Wyniki wyszukiwania dla:

janda

Liczba wyników: 38

Krystyna Janda odczytała deklarację. Reakcja Karczewskiego

Krystyna Janda odczytała deklarację. Reakcja Karczewskiego

Polska
Podczas obchodów 4 czerwca Krystyna Janda odczytała "Deklarację wolności i solidarności". "Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści, sfery publicznej wolnej od kłamstwa (...) Chcemy lepszej polityki” - głosi dokument. - Bardzo ładne, okrągłe słowa - porozmawiajmy o konkretach. Pani Janda angażuje się bardzo mocno politycznie od lat. Zachowała się fatalnie, zamieszczając na swoim profilu dramatyczny rysunek. Bardzo mi się to nie podobało, to było poniżające. Możemy zacytować fragment, który może mi się podobać lub nie, ale nie chodzi o oceny punktowe, tylko ocenę całości - komentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie "Tłit".
Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

Polska
Przed budynkiem ECS aktorka odczytała "Deklarację wolności i solidarności". Podpisy pod nią złożyli Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk i Aleksandra Dulkiewicz. - Wierni dokonaniom "S" pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane. Nadzieje na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku (...) Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści, sfery publicznej wolnej od kłamstwa, budować przyszłość w duchu dialogu. Chcemy lepszej polityki - głosi dokument. 
Publicyści:  Kaczyński powinien kupić kwiaty Krystynie Jandzie

Publicyści: Kaczyński powinien kupić kwiaty Krystynie Jandzie

Wiadomości
W programie #Newsroom Łukasz Mężyk i Kamila Baranowska stwierdzili, że prezes PiS powinien kupić kwiaty niektórym celebrytom. Mieli oni przyczynić się do zwycięstwa partii rządzącej w wyborach do Europarlamentu. Jedną z takich osób miałaby być Krystyna Janda. Kto jeszcze? Zapraszamy do obejrzenia.
Burza po wpisie Krystyny Jandy. Jacek Sasin obruszony

Burza po wpisie Krystyny Jandy. Jacek Sasin obruszony

Polska
- To pokazuje szok powyborczy. Opadły maski. Nie wiem, czy pani Janda ma umiejętności plastyczne, by to narysować, ale to rozpowszechnia. Jak się coś rozpowszechnia, to się z tym identyfikuje. To pokazuje ogromną pogardę do Polaków. Część elit oderwała się kompletnie od rzeczywistości. Będziemy potępiać postawy, w których widać brak szacunku dla obywateli , którzy mają inne poglądy. Nie sądzę, by coś do pani Jandy trafiło, ale zachęcałbym, by spojrzeć bardziej trzeźwo na to, co się w Polsce dzieje - mówił minister Jacek Sasin w programie "Tłit", komentując prześmiewczy rysunek zamieszczony po wyborach na profilu aktorki. 
Hommage à Kieślowski: Krystyna Janda zachęca do wsparcia

Hommage à Kieślowski: Krystyna Janda zachęca do wsparcia

Film
Festiwal Hommage à Kieślowski, w tym roku odbędzie się 14-16 września w Sokołowskie po raz 8. Wśród zaproszonych gości udział wezmą: Krzysztof Zanussi, Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski, Kazimierz Kutz i Vit Polacek.
Dygant nawołuje do protestów:

Dygant nawołuje do protestów: "Wciąż zbyt mało kobiet uczestniczy w marszach!"

Gwiazdy
Prawa kobiet w zakresie reprodukcji stały się istotnym elementem debaty publicznej jesienią 2017 roku. Od tego momentu wciąż toczy się dyskusja dotycząca prawa antyaborcyjnego w Polsce. W protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy zaangażowały się m.in. Krystyna Janda, Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska. Agnieszka Dygant przyznaje, że jest zwolenniczką masowych protestów i manifestacji organizowanych przez środowiska feministyczne. I ubolewa nad tym, że w czarnych marszach uczestniczy zbyt mało kobiet. Sama również się na nich pojawia?
Karolak:

Karolak: "Jesteśmy w ustroju kapitalistycznym, teatry i tak są finansowe przez państwo!"

Gwiazdy
Tomasz Karolak od wielu lat na łamach tabloidów zajmuje się szukaniem pieniędzy dla swojego upadającego teatru IMKA. Aktor często w wywiadach żali się na niesprawiedliwe finansowanie prywatnych instytucji. Z podobnymi problemami zaczęła borykać się również Krystyna Janda. Przez lata fundacja Jandy mogła liczyć na wysokie dofinansowanie ze środków publicznych. Niestety, od ubiegłego roku wiedzie jej  się znacznie gorzej: zamiast wnioskowanego 1,5 miliona złotych, Janda otrzymała 150 tysięcy. W wywiadzie dla PrzeAmbitnych Tomasz Karolak przyznał, że prywatne teatry muszą walczyć o dofinansowanie oraz brać udział w konkursach. Nie do końca zgadza się jednak z żądaniami Jandy, zwraca uwagę na to, że mamy kapitalizm i wolny rynek, również w sferze kultury.
Przerażona Janda:

Przerażona Janda: "Nie ma ratunku znikąd. PiS jest jak młot pneumatyczny, mają wszystko!"

Gwiazdy
Dla Krystyny Jandy przejęcie władzy w Polsce przez PiS to punkt zwrotny w życiu. Jeszcze nigdy nie była tak aktywna politycznie. Aktorka i dyrektor teatru nie kryje swojego oburzenia działaniami partii rządzącej.  W #mówiąmi w Telewizji WP snuła przyszłościową wizję Polski z rządem złożonym z przedstawicieli kilku partii. Janda wyraziła nadzieję, że w końcu nastanie moment, kiedy politycy będą przede wszystkim kierować się interesem kraju, a nie ugrupowania.Mnie by usatysfakcjonował rząd stworzony z przedstawicieli kilku partii. Wśród każdej z nich mam osoby, którym ufam. Wybrałabym  sobie swój rząd. Bardzo bym chciała, żeby na jakiś czas się skonsolidowali i pomyśleli o tym, że interesy Polski są wyższe od partyjnych interesów. Znikąd teraz nie ma ratunku, PiS jest jak młot pneumatyczny, mają wszystko, wojsko, sadownictwo, nie ma już Trybunału Konstytucyjnego.
Janda walczy z Beatą Szydło:

Janda walczy z Beatą Szydło: "To nie jest kobieta"

Gwiazdy
Krystyna Janda od jakiegoś czasu głośno i bardzo dobitne wyraża swoje niezadowolenie z powodu działań partii rządzącej w Polsce. Można odnieść wrażenie, że wraz z wzrastającym stażem rządzenia PiS-u, aktorka coraz chętniej zabiera głos. Ten głos natomiast jest coraz bardziej dosłowny i bezkompromisowy. Krótko rzecz ujmując, nie przebiera w słowach, by skrytykować PiS z Beatą Szydło na czele. Aktorka w #mówiąmi w Telewizji WP żaliła się, że niestety od dawna Polska nie jest krajem dobrym dla kobiet.To od dawna nie jest kraj dobry dla kobiet. W tej chwili zabrano organizacjom kobiecym pieniądze, odebrano im głos i decyduje się o życiu kobiet. Zobaczymy jak zareagują kobiety. Jeżeli podejmie się te okrutne zapisy w ustawie antyaborcyjnej, to zmuszanie do poświecenia życia, albo do urodzenia dziecka, które na pewno umrze, jest okrucieństwem. Beata Szydło to nie kobieta, to hybrydowa postać. Jeżeli byłaby kobietą, to nie mówiłaby tym tonem do kobiet. Wolę nie zastanawiać się kim są te kobiety w rządzie, to bolesne. Przesadziła?
Krystyna Janda:

Krystyna Janda: "Jestem atakowana przez Wiadomości TVP. Ale ja się z głupszymi nie zadaję!"

Gwiazdy
Rządy PiS-u zaktywizowały wielu artystów do włączenia się w debatę polityczną w Polsce. Krystyna Janda od dłuższego czasu zachęca do bojkotu obecnej władzy. Sama bojkotuje nie tylko PiS, ale również Telewizję Publiczną, która to atakuje aktorkę od dłuższego czasu. Niedawno Janda zaapelowała o to, by wyłączyć jej wszystkie kanały TVP, które są "ordynarną tubą propagandową szkalującą opozycję".W #mówiąmi w Telewizji WP wróciła do tematu TVP. Przyznała, że główny serwis informacyjny Telewizji Publicznej regularnie ją atakuje. Jak słuchałam przemówienia pani premier to myślałam, że zjem kierownicę. Złodziej krzyczy, że kradną, wszystkich wyzywają od złodziei, też się czuję wyzywana, a nic nie ukradłam. Jestem obrażana każdego dnia. Jestem atakowana przez Wiadomości TVP, ale ja się z głupszymi nie zadaję, to mnie nie dotyka. Nie zniżajmy się do tego poziomu. Nie mam pretensji do tych co nie poszli do wyborów. Przyzwyczailiśmy się, że są wolne wybory, jest demokracja, ale zobaczymy co będzie teraz, czy wyniki nie będą sfałszowane.
Krystyna Janda o rządzie:

Krystyna Janda o rządzie: "Są w nim kobiety, ale chyba innej płci niż ja. Może jestem gorszego gatunku?"

Gwiazdy
Krystyna Janda ostatnio gościła w programie #mówiąmi w Telewizji WP. Kamili Biedrzyckiej-Osicy opowiedziała o tym, dlaczego woli polskie kobiety od polskich mężczyzn.Chciałam powiedzieć polskim kobietom, że są wspaniałe, są mniejszymi egoistkami niż mężczyźni. Wolę polskie kobiety od polskich mężczyzn. Znów coś się dzieje, że wymieniamy tylko męskie nazwiska, nie podoba mi się to. W rządzie PiS-u jest tyle kobiet, ale ja nie mogę się z nimi identyfikować, one są innej płci niż ja. Może jestem gorszego gatunku?
Kulczyk nie odstępowała Wałęsy na krok w Cannes.

Kulczyk nie odstępowała Wałęsy na krok w Cannes. "Możemy dumnie kroczyć po czerwonym dywanie!"

Gwiazdy
To takie trochę lustro świata - powiedział reżyser Jerzy Skolimowski o Międzynarodowym Festiwalu w Cannes. W Dzień Dobry TVN Grażyna Torbicka rozmawiała z gwiazdami podczas prezentacji filmu Andrzeja Wajdy Człowiek z żelaza. Był to swoisty ukłon twórców festiwalu w stronę zmarłego kilka miesięcy temu reżysera. Na pokazie pojawili się Krystyna Janda, Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Jerzy Skolimowski, Lech Wałęsa, Roman Polański i  wielu innych. Dominika Kulczyk, która nie opuszczała Wałęsy ani na chwilę stwierdziła:Jestem szczęśliwa, że kwiat polskiej kinematografii dziś przypomina, że mamy wiele do zaoferowania, możemy dumnie kroczyć po czerwonym dywanie - zaznaczyła Dominika Kulczyk. Krystyna Janda, jedna z dwóch polskich aktorek w historii, które otrzymały Złotą Palmę, stwierdziła, że festiwal podobnie jak w 1990 roku wciąż ją zachwyca.Przyjechałam tutaj, jakby nic się nie zmieniło od lat 90-tych. Ta sama atmosfera, to samo zamieszanie na czerwonym dywanie, wszyscy krzyczą, wszyscy chcą zdjęcia. W tym roku było prościej, bo był z nami nasz prezydent Lech Wałęsa, blask naszych gwiazd zbladł. Za wszystkie aktorki trzymam kciuki, niech przyjadą wszystkie aktorki z Polski, w Polsce jest wysyp talentów. I wśród reżyserów, aktorów, scenografów, nie ma dla nich żadnych barier.Lech Wałęsa, nieco speszony, kolejny raz oddał hołd Wajdzie:Jestem spokojnym człowiekiem, samotnikiem,  jak widzę tylu ludzi, to trochę mnie i raduje, i niepokoi. Mieliśmy dobrych nauczycieli, Wajda uczył nas, ułożył nas, zachęcił mnie do walki. Powiedział też jak walczyć, roztropnie, mądrze i pokojowo. Zobaczcie, jak wyglądał polski dzień w Cannes.
Ibisz przekonuje:

Ibisz przekonuje: "Świat gwiazd jest taki sam jak innych ludzi"

Gwiazdy
Krzysztof Ibisz wciąż zaliczany jest do ulubieńców carycy Polsatu, Niny Terentiew. Dzięki temu może liczyć na dożywotni angaż w Tańcu z gwiazdami i rolę konferansjera na najważniejszych imprezach stacji. Oprócz tego spełnia się także w roli prowadzącego program Demakijaż. Jest to format, w którym przeprowadza długie, dosyć intymne rozmowy z najważniejszymi polskimi kobietami, zarówno z branży muzycznej, aktorskiej, jak i społecznej. Na podstawie doświadczeń z owych rozmów doszedł do wniosku, że gwiazdy mają podobne problemy, co nieznani publicznie ludzie. Świat gwiazd jest taki sam jak innych ludzi. To te same problemy, świat pełen dramatów, które rozgrywają się na oczach milionów. Moim gościem będzie Otylia Jędrzejczak. Osiągnęła najwyższe sportowe szczyty i przeżyła największą możliwą tragedię. Jest mnóstwo kobiet z którymi chciałbym porozmawiać. Krystyna Janda ma przyjść, Edyta Górniak, Agata Buzek. Ta tacy kolejni wymarzeni goście.Oglądacie to?
#mówiąmi: Krystyna Janda o sztuce i polityce

#mówiąmi: Krystyna Janda o sztuce i polityce

Styl życia
Gościem Kamili Biedrzyckiej-Osicy była Krystyna Janda. Czy na scenie czuje się lepiej niż w życiu? Co myśli o bieżącej polityce i dlaczego jest tak aktywna w internecie? Zobaczcie sami.
#gwiazdy: Krystyna Janda ma nadzieję, że syn zastąpi swojego ojca

#gwiazdy: Krystyna Janda ma nadzieję, że syn zastąpi swojego ojca

Gwiazdy
Krystyna Janda nie kryje radości! Po latach spełniło się jej marzenie. Doczekała momentu, kiedy jej starszy syn poszedł w ślady nieżyjącego ojca, światowej sławy autora zdjęć filmowych, Edwarda Kłosińskiego. Filmowiec przed śmiercią angażował się wraz z żoną w pracę na rzecz prowadzonej przez nią fundacji. Pomagał także przy realizacji spektakli w Teatrze Polonia i Och-Teatrze. Jak donosi tygodnik "Na żywo", syn jest jego godnym następcą.
Wojciechowska o córce:

Wojciechowska o córce: "Nie może pojąć, czemu tylko mężczyźni mogą decydować!"

Gwiazdy
Środowe obchody Dnia Kobiet i Międzynarodowy Strajk Kobiet zgromadziły tłumy Polek w całym kraju. Wśród protestujących nie brakowało gwiazd, polityków i celebrytów. W Warszawie protestowali między innymi Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Krystyna Janda, Bartosz Arłukowicz, Michał Piróg i Anja Rubik. Pojawiła się też Jolanta Kwaśniewska. Protestowała również Martyna Wojciechowska, która przeciwstawia się pozbawianiu Polek prawa do samodecydowania. Przyznaje, że z 9-letnią córką już rozmawiała na ten temat. Wspomina, że dziewczynka nie mogła pojąć, dlaczego tylko mężczyźni mogą o czymś decydować. Dzisiaj miałam bardzo ważną i głęboką rozmowę z moją córką o tym, czym są prawa kobiet. Marysia ma 9 lat i pyta, co to jest strajk. Wydawało się, że mamy demokrację, że wywalczyłyśmy prawa. Dla 9-latki było to niepojęte, że mężczyźni mogą o czymś decydować, a kobiety nie, dlaczego chłopcy mogą coś robić, a dziewczynki nie. Przecież możemy robić wszystko, jesteśmy zupełnie wolne.
Krystyna Janda:

Krystyna Janda: "Teatr to najlepsza szkoła kierowania państwem!"

Styl życia
Krystyna Janda od 11 lat prowadzi fundację zajmującą się kulturą. Każda jej decyzja ma wpływ na  funkcjonowanie dwóch teatrów, jakie są pod jej skrzydłami: Polonia i Och-Teatr, ale przede wszystkim, przekłada się na życie dziesiątek pracowników. Dlatego, jak przyznaje, nauczyła się podporządkowywać swoje ambicje artystyczne potrzebom Fundacji. I robi to z ogromnym powodzeniem. A pracownicy, żartobliwie mówią do niej "Pani Prezes".
#dzieńdobryPolsko poniedziałek gość specjalny - Krystyna Janda

#dzieńdobryPolsko poniedziałek gość specjalny - Krystyna Janda

Polska
#dzieńdobryPolsko 09:00 na publicystykę i garść najświeższych informacji zaprasza Małgorzata Serafin, a już o godzinie 10:00 w drugiej części programu gościem Małgorzaty Ohme i Macieja Orłosia będzie wybitna aktorka Krystyna Janda.
 Olbrychski o Kaczyńskim:

Olbrychski o Kaczyńskim: "Jest bardzo wysoko, a z góry się boleśnie upada"

Wiadomości
Daniel Olbrychski, podobnie jak Krystyna Janda czy Agnieszka Holland, nie kryje swojej niechęci do Jarosława Kaczyńskiego. I nie tylko prezesa PiS. Aktor chętnie pojawia się w mediach, by komentować bieżące wydarzenia polityczne. W TVN24 przyznał ostatnio, że stoi po stronie opozycji protestującej na sali plenarnej Sejmu. Tak podsumował ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego: Kaczyński jest już bardzo wysoko, a na górze jest zimno i samotnie. Jarosławowi Kaczyńskiemu wydaje się, że od niego wszystko zależy i tym chwilowym mniemaniem się upaja. Może w końcu mu się to znudzi. Ja się o niego trochę martwię. Zaszedł w tej chwili bardzo wysoko. Na górze jest bardzo zimno i samotnie, a z góry się bardzo ciężko i boleśnie upada.
#gwiazdy: Krystyna Janda wścieła na Katarzynę Figurę! Dlaczego?

#gwiazdy: Krystyna Janda wścieła na Katarzynę Figurę! Dlaczego?

Gwiazdy
Czyżby Krystyna Janda pożałowała współpracy z Katarzyną Figurą? Wybitne aktorki posprzeczały się o spektakl zatytułowany „Kalina”, który jeszcze do niedawna wystawiany był w należącym do fundacji Jandy Teatrze Polonia. Monodram Figury poświęcony Kalinie Jędrusik jest prawdziwym hitem, na który bilety rozchodzą się zawsze jak świeże bułeczki. Nieoczekiwanie zniknął jednak z repertuaru warszawskiej sceny. Katarzyna Figura zażądała ponoć wyższej stawki. Janda uważała jednak, że to nieuzasadniona prośba.
poprzednie1 2 następne