Wyniki wyszukiwania dla:

janów podlaski

Liczba wyników: 13

Ekspertka gorzko o aukcji koni arabskich:

Ekspertka gorzko o aukcji koni arabskich: "Traci ten pride"

Polska
- Ja zgadzam się z opinią Marka Treli, patrząc na to wszystko. Jeżeli się włożyło w to całe swoje życie, jak w przypadku naszej trójki, nikt nie dzielił życia prywatnego i pracy. Przychodzi wolny weekend, święta, ludzie wyjeżdżają na wczasy, a ty idziesz do stajni zobaczyć, czy się źrebaki rodzą. I teraz na to co się tworzyło... traci ten pride - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Stojanowska, wiceprezes Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich.
233 tys. euro za konie w Janowie Podlaskim.

233 tys. euro za konie w Janowie Podlaskim. "Te pieniądze to będzie problem"

Polska
- Tak słabe wyniki zaczną być problemem dla stadnin. To są spółki prawa handlowego, które żeby żyć, muszą zarobić – mówi w programie „Money. To się liczy” Anna Stojanowska, wiceprezes Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich. Podczas Letniej Aukcji Koni Arabskich Summer Sale w Janowie Podlaskim sprzedano 11 koni za 233 tys. euro. W niedzielę z kolei podczas głównej aukcji "Pride of Poland" sprzedano sześć koni za 501 tys. euro. To lepsze wyniki niż przed rokiem, ale do rekordu wciąż dużo brakuje.
Najbardziej oryginalne imiona nadane dzieciom w 2017 roku

Najbardziej oryginalne imiona nadane dzieciom w 2017 roku

Polska
Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało listę imion nadawanych dzieciom w 2017 roku. Wśród chłopców najwięcej było Antonich, Jakubów i Janów – odpowiednio 9794, 9099 i 8546. W pierwszej dziesiątce pojawiły się także takie imiona jak Szymon, Franciszek, Filip, Aleksander, Mikołaj, Wojciech i Kacper. Wśród dziewczynek najwięcej było Julii, Zuzann i Zofii – odpowiednio 9374, 9182 i 8441. W dziesiątce znalazły się również takie imiona jak Lena, Maja, Hanna, Amelia, Alicja, Maria i Aleksandra. Niektórzy rodzice postawili na mniej pospolite imiona. Inspiracje czerpali z bardzo wielu dziedzin życia. Które imiona uważacie za ciekawe, a których nigdy nie nadalibyście swoim dzieciom? Zobaczcie nasz materiał.
Jak minister Jurgiel konie liczył

Jak minister Jurgiel konie liczył

Polska
Pride of Poland, słynna na całym świecie aukcja koni arabskich z polskich hodowli, przyciągała kupców z całego świata, gotowych zapłacić naprawdę grube pieniądze. W tym roku aukcja zakończyła się z najniższym przychodem od 2003 r. Od tego czasu kwoty liczone sa w euro. 
Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Polska
Prokurator zawiesił śledztwo w sprawie podwójnej licytacji klaczy Emira podczas ubiegłorocznej aukcji koni  w Janowie Podlaskim. Stadnina zawarła porozumienie z Shirley Watts, której dwa konie padły w Janowie, a tegoroczna licytacja po raz pierwszy w historii będzie prowadzona z pomocą nowego systemu elektronicznego, żeby zeszłoroczny skandal się nie powtórzył. Polskie legendarne stadniny arabów wychodzą na prostą i robią co mogą, żeby w tym roku aukcja Pride of Poland się udała. Ściągają na nią nawet Chińczyków, którzy rok temu nie dojechali.
Gołąbki na trzy sposoby

Gołąbki na trzy sposoby

Kuchnia
Andrzej Polan przygotował dla was gołąbki na trzy sposoby: z młodej kapusty z ziemniakami na podlaski sposób, z rzymskiej sałaty z indykiem i kaszą jaglaną oraz z włoskiej kiszonej kapusty z wieprzowiną i kaszą jęczmienną. Kucharz pokazał również, co zrobić, by kapusta podczas gotowania nie straciła swojego koloru.
Co dalej ze stadniną koni w Janowie Podlaskim?

Co dalej ze stadniną koni w Janowie Podlaskim?

Polska
Stadnina koni w Janowie Podlaskim uchodzi za nasz narodowy skarb, a ostatnie zamieszanie wokół niej obiegło cały świat. Obecnie trwa konkurs na stanowisko nowego szefa stadniny. Poprzedni prezes podał się do dymisji po tym, jak padła cenna klacz.
#dziejesienazywo: Kosiniak-Kamysz o Janowie Podlaskim: chęć zmiany przewyższa zdrowy rozsądek

#dziejesienazywo: Kosiniak-Kamysz o Janowie Podlaskim: chęć zmiany przewyższa zdrowy rozsądek

Polska
- To jest niestety chaos, który ogarnął już wszystkie dziedziny życia - nie tylko chaos konstytucyjny w TK, ale chaos w obszarze rolnictwa. Opóźnione są dopłaty dla rolników i piękna marka Polski budowana przez lata w Janowie Podlaskim i Michałowie. Chęć zmiany przewyższa zdrowy rozsądek - zmiana musi być za wszelką cenę. W tym przypadku zmiana jest na gorsze - w Janowie Podlaskim i Michałowie - mówił w #dziejesienazywo szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.
#dziejesienazywo: Kto mówi prawdę ws. stadniny w Janowie?

#dziejesienazywo: Kto mówi prawdę ws. stadniny w Janowie?

Polska
- Sytuacja musi być wyjaśniona. To bardzo dziwne, że nagle dochodzi do śmierci kilku klaczy. Oczywiście 52 za czasów PO, ale nikt o tym nie mówi. I dziwnym jest to, że w tej paszy znaleziono antybiotyki śmiertelne dla koni. Sprawa jest w prokuraturze, trzeba ją wyjaśnić. Oczywiście, to jest przykra sytuacja, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś źle zarządza i nagle pada kilka klaczy? - mówił w #dziejesienazywo o sytuacji w Janowie Podlaskim Dominik Tarczyński (PiS).
#dziejesienazywo:

#dziejesienazywo: "Dziwne, że nagle dochodzi do śmierci kilku klaczy"

Polska
- Sytuacja musi być wyjaśniona. To bardzo dziwne, że nagle dochodzi do śmierci kilku klaczy. Oczywiście 52 koni padło za czasów PO, ale nikt o tym nie mówi. I dziwnym jest to, że w tej paszy znaleziono antybiotyki śmiertelne dla koni. Sprawa jest w prokuraturze, trzeba ją wyjaśnić. Oczywiście, to jest przykra sytuacja, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś źle zarządza i nagle pada kilka klaczy? - mówił w #dziejesienazywo o sytuacji w Janowie Podlaskim Dominik Tarczyński (PiS).
#dziejesienazywo: Jacek Sasin o Janowie Podlaskim: to absurd, że cały świat interesuje się padniętym koniem

#dziejesienazywo: Jacek Sasin o Janowie Podlaskim: to absurd, że cały świat interesuje się padniętym koniem

Polityka
- Mam wątpliwości, czy cały świat żyje kwestią stadniny w Janowie Podlaskim. Jak słyszeliśmy z ust Donalda Tuska, sam prezydent Obama interesuje się stadniną, budzi się pewnie codziennie rano, pierwsze co, to woła swojego doradcę i mówi: powiedz mi, co tam w Janowie. To jest absurd. Próbuje się Polakom wmówić, że cokolwiek się w Polsce stanie - padnie koń w stadninie - to się zaraz światowi przywódcy będą zbierać i debatować, co się dzieje w Janowie - mówił w #dziejesienazywo poseł PiS, Jacek Sasin.
Jak odróżnić ser żółty od produktu seropodobnego?

Jak odróżnić ser żółty od produktu seropodobnego?

Kuchnia
Żółte sery dzielimy na długo dojrzewające i krótko dojrzewające. Wśród krótko dojrzewających mamy goudę, salami, edam czy podlaski. Poznasz je po prostopadłościennym kształcie i plastikowej osłonce, która powoduje, że woda z niego nie paruje, a produkt jest cięższy. Długo dojrzewające przeważnie są ostre w smaku, twarde i pozbawione dziur. Jednak producenci często oszukują i pod znaną nazwą wypuszczają na rynek produkty seropodobne.
Zabezpieczono kilogram suszu konopi

Zabezpieczono kilogram suszu konopi

Sensacje
Prawie kilogram suszu konopi zabezpieczyli policjanci w pokoju 22-letniego mieszkańca gminy Sokołów Podlaski. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie trudnił się on handlem narkotykami. (WP)