Wyniki wyszukiwania dla:

jarosław kaczyński

Liczba wyników: 960

Sikorski reaguje na wypowiedź Kaczyńskiego. Mocne słowa

Sikorski reaguje na wypowiedź Kaczyńskiego. Mocne słowa

Tłit
"Wara od naszych dzieci" - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Katowicach. Co na to Radosław Sikorski? - Nie wiedziałem, że Kaczyński ma dzieci, ale z historii pamiętam, że homoseksualiści byli jednymi z pierwszych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. Kaczyński próbuje powtórzyć schemat z wyborów parlamentarnych - znaleźć grupę słabą, nastraszyć nią społeczeństwo - wtedy byli uchodźcy, teraz homoseksualiści - i na tym strachu jechać do wyborów. Dość parszywa metoda polityczna - komentował w programie "Tłit". - PiS próbuje zmieniać temat, bo nie ma żadnych koncepcji europejskich. W Europie jest na cenzurowanym. Próbuje wysłać do Europy ludzi, którzy nawet językami nie mówią - dodał.
Kaczyński: wara od naszych dzieci. Ostra reakcja prezesa PiS na słowa wiceprezydenta Warszawy

Kaczyński: wara od naszych dzieci. Ostra reakcja prezesa PiS na słowa wiceprezydenta Warszawy

Wiadomości
- Dziś dziękuję za szczerość panu wiceprezydentowi Warszawy, który postawił sprawę jasno: nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych, ich małżeństwa. Żeby miały prawo do tego, żeby adoptować dzieci. Otóż mówimy "nie". A w szczególności jeśli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - tymi mocnymi słowami Jarosław Kaczyński odniósł się do wywiadu Pawła Rabieja w "Dzienniku Gazecie Prawnej", w którym mówił o kwestii wprowadzenia związków partnerskich czy adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
Burza wokół karty LGBT+. Marek Borowski komentuje

Burza wokół karty LGBT+. Marek Borowski komentuje

Tłit
- PiS próbuje straszyć inwazją osób homoseksualnych i wychowaniem seksualnym dzieci. To cecha charakterystyczna Kaczyńskiego, że kiedy przychodzi do wyborów, szuka wroga, demonizuje go i przedstawia się jako obrońca narodu. Byli uchodźcy, wcześniej środowiska liberalne, a teraz wybrał LGBT - mówił senator Marek Borowski w programie "Tłit". - "Piątka" Kaczyńskiego jest za słaba. Widać wyraźnie, że ten sposób wabienia wyborców się zużył. Ludzie uznali, że im się to słusznie należy. A każdy będzie głosował tak, jak uważa - stwierdził.
PiS o Tusku. Marek Borowski: to ubożyzna myślowa

PiS o Tusku. Marek Borowski: to ubożyzna myślowa

Tłit
- To, co się dzieje w Wlk. Brytanii, pokazuje wielką trafność wpisu Tuska, który napisał o miejscu w piekle dla tych, którzy wymyślili brexit, a nie mają planu, co dalej. Tak to w tej chwili wygląda - mówił senator Marek Borowski z programie "Tłit". Odniósł się również do stwierdzenia, że to Tusk jest odpowiedzialny za brexit. - To ubożyzna myślowa. O co chodzi? Jaki Tusk? Wyjście Wlk. Brytanii pokazuje, co to znaczy próbować rozstać się z UE, jakie to konsekwencje i jaka jest siła demagogii - wskazał Borowski. Jak stwierdził, PiS boi się powrotu szefa Rady Europejskiej, w związku z tym jest "straszenie Tuskiem i pomruki, że prokuratura się nim zajmie". - To prywatna walka Jarosława Kaczyńskiego z Tuskiem, która się toczy od wielu lat - podsumował senator, nawiązując do Smoleńska.
Anna Zalewska o karcie LGBT+. Uderza w Rafała Trzaskowskiego

Anna Zalewska o karcie LGBT+. Uderza w Rafała Trzaskowskiego

Tłit
- Karta LGBT jest jest nie tylko niezgodna z konstytucją, ale przede wszystkim z prawem oświatowym i podstawami programowymi. Jednocześnie dość ryzykownym zachowaniem samorządowca, który wie, że to nie są jego kompetencje. Trzaskowski jeszcze nie złamał prawa, ale zadeklarował, sprowokował, chcąc naruszać prawo oświatowe. Nie ma możliwości, by to się wydarzyło - stwierdziła minister edukacji narodowej Anna Zalewska w programie "Tłit". - Przecież edukacja seksualna w szkole jest, została opracowana, zapisana, jest prowadzona przez osoby do tego przygotowane. Ale na pewno nie taka, o jakiej myśli pan prezydent - kontynuowała. Pytana, czy prezes PiS otworzył nowy rozdział wojny ideologicznej, odpowiedziała: "Jarosław Kaczyński zareagował po karcie warszawskiej. Osobą, która chce dzielić, prowokuje, jest prezydent Trzaskowski".
Deklaracja LGBT. Prof. Lew-Starowicz rozwiewa wątpliwości

Deklaracja LGBT. Prof. Lew-Starowicz rozwiewa wątpliwości

Wiadomości
Politycy PiS krytykują deklarację LGBT, którą podpisał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Głos w tej sprawie zabrał Jarosław Kaczyński, który powiedział „nie” atakowi na dzieci i ich "seksualizacji". Prezes PiS skrytykował wytyczne WHO, na podstawie których ma być prowadzona edukacja seksualna w stołecznych szkołach. Od kilku dni najwięcej wątpliwości budzi zapis o przekazywaniu wiedzy z zakresu masturbacji dzieci. O tym, czy jest się czego bać i co w gruncie rzeczy płynie ze standardów WHO w rozmowie reportera WP z seksuologiem, prof. Zbigniewem Lew-Starowiczem.
Giertych wbija szpilkę Kaczyńskiemu. Jacek Sasin: ręce opadają!

Giertych wbija szpilkę Kaczyńskiemu. Jacek Sasin: ręce opadają!

Tłit
"Ucieszyło mnie, że Jarosław Kaczyński ogłosił, że rodzina jest najważniejsza. Czy oznacza to, że jutro zwróci w końcu 50 tys. zł?" - napisał Roman Giertych po konwencji PiS w Jasionce. - Ręce opadają, jak trzeba komentować takie głupie wpisy pana mecenasa Giertycha, który nie tylko jest człowiekiem mocno związanym z opozycją, ale również próbuje prezentować bardzo specyficzne poczucie humoru - komentował minister Jacek Sasin w programie "Tłit". - Sprawa nie jest do końca żartobliwa. Pokazuje patologię, z którą od lat mamy do czynienia w warszawskim samorządzie. Do rewelacji mecenasa Giertycha podchodzę z dużą ostrożnością - wskazał.
Minister Anna Zalewska gościem programu "Tłit". Czekamy na Wasze pytania!

Minister Anna Zalewska gościem programu "Tłit". Czekamy na Wasze pytania!

Wydanie: 11 marca 2019
Strajk nauczycieli, skutki reformy edukacji i czy faktycznie istnieje ryzyko nauki "seksualizacji dzieci" w polskiej szkole, jak mówił w sobotę Jarosław Kaczyński? M.in. o tym będziemy pytać minister Annę Zalewską w programie "Tłit". Czekamy również na pytania od Państwa. Obiecujemy, że te najciekawsze zadamy szefowej MEN. Zapraszamy do oglądania programu we wtorek, 12 marca, o 8:30 na WP.pl.
Kaczyński o "gryzieniu trawy". Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Kaczyński o "gryzieniu trawy". Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Tłit
- Trzeba walczyć, walczyć, walczyć. Trzeba gryźć gryźć trawę i dzięki temu zwyciężyć - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Jasionce. - Kaczyński pokazał, że jest pełna determinacja po stronie PiS-u. Ostatni czas nie jest dla nich dobry, nawet "piątka" nie zajmuje w mediach tyle miejsca, ile by chcieli. Dlatego szuka się tematów zastępczych, nowego wroga, a nie mówi rozwiązaniach. I ten wróg się znalazł - komentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) w programie "Tłit". - Mam wrażenie, że PiS w tych wyborach pójdzie na całość, nie będzie zważać na reguły gry. To będzie dla nich walka o wszystko. Dlatego ważne jest, by nie ulec emocjom i zachować zdrowy rozsądek - dodała.
Morawiecki: chodzi o to, żeby zerowy PIT oznaczał zerową emigrację

Morawiecki: chodzi o to, żeby zerowy PIT oznaczał zerową emigrację

Wiadomości
- To jest bardzo prorozwojowa "piątka". Czyż zerowy PIT dla młodych nie jest najlepszym mechanizmem, żeby znaleźli pracę tu, w Polsce? No jest. Chodzi nam o to, żeby zerowy PIT oznaczał zerową emigrację - mówił Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Jasionce.
"Nasza partia często gryzła trawę i zwyciężała". Mobilizujące przemówienie Kaczyńskiego

"Nasza partia często gryzła trawę i zwyciężała". Mobilizujące przemówienie Kaczyńskiego

Wiadomości
- Warto gryźć trawę. Nasza partia często gryzła trawę i zwyciężała - mobilizował Jarosław Kaczyński członków swojej partii na konwencji w Jasionce. Prezes PiS podkreślał, że należy "walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć i dzięki temu zwyciężyć. Dla Polski, dla Polek i Polaków, dla polskich rodzin".
Kaczyński o opozycji: zabiorą to co daliśmy, począwszy od 500+

Kaczyński o opozycji: zabiorą to co daliśmy, począwszy od 500+

Wiadomości
Prezes PiS na konwencji w Jasionce mówiąc o wprowadzeniu karty LGBT w Warszawie uznał, że "dochodzi do wczesnej seksualizacji dzieci" i "włos się na głowie jeży". Dodał, że jeśli przeciwnicy partii rządzącej dojdą do władzy, to "zabiorą rodzinie to co daliśmy, począwszy od 500+".
Marek Suski o ulubionych "żartach" Kaczyńskiego. Odsłania kulisy

Marek Suski o ulubionych "żartach" Kaczyńskiego. Odsłania kulisy

Tłit
- Nie wiem, czy to nie był żart prezesa - z tym rodeo. Prezes ma ogromne poczucie humoru. Bardzo lubi żarty o zwierzętach. Wielokrotnie opowiadał o zabawach ze swoim kotem, ale to są rzeczy nie do powtarzania, więc proszę mnie nie ciągnąć za język. Prezes jest ogromnym miłośnikiem zwierząt, najbardziej lubi koty - mówił Marek Suski w programie "Tłit". Pytany o żarty ze swojego nazwiska, np. "Pałac Suski", roześmiał się. - Bardzo się z tego cieszę. Jak ludzie żartują, to jest bardzo dobrze. "Pałac Suski" - nawet pięknie brzmi. Czasami chodzę po mieście i mówię: mam dużo reklamy, bo widzę SUSHI. Jak się patrzy można przeczytać SUSKI - powiedział szef Gabinetu Politycznego Premiera. 
Kazimierz Marcinkiewicz: Jarosław wie, że Lech nigdy by się na to nie zgodził

Kazimierz Marcinkiewicz: Jarosław wie, że Lech nigdy by się na to nie zgodził

Tłit
- Polska brunatnieje, bez dwóch zdań robi się coraz bardziej nacjonalistyczna. Jarosław Kaczyński się na to zgodził i przyznam, że jest to dla mnie największa trudność w zrozumieniu jego osoby. Doskonale wie, że nigdy nie byłoby na to zgody Lecha Kaczyńskiego. To, ile jest antysemityzmu, ksenofobii, brunatnego śmiecia, jest nie do pomyślenia - stwierdził Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Tłit". - Lech Kaczyński powstrzymywał zapędy Jarosława w różnych sprawach. Widziałem wielokrotnie, jak wpływał na kwestie związane z polityką. Spierali się w różnych sprawach, ale Lech miał rodzinę, żył bardziej wśród ludzi, był bardziej otwarty i bardziej rozumiejący ludzi. Tego brakuje Jarosławowi - wskazał były premier.
Karykatura Kaczyńskiego w Dusseldorfie. Reakcja Tarczyńskiego

Karykatura Kaczyńskiego w Dusseldorfie. Reakcja Tarczyńskiego

Tłit
Prezes PiS został przedstawiony jako osoba, która "ujeżdża ukrzyżowaną liberalną Polskę". - Dlatego musimy wejść do Europy z mocnym akcentem, powrócić do korzeni Europy chrześcijańskiej, Europy ojców założycieli, szacunku, demokracji, która nie jest nie rozumiana przez dyktat mniejszości, ale szacunek dla narodów - komentował Dominik Tarczyński w programie "Tłit". - Lewactwo to choroba polityczna, nowotwór demokracji, który doprowadza do śmierci demokratycznych narodów. Trzeba z tym walczyć - przekonywał. - KE to odłam lewactwa? - pytał Marek Kacprzak. - To twór, któremu zależy tylko na stołkach. Hipokryzja i bardzo cyniczna gra polityczna, która nie ma nic wspólnego z interesem Polski - odparł Tarczyński.
Został zrugany przez Kaczyńskiego. Tarczyński uchyla rąbka tajemnicy

Został zrugany przez Kaczyńskiego. Tarczyński uchyla rąbka tajemnicy

Tłit
Kilka tygodni temu Dominik Tarczyński podczas debaty w Sejmie został przywołany do porządku przez Jarosław Kaczyńskiego. O to, co usłyszał od prezesa, pytany był w programie "Tłit". - To pozostanie między nami, przynajmniej na razie. Ale było to bardzo motywujące wyrażenie - powiedział Tarczyński. - Niecenzuralne? - dopytywał Marek Kacprzak. - Premier Kaczyński jest bardzo kulturalnym człowiekiem, nie pozwoliłby sobie na niecenzuralne słowa - odparł poseł PiS. Jak dodał, "lepiej sto razy być zruganym przez Jarosława Kaczyńskiego niż raz pochwalonym przez Donalda Tuska". Tarczyński mówił też o tablicy "Układ Kaczyńskiego" w Sejmie. - Tylko obrazki im pozostały. Mogą malować, robić zdjęcia, wywieszać tablice. Tylko na tyle ich stać - komentował. 
Lech Wałęsa tłumaczy wpis o Kaczyńskim

Lech Wałęsa tłumaczy wpis o Kaczyńskim

Tłit
"Rodeo będziesz miał już niedługo w wyborach" - napisał były prezydent, odnosząc się do wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. Myśl rozwinął w programie "Tłit". - Prędzej czy później tak będzie. To Kaczyński jest sprawcą wszelkich nieszczęść. Ostrzegałem bardzo dawno temu, ale Polacy mnie nie posłuchali. To, co się dzieje na arenie międzynarodowej - przegrywają 27:1 i mówią: zwycięstwo... Mamy samych nieprzyjaciół przez ich głupie rządy - komentował Wałęsa. Dopytywany, w jakiej roli Kaczyński miałby "wystąpić" na rodeo, odparł: "Przecież nikt normalny w tym kraju nie powie, że to normalne rządy. Pozwoliliśmy, by ludzie nieodpowiedzialni doszli do władzy i mamy to, co mamy".
Obietnice PiS. Zapytaliśmy ekonomistę, jaki będą miały wpływ na gospodarkę

Obietnice PiS. Zapytaliśmy ekonomistę, jaki będą miały wpływ na gospodarkę

Money. To się liczy
- Największym zaskoczeniem było to, że większość zapowiedzi, jakie ogłosił Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS, ma zostać zrealizowanych w tym roku - powiedział Piotr Bielski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych Santander Polska w programie "Money. To się liczy". - W tym roku na pewno będziemy mieli trzynastą emeryturę oraz 500+ na pierwsze dziecko. To będzie koszt rzędu 19 mld zł, z czego część wróci do budżetu w postaci podatków. W przyszłym roku ten koszt będzie bliższy 40 mld zł - mówi Bielski.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 54następne