Wyniki wyszukiwania dla:

jedwabne skrzydła

Liczba wyników: 41

Koncept autonomicznego samolotu

Koncept autonomicznego samolotu

Technologia
Internetowe biuro podróży Kiwi.com razem z czeskim producentem samolotów Zuri postanowiło stworzyć projekt autonomicznego samolot, który mógłby zabrać na pokład czterech pasażerów. W sposobie startu i lądowania przypominałby drona. W powietrze wznosiłby się pionowo. Samolot będzie miał skrzydła o rozpiętości 11 m i będzie ważył jedynie 900 kg.

"Znikające" skrzydła. Niezwykłe nagranie fana lotnictwa

Ciekawostki
Niezwykłą scenę uchwycił fan lotnictwa na lotnisku w Manchesterze. Widać na nim jak część samolotu "tonie" w smudze kondensacyjnej. Smugi kondensacyjne powstają, gdy na skutek zaburzenia w atmosferze, jakie wprowadza samolot, momentalnie zamarza znajdująca się w niej para wodna. Wytrącają się wtedy drobinki wody, które gwałtownie zamarzają. Smugi powstają niezależnie od wielkości i prędkości samolotu. Warunkiem jest jego wysokość.
Zielińska apeluje do Polek:

Zielińska apeluje do Polek: "Żeby być szczęśliwym, trzeba mieć skrzydła"

Gwiazdy
Katarzyna Zielińska chętnie dzieli się w mediach społecznościowych chwilami spędzonymi w gronie przyjaciółek. Aktorka podkreśla, że do szczęścia każdej kobiecie potrzebne są marzenia oraz możliwość ich realizacji. Celebrytka dodaje, że szczególne wsparcie powinny okazywać sobie kobiety. Przypomina, że choć jest gotowa na wiele poświęceń dla swojej rodziny, nie zapomina o własnych potrzebach i emocjach. Zielińska ubolewa, że większość Polek nadal żyje w przekonaniu, że ich obowiązkiem jest poświęcenie się rodzinie. Aktorka zaapelowała, by nie zapominać o własnym szczęściu i chęci samorealizacji.    
Tajemniczy obiekt w trójkącie bermudzkim. Rozwiązanie zagadki

Tajemniczy obiekt w trójkącie bermudzkim. Rozwiązanie zagadki

Ciekawostki
Tajemniczy obiekt, widoczny na mapach Google nad bagnami południowej Florydy, budzi sensację w internecie. Nie dość, że znajduje się tuż obok jednego z wierzchołków trójkąta bermudzkiego, to jeszcze wygląda jak latający tuż nad ziemią, latający spodek. Sytuacja jednak zmienia się radykalnie, gdy przybliżymy obraz. Domniemane UFO to nic innego jak uchwycony na zdjęciu motyl z gatunku Papilio palamedes. Sposób łączenia zdjęć w cyfrowych mapach sprawił, że motylkowi brak połowy skrzydła.
Ciałoterapia: wytatuowała plemnik na brzuchu. Do lekarki zgłosiła się po latach, gdy zrozumiała konsekwencje

Ciałoterapia: wytatuowała plemnik na brzuchu. Do lekarki zgłosiła się po latach, gdy zrozumiała konsekwencje

Styl życia
Dr Katarzyna Jasiewicz od ponad 20 lat prowadzi gabinety medycyny estetycznej. W wydanej ostatnio książce "Ciałoterapia" opowiada historie pacjentek, które zgłaszały się do jej gabinetów. W rozmowie z WP Książki wspomina kobietę z wytatuowanym plemnikiem na brzuchu i modelkę, która wytatuowała sobie na plecach ogromne skrzydła motyla. Pamiątki, których musiały się boleśnie pozbyć.
Kolaboranci spod samych Tatr. Marzenia o Goralenvolk

Kolaboranci spod samych Tatr. Marzenia o Goralenvolk

Ciekawostki
Jak to się stało, że w listopadzie 1939 roku podhalańscy górale wręczyli Hansowi Frankowi złotą ciupagę? Henryk Szadkowski, Wacław Krzeptowski, Józef Cukier i niemiecki agent Witalis Wieder - to oni są autorami haniebnej historii, która wydarzyła się na Podhalu. Wacław Krzeptowski, działacz góralski, po inwazji Niemiec wyparł się wszystkiego co łączyło go z Polską. Podczas wizyty na Wawelu powiedział do Franka: "dwadzieścia lat jęczeliśmy pod polskim panowaniem, a teraz wracamy pod skrzydła wielkiego narodu niemieckiego". Tak powitał nazistowskiego gubernatora. Krzeptowski stanął na czele Komitetu Górlaskiego, kolaborującego z Niemcami fasadowego samorządu.
Plotki wokół nowej posady dla Macierewicza. Zdzisław Krasnodębski komentuje

Plotki wokół nowej posady dla Macierewicza. Zdzisław Krasnodębski komentuje

Polska
Wiceszef PE Zdzisław Krasnodębski komentował w programie "Tłit" pogłoski, jakoby Antoni Macierewicz miał zostać nowym szefem NiK. - Nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć. Nie mam na ten temat informacji. Ale jako odbiorca plotek uważam, że byłaby to ciekawa rola - jest konsekwentny, bezkompromisowy, uczciwy, niezależny. Osobiście, nie miałbym nic przeciwko temu, by odgrywał tak ważną rolę - mówił. - PiS ma problem z Macierewiczem? - pytał Marek Kacprzak. - Nie, dlaczego? Macierewicz to postać, której nikt z historii nie wygumkuje. Jest popularny wśród części naszego elektoratu, ceniony. PiS jest bardzo dużą partią, ma różne skrzydła, odcienie, ale też wspólny cel - zapewnił Krasnodębski.
Wieniawa w zielonej sukience radośnie pozdrawia paparazzi

Wieniawa w zielonej sukience radośnie pozdrawia paparazzi

Gwiazdy
Julia Wieniawa w ciągu ostatniego roku mocno rozwinęła skrzydła w show biznesie. Kariera muzyczna zeszła na drugi plan, a celebrytka skupiła się na pozyskaniu kontaktów reklamowych oraz współpracy z Patrykiem Vegą. Julce tak udało się rozkręcić swoją karierę, że spełniła marzenie sprzed roku.
Mundial 2018. Polska - Senegal. Oceny dla naszych reprezentantów. Majdan wskazał największy mankament

Mundial 2018. Polska - Senegal. Oceny dla naszych reprezentantów. Majdan wskazał największy mankament

Piłka nożna
- Zawiodły nasze skrzydła. Nie jesteśmy do takiej gry przyzwyczajeni. To był chyba nasz największy mankament - zauważył Radosław Majdan. Jednocześnie eksperci programu "Prosto z mistrzostw" przyznali, że ciężaru gry na swoje barki nie przejął Piotr Zieliński. - Ktoś skrzydłowym piłkę musi dograć - dodał Mirosław Żukowski. Zobacz fragment programu. 
Anna Popek:

Anna Popek: "Najlepsze są żony, które nie pchają się na pierwszy plan"

Gwiazdy
"Dobra zmiana" w mediach publicznych okazała się być dla Anny Popek niebywałą okazją na szybki awans. Ponieważ większość gwiazd TVP albo odeszła ze stacji, ratując swoją reputację, albo straciła posadę decyzją prezesa Kurskiego, oddana sprawie dziennikarka miała nareszcie okazję, aby rozwinąć skrzydła. Jak się okazuje, Popek rzetelnie wypełnia linię programową stacji, zarówno na antenie, jak i poza nią. Zapytana, jakimi cechami powinna odznaczać się żona piłkarza polskiej reprezentacji, odpowiedziała, że "najlepiej, aby nie eksponowała się tak, jak życzyłaby sobie tego współczesna kultura i wiedziała, że jej miejsce jest u boku męża". Prawicowa dziennikarka wymieniła również Annę Lewandowską oraz Ewę Bilan-Stoch, jako idealne przykłady dla wszystkich WAG-sów. Podzielacie jej poglądy na temat małżeństw?
Koszmar na pokładzie. Samolot pikował w dół przez 10 sekund

Koszmar na pokładzie. Samolot pikował w dół przez 10 sekund

Świat
Samolot linii Qantas lecący z Los Angeles do Melbourne przez 10 sekund pikował z powodu turbulencji. Przerażeni pasażerowie oderwali się od foteli. Porównują doświadczenie do jazdy kolejką górską w wesołym miasteczku. Co wywołało tak silne zawirowania powietrza? Był to inny samolot. Gdy skrzydła przecinają powietrze tworzy się za nimi wir. Im samolot większy tym wir silniejszy. 
W takich warunkach będą mieszkać kadrowicze w Arłamowie. Zobacz hotel polskich piłkarzy

W takich warunkach będą mieszkać kadrowicze w Arłamowie. Zobacz hotel polskich piłkarzy

Piłka nożna
W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w Arłamowie. Sprawdziliśmy, w jakich warunkach nasi piłkarze będą spędzać najbliższe dni. - Piłkarze mają swoje skrzydła hotelowe wyłączone dla siebie. Pozostali goście są w innych skrzydłach. Mają swoje przejścia do stref jadalnych, swoją restaurację. To był jeden z wymogów PZPN-u - przyznała Joanna Dobrzańska z Hotelu Arłamów. Rozmawiał dziennikarz WP SportoweFakty - Paweł Kapusta.

"Temat Gali MET był skrojony pod Madonnę. Mogła przyjść z krzyżem na plecach"

Gwiazdy
Tematem przewodnim tegorocznej gali MET były Niebiańskie ciała: moda i wyobraźnia katolicka, który nawiązywał do nowej wystawy w muzealnym Instytucie Kostiumów. Kontrowersyjny motyw uwolnił kreatywność gwiazd, skłaniając tym samym Rihannę do przebrania się za papieża. Katy Perry nałożyła na siebie gigantyczne skrzydła, a Madonna pozowała fotoreporterom w koronie. Temat do serca mniej dosłownie wzięły siostry Jenner, które postawiły na kreacje odsłaniające jedynie ich wdzięki. W najnowszym odcinku Klika(j) Pudelka skomentowaliśmy najodważniejsze kreacje gwiazd. Która wywołała najwięcej poruszenia?
Zaskakująca teoria ws. malezyjskiego boeinga

Zaskakująca teoria ws. malezyjskiego boeinga

Świat
Zaginięcie samolotu malezyjskich linii lotniczych to jedna z największych zagadek w historii lotnictwa. Boeing 777 realizujący kurs MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu z 227 pasażerami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca 2014 roku. Śledczy przyjęli, że zabrakło paliwa i maszyna rozbiła się u wybrzeży Australii. Z biegiem lat pojawił się szereg alternatywnych hipotez, w tym m.in. pożar w kokpicie obezwładniający załogę, porwanie samolotu lub włamanie się do systemów informatycznych i przejęcie kontroli nad maszyną.   Na żadną z nich nie znaleziono wystarczających dowodów, ale gdy na części samolotu, w tym fragment skrzydła zwany klapolotką, natknięto się na wyspie Reunion położonej 4800 kilometrów od domniemanego miejsca katastrofy, niektórzy badacze byli przekonani, że pozwoli to wreszcie wyjaśnić zagadkę. Jednym z ekspertów zaangażowanych w tajemniczą sprawę jest Larry Vance, starszy śledczy z 25-letnim stażem zawodowym. Brał udział w ponad 200 postępowaniach prowadzonych przez Kanadyjską Radę Bezpieczeństwa Transportu.   –  Klapolotka w Boeingu 777 to ruchomy fragmenty tylnej części skrzydła używany podczas startu i lądowania – mówi Vance. Jego zdaniem zniszczenia dowodzą, że w chwili zderzenia z taflą wody część była opuszczona, co oznacza, że maszyna podchodziła do lądowania. – Samolot wodował z wysuniętymi klapami. Można je ustawić jedynie w kokpicie i może to zrobić tylko człowiek – ocenia ekspert. Badając symulator lotu kapitana malezyjskiego boeinga śledczy dokonali niepokojącego odkrycia. Miesiąc przed feralnym lotem pilot ćwiczył trasy lotów nad Oceanem Indyjskim. Eksperci rozważają mrożącą krew w żyłach wersję wydarzeń – pilot miał umyślnie lądować na wodzie. – Zebrane dowody świadczą o tym, że kapitan dokonał tego celowo popełniając masowe morderstwo – podsumowuje Larry Vance.
Fitkau-Perepeczko znów krytykuje Polskę:

Fitkau-Perepeczko znów krytykuje Polskę: "Ludzie starsi mają głodową emeryturę"

Gwiazdy
Agnieszka Fitkau-Perepeczko zaangażowała się w kampanię społeczną "Skrzydła Życia". To projekt Ogólnopolskiego Centrum Medycznego, którego celem jest wskazanie zagrożenia jakim jest brak wiedzy na temat schorzeń, chorób, komplikacji pooperacyjnych seniorów, którzy mieszkają sami. 75-latka postanowiła w związku z tym podzielić się wiedzą dotyczącą tego, jak żyją osoby starsze w Polsce. Sama mieszka pół roku w naszym kraju, pół roku w Australii. W rozmowie z www.przeAmbitni.pl w ostrych słowach skrytykowała stosunek Polaków do seniorów i ich warunki bytowe. Jest aż tak źle?
#dziejesiewsporcie: kabaret na boisku! Zobacz, jak ośmieszył się w tej sytuacji

#dziejesiewsporcie: kabaret na boisku! Zobacz, jak ośmieszył się w tej sytuacji

Piłka nożna
Do niespotykanej sytuacji doszło w meczu ligi rumuńskiej między Viitorulem i Dinamem Bukareszt. Już w drugiej minucie kibice zobaczyli festiwal błędów.  Najpierw przy przy próbie przyjęcia piłki upadek zaliczył bramkarza gospodarzy Arpad Tordai, a chwilę później ze znakomitej okazji nie potrafił skorzystać Valentin Costache. 18-letni napastnik Dinama zrehabilitował się jednak w 82. minucie, zdobywając jedyną bramkę spotkania.  Brytyjskie media donoszą o kryzysie w małżeństwie Beckhamów. Victoria zarzuca Davidowi częste imprezy, z kolei były piłkarz narzeka na nudę. Beckhamowie mają zajmować osobne skrzydła w swoim domu. Każde z nich ma osobną sypialnię, kuchnię i łazienkę. Media są przekonane, że oficjalne rozstanie jest kwestią czasu.  Na koniec zobaczycie kapitalną bramkę z meczu w Japonii. Na strzał z połowy boiska zdecydował się Dong-Geon Cho. Trafił idealnie!
Cleo podziwia Donatana:

Cleo podziwia Donatana: "Wziął mnie pod skrzydła. Mocnymi łokciami się za mnie przepychał"

Gwiazdy
Gdy Donatan wprowadzał Cleo do świata show biznesu liczył na to, że wypromuje ją na gwiazdę. Wielokrotnie podkreślał, że jest ojcem sukcesu swojej podopiecznej. Cleo nadal próbuje pozbyć się łatki jego podopiecznej, choć to właśnie dzięki niemu stała się znana. Piosenkarce udało się nawet wystąpić trzy lata temu na Eurowizji. Niestety solowa kariera Cleo nie jest już tak spektakularna. Będąc gościem w Pudelek Show, podziękowała producentowi za "przepychanie się łokciami za nią" w show biznesie.
Szczęsny o klepaniu uda półnagiego Lewandowskiego:

Szczęsny o klepaniu uda półnagiego Lewandowskiego: "To ważne klepnięcie. Ta noga strzeli bramkę!"

Gwiazdy
Prawie rok temu Marcina Łuczenko wyszła za Wojciecha Szczęsnego. W jej życiu zbyt wiele się nie zmieniło, już wcześniej korzystała z pieniędzy zarobionych przez piłkarza czas spędzając głównie na podróżach. Wojtek jednak namówił ją na powrót do śpiewania. Oprócz tego zabronił jej opowiadać o życiu prywatnym i namówił do bardziej umiejętnego prowadzenia kariery. W ramach lekcji treningowej udzielił wywiadu TVN-owi, w którym opowiedział o Marinie, ale bardzo oszczędnie dobierając słowa. Jesteśmy mocno skupieni na pracy. Ja bym chciał być szczęśliwy w życiu. Czekam aż jej skrzydła rozwiną się w zupełności, jej pomysł na projekt jest coraz bliżej, dopinguję ją i wspieram na tyle, na ile mogę.  Wiadomo, że nie jest to mój biznes, nie znam się na tym, ale czymkolwiek by się nie zajmowała, to będę jej kibicem. Marina teraz dużo czasu spędza w Warszawie na nagraniach. Nieco bardziej wylewny był opowiadając  o klepaniu uda półnagiego Roberta Lewandowskiego: Ta noga teraz strzeli bramkę. Na pewno to było bardzo ważne klepnięcie. Spędzamy tam dużo czasu razem. Pokój medyczny jest takim troszkę pokojem spotkań wszystkim, wszyscy mają drobne problemy, ktoś chce masaż, dużo się dzieje.
Zawiałow: utożsamiam się z kundlem burym

Zawiałow: utożsamiam się z kundlem burym

Gwiazdy
Przygodę z muzyką zaczęła w wieku siedmiu lat, kiedy wystąpiła w programie "Od przedszkola do Opola". Od tego czasu Daria Zawiałow przeszła niezwykle wyboistą drogę, by w ubiegłym roku zadebiutować na deskach amfiteatru opolskiego i od razu zdobyć jedną z głównych nagród. Dziś piosenkarka rozwija skrzydła i staje się coraz bardziej rozpoznawalną artystką, której piosenki cieszą się ogromną popularnością. W rozmowie z Telewizją WP zdradziła m.in. jak wyglądały jej artystyczne początki oraz jaki ma stosunek do programów talent show.
American Honey (2017)

American Honey (2017)

Zwiastun
18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

"Balerina": aktorzy opowiadają o pracy nad dubbingiem

Film
O tajnikach pracy nad tą roztańczoną bajką opowiadają: Antoni Królikowski, Julia Kamińska, Anna Guzik oraz Olga Kalicka. Film opowiada historię 11-letniej Felicji, która od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.
poprzednie1 2 następne