli szansę wykorzystać nowoczesne metody do powtórnej analizy kości. Okazało się na przykład, że kobieta zmarła najpóźniej w 30 r. Jej szczątki mają więc aż 2000 lat. To o 100 lat więcej, niż sądzono. W momencie śmierci miała 20-35 lat. Zastanawiające jest więc, że miała wyraźne zmiany chorobowe w obrębie stawów. Zazwyczaj na osteoartretyzm cierpią osoby w podeszłym wieku. Możliwe więc, że wykonywała ciężką pracę, co znów kłóci się z tym, co odkryto w jej grobowcu, którego wyposażenie uznano za bogate, a wręcz sądzono, że mógł należeć do księżniczki. Wygląda więc na to, że nowe analizy przyniosły więcej pytań, niż odpowiedzi.
Moment osunięcia się klifu na Zakintos. Nagranie świadka

Moment osunięcia się klifu na Zakintos. Nagranie świadka

Wiadomości
Na greckiej wyspie Zakintos, na słynnej plaży Nawajo, runęła na plażę część stromego klifu. Rannych zostało siedem osób, nikt nie zginął. Moment ten nagrała jedna z plażowiczek. Świadkowie relacjonowali, że osuwisko wywołało ogromne fale, które powywracały łodzie. Nawajo znajduje się na północno-zachodnim krańcu wyspy. Otaczające plażę klify są z wapienia. Nawajo znana jest m.in. z tego, że znajduje się na niej wrak statku Panajotis, który miał służyć przemytnikom.
Samochód zawisł na klifie. Mrożące krew w żyłach nagranie

Samochód zawisł na klifie. Mrożące krew w żyłach nagranie

Motoryzacja
Autor nagrania zarejestrował mrożący krew w żyłach wypadek i akcję ratunkową. W niedzielę (03.04) w kanadyjskim mieście St. John's na klifie zawisł samochód osobowy. 20-letni kierowca został wypchnięty z pojazdu na odległość ok. 20 metrów. Pasażerka auta trafiła do szpitala z licznymi obrażeniami. Zdarzenie miało miejsce na wzgórzu przy Wieży Cabota, położonej na wyspie Nowa Fundlandia.
Uwięziony na klifie turysta przez dwa dni wzywał pomocy

Uwięziony na klifie turysta przez dwa dni wzywał pomocy

Świat
Ratownicy pomogli turyście, który przez dwa dni był uwięziony na klifie w pobliżu zapory pod miastem Enumclaw w stanie Waszyngton. 41-letniego Amerykanina uratowano dzięki żołnierzowi, który usłyszał krzyki i wezwał pomoc. Zmarzniętego i odwodnionego mężczyznę helikopterem przewieziono do pobliskiego szpitala. Według policyjnego raportu, uratowany szukał na klifie miejsca do rozbicia namiotu.
Spektakularny skok z klifu

Spektakularny skok z klifu

Styl życia
Zapierająca dech w piersiach wysokość i spektakularny skok. Chase Reinford przyznaje, że przeżył największe uderzenie adrenaliny w swoim życiu. Chłopak wykonał podwójnego backflipa z ponad 32-metrowego klifu, lecąc prawie 113 km/h