Wyniki wyszukiwania dla:

kaukaz

Liczba wyników: 8

Otworzył winnicę w Gruzji i całkowicie odmienił swoje życie

Otworzył winnicę w Gruzji i całkowicie odmienił swoje życie

Styl życia
Gruzińska Kachetia to kolebka produkcji win. W tym miejscu powstają jedne z najbardziej znanych na świecie trunków wciąż wytwarzanych wyłącznie metodą tradycyjną. Kuba Łuczak pochodzący z Rzeszowa, zapragnął stworzyć, właśnie tutaj w Gruzji, swoje miejsce na ziemi. Kupił dom, którego historia sięga ponad 100 lat i otworzył winnicę, która od dwóch lat przyciąga nie tylko Polaków, ale także innych miłośników wina. 
Lawina zniszczyła auta w rosyjskim kurorcie narciarskim

Lawina zniszczyła auta w rosyjskim kurorcie narciarskim

Świat
W sobotę w kurorcie narciarskim Azau u podnóża góry Elbrus na Kaukazie w Rosji na jeden z parkingów zeszła potężna lawina. Masy śniegu uszkodziły kilkanaście stojących tam aut. Część z nich została mocno zniszczona. Nikomu nic nie stało, ocalała także infrastruktura stoku narciarskiego.Turyści nagrywali moment zejścia lawiny i umieszczali filmy w mediach społecznościowych.
Poznaj piękno Armenii

Poznaj piękno Armenii

Podróże
Armenia to jedno z najstarszych, nadal istniejących państw świata, i jednocześnie pierwszy kraj, który przyjął chrześcijaństwo jako oficjalną religię. Wśród malowniczych gór i wąwozów bardzo łatwo więc dojrzeć zabytkowe kościoły i klasztory.
Wykorzystał śnieg, by zaczepić linę. Wojskowy patent, który sprawdza się w górach

Wykorzystał śnieg, by zaczepić linę. Wojskowy patent, który sprawdza się w górach

Styl życia
Bear Grylls wybrał się na Kaukaz, by przetestować swoje zdolności przetrwania w trudnych, zimowych warunkach. Skuterem, którym wyskoczył z helikoptera, zamierzał dostać się na jeden ze szczytów tego łańcucha górskiego. Pojazd szybko jednak ugrzązł w śniegu, więc Grylls postanowił wejść sam. Podczas wspinaczki znacznie pogorszyła się pogoda. Należało więc szybko ewakuować się z wysokich gór. Mężczyzna miał ze sobą linę, dzięki której zejście było bezpieczne. Jak to zrobił? Zobaczcie, jak sprytny patent wykorzystał.
Setki uchodźców koczują na polskiej granicy.

Setki uchodźców koczują na polskiej granicy. "Wpuście nas"

Świat
Belsat.eu: łącznie do Polski chce się przedostać ok. 500 osób. To przede wszystkim uciekinierzy z Kaukazu, głównie z Czeczenii. Od wielu miesięcy bezskutecznie usiłują wjechać do Polski.
Elbrus - sukces polskiego szybownika

Elbrus - sukces polskiego szybownika

Podróże
Sebastian Kawa jako pierwszy szybownik w historii wzleciał ponad Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu, położony 5642 m n.p.m. Jak mówi, wyprawa była niezwykle trudna, głównie z powodu szalejących w górach burz. Sebastian Kawa jest jednym z najwybitniejszych szybowników na świecie i najbardziej utytułowanym. Zdobył kilkanaście złotych medali mistrzostw Świata i Europy. Lata szybowcem Arcus. Z zawodu jest lekarzem.
Sekrety Gruzji

Sekrety Gruzji

Podróże
Gruzja to państwo na pograniczu Europy i Azji. Leży nad Morzem Czarnym, na Zakaukaziu. Większą część kraju stanowią tereny górskie. Stolicą kraju jest Tbilisi. Najsłynniejszy gruziński kurort to Batumi.
Autostopem do Gruzji. Studenci przejechali za darmo 8 krajów

Autostopem do Gruzji. Studenci przejechali za darmo 8 krajów

Styl życia
Patryk Andrzejewicz i Kamil Wróblewski, studenci politechniki wrocławskiej wyruszyli do Gruzji autostopem. W 28 dni przejechali osiem krajów, 6000 kilometrów autostopem, a 100 kilometrów pokonali pieszo przez dziki Kaukaz aż dotarli na górę Kazbek. Znają się od liceum, a ich pasją są podróże i góry. Wspólnie prowadzą bloga Cebulane Podróże, gdzie opisują swoje wyprawy autostopem. Kamil i Patryk zjechali stopem już Islandię, Norwegię, Włochy, Słowenię, Albanię, a nawet Maroko, choć tu musieli skorzystać z tanich linii lotniczych. "Jechaliśmy przez Słowację, Węgry, Rumunię, Turcję, Gruzję i Armenię. Najdłużej czekaliśmy na stopa godzinę, dwie. W podróży pozytywnie zaskoczyliśmy się Turcją. Przejechaliśmy całą Turcję w 3 dni. Ani razu nie kupiliśmy sobie jedzenia, to bardzo gościnni ludzie" - mówi Patryk. "Cała podróż wyniosła nas niecałe tysiąc złotych. Nie żałowaliśmy sobie przyjemności".