Wyniki wyszukiwania dla:

kler

Liczba wyników: 38

Torbicka broni Smarzowskiego:

Torbicka broni Smarzowskiego: "Tu nie chodzi o wkładanie kija w mrowisko"

Gwiazdy
We wtorek odbyła premiera najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowkiego, Kler. Film, który ma obnażyć hipokryzję polskiego duchowieństwa już wielokrotnie próbowano ocenzurować. Kontrowersje wokół obrazu przyciągnęły tłumy gwiazd, która zaraz po seansie chętnie wypowiadały się na temat kondycji kleru. W obronie dzieła reżysera stanęła Grażyna Torbicka. Zdaniem dziennikarki produkcja zwraca uwagę głównie na ofiary nieodpowiednich zachowań księży. Zdaniem Torbickiej wysoko postawienia duchowni często zapominają o pokrzywdzonych. 
Kazik przeżywa duchową metamorfozę?

Kazik przeżywa duchową metamorfozę? "Utraciłem wiarę, chciałbym ją mieć"

Gwiazdy
Pod koniec czerwca światło dziennie ujrzały problemy zdrowotne Kazika Staszewskiego. Okazało się, że muzyk jest zmuszony nosić aparat słuchowy. Lider legendarnego KULTU w wywiadzie dla magazynu O! Kultura przyznał, że ma poważne problemy ze słuchem. Staszewski zaznaczył, że nie planuje jednak końca kariery ani ograniczenia ilości koncertów. Muzyk na potrzeby najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego użyczył reżyserowi jednego ze swoich przebojów, "Maria ma syna". Kazik podczas premiery filmu Kler opowiedział o utracie wiary oraz tęsknocie za kontaktem z religią. Stan zdrowia oraz atmosfera premiery skłoniła piosenkarza do kilku refleksji.
Robert Więckiewicz o filmie

Robert Więckiewicz o filmie "Kler"

Film
"Nie zajmujemy się krytyka wiary, tylko konkretnych zdarzeń". Zobacz wideo-wywiad z Robertem Więckiewiczem, który wcielił się w rolę księdza Trybusa...
Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest.

Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. "Kler" to płytka prowokacja

Wiadomości
W "Gabinecie Cieni" Adama Hofmana Dominik Tarczyński skrytykował film "Kler", którego jeszcze nie widział. I nie zamierza oglądać. - Nie przyjmuję argumentu, że nie mam prawa krytykować dzieła, skoro go nie widziałem. Nie muszę przechodzić na czerwonym świetle, żeby sprawdzić, jak to jest być potrąconym. Dla mnie to typowa, bardzo płytka prowokacja. Im więcej szumu, tym więcej kasy - skwitował.
Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. Dla mnie

Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. Dla mnie "Kler to płytka prowokacja"

Wiadomości
Zachęcam wszystkich, żeby nie szli na film "Kler", jeżeli mają szacunek do Kościoła - mówi w programie "Gabinet Cieni" Adama Hofmana Dominik Tarczyński. Zapowiada, że filmu nie obejrzy. - Nie przyjmuję argumentu, że nie mam prawa krytykować dzieła, skoro go nie widziałem. Nie muszę przechodzić na czerwonym świetle, żeby sprawdzić, jak to jest być potrąconym. Dla mnie to typowa, bardzo płytka prowokacja. Im więcej szumu, tym więcej kasy. Smarzowski tak naprawdę obnażył to, kim jest. Jeżeli ktoś chce pokazać kim jest, to dlaczego tego zakazywać?Dlaczego dawać argument pewnego rodzaju cenzury, państwa wyznaniowego?
Śmiała teza Ryszarda Petru ws. filmu

Śmiała teza Ryszarda Petru ws. filmu "Kler"

Polska
- Cenzura podbija oglądalność filmu. Atmosfera robi się jak w PRL-u: nie wolno, na pewno coś tam jest nie tak… Film by nie powstał, gdyby PiS nie rządził. To, co robi ojciec Rydzyk, zaplecze PiS-u finansowane przez rząd, spowodowało napięcie. Brak jednoznacznej reakcji na pedofilię powoduje odwrót Polaków od Kościoła - mówił Ryszard Petru w programie "Tłit".
Jacyków:

Jacyków: "Polskie kino specjalizuje się w trudnych tematach"

Gwiazdy
W miniony czwartek duet Bizuu zaprezentowała jesienno-zimową kolekcję, ściągając na ściankę tłum gwiazd. Zobaczcie, co celebryci zdradziły naszej reporterce.
Krupińska komentuje

Krupińska komentuje "Kler": "Filmy powinny być o wszystkim!"

Gwiazdy
W nadchodzącym tygodniu do kin trafi najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, Kler. Produkcja wywołała zamieszanie jeszcze przed ukazaniem się zapowiedzi. Tym razem reżyser skupił się na obnażeniu środowiska duchownych, wytykając ich powiązania z polityką, chęć bogacenia się oraz poruszając problem pedofilii w kościele. Podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych TVP Kultura, w której nadawano relację z uroczystości, wycięto wypowiedź Smarzowskiego, który odebrał nagrodę Złotego Klakiera, przyznawaną na podstawie długości oklasków, jakimi widownia reaguje po zakończeniu filmowego pokazu. Zmieszanie wokół filmu skomentowała Paulina Krupińska-Karpiel, która jeszcze nie widziała produkcji. Modelka przyznała, że w kinie powinno poruszać się każdy temat, jednak trzeba być ostrożnym w ocenie i nie wrzucać wszystkich do jednego worka.
Odeta Moro o filmie

Odeta Moro o filmie "Kler": "Jeszcze nie wszedł do kin, a już bardzo podzielił Polaków"

Gwiazdy
Nadchodząca premiera "Kleru" Smarzowskiego zapowiada się na najgłośniejsze wydarzenie kulturalne w Polsce ostatnich miesięcy. Samym trailerem obraz poruszył zarówno widzów i polityków bezpardonowym zobrazowaniem kościelnych patologii. Zobaczcie, co o filmie sądzi Odeta Moro, która niedawno wróciła na ścianki po urodzeniu synka.
Podsumowujemy 43. FPFF w Gdyni.

Podsumowujemy 43. FPFF w Gdyni. "Kler" pierwszym wyborem

Film
Przyszedł czas na podsumowanie 43.FPFF w Gdyni. Dziennikarze WP bezsprzecznie wskazali film, który otrzyma Złote Lwy. "Kler" Wojtka Smarzowskiego nie ma sobie równych. Jednak wbrew pozorom największym zwycięzcą jest ktoś inni. I wcale nie chodzi tu o nagrody.
Wojciech Smarzowski o filmie

Wojciech Smarzowski o filmie "Kler"

Film
Reżyser filmu "Kler" opowiada o motywach pracy nad fabułą. Film wejdzie na ekrany kin pod koniec września. W rolach głównych pojawią się: Jacek Braciak, Janusz Gajos i Robert Więckiewicz.
Wiemy, co Polacy sądzą o filmie

Wiemy, co Polacy sądzą o filmie "Kler"!

Gwiazdy
Czy "Kler" rzeczywiście jest antykościelny, jak wyrokowali niektórzy? Czy taki film jest potrzebny? I w końcu - czy jest naprawdę o co kruszyć kopie? Spytaliśmy o to widzów, którzy wyszli z pierwszego pokazu najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego.
Jarosław Sellin o filmie

Jarosław Sellin o filmie "Kler". Mocne słowa

Polska
- Film "Kler" jest krzywdzący dla Kościoła rzymskokatolickiego. Pokazuje tylko negatywne stereotypy. Podkręcone są tak mocno, że po obejrzeniu filmu powstaje wrażenie, że w środowisku duchownych nie ma żadnych pozytywnych zjawisk. To krzywdzące i niesprawiedliwe (...) Film jest szkodliwy, opowiada nieprawdę - stwierdził wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w programie "Tłit".

"Kler". Zwiastun po zmianach

Zwiastun
Nowy zwiastun filmu "Kler". Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
Michał Kamiński zdenerwowany w studiu.

Michał Kamiński zdenerwowany w studiu. "Kler nie będzie dyktować, co mam robić"

Polityka
W programie WP "Tłit" Michał Kamiński, polityk Unii Europejskich Demokratów, został zapytany o stanowisko PiS ws. aborcji. - Kaczyński zdaje sobie sprawę - mówię bardzo poważnie - że w dziedzinie szeroko rozumianego antyklerykalizmu emocja społeczna jest ewidentnie przeciwko tej władzy - ocenił. Jak dodał, rząd spełnia oczekiwania finansowe kleru, który jest niemoralny. - Szerokim strumieniem płynie pieniądz do ojca dyrektora - podkreślił. Zarzucił klerowi, że nie zajmuje się swoimi sprawami, a wtrąca w inne. - Nie pamiętam, żeby rzecznik Episkopatu powiedział cokolwiek o księdzu, który modli się o śmierć papieża. Natomiast w sprawie prac sejmowych, gdzie Episkopat powinien być z dala od ustawodawstwa, bo mamy rozdział Kościoła od państwa, już mówił - tłumaczył. Polityk mocno się zdenerwował. Powiedział, że kler nie będzie decydował, jakie są ustawy i mówił mu, jak ma głosować. - Będę robił tak, jak mi dyktuje moje sumienie. Episkopat niech się zajmie sobą - zaznaczył. Zwrócił też uwagę na problem PiS-u. - Ja wiem, co to znaczy zderzenie z polskimi kobietami. Oni się zderzą i przegrają. To będzie zderzenie z górą lodową - podkreślił.
Nowacka o liberalizacji aborcji: Nie zgodzimy się, by biskup wychodził nam spod łóżka

Nowacka o liberalizacji aborcji: Nie zgodzimy się, by biskup wychodził nam spod łóżka

Polska
- Polska jest i będzie krajem neutralnym światopoglądowo. Im bardziej politycy, kler i rząd uderzają w prawa kobiet, im bardziej wprowadzają nakazy religijne i przymusy wiary do edukacji i funkcjonowania społeczeństwa, tym silniej to wahadło społeczne odbije w stronę laicyzacji. To już widać po danych - mówiła w Sejmie Barbara Nowacka z komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", w trakcie debaty nad projektem ustawy liberalizującym przepisy aborcyjne. - Bez względu na waszą dzisiejszą decyzję nie pozwolimy, żeby polskim państwem rządzili religijni fundamentaliści i gorliwi partyjni wykonawcy poleceń części katolickiej hierarchii. Nigdy nie zgodzimy się na to, by do naszego domu komisarz wchodził przez okno, a spod łóżka wyłaził biskup - dodała na zakończenie Nowacka.
Z czego spowiadają się Polacy?

Z czego spowiadają się Polacy?

Psychologia
Wraz ze zmianą obyczajów zmieniła się lista grzechów, z której spowiadają się Polacy. W "Dzień Dobry TVN" ks. Zenon Hanas, pallotyn wyjaśnił, czy człowiek, który zabił, dostaje rozgrzeszenie. Jak polski kler zapatruje się na przewodnictwo papieża Franciszka w Kościele?
poprzednie1 2 następne