Wyniki wyszukiwania dla:

jan śpiewak

Liczba wyników: 532

Jan Śpiewak: rząd mówi

Jan Śpiewak: rząd mówi "mafia". A ja pytam, gdzie są zarzuty?

Wiadomości
- Patryk Jaki jest mocny w gębie, ale miękki w działaniu - stwierdził Jan Śpiewak, domagając się wyroków skazujących. W rozmowie z Markiem Kacprzakiem w programie "Tłit" kandydat na prezydenta Warszawy przekonywał, że w stołecznym ratuszu działała grupa przestępcza.
Jan Śpiewak o groźbach kandydatów wobec wyborców.

Jan Śpiewak o groźbach kandydatów wobec wyborców. "Totalna desperacja"

Wiadomości
Kandydat na prezydenta Warszawy krytykuje swoich rywali - Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego. Jan Śpiewak przypomina, że nie tylko wiceminister sprawiedliwości, ale i polityk PO grozili warszawiakom zamrożeniem funduszy.

"To pułpaka, w którą media publiczne mogą bardzo szybko wpaść"

Polska
Ministerstwo Kultury pozwoliło niedawno na wyemitowanie przez TVP obligacji wartych 300 mln zł. Czy to dobry pomysł? - Obligacje chyba nie są takim złym pomysłem, o ile w następnym kroku myśli się o stworzeniu właściwiego systemu finansowania mediów publicznych. Wtedy będzie te obligacje z czego spłacać. W tej chwili zrobiono pierwszy krok, ale drugiego nie widać - ocenił w programie "Money. To się liczy" Jan Dworak, były prezes TVP i były przewodniczący Krajowej Radiofonii i Telewizji. - To jest pułapka, w którą media publiczne mogą bardzo szybko wpaść - wyjaśniał.
Były szef TVP: to, co się dzieje w mediach publicznych, to skandal

Były szef TVP: to, co się dzieje w mediach publicznych, to skandal

Polska
- Zdecydowanie nie podoba mi się to, jak wyglądają teraz media publiczne - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Dworak, były prezes TVP i były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Uważam, że szczególnie to, co dzieje się w sferze informacji i publicystyki jest po prostu skandalem. Zwłaszcza w publicznej telewizji, ale w mniejszej mierze również w publicznym radiu. To nie odpowiada żadnym standardom życia publicznego w demokracji. Nie powinno być tak, że media publiczne służą tylko i wyłącznie temu, co ma do powiedzenia aktualna większość parlamentarna - mówił Dworak.
Telewizja publiczna finansowana z budżetu. Były szef TVP ocenia pomysł PiS

Telewizja publiczna finansowana z budżetu. Były szef TVP ocenia pomysł PiS

Finanse
Finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa, nie jest dobrym rozwiązaniem, przekonuje w programie "Money. To się liczy" Jan Dworak były szef KRRiT oraz TVP. - Europejskie kraje unikają tego modelu - dodaje.
Urban:

Urban: "Jan Paweł II to marny aktor, który grał pobożnisia"

Gwiazdy
 Jerzy Urban jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób publicznych w Polsce. Naczelny gazety NIE od lat uwielbia szokować i wzbudzać emocje swoim zachowaniem. Kpi z polityki, poprawności, a przede wszystkim z religii. Największym echem odbiła się jego wizyta w programie Skandaliści, gdzie pojawił się w... stroju biskupa. 
Jan Błachowicz apeluje do Daniela Cormiera

Jan Błachowicz apeluje do Daniela Cormiera

Inne
Jan Błachowicz pokonał w minioną sobotę Nikitę Kryłowa i zapowiedział, że chce zawalczyć o pas mistrza UFC w kategorii półciężkiej. Przy okazji zaapelował do Daniela Cormiera, który jest aktualnym mistrzem dywizji półciężkiej i ciężkiej. - Musi podjąć jakąś decyzję: albo broni tego pasa, albo go wakuje i daje szansę innymi. Czekam na odpowiedź z jego strony. Na razie jest bałagan - powiedział Błachowicz. Polak jest po serii 4 zwycięstw z rzędu i jest o krok od walki mistrzowskiej najlepszej organizacji MMA na świecie.
Energetyka obywatelska. Przyszłość energetyki to każdy z nas

Energetyka obywatelska. Przyszłość energetyki to każdy z nas

Polska
- Założyliśmy taki ruch "Więcej niż energia". To jest 150 podmiotów rządowych, samorządowych, prywatnych, które deklarują, że przyszłość widzą w rozwoju energetyki rozproszonej. Nie takim scentralizowanym systemie jak obecnie, opartym o kilkanaście wielkich elektrowni, ale energetyce obywatelskiej, rozproszonej, opartej na źródłach odnawialnych i lepszym wykorzystaniu energii. Panele solarne na dachu mogą się nie zwrócić przez 15 lat, ale poprawiają jakość życia, człowiek ma spokój przez pół roku, nie trzeba schodzić do piwnicy palić w piecu - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.
Ulga na termomodernizację to kiełbasa wyborcza?

Ulga na termomodernizację to kiełbasa wyborcza? "250 zł dopłaty do wydanych 30 tysięcy"

Polska
- To, w jaki sposób ulga została zaprojektowana, jest fajne. Ale jak się weźmie kalkulator do ręki, to wychodzi na to, że przy koszcie 30 tysięcy zł,  zgodnie z zasadami tej ulgi, realna dopłata dla przeciętnego Kowalskiego wyniesie 250 zł. Ta ulga wyniesie tak naprawdę 1200 zł, ale można ją uzyskać tylko, jeśli termomodernizacja zostanie wykonana w oparciu o audyt energetyczny, który kosztuje min. 1000 zł - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.
Ekspert o programie

Ekspert o programie "Czyste Powietrze": odpalany w pośpiechu, zupełnym przypadkiem przed wyborami

Polska
- Nie wiadomo dokładnie jak to będzie wyglądało. Była konferencja prasowa, dziennikarze nie dostali tego projektu do ręki. On wiadomo, że wystartuje, są szkolenia w każdej gminie na ogromną skale. On jest w bardzo dużym pośpiechu odpalany, zupełnie przypadkiem przed wyborami. Zostało to oparte o kryterium dochodowe. Im ktoś ma mniejszy dochód, tym większe dofinansowanie może uzyskać, nawet 90 proc. kosztów termomodernizacji. To może być szeroki zakres prac, to może być 5, a może 50 tysięcy - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.
Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Polska
Gazeta Wyborcza i Radio Zet opublikowała tekst, z którego wynika, że sztab Andrzeja Dudy wykorzystał tzw. boty, czyli fałszywe konta internetowe w kampanii prezydenckiej 2015 roku. Polityk PiS, Jan Maria Jackowski twierdzi, że absurdem jest twierdzenie, że było to główną przyczyną pokonania w wyborach  Bronisława Komorowskiego. Natomiast rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej – Jan Grabiec mówi wprost o oszustwie wyborczym i spodziewa się, że może to być zaledwie wierzchołek góry lodowej.
Narodowy Holding Spożywczy, port rolniczy w Gdańsku, doradcy rolni - Ardanowski o planach resortu

Narodowy Holding Spożywczy, port rolniczy w Gdańsku, doradcy rolni - Ardanowski o planach resortu

Polska
O Narodowym Holdingu Spożywczym, budowie portu rolniczego w Gdańsku, czy doradcach rolnych - m.in. o tym mówił w rozmowie z money.pl minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Nie będzie żadnego mnożenia etatów - zapewnił Ardanowski w kontekście utworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego. Spółka ma być zarządzana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Szef resortu podkreślił, że ewentualnie zostanie zatrudnionych kilku, kilkunastu wysokiej klasy specjalistów.
Ardanowski:

Ardanowski: "Trzeba iść w kierunku produktów, które mają obniżoną zawartość nikotyny"

Polska
O polskich producentach tytoniu i o wyrobach zawierających nikotynę - mówił w rozmowie z money.pl minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu podkreślił, że powinno się promować produkty o obniżonej zawartości nikotyny i "dążyć do świadomości palaczy".
W Gdańsku powstanie port rolniczy. Teraz eksport idzie przez Niemcy

W Gdańsku powstanie port rolniczy. Teraz eksport idzie przez Niemcy

Polska
- To ma być port państwowy udostępniany zarówno zorganizowanym grupom rolników, jak i prywatnym firmom - mówił na temat gdańskiego portu rolniczego w rozmowie z money.pl minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu zwrócił uwagę, że teraz polscy producenci muszą wysyłać towary na eksport przez porty niemieckie. Ardanowski zdradził, że jest już wybrane miejsce na tę inwestycję - z głębokim torem podejściowym dla dużych statków, z infrastrukturą drogową i kolejową. Minister podkreślił, że realizowana jest już pierwsza część inwestycji - trwa budowa portu cukrowego. Krajowa Spółka Cukrowa buduje silos cukrowy. W kolejnych miesiącach ma powstać część przeładunkowa nasion rolniczych.
Nowe stanowiska w ministerstwie rolnictwa. Resort szuka radców rolnych

Nowe stanowiska w ministerstwie rolnictwa. Resort szuka radców rolnych

Polska
- Będą wysłani do co najmniej kilkunastu stolic najważniejszych krajów, gdzie mamy interesy i możliwości sprzedaży - minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiada zatrudnienie radców rolnych. Nabór na nowe stanowiska ma ruszyć już we wrześniu.Nowi ludzie ministerstwa rolnictwa mają wspierać Narodowy Holding Spożywczy, który ma wkrótce powstać, w eksporcie polskich towarów za granicę.Minister wyjaśnił, że radcy rolni mają być wysłani do państw z potencjałem eksportowym: m.in. Indii, krajów Afryki, czy Bliskiego Wschodu.Nabór kandydatów ma rozpocząć się we wrześniu. Konkurs ma być ogłoszony na stronie ministerstwa rolnictwa.
Rząd zapłaci rolnikom odszkodowania za susze dużo więcej niż 800 mln zł. Będzie nowelizacja budżetu

Rząd zapłaci rolnikom odszkodowania za susze dużo więcej niż 800 mln zł. Będzie nowelizacja budżetu

Polska
- Kwota będzie dużo większa, niż 800 mln, które przyznaliśmy - minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiada w rozmowie z money.pl pomoc dla rolników poszkodowanych w wyniku suszy. Szef resortu zapowiedział też, że w tym celu będzie nowelizację budżetu. - Bardzo rzadko się spotyka, żeby w sytuacjach kryzysowych nowelizować budżet, bo wystarcza rezerw. Jako rząd jesteśmy zdeterminowani, żeby wywiązać się wobec rolników. Chłopi nie zostaną bez pomocy. Dlatego na najbliższym posiedzeniu Sejmu, będzie nowelizacja budżetu i będzie to kwota znacznie większa, niż te 800 mln zł - zapewnia minister Ardanowski. Szef resortu podkreśla także, że cały czas są problemy z szacunkami szkód, ale rolnicy, którzy się z tym uporali, od 14 września będą mogli składać wnioski o pomoc w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
50 proc. wywalczonego odszkodowania dla kancelarii? Skończy się. Będą zmiany w prawie

50 proc. wywalczonego odszkodowania dla kancelarii? Skończy się. Będą zmiany w prawie

Finanse
Działania firm odszkodowawczych zostaną ograniczone, przewidują to zmiany w prawie, które mają zostać wprowadzone. Na czym będą polegały? - To poszkodowany dostanie odszkodowanie i to on zapłaci za usługę kancelarii – wyjaśnia Jan Prądzyński, prezes PIU. Jak przypomina, były przypadki, kiedy kancelarie znikały wraz z wygranymi pieniędzmi. Drugim elementem jest ograniczenie wynagrodzeń dla firm odszkodowawczych. W przeszłości było to nawet 50 proc. wywalczonej kwoty.  
Oszuści są cwani, ale ubezpieczyciele mają swoje sposoby. Sprawdzają wypłaty, korzystają z usług detektywa

Oszuści są cwani, ale ubezpieczyciele mają swoje sposoby. Sprawdzają wypłaty, korzystają z usług detektywa

Finanse
Przestępczość ubezpieczeniowa ma krótkie nogi. - Dziś są takie metody sprawdzania, że mało z tych nadużyć ubezpieczeniowych pozostaje niewykrytych - przekonuje Jan Prądzyński, prezes PIU. W branży głośno było o uzyskaniu odszkodowania z ubezpieczenia na życie za śmierć i to od kilku firm. - Okazało się, że osoba, która niby zmarła, żyje wygodnie w Hiszpanii – mówił Prądzyński.
Ubezpieczenia szkolne dla chętnych. Jak je wybrać?

Ubezpieczenia szkolne dla chętnych. Jak je wybrać?

Finanse
- Ubezpieczenie NNW szkolne jest dobrowolne – mówi Jan Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. – Nie trzeba go kupować w szkole. Można je kupić indywidualnie - wyjaśnia. Czym powinni się kierować rodzice chcący dokonać zakupu na własną rękę? - Przede wszystkim trzeba patrzeć na sumę ubezpieczenia. Jeśli jest bardzo niska składka, to też jest bardzo niska suma ubezpieczenia. Trzeba spojrzeć, za co się płaci – radzi Prądzyński.
OC dla bezpiecznych kierowców może kosztować mniej

OC dla bezpiecznych kierowców może kosztować mniej

Finanse
- Dziś ceny OC się ustabilizowały – przekonuje Jan Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jak dodaje, OC dla bezpiecznych kierowców może jednak kosztować mniej. W jaki sposób firma ubezpieczeniowa może wiedzieć, że dany klient dobrze radzi sobie za kierownicą? Przykładem są rozwiązania telemetryczne, które pozwalają obserwować na bieżąco jazdę kierowców. Jak tłumaczy Prądzyński, dziś ubezpieczyciele przy cenie polisy kierują się szkodowością klienta – był wypadek czy nie. - Ale precyzyjniej byłoby, gdybyśmy mogli ocenić, czy kierowca dostał mandat za czerwone światło czy przekroczenie prędkości – podkreśla prezes PIU.

"Tłit". Michał Dworczyk odpowiada Olszewskiemu ws. Macierewicza

Polska
"Antoni Macierewicz powinien wrócić do rządu" - oznajmił Jan Olszewski. Powód? W ocenie b. premiera na stanowisku tym nie radzi sobie jego następca Mariusz Błaszczak. Co na to szef KPRM Michał Dworczyk? - Krytyka ministra Błaszczaka jest bardzo niesprawiedliwa. Od pierwszych dni bardzo aktywnie działa na rzecz modernizacji sił zbrojnych i ich rozbudowy - komentował w programie "Tłit". Błaszczak jest lepszy niż Macierewicz? - dopytywał prowadzący program Marek Kacprzak. - To dwaj różni politycy, z różnym temperamentem, inaczej współpracują z mediami. Minister Błaszczak jest świetnym przykładem polityka, o którym można powiedzieć: "po czynach, owocach pracy ich poznacie". Minister obrony narodowej świetnie sobie radzi - mówił Dworczyk. Szef KPRM odniósł się również do stwierdzenia Olszewskiego, że "zakup australijskich fregat był kompromitujący" - i dla prezydenta i dla szefa MON. - Nie chcę komentować słów premiera Olszewskiego, do którego mam wielki szacunek. Wypowiadając je, może nie mieć pełnej wiedzy - stwierdził Dworczyk.