Wyniki wyszukiwania dla:

kanada

Liczba wyników: 108

Petardą w lwy morskie. Nagranie rybaków

Petardą w lwy morskie. Nagranie rybaków

Ciekawostki
W sieci pojawił się kontrowersyjny film, który wzbudził gorącą dyskusję. Widać na nim kanadyjskiego rybaka, który odstrasza lwy morskie rzucając w nie petardą. Rybak tłumaczy, że robi tak, by uchronić załogę przed wciągnięciem jej przez zwierzęta do wody i pogryzieniem podczas wybierania sieci. Rzucanie petardami w morskie zwierzęta nie jest legalne w Kanadzie, rybakowi grożą więc zarzuty karne.
Łoś na wiacie. Nie wierzyli własnym oczom

Łoś na wiacie. Nie wierzyli własnym oczom

Ciekawostki
Mieszkaniec Prince George w Kanadzie nigdy wcześniej czegoś takiego nie widział. Mężczyzna po powrocie z pracy zaparkował auto pod wiatą. Gdy wysiadał usłyszał dziwne stukotanie nad głową. Okazało się, że po dachu wiaty spaceruje sobie… łoś. Zdziwiony mężczyzna zadzwonił po policję, a jego żona nagrała ten niecodzienny widok. Służby nie zastały już zwierzęcia. Łoś po ok. 10 minutach spaceru zeskoczył na ziemię i uciekł. Nie wiadomo w jaki sposób zwierzę znalazło się na dachu i to na takiej wysokości. Jak podkreślili autorzy nagrania, spotkanie  łosia w tej części Kolumbii Brytyjskiej nie jest nadzwyczajną rzeczą, ale łoś na dachu – to dopiero coś.
"Autostrada" sprzed pół miliarda lat. Rewolucyjne odkrycie

"Autostrada" sprzed pół miliarda lat. Rewolucyjne odkrycie

Ciekawostki
Sądzono, że pół miliarda lat temu, oceaniczne dna były martwą strefą - miejscem gdzie życie nie miało szans. Teraz okazuje się, że świat nauki będzie musiał na nowo przyjrzeć się temu zagadnieniu, bowiem Brian Pratt, geolog i paleontolog z Uniwersytetu Saskatchewan, odkrył prehistoryczne, morskie "autostrady". Naukowiec od 35 lat badał skały osadowe w Górach Mackenzie w Kanadzie. Pewnego dnia użył skanera i dostrzegł całą masę dobrze widocznych tuneli o różnych średnicach, które gęsto się krzyżują. Oznacza to, że oceaniczne dna w tamtym czasie nie tylko nie były pozbawione życia, a wręcz nim tętniły. Na to wskazywałby też czas pochodzenia osadu, czyli kambr i słynna w owym czasie "kambryjska eksplozja" życia. Oczywiście już wcześniej znajdywano skały, na których odkrywano "tunele", ale sądzono, że tak dobrze się zachowały, bo spadły na morskie dno, gdzie jest mało czynników przyspieszających rozkład (tlen i zwierzęta). Jeśli Pratt ma rację, założenia na temat starożytnych oceanów i kontynentów czeka weryfikacja.
Torosy w Kanadzie. Nagranie świadka

Torosy w Kanadzie. Nagranie świadka

Ciekawostki
Moment jak lód wdziera się na brzeg uwiecznił mieszkaniec Fort Erie w Kanadzie. Mężczyzna spacerował wzdłuż Niagary i był świadkiem tego groźnego zjawiska. To tzw. torosy. Nagromadzona kra spiętrzona przez wiatr i/lub prądy morskie. Tutaj sięga nawet kilku metrów wysokości. Wystarczyła chwila, by lód przeszedł przez murek, usypując wielką górę. Czasem torosy są niebezpieczne. Przesuwające się ogromne ilości lodu są w stanie zmiażdżyć budynki.
Lodowate skutki marznącego deszczu

Lodowate skutki marznącego deszczu

Ciekawostki
Marznący deszcz jest bardzo niebezpieczny dla kierowców, bo to deszcz, który zamarza po zetknięciu z podłożem. Na drogach jest wtedy bardzo ślisko. Okazuje się jednak, że marznący deszcz potrafi skuć lodem nie tylko jezdnię, ale i samochód. Mieszkaniec Montrealu nagrał wideo, na którym widać jak próbuje dostać się do auta. Łatwo nie jest, bo w całości pokryte jest lodem. Kilka dni temu Montreal nawiedził marznący deszcz.
Szczur kontra sanki. Zderzenie z gigantycznym gryzoniem

Szczur kontra sanki. Zderzenie z gigantycznym gryzoniem

Ciekawostki
17-latek zjeżdżający na sankach nagrał moment, w którym ogromny szczur wyskoczył zza krzaków i uderzył w chłopaka. Sytuacja miała miejsce w zasypanej śniegiem Victorii, w zachodniej Kanadzie. Nastolatek najpierw był przekonany, że w trakcie jazdy oderwał się kawałek sań jadących obok i uderzył w niego. Całe zdarzenie chłopak nagrał kamerą GoPro. Dostał ją właśnie na 17. urodziny. Po zderzeniu, zarówno człowiek, jak i gryzoń, utrzymali równowagę, pędząc w swoich kierunkach. Chłopakowi nic się nie stało. Szczur również wyszedł cało z wypadku.
Wypadek ciężarówki. Co najmniej 4 poszkodowanych

Wypadek ciężarówki. Co najmniej 4 poszkodowanych

Motoryzacja
Oto co może się stać, gdy kierowca ciężarówki straci panowanie nad kierownicą. Kamerka samochodowa nagrała moment, gdy na skrzyżowanie wjeżdża ciężarówka z ładunkiem. Po chwili widać, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w co najmniej 4 auta. Nie wiadomo, czy ktoś został poważnie ranny. Wiadomo za to, że droga została na jakiś czas zamknięta. Do wypadku doszło w mieście Abbotsford w Kanadzie.
Zamknięty w ciemnej jaskini od epoki lodowcowej. Niezwykłe odkrycie

Zamknięty w ciemnej jaskini od epoki lodowcowej. Niezwykłe odkrycie

Ciekawostki
Jaskinie często są domem dla najdziwniejszych stworzeń, jakie żyją na naszej planecie. W odizolowanych od reszty świata warunkach, w ciemności i wilgoci, żyją od tysięcy lat. Naukowcy odkryli niedawno takie właśnie stworzenie w Kanadzie. W jednej z jaskiń na wyspie Vancouver biolodzy znaleźli nieznanego dotąd nauce stawonoga. Haplocampa wagnelli ma trzy milimetry długości, ma sześć nóg, nie ma oczu i jest prawie przezroczysty. Naukowcy, którzy swoje odkrycie ogłosili na łamach "Subterranean Biology", twierdzą, że stawonóg może pochodzić z czasów ostatniej tzw. epoki lodowcowej, która miała miejsce ok. 26,500 lat temu. Biolodzy nie są jeszcze pewni, skąd w kanadyjskiej jaskini znalazł się wspomniany gatunek. Wiele jednak wskazuje, że stawonóg po prostu przetrwał w odciętej od świata jaskini wszystkie te lata.
Padlinożerne zające. Złapane w fotopułapkę

Padlinożerne zające. Złapane w fotopułapkę

Ciekawostki
Zdawałoby się, że zające są uosobieniem słodyczy. Okazuje się, że te urocze stworzenia mają swoją ciemną stronę. Jak wynika z opublikowanych niedawno badań, występujące powszechnie w Kanadzie i na północy USA, zające amerykańskie nie stronią od jedzenia padliny. Niekiedy posuwają się nawet do kanibalizmu. Puchate zajączki, prócz trawy i jagód, podgryzają truchła głuszców, nurów, a nawet rysi, które na nie polują. Takie zachowanie udało się zarejestrować fotopułapką na terytorium Jukonu w Kanadzie. Biolodzy rozłożyli je obok 161 zwłok różnych zwierząt. Zające pojawiły się przy 20 z nich. Z badań wynika, że zające zjadają padlinę od listopada do lutego. W tym czasie pokarm roślinny jest dla nich trudno dostępny.
Out of the Cage - oglądaj wyłącznie w Fightklubie!
Dostępne tylko w Polsce

Out of the Cage - oglądaj wyłącznie w Fightklubie!

Sport
Kiedy wchodzą do ringu, jego rozmiary zmniejszają się do wielkości pudełka od zapałek. Przeciwnik rośnie w oczach, a samotność przytłacza na każdym kroku. Jak najlepsi radzą sobie w takich warunkach? Co robią, żeby okiełznać demony? Gale Hard Knocks Fighting od kuchni tylko u Fightklubie! Oglądaj je w każdy poniedziałek w magazynie Out of the Cage.
Odkryli nową jaskinię w Kanadzie. Nie wierzyli własnym oczom

Odkryli nową jaskinię w Kanadzie. Nie wierzyli własnym oczom

Ciekawostki
Jaskinię, której otwór ma długość 100 m i szerokość 60 m, odkryli eksperci w Kanadzie. Jak zapewniają naukowcy, tak wielkiej jaskini w Kanadzie jeszcze nie widzieli. Co więcej formację po raz pierwszy dostrzeżono tej jesieni. Stało się to zupełnym przypadkiem. Grupa ekspertów dostrzegła wejście do jaskini podczas rutynowego przelotu służącego policzeniu populacji reniferów na terenie Wells Gray Provincial Park. "Moja natychmiastowa reakcja była taka, że to nie możliwe" - mówi geolog Catherine Hickson. Znawcy twierdzą, że "Sarlacc Pit" (taką otrzymała nazwę roboczą) była do tej pory przykryta lodem i śniegiem, dlatego była niewidoczna. Według jednego z odkrywców, odkrycie jest jednym z najważniejszych w zachodniej Kanadzie i oznacza otwarcie całkowicie nowego rozdziału w historii eksploracji kanadyjskich jaskini.
Niezwykły pokaz waleni. Nagranie świadka

Niezwykły pokaz waleni. Nagranie świadka

Ciekawostki
Niesamowity pokaz zrobiły turystom walenie w Zatoce Fundy w Kanadzie. Podpłynęły bardzo blisko łodzi, w tym samym momencie się zanurzyły, by po chwili jednocześnie wyskoczyć ponad powierzchnię wody. Świadkowie tego niezwykłego widowiska byli zachwyceni. Zatoka Fundy znajduje się na Atlantyku (między półwyspem Nowa Szkocja a prowincją Nowy Brunszwik).
Szczenię wilka wyciągnięte z wiecznej zmarzliny. Ma ok. 50 tys. lat

Szczenię wilka wyciągnięte z wiecznej zmarzliny. Ma ok. 50 tys. lat

Ciekawostki
Dwóch odkryć na wagę złota dokonano w regionie Klondike w Kanadzie. Zmumifikowane szczątki młodego karibu i szczeniaka wilka mają około 50 tys. lat. Oba okazy są w świetnym stanie. Szczeniak zachował się w całości, łącznie z futrem, łapami, ogonem i skórą. W chwili śmierci miał około 8 tygodni. Według naukowców badających znalezisko, to jedyne szczątki wilka z epoki lodowcowej na świecie. Eksperci chcą teraz zbadać jego DNA i florę bakteryjną przewodu pokarmowego. W przypadku karibu ostał się przód: głowa, łapy i pół tułowia. To mogą być najstarsze szczątki zwierzęcia na świecie. W kopalni złota, gdzie znaleziono karibu, znajdują się mające 80 tys. lat popioły wulkaniczne.
Chciał pomóc, a sam potem potrzebował pomocy. Nagranie z kamerki

Chciał pomóc, a sam potem potrzebował pomocy. Nagranie z kamerki

Motoryzacja
Kanada. Na autostradzie stał unieruchomiony samochód. Kamerka nagrała moment, gdy na miejscu pojawiła się pomoc. Podczas podjeżdżania do uszkodzonego samochodu, pojazd, który niósł pomoc sam stał się uczestnikiem stłuczki. Zobaczcie sami.
Tesla dosłownie wzbiła się w powietrze

Tesla dosłownie wzbiła się w powietrze

Motoryzacja
Kamera monitoringu w miejscowości Barrie w Kanadzie, w stanie Ontario, zarejestrowała niezwykły wypadek. Rozpędzona Tesla wzbiła się w powietrze po przejechaniu przejazdu kolejowego. Finał przeszło 30-metrowego skoku niestety nie był szczęśliwy. Kierowca nie opanował samochodu i  rozbił swoje auto na pobliskim parkingu. Na szczęście ani jemu, ani pasażerowi nie stało się nic poważnego. 48-letni mężczyzna, który prowadził Teslę, został zatrzymany przez policję. Postawiono mu zarzut niebezpiecznej jazdy samochodem, grozi mu kara do 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy. 
Sposób na superbakterie może kryć się głęboko w jaskiniach

Sposób na superbakterie może kryć się głęboko w jaskiniach

Wiadomości
W dolinie rzeki Chilliwack w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie znajduje się wiele jaskiń, a jedna z kryje zaskakujące odkrycie. W jaskini żyją bakterie nieznanych dotąd gatunków, które nie miały kontaktu ze światem zewnętrznym. Posiadają one niezwykłą zdolność. Potrafią zwalczyć odporne na antybiotyki superbakterie. Mogą one posłużyć do badań nad stworzeniem nowych leków działających na bakterie antybiotykooporne. Jaskinia nie jest najlepszym miejscem do życia dla bakterii, muszą one ostro konkurować, aby zdobyć pożywienie. Dlatego właśnie żyjące w ekstremalnych warunkach mikroorganizmy są tak przydatne do badań. Aby pokonać przeciwnika, wytwarzają różnego rodzaju substancję hamujące konkurencje, czyli właśnie antybiotyki. Mikroorganizmy, takie jak grzyby i bakterie toczą ze sobą chemiczne wojny. Większość antybiotyków, jakich używamy w walce z chorobami ma pochodzenie naturalne. Niestety, bakterie szybko potrafią wykształcić odporność na wiele z nich.   Co roku superbakterie zabijają nawet 700 tys. osób, a w 2050 r. ta liczba może urosnąć do 10 mln.   Pilnie potrzebujemy więc leków nowego rodzaju, być może uda się je odkryć właśnie w jaskiniach. Badania są na tyle istotne, że lokalizacja wielu jaskiń w dolinie rzeki Chilliwack jest tajemnicą, by uniknąć zanieczyszczenia. 
Tak kończy się wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Nagranie z kamerki

Tak kończy się wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Nagranie z kamerki

Motoryzacja
Timmins, Kanada. Policja jechała za kierowcą, którego pojazd dziwnie się zachowywał. Nie potrafił utrzymać się na jednym pasie ruchu. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca jest pijany. Nagle doszło do wypadku. Później okazało się, że policjanci się nie mylili.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 6następne