Wyniki wyszukiwania dla:

karmienie naturalne

Liczba wyników: 218

Karmienie małego jeża

Karmienie małego jeża

Ciekawostki
Mężczyzna wrzucił do sieci słodki filmik z jeżem. Napisał, że dopiero co go znalazł i nakarmił karmą dla kotów. Zwierzę było pokryte muchami i znacznie osłabione.
5 sposobów na ograniczenie zużycia plastiku

5 sposobów na ograniczenie zużycia plastiku

Styl życia
Z roku na rok rośnie ilość plastikowych śmieci, które zanieczyszczają środowisko naturalne. Sprawdź, co ty możesz zrobić, aby ograniczyć "produkcję" plastikowych śmieci.

"Świat stoi na krawędzi". Alarmujące dane z Czerwonej Księgi

Wiadomości
28 tys. gatunków zwierząt na całym świecie zagrożonych jest wyginięciem – alarmuje Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN). Organizacja właśnie wydała aktualizację swojej Czerwonej Księgi. Największą grupą zagrożonych zwierząt są płazy (40 proc.) i ssaki (25 proc.). Księga to spis różnych zwierząt, roślin i grzybów. Nie tylko tych zagrożonych. Na liście jest łącznie ponad 100 tys. różnych gatunków fauny i flory. Oczywiście to nie wszystkie gatunki, jakie występują na Ziemi. Co roku dodawane są nowe. IUCN przestrzega, że świat stoi na skraju kolejnego masowego wymierania, którego powodem tym razem będzie nie meteoryt, a ekspansja i działania człowieka. To z jej powodu dzikie zwierzęta tracą swoje naturalne środowisko. Dotyczy to na przykład małp naczelnych, których z powodu wycinania lasów i polowań z roku na rok jest co raz mniej. Ubywa również ryb, a najbardziej zagrożone są płaszczki – aż 15 na 16 gatunków w księdze ma status krytyczny. Czerwona Księga funkcjonuje od 1964 roku i często określa się ją jako "barometr życia na Ziemi". Niestety, każdego roku wskazania tego barometru są co raz mniej optymistyczne.
Zbadali mleczaki sprzed 3 mln lat. Niezwykłe, co ujawniły

Zbadali mleczaki sprzed 3 mln lat. Niezwykłe, co ujawniły

Ciekawostki
Eksperci z Uniwersytetu Monasha zbadali 3 zęby mleczne australopiteków żyjących ponad 2 miliony lat temu. Okazało się, że matki karmiły swoje dzieci piersią aż przez 12 pierwszych miesięcy ich życia. Później wracały do tego jedynie w momentach, kiedy brakowało jedzenia. Badanie daje więc naukowcom nowe spojrzenie na opiekę rodzicielską u wczesnych krewnych człowieka. Okazało się bowiem, że nasi dalecy przodkowie dbali o każde dziecko, a nie tylko płodzili kolejne licząc, że któreś przeżyje. To dowód na to, że takie podejście jest bardzo głęboko zakorzenione w naszej ewolucji. Z kolei fakt, że karmienie piersią trwało aż rok znaczy, że tak jak dziś, matki i ich dzieci łączyła silna więź.
Rzecznik Andrzeja Dudy o słynnym podeście Beaty Szydło

Rzecznik Andrzeja Dudy o słynnym podeście Beaty Szydło

Polska
"Ten podest się jej po prostu należał" - kpi opozycja przez zdjęcie byłej premier z Węgrowa. Co na to Błażej Spychalski? - Wchodzimy intensywnie w okres kampanii. Takie dogryzania sobie będą coraz częstsze. Premier Szydło jest osobą niezwykle rozpoznawalną i niezwykle lubianą, jest jednym z najważniejszych polityków PiS i wiceprezesem partii. Takie wyjście wydaje się zupełnie naturalne - mówił w programie "Tłit".
Karmienie rybki. Niesamowite nagranie wędkarza

Karmienie rybki. Niesamowite nagranie wędkarza

Ciekawostki
Wędkarze zazwyczaj łowią ryby, by je zjeść, ale ten postanowił pokazać, jak je ryba, a dokładnie bass wielkogębowy. Nagranie powstało w Auburn, w USA. Wędkarz nakarmił okoniopstrąga skorupiakiem o nazwie astacoidea.
Naturalne sposoby na komary

Naturalne sposoby na komary

Nauka
Są takie zapachy, których te uprzykrzające nam życie owady naprawdę nie lubią. Można wykorzystać wiele ziół jako naturalny oręż w walce z bzyczącymi krwiopijcami. Nie przepadają one za anyżem, czosnkiem, bazylią, geranium, goździkami, melisą, lawendą, rozmarynem, wrotyczem i trawą cytrynową.
Impact19: Rozmowa z Anną Borys-Karwacką, McDonald's Polska

Impact19: Rozmowa z Anną Borys-Karwacką, McDonald's Polska

Polska
O nowych restauracjach, walce o środowisko naturalne i wpływie zakazu handlu na wyniki franczyzobiorców w Polsce podczas Impact w Krakowie rozmawialiśmy z Anną Borys-Karwacką, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska.
Zobaczyli na ulicach dzikie zwierzę. Na miejsce natychmiast przyjechały służby

Zobaczyli na ulicach dzikie zwierzę. Na miejsce natychmiast przyjechały służby

Wiadomości
Nie żyje samica łosia, którą we worek rano dostrzeżono błąkającą się po ulicach poznańskiego Grunwaldu. Mimo wysiłku weterynarza z zoo w  Poznaniu, straży miejskiej, policji i łowczego z Centrum Zarządzania Kryzysowego dzikiemu zwierzęciu nie udało się pomóc i bezpiecznie odstawić je z powrotem do lasu. Wszystko zaczęło się we wtorek rano. Mieszkańcy powiadomili służby o błąkającym się po ulicach łosiu. Zwierzę było wystraszone. Przeskoczyło przez dwumetrowy płot i znalazło się na prywatnej posesji. Tam zostało uśpione i przewiezione do lasu pod Chodzieżą. Szybko jednak okazało się, że roczna klępa jest wycieńczona i odwodniona. Podano jej kroplówki, ale niestety nie udało się uratować jej życia. Zoo Poznań na swoim profilu na Facebooku ostrzega: "Zabieramy pod urbanizację i przemysł naturalne środowiska, burzymy równowagę ekologiczną i skazujemy zwierzęta na wędrówki do środowisk przekształconych i zniszczonych przez nas. Odbieramy jedyne miejsca do życia licznym gatunkom, dlatego coraz częściej będziemy spotykać takie zwierzęta uwięzione w pułapce miasta." 
Zawierzył

Zawierzył "szamanowi". Skutki będzie odczuwał do końca życia

Ciekawostki
54-latek z Kanady trafił do szpitala z ostrą niewydolnością nerek. Okazuje się, że mężczyzna przedawkował witaminę D. Wszystko za sprawą naturopaty, pseudomedyka który proponował pacjentowi naturalne metody leczenia. Zgodnie z zaleceniami, Kanadyjczyk przez 2,5 roku codziennie przyjmował dawkę przekraczającą normy. Mężczyzna trafił do szpitala po podróży z Azji, gdzie przez 2 tyg. dodatkowo opalał się po 8 godzin. Zdiagnozowano u niego wysoki poziom kreatyniny, czego następstwem było uszkodzenie nerek. Pacjenta uratowano. Witamina D i wapń są niezbędne do utrzymania m.in. silnych kości, ale ich przedawkowanie jest toksyczne. Lekarze mają nadzieje, że nagłośnienie historii pomoże ostrzec przed przedawkowaniem wit. D w suplementach. Przypadek Kanadyjczyka opisano w czasopiśmie Canadian Medical Association Journal.
Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Polska
Minister Jacek Sasin pytany był w programie "Tłit", dlaczego rozmowy z nauczycielami prowadziła Beata Szydło, a nie szefowa MEN Anna Zalewska. - To chyba dobrze. To pokazuje, że rząd bardzo poważnie traktuje sprawę ich oczekiwań. Wychodzi do nich wicepremier ds. społecznych, czyli osoba o stopień wyżej. Pokazujemy, że to nie negocjacje pozorowane, tylko faktyczne negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia - komentował. Sasin ocenił, że Szydło "nie poniosła żadnej klęski" - jest umówiona na kolejną turę rozmów 1 kwietnia. Pytany, czy została "przymuszona" do rozmów przez premiera, odpowiedział: "To było ustalone wiele dni temu. Uczestniczyłem w spotkaniu, na którym ustaliliśmy, że będzie reprezentować rząd. To naturalne, jest wicepremierem ds. społecznych, jeśli są społeczne konflikty, taka jest jej rola". Jak dodał, Szydło sama zaproponowała, że będzie stała na czele negocjacji.
Ewa Minge z miauczącym kotem w kieszeni wychodzi z TVP

Ewa Minge z miauczącym kotem w kieszeni wychodzi z TVP

Gwiazdy
 Ewa Minge nie kryje swojej miłości do czworonogów. W trosce o prawa zwierząt od dłuższego czasu w swoich projektach naturalne futro zastępuje sztucznym. Celebrytka szczególnie upodobała sobie koty z rasy peterbald. Jednego z pupili zabrała nawet do telewizji, gdzie opowiadała o miłości do łysych czworonogów. Projektantka jest tak przywiązana do swojej "żywej przytulanki", że upchnęła zwierzaka w kieszeni od bluzy. Ściskając ubranie, dumnie przemaszerowała do swojego BMW za 800 tysięcy złotych.
Barwnik annato. Czy jest szkodliwy?

Barwnik annato. Czy jest szkodliwy?

Zdrowie
Jego symbol to E160b. Znajduje się w wielu produktach spożywczych, które mają żółty kolor. Producenci dodają go do lodów, margaryn, jogurtów, serów, makaronów, przetworów rybnych czy płatków śniadaniowych. Annato ma pochodzenie naturalne. Produkuje się je z nasion arnoty właściwej. To niewielkie drzewo rośnie w Ameryce Południowej, Środkowej i w Meksyku. W krajach ameryki łacińskiej annato stosuje się jako przyprawę, a Majowie używali go do malowania ciała. Annato jest uznane za bezpieczny barwnik. Jest dobrze zbadane, a produkty z nim można jeść bez stresu. Niekiedy może jednak uczulać, co objawia się pokrzywką, obrzękiem i spadkiem ciśnienia krwi. 
Andrzej Duda oskarża sędziów. Jarosław Gowin komentuje

Andrzej Duda oskarża sędziów. Jarosław Gowin komentuje

Polska
Prezydent oskarżył sędziów, którzy wrócili do pełnienia swoich funkcji zanim podpisał nowelizację ustawy o SN, o złamanie konstytucji. Stwierdził, że "mamy do czynienia z anarchią". - Do takiego stwierdzenia bym się nie posunął. Z punktu widzenia pewnych standardów niezależności wymiaru sprawiedliwości i niezawisłości sędziowskiej postawa części sędziów najbardziej ogarniętych ferworem politycznym budzi pewne zastrzeżenia. Pytanie, czy mowa o literze, czy o pewnym duchu konstytucji. Ja interpretuję słowa prezydenta, że zarzuca zaangażowanym politycznie sędziom naruszenie ducha konstytucji, a nie litery - komentował wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". Prezydent powinien przeprosić sędziów? - Nie widzę powodów do takich sugestii. Spory ws. wymiaru sprawiedliwości są w debacie demokratycznej naturalne - odpowiedział.
Stanisław Karczewski

Stanisław Karczewski "bohaterem" tabloidów. Tak się tłumaczy

Polska
- Po ludzku jest to przykre. To średnia cena. We wszystkich Senatach wiszą portrety marszałków, to naturalne, to tradycja europejska. Dziwię się, że jest tak dużo wokół tego hałasu - mówił Stanisław Karczewski w programie "Tłit", komentując zakup za blisko 8 tys. zł przez Kancelarię Senatu portretu marszałka. Odnosząc się z kolei do 307 tys. na "grecką ucztę", powiedział: "Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. To długoterminowy kontrakt na wszystkie organizowane konferencje, sympozja, przyjęcia. Nigdy nie jadłem ośmiorniczek w gronie partyjnym. Jeśli coś jem, to z gośćmi zagranicznymi. Przecież muszą zjeść na niezłym poziomie".
Naturalne napoje na obniżenie ciśnienia krwi

Naturalne napoje na obniżenie ciśnienia krwi

Zdrowie
Prawidłowe ciśnienie krwi to bardzo ważny element ogólnego zdrowia naszego organizmu. W przypadku wahań ciśnienia, należy stosować odpowiednie środki farmaceutyczne, aby sobie z tym poradzić. Warto wiedzieć, że o ciśnienie zadbać można dużo prościej, bez potrzeby kupowania drogich leków.  
Wałęsa poleci z Dudą na pogrzeb Busha. Paweł Mucha zdradza szczegóły

Wałęsa poleci z Dudą na pogrzeb Busha. Paweł Mucha zdradza szczegóły

Polska
- Pan prezydent Wałęsa zwrócił się do Kancelarii Prezydenta z prośbą o pomoc. Wiemy, że otrzymał zaproszenie od strony amerykańskiej w związku z pogrzebem. Prośba została uwzględniona. Pan prezydent Duda podjął decyzję, że będziemy starali się uzgodnić kwestie związane z wylotem i takie wczoraj wieczorem nastąpiły. Nie widzę w tym nic szokującego ani nadzwyczajnego - mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w programie "Tłit". Jak ujawnił, prezydenci polecą do USA jednym samolotem. - To naturalne. Prezydent Duda zaprasza prezydenta Wałęsę. Skorzysta, jeśli będzie taka jego wola. Ustalone było, że tak będzie - wskazał. Jak mówił, "nie było szczegółowego dochodzenia, skąd wynika prośba". - Pojawiła się, jest zadośćuczynienie - podsumował Mucha. 
Projektantka Pierwszej Damy o szyciu futer:

Projektantka Pierwszej Damy o szyciu futer: "Jestem im wierna. Są wyjątkowe, naturalne"

Gwiazdy
Drastyczne filmy, które bez większego trudu można odnaleźć w sieci, nie raz udowodniły, że w przemyśle futrzarskim nie ma nic humanitarnego, mimo usilnych zapewnień producentów o dobrym traktowaniu zwierząt przeznaczonych na płaszcze. Wciąż jednak znajdują się projektanci chełpiący się szyciem futer, co wydaje się być co najmniej staroświeckie, biorąc pod uwagę jak bardzo zmieniła się opinia publiczna na ich temat. Jednym z nazwisk wciąż "dumnie" produkującym futrzane wyroby jest Dorota Goldpoint, jedna z ulubionych projektantek Agaty Dudy, która opowiedziała o swoim kunszcie przy okazji pokazu najnowszej kolekcji.Myślicie, że po szczerym wyznaniu miłości do kontrowersyjnego materiału, czeka ją starcie z naczelną eko-wojowniczką polskiego show biznesu, Joanną Krupą?
Dykiel przekonuje:

Dykiel przekonuje: "Kobieta zawsze wygląda dobrze w futrach. Taki mamy klimat"

Gwiazdy
Bożena Dykiel dała się poznać jako osoba o raczej konserwatywnych poglądach. Na przestrzeni ostatnich lat stała się ekspertką w temacie relacji damsko-męskich oraz poświęceniu życia dla kariery. Przy okazji przepowiadała paniom, które nie czują powołania do rodzenia dzieci, że ich życie upłynie w samotności i smutku. Ostatnio aktorka pojawiła się na pokazie najnowszej kolekcji Doroty Goldpoint, w której projektantka zdecydowała się wykorzystać prawdziwe futra. Dykiel w wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni zapewniała, że kocha naturalne kożuchy i tylko dzięki nim nie marznie zimą. Aktorka dodała, że futro pasuje każdej kobiecie.
Mateusz Cierniak powinien zostać tam, gdzie się wychował

Mateusz Cierniak powinien zostać tam, gdzie się wychował

Polska
- Myślę, że najlepsze dla Mateusza jest naturalne środowisko, w którym się wychowywał i gdzie zdobywał pierwsze szlify - mówi Mirosław Cierniak o najbliższej przyszłości swojego 16-letniego syna. Deklaracja jest więc jasna. Niesamowity żużlowy talent zostanie na sezon 2019 w zespole z Tarnowa i będzie startował w Nice 1. LŻ.
Naturalne sposoby na jesienne infekcje

Naturalne sposoby na jesienne infekcje

Zdrowie
Zobacz, jak działają naturalne mikstury na przeziębienie. Na przykład syrop z cebuli pomaga na kaszel mokry. Działa odkrztuszająco, wzmacnia układ odpornościowy. Z kolei syrop z mniszka działa podobnie, ale pomaga także przy infekcji górnych dróg oddechowych.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 11następne