Wyniki wyszukiwania dla:

kino

Liczba wyników: 1970

"Piłsudski". Zobacz zwiastun polskiej produkcji

Dramat
Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. "Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.
Łukasz Schreiber o nowym filmie Patryka Vegi

Łukasz Schreiber o nowym filmie Patryka Vegi

Polska
Andrzej Grabowski ma zagrać Jarosława Kaczyńskiego w filmie Patryka Vegi. - Znam go jako wielkiego miłośnika PO i jako aktora - całkiem niezłego - komentował minister w KPRM w programie "Tłit". Odniósł się do słów prezesa PiS, który stwierdził, że film będzie zachęcał do "gigantycznego hejtu na PiS". - Może pan prezes wie więcej niż ja. Ja nie widziałem ani scenariusza, ani samego filmu. Jak zobaczę, to chętnie porozmawiam, bo bardzo lubię kino - powiedział Schreiber. - Nie wiem, kto mógłby najlepiej zagrać pana prezesa. To postać na tyle fascynująca w polskiej polityce, że dla każdego aktora to pasjonujące wyzwanie - podsumował.
Danuta Stenka kolejny raz o dyskryminacji wiekowej w polskim kinie:

Danuta Stenka kolejny raz o dyskryminacji wiekowej w polskim kinie: "Kobiety w pewnym momencie wypadają z gry"

Gwiazdy
Danuta Stenka bez wątpienia należy do grona najbardziej wszechstronnych polskich aktorek. 57-latka ma w swoim dorobku aż 78 ról w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Aktorka nie raz udowodniła, że wcielając się w graną postać jest skłonna wiele zrobić: oszpecić się czy dodać sobie lat. W jednym z niedawno udzielonych wywiadów Danuta kolejny raz poruszyła kwestię dyskryminacji wiekowej w polskim kinie. Tym razem skupiła się na kobietach, twierdząc, że polskie kino stawia na młodość, a dojrzałym aktorkom oferuje się głównie role trzecioplanowe. Stenka twierdzi, że w pewnym momencie starsze aktorki po prostu "wypadają z gry". Posłuchajcie.
Grażyna Torbicka przebiera w sukienkach Violi Piekut

Grażyna Torbicka przebiera w sukienkach Violi Piekut

Gwiazdy
Od czasu swojego odejścia z TVP w 2016 roku Grażyna Torbicka wiedzie spokojne życie freelancerki i "ambasadorki" znanej kosmetycznej marki. Autorka kultowego programu Kocham Kino wciąż chętnie pokazuje się publicznie, prezentując przy okazji próbki swojego modowego wyczucia. Grażyna Torbicka nadal cieszy się statusem jednej z najbardziej lubianych polskich dziennikarek. 60-latka zyskała na popularności nie tylko dzięki profesjonalnemu podejściu do pracy. a także dzięki klasie i nieprzemijającej mimo wieku urody. Dziś prezenterkę śmiało można określić mianem gwiazdy. Kilka dni temu w salonie Violi Piekut przymierzała kreacje, które wkrótce zaprezentuje na czerwonym dywanie.  
Grażyna Torbicka:

Grażyna Torbicka: "Pasja do kina może być silniejsza od samotności"

Film
Grażyna Torbicka obchodzi dziś 60. urodziny. Rozmawialiśmy z gwiazdą na festiwalu w Cannes. Opowiedziała o swoim spotkaniu z Quentinem Tarantino, o tym, co myśli o roli Rafała Zawieruchy w "Pewnego razu w Hollywood" i o tym, dlaczego należy promować kino tworzone przez kobiety.
Miłość i miłosierdzie - zwiastun

Miłość i miłosierdzie - zwiastun

Zwiastun
Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata to film, który opowiada niezwykłą historię powstania kultu Bożego Miłosierdzia – dzieła życia świętej Faustyny Kowalskiej. Świadectwo polskiej zakonnicy, zapisane w słynnym na cały świat „Dzienniczku” oraz cudowny obraz, który zleciła namalować, dały początek ogólnoświatowemu kultowi, który rozprzestrzenił się pomimo papieskiego zakazu. Prezentujemy zwiastun produkcji, która zachwyciła watykańskich emisariuszy i międzynarodowych dziennikarzy podczas Światowych Dni Młodzieży. Film odkrywa nieznane fakty i związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a Całunem Turyńskim – jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa. W kinach od 29 marca...
Hitler, jakiego nie znaliście

Hitler, jakiego nie znaliście

Nauka
Każdy wie, kim był Adolf Hitler, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że kanclerz był zapalonym kinomanem. Oglądał wszystko. Nie tylko filmy propagandowe, ale też kino brytyjskie francuskie czy amerykańskie. Podobno był nawet wielkim fanem Poli Negri, która w 1936 r. zagrała w filmie "Mazurka". Uwolniono ją od podejrzeń posiadania żydowskiego pochodzenia w wyniku osobistej interwencji Hitlera. Co również zaskakujące, śmiał się na filmie "Flip i Flap: Alpejskie osły" opowiadającym o sprzedawcach łapek na myszy, którzy chcą zbić fortunę w Szwajcarii. W komedii z 1938 r. wystąpił słynny amerykański duet: Laurel i Hardy.
Nowe obietnice PiS.

Nowe obietnice PiS. "Dzięki tym pieniądzom ludzie odzyskują godność"

Finanse
500 zł na każde dziecko i dodatkowe 20 mld zł z budżetu. PiS znów obiecuje. – Dzięki tym pieniądzom ludzie odzyskują godność – mówi w programie Money. To się liczy" wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Warchoł. - Chodzi o "użytki dnia codziennego", na które powinno być stać każdego: wyprawka, kino, lekcja jazdy na nartach. To powinno stać się standardem, a nie luksusem, na który stać niewielu. Powinniśmy równać do Niemiec czy innych krajów Zachodu - mówił. - Te pieniądze są dla dzieci - dodał.
Wczuta Bohosiewicz z nagą łydką śpiewa na otwarciu kina

Wczuta Bohosiewicz z nagą łydką śpiewa na otwarciu kina

Gwiazdy
Choć Sonia Bohosiewicz swego czasu uchodziła za całkiem nieźle zapowiadającą się aktorkę i ma na swoim koncie kilka bardzo dobrych ról, obecnie raczej nie ma zbyt dobrej passy. W związku z tym postanowiła nieco wrócić do korzeni i dla odmiany spróbować sił w branży muzycznej.W związku z rozwijającą się karierą piosenkarki, Sonia pojawiła się na otwarciu kina, w którym dała koncert. Podczas eventu równie chętnie pozowała na ściance, eksponując nagą łydkę. Już pogodziła się z fotoreporterami? Przypomnijmy:
Biuro Detektywistycznego Lassego i Mai - zwiastun

Biuro Detektywistycznego Lassego i Mai - zwiastun

Zwiastun
Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło...
Boberek porównuje kino Vegi i Tarantino

Boberek porównuje kino Vegi i Tarantino

Gwiazdy
Byliśmy na premierze "Underdoga", czyli pierwszego polskiego filmu o MMA. Na wydarzeniu pojawiło się wiele gwiazd. Zapytaliśmy je m.in. o kulisy powstawania produkcji. Zobaczcie, czego dowiedział się nasz reporter.
Popławska o roli w

Popławska o roli w "Underdogu": "Lubię męskie kino"

Gwiazdy
Byliśmy na premierze „Underdoga”, czyli pierwszego polskiego filmu o MMA. Na wydarzeniu pojawiło się wiele gwiazd. Zapytaliśmy je m.in. o kulisy powstawania produkcji. Zobaczcie, czego dowiedział się nasz reporter.
Zabawa, zabawa - fragment filmu z Agatą Kuleszą

Zabawa, zabawa - fragment filmu z Agatą Kuleszą

Film
Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet, będących w różnych fazach uzależnienia, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która – jak mało kto – potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc "kino terapeutyzujące” – pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem. W rolach głównych w filmie wystąpiły: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im m.in.: Marcin Dorociński, Barbara Kurzaj, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk
Agnieszka Smoczyńska o sukcesie filmu

Agnieszka Smoczyńska o sukcesie filmu "Fuga": Miałam świadomość, że to był dla mnie sprawdzian

Polska
Agnieszka Smoczyńska wyreżyserowała film "Fuga", do którego scenariusz napisała odtwórczyni głównej roli, Gabriela Muskała. Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?[opis dystrybutora kino]
Klara Bielawka o roli w filmie

Klara Bielawka o roli w filmie "Fuga": Wspaniale było podziwiać Gabrielę Muskałę na planie

Polska
7 grudnia do kin wchodzi film "Fuga". O swojej roli opowiedziała nam Klara Bielawka.Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?[opis dystrybutora kino]
Nigdy nie kupuj napoju w kinie

Nigdy nie kupuj napoju w kinie

Zdrowie
Dziennikarze BBC postanowili sprawdzić, co kryją w sobie tak uwielbiane przez wielu napoje gazowane sprzedawane w kinach.Testom poddano napoje oraz kostki lodu serwowane w trzydziestu salach kinowych trzech największych sieci kin w Wielkiej Brytanii. Przebadano również fotele, w których siedzieli widzowie oraz uchwyty na kubki.Zobacz film.
 Książkiewicz o świętach:

Książkiewicz o świętach: "Zawsze czuję się zaszczuta"

Gwiazdy
Od kilku lat polskie kino przeżywa zafascynowanie świątecznymi filmami, w których grają wciąż ci sami aktorzy. Kolejnym tego typu filmem jest "Planeta singli 2".Ostatnio na premierze komedii romantycznej wśród gwiazd pojawiła się również Weronika Książkiewicz. Mimo że aktorka brała udział w świątecznej produkcji, stwierdziła, że nie przepada za tego typu filmami i za samym okresem świąt Bożego Narodzenia: Zawsze czuję się zaszczuta niektórymi moimi koleżankami, które są świątecznymi terrorystkami albo tymi wszystkimi reklamami i piosenkami - szczerze wyznała aktorka. Też tak macie?
Ocean Ognia - zwiastun

Ocean Ognia - zwiastun

Zwiastun
W przeniesieniu bestsellerowego dzieła na kinowe ekrany wzięła udział plejada znakomitych aktorów, w tym: Gerard Butler („300”), laureat Oscara – Gary Oldman ("Mroczny Rycerz powstaje”) oraz Common ("John Wick 2). "Ocean ognia” to naszpikowana efektami specjalnymi, porywająca produkcja w duchu dzieł Toma Clancy’ego, z dynamiką i akcją rodem z serii "Call of Duty”
Europejskie Kino Artystyczne - spot

Europejskie Kino Artystyczne - spot

Zwiastun
Już 14 października w kinach art-house'owych na całym kontynencie, w tym w polskich kinach niezależnych obchodzony jest Europejski Dzień Kina Artystycznego. W jego spocie promocyjnym znalazły się kadry z filmu "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.
Dotknij nieba- zwiastun

Dotknij nieba- zwiastun

Zwiastun
Bart Millard, autor utworu, nie miał łatwej drogi do sukcesu. Wychowywany przez despotycznego ojca chłopak bardzo długo szukał jego akceptacji, starał się iść w jego ślady jako sportowiec. Marzenia o karierze w amerykańskim futbolu przekreśliła kontuzja, której doznał w liceum. Właśnie wtedy nauczycielka muzyki odkryła jego talent wokalny, a on sam zapragnął tworzyć muzykę, czego jego ojciec nie potrafił zaakceptować. Trudne dzieciństwo, później nastoletni bunt i wyprowadzka z domu – to wszystko zdawało się przekreślać powstanie zdrowych więzi pomiędzy ojcem i synem.
Assassination Nation

Assassination Nation

Zwiastun
Masowa histeria, shaming, trolling, fałszywe oskarżenia, hipokryzja, lobbing mentalny i zew krwi – tak wyglądało to (używając dzisiejszego języka) 326 lat temu w Salem podczas polowań na czarownice.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 94następne