Wyniki wyszukiwania dla:

karmienie niemowlaka

Liczba wyników: 58

Karmienie małego jeża

Karmienie małego jeża

Ciekawostki
Mężczyzna wrzucił do sieci słodki filmik z jeżem. Napisał, że dopiero co go znalazł i nakarmił karmą dla kotów. Zwierzę było pokryte muchami i znacznie osłabione.
Zbadali mleczaki sprzed 3 mln lat. Niezwykłe, co ujawniły

Zbadali mleczaki sprzed 3 mln lat. Niezwykłe, co ujawniły

Ciekawostki
Eksperci z Uniwersytetu Monasha zbadali 3 zęby mleczne australopiteków żyjących ponad 2 miliony lat temu. Okazało się, że matki karmiły swoje dzieci piersią aż przez 12 pierwszych miesięcy ich życia. Później wracały do tego jedynie w momentach, kiedy brakowało jedzenia. Badanie daje więc naukowcom nowe spojrzenie na opiekę rodzicielską u wczesnych krewnych człowieka. Okazało się bowiem, że nasi dalecy przodkowie dbali o każde dziecko, a nie tylko płodzili kolejne licząc, że któreś przeżyje. To dowód na to, że takie podejście jest bardzo głęboko zakorzenione w naszej ewolucji. Z kolei fakt, że karmienie piersią trwało aż rok znaczy, że tak jak dziś, matki i ich dzieci łączyła silna więź.
Karmienie rybki. Niesamowite nagranie wędkarza

Karmienie rybki. Niesamowite nagranie wędkarza

Ciekawostki
Wędkarze zazwyczaj łowią ryby, by je zjeść, ale ten postanowił pokazać, jak je ryba, a dokładnie bass wielkogębowy. Nagranie powstało w Auburn, w USA. Wędkarz nakarmił okoniopstrąga skorupiakiem o nazwie astacoidea.
Zbigniew Ziobro: dostałem parę razy od ojca, na dobre mi to wyszło

Zbigniew Ziobro: dostałem parę razy od ojca, na dobre mi to wyszło

Polityka
Cymański w programie WP "Tłit" przyznał, że dał dziecku klapsa. W programie #Newsroom jego słowa skomentował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Najpierw podkreślił: "nawet nie chuchnąłbym na niemowlaka". - Nie podoba mi się to, co powiedział mój kolega, nie zgadzam się z Tadkiem, ale wiem, że jest wspaniałym ojcem - zaznaczył. Później dodał, że dostał kilka razy linijką od "świetnego nauczyciela" i paskiem od ojca. - Na dobre mi to wyszło - zaznaczył.

"Dziecko, dla którego zatrzymał się czas" - oglądaj w Telewizji WP

Zwiastun
Historia niezwykłej Amerykanki cierpiącej na Syndrom X. Brooke Megan Greenberg przeżyła 20 lat, zachowując wzrost i wagę niemowlaka i mając psychikę 9-miesięcznego dziecka.
Upokorzona za karmienie piersią

Upokorzona za karmienie piersią

Zdrowie
Karmienie piersią w miejscach publicznych, to bardzo kontrowersyjny temat. Ta praktyka ma wielu zwolenników, ale również wielu przeciwników. Nieprzyjemności z tego powodu spotkały jedną z mam. 
Karmienie piersią na wybiegu. Niezywkły pokaz strojów kąpielowych

Karmienie piersią na wybiegu. Niezywkły pokaz strojów kąpielowych

Styl życia
Tegoroczny pokaz strojów kąpielowych "Sports Illustrated" można uznać za przełomowy. Na wybiegu pojawiła się Mara Martin ze swoją pięciomiesięczną córką - Arią. Modelka przeszła wybieg karmiąc dziecko piersią. Martin była jedną z 16 finalistek wybraną do corocznego pokazu "Miami Swim Week". Drugą, nietypową modelką była Brenna Huckaby - paraolimpijka, zdobywczyni złotego medalu w snowboardzie.
Fakty na temat zdrowia - Karmienie piersią

Fakty na temat zdrowia - Karmienie piersią

Zdrowie
Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia dziecka. Jednak karmienie piersią daje wiele korzyści również matce. Dzięki niemu kobieta m.in. szybciej wraca do formy po porodzie.
Instytut Zdrowia Dziecka przekonuje:

Instytut Zdrowia Dziecka przekonuje: "Dzieci karmione piersią w przyszłości jedzą więcej warzyw!"

Styl życia
W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja dotycząca publicznego karmienia piersią. Dla jednych wydaje się być czymś zupełnie naturalnym, zaś innych gorszy i powinno być zakazane. Glos w sprawie zabrała oczywiście świeżo upieczona mama, Anna Lewandowska. Jej wymowny komentarz nie pozostawia pola do interpretacji. Joanna Neuhoff-Murawska, dietetyk z Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, przekonuje, że sposób, w jaki żywi się mama w ciąży jest niezwykle ważny do rozwoju preferencji smaków dziecka w przyszłości. Można poniekąd przekazać dziecku umiłowanie do zdrowego odżywania. Statystyki wskazują natomiast, że zaledwie połowa Polek karmi wyłącznie piersią do 6. miesiąca życia dziecka.Karmienie piersią jest pomostem między prenatalnym okresem życia, gdy również uczymy się smaków przenikających do płynu owodniowego mamy, a późniejszym żywieniem. Smaki z diety mamy przenikają do mleka. Maluchy, które były karmione piersią, w przyszłości jedzą więcej warzyw, piją więcej wody, a mniej niezdrowych napojów
Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Zdrowie
Karmienie piersią jest najbardziej optymalnym sposobem żywienia niemowląt. Światowa Organizacja Zdrowia poleca, by karmić w ten sposób dzieci nawet do 2. roku życia. Co o karmieniu piersią wśród Polek mówią nasi goście w studiu?

"Rzesze naukowców nie wymyślą tego, co zrobiła natura"

Styl życia
Jednym z najbardziej gorących tematów społecznych ostatnich miesięcy jest publiczne karmienie piersią, które dla jednych wydaje się być czymś zupełnie naturalnym, zaś innych gorszy i powinno być zakazane. Głos w sprawie zabrało w ostatnim czasie wiele celebrytek, które twierdzą, że karmienie piersią w miejscach publicznych nikogo nie powinno dziwić. Obecnie trwa Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią.
Ania Lewandowska zabierze Klarę na obóz treningowy?

Ania Lewandowska zabierze Klarę na obóz treningowy?

Gwiazdy
Dużo mówi się o formie i internetowej aktywności Anny Lewandowskiej po porodzie. Jedni uważają, że trenerka stresuje młode mamy, inni, że wręcz przeciwnie – motywuje je do działania. Żona Roberta Lewandowskiego niewiele robi sobie z krytyki. Dumnie prezentuje wyrzeźbione, zgrabne ciało i już przygotowuje się do obozu treningowego w Starej Wsi, który odbędzie się pod koniec sierpnia. Czy na ten czas rozstanie się z córeczką? - Ania nie wyobraża sobie rozstania z córeczką, zabierze ją ze sobą, bo bardzo ważne jest dla niej karmienie piersią – wyznała magazynowi „Flesz” znajoma trenerki.
Dlaczego warto karmić piersią?

Dlaczego warto karmić piersią?

Zdrowie
Karmienie piersią daje mnóstwo korzyści nie tylko dziecku, ale również mamie. Między innymi chroni przed rakiem piersi, zmniejsza ryzyko występowania krwotoku po porodzie.
Co wolno ochroniarzowi w supermarkecie? Poznaj swoje prawa

Co wolno ochroniarzowi w supermarkecie? Poznaj swoje prawa

Porady
Czy ochroniarz w galerii handlowej ma prawo przerwać karmienie piersią młodej mamie? Czy może przeszukać torebkę przed wyjściem ze sklepu? O to, co wolno ochroniarzowi w supermarkecie, zapytaliśmy mecenasa Piotra Kaszewiaka.
Anna Guzik:

Anna Guzik: "Jest terror laktacyjny, że kobieta musi karmić piersią"

Gwiazdy
Głos w tej sprawie zabrała Anna Guzik. Aktorka w marcu tego roku została mamą Basi i Niny. W studio Dzień Dobry TVN oceniła, że panuje "terror laktacyjny", który wymusza na kobietach karmienie piersią. Guzik, choć sama nie miała problemów z karmieniem dzieci, stwierdziła, że nie chciałaby się przed nikim tłumaczyć. Dodała, że nie chce promować "terroru karmienia piersią".
Jak wykonać sztuczne oddychanie niemowlakowi?

Jak wykonać sztuczne oddychanie niemowlakowi?

Zdrowie
Sztuczne oddychanie u niemowlaka przeprowadza się w podobny sposób jak u osoby dorosłej. Na początku należy udrożnić drogi oddechowe, delikatnie przechylając główkę dziecka do tyłu. Następnie należy ustami objąć usta oraz nos dziecka i delikatnie wpuszczać powietrze obserwując przy tym ruch klatki piersiowej.
Fakty i mity o sztucznych piersiach

Fakty i mity o sztucznych piersiach

Uroda
Mogą pęknąć w samolocie, absolutnie uniemożliwiają karmienie piersią, a co najgorsze - zwiększają ryzyko zachorowania na raka. Czy wszystkie z tych tez są prawdziwe? Zobaczcie fakty i mity o sztucznych piersiach.
Profesor prawa o porówaniu karmienia piersią do puszczania bąków

Profesor prawa o porówaniu karmienia piersią do puszczania bąków

Wiadomości
Jednym z najbardziej gorących tematów społecznych ostatnich miesięcy jest publiczne karmienie piersią, które dla jednych wydaje się być czymś zupełnie naturalnym, zaś innych gorszy i powinno być zakazane. O opinię na temat tego, czy kobietom powinno w ogóle zakazywać się publicznego karmienia piersią swoich dzieci zapytaliśmy profesor Monikę Płatek. Prawniczka odniosła się również do sprawy młodej matki i sopockiego restauratora.
#dziejesienazywo: Kryzys laktacyjny

#dziejesienazywo: Kryzys laktacyjny

Zdrowie
Czasami pomimo szczerych chęci mamy karmienie piersią nie przebiega bezproblemowo. Dość częstym zjawiskiem jest chwilowy brak pokarmu. O tym, czym dokładnie jest kryzys laktacyjny i jak go przetrwać opowiada położna Małgorzata Śliwińska.
21.06.2016 | #dziejesienazywo

21.06.2016 | #dziejesienazywo

Zdrowie
W dzisiejszym programie #dziejesienazywo rozmawiamy o kryzysie laktacyjnym i jak ważne jest karmienie piersią. Ponadto powiemy o nowoczesnej ortodoncji i telemedycynie.
#dziejesienazywo: Karmienie piersią

#dziejesienazywo: Karmienie piersią

Zdrowie
Mleko z piersi to najlepszy pokarm, jaki mama może dać swojemu dziecku. Zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju maluszka. Jednak temat karmienia piersią rodzi u kobiet wiele pytań i wątpliwości. Karina Kunkiewicz w rozmowie z dr n. med. Marią Wilińską, neonatologiem demaskuje mity dotyczące naturalnego karmienia. Specjalistka wyjaśni również, jakie są zalety karmienia piersią i co robić, by skutecznie wspomóc laktację.
poprzednie1 2 3 następne