Wyniki wyszukiwania dla:

kler

Liczba wyników: 31

"Tylko nie mów nikomu": Włodzimierz Cimoszewicz o głośnym filmie Tomasza Sekielskiego

Polska
- "Kler" to film fabularny, ma charakter umowny. W tym przypadku mamy do czynienia z dokumentem zawierającym informacje niepodważalne, bo często pochodzące od samych sprawców. Doświadczenia z przeszłości pokazują, że fala przejęcia się czymś dość często z nas opada. Ale ten temat nie może być zamieciony pod dywan. Nie wolno uznać, że Kościół zadeklarował i to wyjaśni. Prokuratura ma obowiązek się tym zająć. - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz, były prokurator generalny i minister sprawiedliwości. - Największą wartością filmu Sekielskich jest udowodnienie systemowe mechanizmu tuszowania przestępstw. Z niej wynika odpowiedzialność konstytucjonalna Kościoła - dodał. Co Kościół powinien teraz zrobić? - Gdyby Kościół stwierdził, że rezygnuje z funduszu kościelnego, przeznaczając pieniądze dla ofiar pedofili w sutannach, byłoby to rozwiązanie.
Grażyna Torbicka: Powinien powstać

Grażyna Torbicka: Powinien powstać "Kler 2"

Gwiazdy
Grażyna Torbicka mistrzowsko poprowadziła galę rozdania Orłów. Gdy statuetki już rozdano, prezenterka zdradziła, jakie polskie filmy były jej zdaniem najlepsze w ubiegłym roku. Na szczególne wyróżnienie zasłużył "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Gwiazda wyznała, że liczy na kolejną część filmu.
Smarzowski promuje DVD

Smarzowski promuje DVD "Kleru": "Czy księża mają zniżkę na mój film?"

Gwiazdy
W piątek do sprzedaży trafił jeden z najważniejszych filmów, które wyreżyserował Wojciech Smarzowski. Wydanie DVD "Kleru" ma formę 24-stronicowej książki, do którego załączona jest płyta z filmem. Wśród dodatków specjalnych jest making of z produkcji oraz zwiastun filmu. Reżyser pojawił się w Empiku, gdzie promował swoje dzieło. Artysta nie krył niechęci do polskiego kościoła, zauważając, że Polacy - nawet ci, którzy deklarują ateizm - zewsząd są indoktrynowani religią. Przy okazji zażartował, że prosił dystrybutorów o zniżkę dla księży, którzy będą chcieli kupić Kler na DVD.
Maja Frykowska widziała film

Maja Frykowska widziała film "Kler". Tylko nam zdradziła, co o nim sądzi

Gwiazdy
Maja Frykowska nie ukrywa, że diametralnie zmieniła swój stosunek do wiary. Gwiazda nawróciła się, a w najnowszej książce opisuje swoją drogę. W rozmowie z Wirtualną Polską zdradziła też, czy widziała kontrowersyjny film "Kler". Co o nim sądzi?
Torbicka nadal nie ochłonęła po

Torbicka nadal nie ochłonęła po "Klerze"? "Jest bardzo ważnym filmem"

Gwiazdy
"Kler" Wojciecha Smarzowskiego nadal wywołuje sporo emocji u Grażyny Torbickiej. Dziennikarka we wcześniejszych wywiadach zapewniała o roli, jaką film odegra w świadomości widzów. Tym razem zachwycała się wizją Wojtka Smarzowskiego oraz doborem męskiej obsady.
Zapytała studentów, czy znają księży, którzy mają dzieci. Odpowiedzi mogą zaskoczyć

Zapytała studentów, czy znają księży, którzy mają dzieci. Odpowiedzi mogą zaskoczyć

Wywiady
Co młodzi myślą o celibacie księży? Czy znają duchownych, którzy mają dzieci? Odpowiedzi zebrane przez Martę Abramowicz mogą zaskoczyć. Rozmawiamy o jej najnowszej książce „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Zapytaliśmy też, co myśli o filmie „Kler”. – Jest potrzeba tego, żeby wreszcie porozmawiać o tym, co było tabu. Moja książka wpisuje się w to. Chodzi o to, żeby dokonać zmiany – mówi Abramowicz. Posłuchajcie kolejnej części naszego wywiadu.
Sienkewicz o efekcie

Sienkewicz o efekcie "Kleru": "Rewolucja jaka się dzieje w kościele jest absolutnie niezbędna"

Gwiazdy
To, że "Kler" odbije się szerokim echem, można było doskonale przewidzieć. Wygląda jednak na to, że film jest również bardzo popularny za granicą, szczególnie w Irlandii, gdzie doktryna katolicka równie silnie oddziałuje na życie społeczne. Aktorka Agnieszka Sienkiewicz przyznała podczas ostatniej wizyty na ściance, że co prawda nie miała jeszcze okazji zobaczyć najnowszego dzieła Smarzowskiego, to jednak docenia zmiany zachodzące obecnie w polskim kościele na skutek samej dyskusji o filmie.
Łukasz Płoszajski komentuje

Łukasz Płoszajski komentuje "Kler": Kościół to firma jak każda inna, pacują tam ludzie

Polska
Łukasz Płoszajski znany jest głównie z roli Artura w serialu "Pierwsza Miłość". Teraz w rozmowie z Wirtualną Polską skomentował zamieszanie wokół "Kleru".
Przetakiewicz wyznaje:

Przetakiewicz wyznaje: "Jestem wierząca, jestem katoliczką"

Gwiazdy
Od momentu, gdy niektóre sceny ze zwiastunu filmu "Kler" zostały wycięte, w polskich mediach społecznościowych zawrzało. Internauci ochoczo publikowali sceny z filmu i deklarowali, że na pewno wybiorą się na film. Obecnie, prawie miesiąc od premiery, produkcja Smarzowskiego pozostaje w czołówce najchętniej oglądanych polskich filmów. Do kina postanowiła się również wybrać Joanna Przetakiewicz, która nie szczędziła mu słów pochwały. Projektantka bardzo entuzjastycznie opowiedziała, co jej się w filmie podobało i jak ogromne wrażenie na niej zrobił. Deklarując przy tym, że jest osobą wierzącą.
Reakcja rzecznika prezydenta na film

Reakcja rzecznika prezydenta na film "Kler"

Polska
- Pytałem pana prezydenta, czy oglądał "Kler". Nie oglądał, ja też nie. Ale mamy wolność w Polsce. Taki film powstał, ludzie są nim zainteresowani, idą do kina - nie ma w tym nic dziwnego - mówił Błażej Spychalski w programie "Tłit". Podkreślił, że prezydent nie ma czasu, bo jego kalendarz jest "bardzo intensywny". Nie wykluczył jednak, że Andrzej Duda obejrzy film. - Nie sądzę, by temat był problemem - zaznaczył Spychalski.
Burza wokół filmu

Burza wokół filmu "Kler". Włodzimierz Czarzasty komentuje

Polska
- "Kler" rozpoczyna oficjalną dyskusję, która w domach toczy się od lat. Na miejscu Kościoła położyłbym karty na stół, przeprosił za co trzeba. To, co papieskie - papież, co cesarskie - cesarz - mówił w programie "Tłit" szef SLD. Na stwierdzenie ministra kultury, który zasugerował, że za jego kadencji film nie otrzymałby dofinansowania, odpowiedział: "Bo to jest taki minister, który ma specyficzne rozumienie kultury. Ja gdybym był ministrem, wspierałbym wszystkie inicjatywy". - Uważam, że Kościół jest finansowany nielegalnie na poziomie od 5 do 8 mld rocznie. W sprawę pedofilii nie wchodzę, nie chcę "jechać Palikotem". Chcę by przychody kleru były jawne i opodatkowane. Świeckie państwo jest jedną z naszych podstawowych wartości - podsumował Czarzasty.
Wilczak był zazdrosny o sukces Brodzik?

Wilczak był zazdrosny o sukces Brodzik? "W ostatnich latach to Kasia zarabiała na dom i kredyt"

Gwiazdy
Właśnie jesteśmy świadkami rozpadu jednego z najbardziej udanych związków w show biznesie. Paweł Wilczak i Joanna Brodzik do tej pory cieszyli się ogromną sympatią widzów. Para aktorów poznała się na planie serialu Kasia i Tomek. Choć nigdy nie stanęli na ślubnym kobiercu, zdecydowali się na posiadanie dzieci oraz wspólny kredyt. Spekulacje o kryzysie w związku pojawiały się od dawna. Paparazzi coraz częściej spotykali samotnego Wilczaka, jednak żadne z celebrytów nie komentowało oficjalnie doniesień. Rozpad związku potwierdziła dopiero premiera filmu Kler, na której aktor pojawił się z inną kobietą. Najbliżsi z otoczenia celebrytów wyznali, że zdjęcia mówią same za siebie i są niepodważalnym dowodem rozpadu wieloletniego związku.
Arkadiusz Jakubik o filmie

Arkadiusz Jakubik o filmie "Kler"

Film
"Kler" to nowy film Wojtka Smarzowskiego, który został gorąco przyjęty na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdynii. Arkadiusz Jakubik, który wcielił się w postać jednego z księży zdradza, dlaczego Polacy potrzebują filmu o kościele.

"Histeria" wokół filmu "Kler". Zacięta dyskusja w studiu WP

Polska
- Nie zgadzam się z oceną reakcji Kościoła na film "Kler". Ks. Kloch mówi jasno: nie przejmujemy się nim, bo to obraz popkultury, reakcja na pewne zjawiska, czubek góry lodowej - mówił w programie "Tłit" Jerzy Kwaśniewski z Instytutu Ordo Iuris. - Byłem na premierze. Jeśli ogląda się film na spokojnie, widać, że pokazuje zmagania samotnego księdza, który mierzy się z demonami, grzechami. Jest to mocne, ale jak na Smarzowskiego bardzo delikatne - komentował Tomasz Sekielski.
Joanna Brodzik i Paweł Wilczak rozstali się!

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak rozstali się! "Zawsze ma spakowaną walizkę"

Plotki
Byli parą uważaną za idealną. Brodzik i Wilczak poznali się na planie serialu "Kasia i Tomek". - Grali parę i parą zostali - powiedziała Aleksandra Pajewska. Stworzyli duet w życiu i w pracy, doczekali się dzieci. Dlaczego więc rozstali się? Aktor pojawił się na premierze filmu "Kler" z nieznaną kobietą. - Może postanowił po prostu w ten sposób uciąć krążące plotki o ich kryzysie i coś nam przekazać - zastanawiała się Pajewska. Co dalej z tą parą i dlaczego nie komentują tych rewelacji? O tym wszystkim dowiecie się z nowego odcinka "Kliki Pudelka"!
Torbicka broni Smarzowskiego:

Torbicka broni Smarzowskiego: "Tu nie chodzi o wkładanie kija w mrowisko"

Gwiazdy
We wtorek odbyła premiera najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowkiego, Kler. Film, który ma obnażyć hipokryzję polskiego duchowieństwa już wielokrotnie próbowano ocenzurować. Kontrowersje wokół obrazu przyciągnęły tłumy gwiazd, która zaraz po seansie chętnie wypowiadały się na temat kondycji kleru. W obronie dzieła reżysera stanęła Grażyna Torbicka. Zdaniem dziennikarki produkcja zwraca uwagę głównie na ofiary nieodpowiednich zachowań księży. Zdaniem Torbickiej wysoko postawienia duchowni często zapominają o pokrzywdzonych.  
Kazik przeżywa duchową metamorfozę?

Kazik przeżywa duchową metamorfozę? "Utraciłem wiarę, chciałbym ją mieć"

Gwiazdy
Pod koniec czerwca światło dziennie ujrzały problemy zdrowotne Kazika Staszewskiego. Okazało się, że muzyk jest zmuszony nosić aparat słuchowy. Lider legendarnego KULTU w wywiadzie dla magazynu O! Kultura przyznał, że ma poważne problemy ze słuchem. Staszewski zaznaczył, że nie planuje jednak końca kariery ani ograniczenia ilości koncertów. Muzyk na potrzeby najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego użyczył reżyserowi jednego ze swoich przebojów, "Maria ma syna". Kazik podczas premiery filmu Kler opowiedział o utracie wiary oraz tęsknocie za kontaktem z religią. Stan zdrowia oraz atmosfera premiery skłoniła piosenkarza do kilku refleksji.
Robert Więckiewicz o filmie

Robert Więckiewicz o filmie "Kler"

Film
"Nie zajmujemy się krytyka wiary, tylko konkretnych zdarzeń". Zobacz wideo-wywiad z Robertem Więckiewiczem, który wcielił się w rolę księdza Trybusa...
Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest.

Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. "Kler" to płytka prowokacja

Wiadomości
W "Gabinecie Cieni" Adama Hofmana Dominik Tarczyński skrytykował film "Kler", którego jeszcze nie widział. I nie zamierza oglądać. - Nie przyjmuję argumentu, że nie mam prawa krytykować dzieła, skoro go nie widziałem. Nie muszę przechodzić na czerwonym świetle, żeby sprawdzić, jak to jest być potrąconym. Dla mnie to typowa, bardzo płytka prowokacja. Im więcej szumu, tym więcej kasy - skwitował.
Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. Dla mnie

Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. Dla mnie "Kler to płytka prowokacja"

Wiadomości
Zachęcam wszystkich, żeby nie szli na film "Kler", jeżeli mają szacunek do Kościoła - mówi w programie "Gabinet Cieni" Adama Hofmana Dominik Tarczyński. Zapowiada, że filmu nie obejrzy. - Nie przyjmuję argumentu, że nie mam prawa krytykować dzieła, skoro go nie widziałem. Nie muszę przechodzić na czerwonym świetle, żeby sprawdzić, jak to jest być potrąconym. Dla mnie to typowa, bardzo płytka prowokacja. Im więcej szumu, tym więcej kasy. Smarzowski tak naprawdę obnażył to, kim jest. Jeżeli ktoś chce pokazać kim jest, to dlaczego tego zakazywać?Dlaczego dawać argument pewnego rodzaju cenzury, państwa wyznaniowego?
Śmiała teza Ryszarda Petru ws. filmu

Śmiała teza Ryszarda Petru ws. filmu "Kler"

Polska
- Cenzura podbija oglądalność filmu. Atmosfera robi się jak w PRL-u: nie wolno, na pewno coś tam jest nie tak… Film by nie powstał, gdyby PiS nie rządził. To, co robi ojciec Rydzyk, zaplecze PiS-u finansowane przez rząd, spowodowało napięcie. Brak jednoznacznej reakcji na pedofilię powoduje odwrót Polaków od Kościoła - mówił Ryszard Petru w programie "Tłit".
poprzednie1 2 następne