Wyniki wyszukiwania dla:

jan śpiewak

Liczba wyników: 532

Prezydent Gdańska wraca do Platformy. Bierze udział w posiedzeniach zarządu

Prezydent Gdańska wraca do Platformy. Bierze udział w posiedzeniach zarządu

Wiadomości
Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, została odwieszona i jest pełnoprawnym członkiem Platformy Obywatelskiej. Informacje te potwierdził Wirtualnej Polsce rzecznik partii, Jan Grabiec: – Procedura zawieszenia ustała, jest członkiem władz Platformy – poinformował poseł reportera WP. Aleksandra Dulkiewicz zawiesiła swoje członkostwo w sierpniu 2018 roku, po tym, jak zdecydowała się poprzeć w wyborach samorządowych Pawła Adamowicza. Były prezydent Gdańska starował wtedy z własnego komitetu wyborczego „Wszystko dla Gdańska”. Co ciekawe jeszcze w zeszłym tygodniu prezydent Aleksadra Dulkiewicz przekonywała, że o odwieszeniu nic nie wie. Jak się okazuje, od dawna uczestniczy w posiedzeniach zarządu regionu pomorskiego PO. Więcej w materiale wideo. 
Polski Holding Spożywczy. Minister podał, kiedy powstanie

Polski Holding Spożywczy. Minister podał, kiedy powstanie

Polska
- To poważne przedsięwzięcie. Powstaje spółka celowa, zacznie działać w połowie roku, kiedy pojawią się owoce miękkie - zapowiadał w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Holding ma być instytucją, która zapobiegnie spadkom cen przy nadmiarze produktów na rynku. Tak jak to miało miejsce z jabłkami - wyjaśnił.
Marki własne. Rząd chce je ograniczyć.

Marki własne. Rząd chce je ograniczyć. "Polski rynek dusi się od nadmiaru żywności"

Polska
- Chodzi o to, żeby zachęcić bądź zmusić sieci handlowe, które wpuściliśmy do Polski, aby kupowały więcej produktów spożywczych pochodzących z Polski. Bo polski rynek dusi się od nadmiaru żywności - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Wszystkie resorty nad tym pracują, premier zagonił wszystkich do roboty - dodał. Kiedy pierwszy projekt nowych przepisów? - Wtedy, kiedy będzie opracowany - odpowiedział enigmatycznie minister.
Stadnina w Janowie Podlaskim. Minister tłumaczy niskie ceny koni

Stadnina w Janowie Podlaskim. Minister tłumaczy niskie ceny koni

Polska
- Rynek koni arabskich jest dziś rynkiem innym niż kilka lat temu. Koni jest po prostu dużo. Nowe metody rozmnażania powodują, że z jednej klaczy można mieć kilkadziesiąt źrebiąt, a nie kilka, jak to było do niedawna. Dlatego cen takich jak dawniej już nigdy nie będzie - przekonywał w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Rolnicy palą opony w centrum Warszawy. Minister rolnictwa komentuje

Rolnicy palą opony w centrum Warszawy. Minister rolnictwa komentuje

Polska
- Ich prawem jest protestować, natomiast marnowanie żywności raczej nie buduje sympatii do rolników. Te jabłka to dzieciom trzeba dać w przedszkolach, a nie wysypywać na placu i kierowcom przeszkadzać - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

"Żołnierze wyklęci" dzielą. "Antypokojowa propaganda"

Wiadomości
Pierwszego marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W wielu miastach Polski trwają obchody, związane z tym świętem. – Dziś dla obecnie rządzących jest to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu pamięci – przekonuje senator PiS, prof. Jan Żaryn. Pojawiają się jednak głosy, że kult „żołnierzy niezłomnych” jest nie do końca słuszny, a partia rządząca wykorzystuje go do politycznych celów. – Żołnierze wyklęci byli potrzebni do uruchomienia nacjonalistycznych grup, albo dania im faworów – mówi prof. Ireneusz Krzemiński. Więcej w materiale wideo. 
W Kościele obowiązywał dekret ukrywający pedofilię. Jan Paweł II długo to tolerował

W Kościele obowiązywał dekret ukrywający pedofilię. Jan Paweł II długo to tolerował

Polityka
- Oskarżenia są fałszywe. Nie mają pokrycia w faktach - powiedział Jakubowi Bierzyńskiemu gość. Ks. Paweł Rytel-Andrianik bronił Jana Pawła II, któremu zarzuca się ukrywanie pedofilii w Kościele katolickim. - 20 lat obowiązywała doktryna ukrywania - przypomniał prowadzący program "Bierzyński na żywca". Czy świętość papieża powinna zostać zweryfikowana? 
Jak Kościół katolicki walczy z pedofilią?

Jak Kościół katolicki walczy z pedofilią? "Od 2001 roku przypadki były kierowane do Watykanu"

Polityka
- Od 2001 roku, kiedy św. Jan Paweł II powiedział, żeby wszystkie zgłoszenia były przekazywane do Watykanu, zgłoszenia były przekazywane. Księża zostali osądzeni, nawet niektórzy zostali wydaleni ze stanu duchownego. Brak jest informacji na ten temat - twierdzi ks. Rytel-Andrianik. Rozmówca Jakuba Bierzyńskiego mówi też, że przedstawiciele Kościoła nie tylko mają zamiar, ale już współpracują z Fundacją "Nie lękajcie się". - Ja spotkałem się z panem Lisińskim rano. Bierzyński jest doradcą prezydenta Biedronia oraz prowadzącym program "Bierzyński na żywca".
Apel bpa Dydycza na pogrzebie Jana Olszewskiego ws. wojny polsko-polskiej

Apel bpa Dydycza na pogrzebie Jana Olszewskiego ws. wojny polsko-polskiej

Polityka
- Nie wyrządzajcie krzywdy komukolwiek, więc nie walczcie z ojczyzną. Do tego nawołuje Jan Olszewski: że wypowiemy, w końcu serdeczną walkę wszystkim, którzy wmawiają, że istnieje wojna polska-polska - mówił na pogrzebie premiera Jana Olszewskiego bp Antoni Dydycz. Biskup senior diecezji drohiczyńskiej przywoływał przy tym fragment "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza
Premier Mateusz Morawiecki wspomina Jana Olszewskiego

Premier Mateusz Morawiecki wspomina Jana Olszewskiego

Polityka
- Człowiek odważny, patriota, wybitny polityk, jeden z ojców nowoczesnej polskiej niepodległości. Całym życie dawał świadectwo męstwa. Jako działacz opozycji antykomunistycznej wielokrotnie stawał w obronie represjonowanych. Jako adwokat bronił ludzi przed opresyjną machiną komunistycznego ustroju - mówi o zmarłym premierze Mateusz Morawiecki. - Pomógł też mojemu ojcu. Jan Olszewski zajmuje zaszczytne miejsce w panteonie "Solidarności". Nigdy nie wyrzekł się swoich ideałów. Budował Polskę w trudnym, przełomowym czasie. Jako premier pokazał, że polityka wymaga wrażliwości. Choć odszedł, jego słowa i czyny są wśród nas. To z nich wybudował najtrwalszy pomnik - podsumował.

"Klatka po klatce" #28: Artur Ostaszewski wskazał zawodnika roku w Polsce

Inne
Niezwykły rok ma za sobą Jan Błachowicz. W ostatnim miesiącach Polak przedłużył serię zwycięstw z rzędu do 4 i jest o krok od walki o pas mistrza UFC w dywizji półciężkiej. - Janek na stałe wdarł się do światowego "Top 5". To jest wynik niespotykany w męskim MMA w Polsce. Uważam, że zasłużył na miano zawodnika roku w naszym kraju - powiedział w programie "Klatka po klatce" Artur Ostaszewski, menadżer i ekspert MMA.
Polacy oszukują na OC. Coraz łatwiej ich wyłapać

Polacy oszukują na OC. Coraz łatwiej ich wyłapać

Finanse
1 na 10 kierowców w Polsce oszukuje, aby wyłudzić nienależne pieniądze od ubezpieczyciela. Czkawką odbija się to na uczciwych, bo rosną stawki OC - przestrzegał w programie "Money. To się liczy" Jan Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Podkreślał też, że oszustwa coraz łatwiej wychwycić.
Nowy ruch Tuska to cios dla Schetyny. Tak twierdzą posłowie

Nowy ruch Tuska to cios dla Schetyny. Tak twierdzą posłowie

Wiadomości
Media donoszą, że polscy samorządowcy i politycy z otoczenia Donalda Tuska mają stworzyć nową siłę polityczną w Polsce. Miałaby ona powalczyć z PiS-em już jesienią w wyborach parlamentarnych. – To wiadomość niezbyt dobra dla Grzegorza Schetyny – mówi w rozmowie z WP Jan Maria Jackowski. Senator PiS twierdzi, że ta inicjatywa będzie dyscyplinowała PO. Platforma Obywatelska o nowym ruchu wypowiada się niechętnie. Więcej w materiale wideo.  
Izba Ubezpieczeń o kancelariach odszkodowawczych.

Izba Ubezpieczeń o kancelariach odszkodowawczych. "Zdarzały się patologie"

Polska
- Chodzi o ochronę poszkodowanych, jeśli poszkodowany ma pełnomocnika, który go reprezentuje - jest to radca prawny, czy adwokat, wówczas sprawa jest jasna, ale jeśli reprezentuje go firma odszkodowawcza, to pieniądze wpływają na konto tej firmy, a nie poszkodowanego. Niestety, zdarzyły się patologie: te firmy znikają, nie wypłacają pieniędzy poszkodowanym, przetrzymują je - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, argumentując konieczność wprowadzenia ograniczeń w działaniu kancelarii odszkodowawczych. Jak mówił, kolejny problem to wysokość pobieranych opłat, w tej chwili jest to ok. 35 proc. Zmiana prawa ma też ograniczyć możliwości reklamowania się przez firmy odszkodowawcze np. by nie robiły tego w szpitalach czy domach pogrzebowych.
Jackowski odgryzł się Glapińskiemu.

Jackowski odgryzł się Glapińskiemu. "Ja nie mam nic do ukrycia"

Polska
- Te oświadczenia mnie nie satysfakcjonują – powiedział senator PiS Jan Maria Jackowski. Polityk zamierza zająć stanowisko ws. odpowiedzi prezesa NBP Adama Glapińskiego na jego interpelację. - Uważam, że niepoważne traktowanie wyborców, w imieniu których podjąłem tę interwencję, i ironizowanie i te drobne złośliwości świadczą nie najlepiej o prezesie Narodowego Banku Polskiego – dodał. I przyznał, że "jest mu przykro” ze względu na "nieprofesjonalne” zachowanie Glapińskiego. – Chyba w ten sposób daje do zrozumienia, że najwyraźniej ma w tej sprawie coś do ukrycia – uznał. Odniósł się również wprost do przytyku Glapińskiego w jego kierunku. Prezes NBP przypomniał, że Jackowski został sfotografowany nago na plaży. – Bardzo miłe słowa, ja rozumiem, że jest to pochwała, ze jestem zwolennikiem jawności i w przeciwieństwie do pana prezesa najwyraźniej nie mam nic do ukrycia – uznał. 
Lekarze nie dawali mu szans. Pomógł Jacek Magiera. Teraz spłaca swój dług

Lekarze nie dawali mu szans. Pomógł Jacek Magiera. Teraz spłaca swój dług

Piłka nożna
Bohaterem reportażu jest Jan Stolarski, prezes oraz trener Rozwoju Warszawa. Jan nabawił się poważnej kontuzji, grając w lidze okręgowej. Lekarze nie dawali mu szans na powrót na murawę. Pomocną dłoń wyciągnął do niego Jacek Magiera. Jan Stolarski założył swój klub, w którym grają piłkarze powracający do piłki nożnej po poważnych kontuzjach. Autorem reportażu jest Footgol TV. 
Ojciec Łukasza Fabiańskiego skomentował nagrodę dla syna.

Ojciec Łukasza Fabiańskiego skomentował nagrodę dla syna. "Jestem lekko zaskoczony"

Piłka nożna
- Jestem trochę zaskoczony, że to Łukasz wygrał, ale wiedziałem, że ciężko pracował i liczyłem, że mimo wszystko uda się wygrać - mówi tata polskiego bramkarza, Jan Fabiański. - Dziękuję w imieniu Łukasza za te wyróżnienie.
Tłit - Leszek Balcerowicz, Jan Śpiewak, Jacek Żakowski, Łukasz Mężyk

Tłit - Leszek Balcerowicz, Jan Śpiewak, Jacek Żakowski, Łukasz Mężyk

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem byłi Leszek Balcerowicz, Jan Śpiewak, Jacek Żakowski, Łukasz Mężyk

"Patologia", "standardy azjatyckie". Jan Śpiewak o nagraniach z Kaczyńskim

Polska
Jan Śpiewak komentował w programie "Tłit" nagranie rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, które opublikowała "Gazeta Wyborcza". Chodzi o budowę w Warszawie bliźniaczych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Plany atakował właśnie m.in. b. kandydat na prezydenta Warszawy. - Nie może być tak, że wieżowce powstają tam, gdzie deweloperzy sobie zażyczą. Widzimy tu patologię z lat 90. To standardy azjatyckie. Tak nie powinno być, że partie budują wieżowce. To budowa oligarchii politycznej - mówił w rozmowie z WP. 
Taśmy

Taśmy "Gazety Wyborczej". Śpiewak odpowiada Kaczyńskiemu

Polska
- Cieszę się, że Jarosław Kaczyński się mnie boi, że obawiał się mojego startu w wyborach prezydenckich. Wychodzi na to, że miałem swój mały udział w tym, że wieżowiec nie powstał - mówił Jan Śpiewak w programie "Tłit", komentując nagranie rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, które opublikowała "Gazeta Wyborcza". Chodzi o budowę w Warszawie bliźniaczych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.
Państwo chce pomóc rolnikom. Powstaje holding spożywczy

Państwo chce pomóc rolnikom. Powstaje holding spożywczy

Polska
Dzisiaj rolnik, który pójdzie do marketu, widzi swoje jabłka za 3-4 złote za kilogram. On sam natomiast w skupie dostanie za swoje owoce dziesięć razy mniej. Rząd zamierza im pomóc i tworzy holding spożywczy. - Z resztek majątku Skarbu Państwa tworzę holding. Bedzie to grupa spożywcza firm państwowych - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Będziemy przede wszystkim chcieli mieć narzędzia finansowe, dzięki którym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie mógł aktywnie wchodzić w biznes - mówił minister.