Wyniki wyszukiwania dla:

kiełbasa

Liczba wyników: 35

Królowa wędlin w PRL-u. Moda lubi wracać

Królowa wędlin w PRL-u. Moda lubi wracać

Kuchnia
Charakterystyczna różowa kiełbasa jest kojarzona z czasami PRL-u i wątpliwej jakości składem. Jednak we Włoszech to prawdziwy rarytas, na którego cześć organizuje się festiwale kulinarne. Kupując mortadelę, zwracajmy uwagę przede wszystkim na jej skład. Prawdziwa mortadela powstaje ze zmielonej z wieprzowiny lub wołowiny i zawiera pieprz, czosnek i orzeszki.
Klin podatkowy w Polsce.

Klin podatkowy w Polsce. "Zamiast rozwiązania problemu kiełbasa wyborcza"

Polska
- Jeszcze za czasów minister Czerwińskiej bardzo dużo mówił się o dysproporcji w opodatkowaniu najbogatszych i tych mniej zarabiających. Mówiło się o likwidacji klina podatkowego a tymczasem problem nadal pozostaje nierozwiązany - powiedział w programie „Money. To się liczy” Marek Zuber, ekonomista. – Obniżka PIT oznacza, że niższe podatki zapłacą także ci najwięcej zarabiający, czyli nie ma mowy o redukcji klina podatkowego. Szkoda, że zamiast przedwyborczej kiełbasy Polacy nie dostali faktycznej reformy podatków, która np. likwidowałaby klin lub zwiększała kwotę wolną od podatku.
Pyszne pomysły na dania z grilla

Pyszne pomysły na dania z grilla

Kuchnia
Nie tylko kiełbasa, karkówka i szaszłyki. Te dania zachwycą niejedno podniebienie. Zobaczcie koniecznie.
Jak wybrać najlepszą kiełbasę na grilla

Jak wybrać najlepszą kiełbasę na grilla

Styl życia
Sezon grillowy jest już w pełni. Dobre rozpalenie ognia to podstawa, ale jeszcze ważniejsze jest, żeby wybrać na ruszt najlepsze mięso. Obejrzyjcie wideo i sprawdźcie, na co trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu kiełbasy.
Kiełbasa z robali. Nowy sposób na wyżywienie ludzkości

Kiełbasa z robali. Nowy sposób na wyżywienie ludzkości

Kuchnia
Z roku na rok spożycie mięsa na świecie rośnie. Niestety, produkcja mięsa ma negatywny wpływ na środowisko. Aby temu zaradzić naukowcy z Uniwersytetu w Queensland sugerują alternatywne źródło białka zwierzęcego. Mógłby być nim larwy lub szarańcza, z których moglibyśmy wytwarzać pożywienie nowego typu. 
Najgorszy wybór na grilla. Naukowcy apelują: nawet 16 szkodliwych substancji

Najgorszy wybór na grilla. Naukowcy apelują: nawet 16 szkodliwych substancji

Zdrowie
Grillowana kiełbasa dostarcza organizmowi więcej szkodliwych substancji niż 20 papierosów. Eksperci żywieniowi sprawdzali, co dzieje się z żywnością, która trafia na ruszt. Okazuje się, że uwielbiana przez nas kiełbasa z grilla może być równie szkodliwa, co palenie papierosów. Porcja kiełbasy z grilla węglowego to 100 razy więcej szkodliwych substancji niż 20 wypalonych papierosów.
Biała kiełbasa tylko od święta. Dietetyk ostrzega przed jej jedzeniem

Biała kiełbasa tylko od święta. Dietetyk ostrzega przed jej jedzeniem

Kuchnia
Dietetyk Anna Świtakowska tłumaczy, dlaczego nie należy jeść zbyt często białej kiełbasy oraz podpowiada czym można ją zastąpić w żurku wielkanocnym.
Azotyny dodawane do mięsa są rakotwórcze

Azotyny dodawane do mięsa są rakotwórcze

Zdrowie
Do mięsa kupowanego w marketach, w procesie produkcji, dodawane są substancje chemiczne, które mają chronić je przed bakteriami, przedłużyć datę ważności i nadać mu korzystny wygląd. Te substancje chemiczne to azotyny. Znajdują się np. w szynce, kiełbasie lub bekonie.  Zobacz film. 
Były premier o nowych obietnicach PiS: Elektorat się nie zwiększy

Były premier o nowych obietnicach PiS: Elektorat się nie zwiększy

Polska
- Tam, gdzie chodzi o rozdawnictwo, to PiS jest dobry i szasta pieniędzmi. Niekiedy w sposób skuteczny, jak w przypadku 500 plus. Słowa złego Pan ode mnie nie usyszy na ten temat. 500 plus na pierwsze dziecko nie ma już uzasadnienia, to tylko kiełbasa wyborcza. Tymi dodatkowymi obietnicami elektoratu się nie zwiększy - mówił money.pl Marek Belka, były premier i szef NBP.
Opozycja drwi z Morawieckiego po konwencji PiS. Szef KPRM odpowiada

Opozycja drwi z Morawieckiego po konwencji PiS. Szef KPRM odpowiada

Polska
"Dowcipny ten Morawiecki. Myślę, że w listopadzie, kiedy straci już robotę, to będzie mógł prowadzić Familiadę" - napisał szef klubu PO Sławomir Neumann po sobotniej konwencji PiS. - Śmieszą mnie takie żałosne wpisy. To objaw bezradności opozycji, która ma sprzeczne komunikaty. Część polityków twierdzi, że zabraliśmy propozycje programowe opozycji, część - że to populizm i kiełbasa wyborcza. Na coś trzeba się zdecydować - komentował w programie "Tłit" szef KPRM Michał Dworczyk. Dopytywany o nowy program wyborczy partii, wskazał: "Realizujemy konsekwentnie swój program. Te propozycje były już wcześniej sygnalizowane".
Jak rozpoznać dobrą kiełbasę?

Jak rozpoznać dobrą kiełbasę?

Kuchnia
Producenci żywności nierzadko stosują różne sztuczki, aby zarobić więcej. Niestety odbija się to na jakości produktu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie kiełbasy. 
Ulga na termomodernizację to kiełbasa wyborcza?

Ulga na termomodernizację to kiełbasa wyborcza? "250 zł dopłaty do wydanych 30 tysięcy"

Polska
- To, w jaki sposób ulga została zaprojektowana, jest fajne. Ale jak się weźmie kalkulator do ręki, to wychodzi na to, że przy koszcie 30 tysięcy zł,  zgodnie z zasadami tej ulgi, realna dopłata dla przeciętnego Kowalskiego wyniesie 250 zł. Ta ulga wyniesie tak naprawdę 1200 zł, ale można ją uzyskać tylko, jeśli termomodernizacja zostanie wykonana w oparciu o audyt energetyczny, który kosztuje min. 1000 zł - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.

"Absolutny fałsz i obłuda". Joanna Senyszyn ostro o Kaczyńskim

Polska
Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że 69 lat w polityce to nie jest wiek emerytalny. - Sędziowie są w wieku 65 lat wyrzucani z Sądu Najwyższego. Widać tu absolutny fałsz i obłudę. Kaczyński mówi to, co jest dla niego w danej chwili wygodne. Jak mu było wygodnie wyrzucać sędziów z pracy, to 65-latkowie byli staruszkami - komentowała w programie "Tłit" Joanna Senyszyn. Ale, jak dodała, "ustawa dotycząca szkolnictwa wyższego to jest dopiero kuriozum". - Senatorowie PiS wprowadzili zapis, że jeżeli sędziowie SN i TK zatrudnią się na uczelni, nie można ich zwolnić do śmierci. Mogą być 100-latkami i nadal pracować - mówiła Senyszyn. Pochwaliła z kolei pomysł 500+ dla emerytów. - Bardzo dobry pomysł. Polscy emeryci są bardzo biedni, nieliczni z nich mają w miarę przyzwoite emerytury. Z minimalnej kwoty 1000 zł nie da się żyć - podkreśliła Senyszyn. Przyznała zarazem, że jest to "kiełbasa wyborcza".
Kiełbasa z kremowym puree. Idealny zestaw na obiad

Kiełbasa z kremowym puree. Idealny zestaw na obiad

Styl życia
Podobno najprostsze rozwiązania są najsmaczniejsze. W tym przypadku na pewno. Kiełbasa podana w towarzystwie kremowego puree sprawdzi się jako szybki i tani obiad. Sekretn tkwi w dodatkach.
Jak prawidłowo przygotować kiełbasę na grilla?

Jak prawidłowo przygotować kiełbasę na grilla?

Kuchnia
Niektórzy twierdzą, że kiełbasy nie należy nacinać, bo im mniej tłuszczu się wytopi, tym lepiej. Tymczasem nacięcie kiełbasy chroni ją przed niekontrolowanym pękaniem. Dzięki temu z jej wnętrza wypłynie nadmiar tłuszczu i wody. Zobacz, jak prawidłowo przygotować kiełbasę do grillowania.
Piątka Morawieckiego to kiełbasa wyborcza?

Piątka Morawieckiego to kiełbasa wyborcza? "Z całą pewnością nie. Zapowiedzi są przeliczone"

Finanse
Wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska stanowczo odrzucała nazywanie najnowszych obietnic Mateusza Morawieckiego "kiełbasą wyborczą". - Wszystkie założenia oparte są na głębokiej analizie Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Są przeliczone i odpowiedzialnie wdrażane - przekonywała.
Główne grzechy Polaków przy grillowaniu

Główne grzechy Polaków przy grillowaniu

Finanse
Kiełbasę trzeba kłaść nie na ruszcie, ale na tackach aluminiowych - mówi Barbara Wojda z Instytutu Żywności i Żywienia. Dlaczego? - Topniejący tłuszcz, kapiąc na rozżarzone węgle powoduje unoszenie się dymu i przez to szkodliwe substancje osadzają się na mięsie - ostrzega dietetyk.
Dłuższy skład, gorsza kiełbasa

Dłuższy skład, gorsza kiełbasa

Finanse
Stosowane są dodatki do wyrobów, by zwiększyć ich masę. - Wybierajmy produkty, które mają jak najmniej dodatków do żywności - radzi Barbara Wojda z Instytutu Żywności i Żywienia.
Czy to na pewno jeszcze kiełbasa? Przyglądamy się etykietom

Czy to na pewno jeszcze kiełbasa? Przyglądamy się etykietom

Finanse
- Kiełbasa jest wyrobem, który ma termin przydatności do spożycia. Producenci stosują dodatki do żywności, żeby go przedłużyć, ale są one bezpieczne i proszę się ich nie bać - zapewnia dietetyk Barbara Wojda z Instytutu Żywności i Żywienia.
Niekonwencjonalna reakcja publicysty na tezę ws. PiS. Wręczył

Niekonwencjonalna reakcja publicysty na tezę ws. PiS. Wręczył "prezent"

Polska
Jacek Żakowski i Paweł Lisicki rozmawiali w programie "Moja strona. Bitwa redaktorów" o tym, czy PiS dopadła arogancja władzy i czy są o krok od słynnych ośmiorniczek. Żakowski stwierdził, że PiS poszło dużo dalej niż PO i jest "najbardziej łapczywą" władzą w historii. - Skala zakupu limuzyn i innych luksusowych dóbr jest bezprecedensowa. Tak nie było nigdy. To jest budowanie dwóch światów jak za PRL-u. Dziś za żółtymi firankami są limuzyny, wtedy była kiełbasa - mówił publicysta. Reakcja Lisickiego była niekonwencjonalna. - Więcej niż Kit-Kata pan za swoje występy nie dostanie - oznajmił, po czym wręczył Żakowskiemu batonik. (Natalia Durman/WP)
Czego Polacy słuchają przy grillowaniu?

Czego Polacy słuchają przy grillowaniu?

Kuchnia
Grillowanie jest już bezapelacyjnie narodowym sportem Polaków. Wiadomo co pojawi się na ruszcie - kiełbasa, karkówka, szaszłyki i kaszanka. A czego słuchamy? Na to pytanie odpowie Grzegorz Betlej, dziennikarz radia OPEN FM.
poprzednie1 2 następne