Wyniki wyszukiwania dla:

jak działają

Liczba wyników: 81

Wstąpił do kościoła scjentologów w Polsce. Zdradził nam, jak działa sekta

Wstąpił do kościoła scjentologów w Polsce. Zdradził nam, jak działa sekta

Styl życia
"Czułem się związany z tymi ludźmi. Odczuwałem podniecenie, że będę ważną postacią w grupie" - mówi Radosław Gruca, który kilka lat temu wstąpił do kościoła scjentologicznego w Polsce, by inwigilować sektę. Jak działają ludzie, do których należy Tom Cruise? Zobaczcie wywiad Pawła Jaśkowskiego.
Cybersejf: uwaga na fałszywe aplikacje

Cybersejf: uwaga na fałszywe aplikacje

Odcinek: 3
Mogą zablokować twój smartfon, usunąć z niego dane a nawet – uzyskać dostęp do twojego konta w banku. Fałszywe aplikacje wciąż pojawiają się nie tylko na nieoficjalnych stronach, ale też w sklepie Google Play. Jak działają przestępcy, w jaki sposób odróżnić fałszywkę od właściwego programu i skąd najlepiej ściągnąć aplikację bankową – o tym Zbigniew Urbański mówi w najnowszym odcinku programu Cybersejf.
Sikorski u Hofmana: „Taśmy są pomnikiem tego, jaką uczciwą byliśmy ekipą”

Sikorski u Hofmana: „Taśmy są pomnikiem tego, jaką uczciwą byliśmy ekipą”

Gabinet Cieni
Wiem, że nie lubisz owoców morza, ale przez nagranie z taśm wszyscy kojarzą cię z ośmiorniczkami – kpił przyjaźnie z Radosława Sikorskiego w „Gabinecie Cieni” Adam Hofman. – Lepsze ośmiorniczki, niż miska ryżu – odpalił Sikorski, nawiązując do taśm Mateusza Morawieckiego. Przyznał, że nie przepada za ośmiorniczkami, a te z taśm były darmową przystawką od szefa kuchni.  Hofman drążył temat taśm. Dopytywał, dlaczego rozbiły one władzę PO-PSL, a obecnej władzy PiS nie zaszkodziły nawet kontrowersyjne wypowiedzi Mateusza Morawieckiego z ujawnionego niedawno nagrania.   - Moim zdaniem to, co uruchomiło dynamikę porażki, to przegrane wybory prezydenckie. Taśmy działają, bo pokazują dystans między tym jak się komunikujemy prywatnie, a publicznie. Dziś wiemy, że po nagraniu kilkuset godzin rozmów najważniejszych ludzi w państwie nie wykryto ani jednego przestępstwa. W tym sensie są pomnikiem tego, jak uczciwą byliśmy ekipą. A dziś zła karma wraca – komentował Sikorski.  W dalszej części programu Sikorski i Hofman dyskutowali o roli służb specjalnych w nagraniach. Zdaniem byłego szefa MSZ służbom można czynić zarzut nie z tego, że nie wykryły nagrań, ale z tego, że sami ludzie służb pracowali na rzecz opozycji. – To ma swoją nazwę – mówił. Jaką? – chciał wiedzieć Hofman. - Jeżeli pracownicy służb specjalnych przyczyniają się do próby obalenia rządu, to chyba nie muszę dopowiadać? – odparł Sikorski. Prokuratura nie zbadała wątków zewnętrznych i politycznych całej sprawy. - Potwierdziła się stara rzymska zasada: zrobił ten, kto skorzystał - dodał
Naturalne sposoby na jesienne infekcje

Naturalne sposoby na jesienne infekcje

Styl życia
Zobacz, jak działają naturalne mikstury na przeziębienie. Na przykład syrop z cebuli pomaga na kaszel mokry. Działa odkrztuszająco, wzmacnia układ odpornościowy. Z kolei syrop z mniszka działa podobnie, ale pomaga także przy infekcji górnych dróg oddechowych.
Jak działają prawdziwi naciągacze? Ujawniamy kulisy ich pracy

Jak działają prawdziwi naciągacze? Ujawniamy kulisy ich pracy

Finanse
Realia polskiej pseudo branży finansowej, zabawy zawodowych naciągaczy i codzienna walka o pieniądz. To tylko wierzchołek góry lodowej. „Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy” to właśnie opis tego świata, z samego środka. Książka w księgarniach już od 19 września.
"Pensja minimalna powinna być zależna od regionu". Ekspert mówi dlaczego

"Pensja minimalna powinna być zależna od regionu". Ekspert mówi dlaczego

Money. To się liczy
Płaca minimalna w Polsce – jeśli już ma być – to powinna być zróżnicowana regionalnie – uważa Witold Michałek, ekspert Business Center Club. Jak tłumaczy, w niektórych regionach dzisiejsza płaca minimalna jest faktycznie wyższa niż ta, do której dążą związki, czyli połowy płacy minimalnej. Ekspert nie zgadza się z argumentacją, że w przypadku zróżnicowania minimalnego wynagrodzenia w regionach firmy uciekałyby do województw, w których mogłyby zapłacić pracownikom mniej. Jego zdaniem minimalne wynagrodzenie płacą małe firmy, np. sklepiki czy warsztaty, które działają lokalnie i raczej nie przeniosą się gdzie indziej. - Są jednak regiony, jak Ściana Wschodnia czy województwo zachodniopomorskie, pomorskie, gdzie mali pracodawcy walczą o życie. Ich marża jest bardzo maleńka, więc ruch w płacy minimalnej  drastycznie pogarsza im konkurencyjność. Oni mogą wypaść z biznesu, co w konsekwencji skutkować będzie zwolnieniami ludzi – zauważa Witold Michałek.
Nieoznakowane BMW bez tajemnic. Sprawdziliśmy, jak działają

Nieoznakowane BMW bez tajemnic. Sprawdziliśmy, jak działają

Motoryzacja
Nieoznakowane radiowozy BMW patrolują polskie drogi już od początku tego roku. Wraz z kamerą sprawdziliśmy, jak wygląda ich wyposażenie i sposób wykorzystania, towarzysząc w służbie policji z Bielska-Białej. 
Ania "Mała" z "Warsaw Shore": "Jolka i Duża działają na mnie jak płachta na byka"

Ania "Mała" z "Warsaw Shore": "Jolka i Duża działają na mnie jak płachta na byka"

Gwiazdy
Losy bohaterów "Warsaw Shore" i "Ex na plaży" śledzą tysiące fanów w Polsce. Już niedługo na antenie MTV widzowie będą mogli oglądać nowe odcinki programów. Nam udało się porozmawiać z niektórymi z uczestników. Co u nich słychać?
Lider policyjnego protestu: we wrześniu planowana największa demonstracja służb

Lider policyjnego protestu: we wrześniu planowana największa demonstracja służb

Money. To się liczy
Jeśli nie dojdzie do porozumienia z rządem, we wrześniu w Warszawie planowana jest demonstracja funkcjonariuszy służb mundurowych - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów. Jak mówił, będzie to demonstracja "funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, być może ich rodzin i wszystkich, którzy wspierają" - Hipotetycznie zakładamy, że będzie to największa manifestacja służb munduowych, o jakiej kiedykolwiek słyszeliśmy - dodał. Zastrzegł jednak, że do września został ponad miesiąc i liczy, że jednak dojdzie do porozumienia, a żądania "znajdą zrozumienie po stronie rzadowej". Jankowski zaznaczył też, że póki co inne służby (m.in. więzienna, straż pożarna, straż graniczna) oflagowały się na znak solidarności z policjantami, ale na kolejnych etapach protestu może być różnie. - Flagi związkowe zawisły na aresztach, na placówkach straży granicznej, straży pożarnej. (...) Od sierpnia, kiedy wejdzie kolejny etap - protest włoski - to jest szeroka gama. Służba celna, straż graniczna działają na granicach. Trudno mi powiedzieć, czy kolejka, która ma na granicy kilometr, może się wydłużyć o kolejnych 9 kilometrów. Są różne sposoby wyrażania tego protestu - mówił.
Ekolog o budowie zamku w puszczy: "Rozebrać"

Ekolog o budowie zamku w puszczy: "Rozebrać"

Money. To się liczy
- Skandalem jest, że dopuszczono do budowy tego. Na straży powinna stać Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i regionale samorządy. Taka budowla powinna zostać rozebrana. Najwyższą formą kary będzie strata tych wszystkich pieniędzy i nakaz rozbiórki. Może powinniśmy się zastanowić jak działają te regionalne dyrekcje ochrony środowiska, bo to nie jest odosobniony przypadek, kiedy wydaje się takie zezwolenia -  - mówił w programie "Money. To się liczy" Dawid Kaźmierczak z Fundacji Dzika Polska.
Dorsz pod ochroną i świeża rybka prosto z...zamrażarki. Restauratorzy nadal oszukują nad Bałtykiem

Dorsz pod ochroną i świeża rybka prosto z...zamrażarki. Restauratorzy nadal oszukują nad Bałtykiem

Money. To się liczy
- Jeśli chcemy zjeść świeżą rybkę prosto z kutra, to najlepiej iść do portu ją sobie kupić. W restauracji można liczyć na mrożone filety, na bardzo różną jakość surowców. Na świeżego dorsza nad Bałtykiem nie ma co liczyć, bo to akurat jest okres ochronny. Jeśli chodzi o przestrzeganie zasad higieny to też się rożnie zdarza. Widziałem zaplecze restauracji w namiocie, w której produkty spożywcze były kładzione bezpośrednio na chodniku, na betonie, takie rzeczy tam się dzieją. Trzeba spełnić wszystkie wymagania na początku, jak się działalność otwiera. Rozmawiamy o restauracjach, które działają już któryś sezon - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Ziomek, dziennikarz money.pl
Janusz Piechociński: rozumiem, że prezydent jest poirytowany

Janusz Piechociński: rozumiem, że prezydent jest poirytowany

Tłit
- Rozumiem, że prezydent czuje się poirytowany. Kiedy nie udaje się wygrywać poprzez normalne, pragmatyczne rozwiązania, to wracamy do takiej dyskusji - stwierdził były wicepremier i minister rolnictwa Janusz Piechociński pytany czy czuje się jak złodziej. Prowadzący program "Tłit" w WP Marek Kacprzak nawiązał w ten sposób do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział, że "poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać". "Nie wiem, kto brał te pieniądze, ale byliśmy okradani" - mówił Duda. -  Trzeba zapytać o czym mówimy? A mówimy o SKOK-ach? 5 mld. A mówimy o GetBacku? 2,5 mld. A mówimy o tym, że niektórzy wpływowi politycy PiS-u uczestniczyli w transferze pieniędzy do fundacji za granicą, uczestniczyli w transferze pieniędzy z wielkich banków, bo na ich czele stali, a dzisiaj mówią, że patriotyzm gospodarczy wymyślili? - pytał były wicepremier. - Jeżeli będziemy szli tą drogą, to będziemy powielać bardzo niebezpieczne zjawisko. Każdy Kowalski będzie przekonany, że politycy tylko kradną, tylko są nieudolni, tylko działają na szkodę Polski, obywatela i żyją rozrzutnie z naszych podatków. A nie wszyscy, i nie wszędzie - ocenił Piechociński.
"Kto nami rządzi?" Sienkiewicz zdradza, jak działają Rosjanie

"Kto nami rządzi?" Sienkiewicz zdradza, jak działają Rosjanie

Kto nami rządzi?
Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, w jaki sposób Rosja ingeruje w obce państwa. W jego opinii dzieje się tak za pomocą sieci, botów, "słynnych grup z Petersburga". - Rosjanie rozpętali coś w rodzaju III Wojny Światowej tyle że w internecie.  Większość państw jest wobec tego bezradna - mówi w "Kto nami rządzi?". - Brexit, wybór Trumpa to są najbardziej znane momenty, w których ta ingerencja dała o sobie znać - dodaje.
"Ci ludzie umierają z głodu, cierpienia, brudu". Co na to Kempa?

"Ci ludzie umierają z głodu, cierpienia, brudu". Co na to Kempa?

Tłit
Minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa pytana była w programie "Tłit" o sytuację w Syrii. Polska Akcja Humanitarna alarmowała, że część konwojów została zatrzymana zanim dotarła do potrzebujących. Kempa zapewniła, że polskie organizacje działają "aktywnie". - Czym innym jest wysyłanie pomocy, a czym innym jej dostarczenie (…) Ci ludzie umierają z głodu, cierpienia, brudu - zwrócił uwagę prowadzący program, Marek Kacprzak. - Świat o nich nie zapomniał. Polska nie zapomniała - zapewniła Kempa. Jak dodała, na miejscu "dzieją się już różne dobre rzeczy". Szczegółów jednak nie podała, gdyż - jak argumentowała - nie chce narażać nikogo na niebezpieczeństwo.
Jak uwieść partnera? Wystarczy drobna zmiana głosu

Jak uwieść partnera? Wystarczy drobna zmiana głosu

Styl życia
Miły głos, czuły dotyk, ładny uśmiech - czasem drobne gesty działają bardziej, niż idealne ciało. O tym, jak rozkochać w sobie drugą osobę, rozmawiały w studiu Wirtualnej Polski Agata Młynarska, seksuolog Monika Staruch i psychoterapeutka Katarzyna Moczulska.
Niespodziewana deklaracja ws. pomików smoleńskich. W studiu zawrzało

Niespodziewana deklaracja ws. pomików smoleńskich. W studiu zawrzało

Moja strona. Bitwa redaktorów
Gorąca dyskusja w programie "Moja strona. Bitwa Redaktorów". - To oburzające, że z powodu zapiekłości władz Warszawy mamy do czynienia z wielką niemożnością. Jest 2018 rok, 8 lat po katastrofie (…) powinien być pomnik upamiętniający ofiary największej tragedii Polski po '89 roku, jako z jednej strony przestroga, z drugiej - miejsce szacunku. To rzecz bez dyskusji - przekonywał Paweł Lisicki. Publicysta usprawiedliwiał działania PiS, związane z "przejęciem" placu Piłsudskiego. - Może mi się to nie podobać, ale rozumiem, że inaczej się nie da (…) Tak działają władze Warszawy, robią wszystko, by nie ten pomnik nie powstał. A teraz ogłosili, że jeśli powstanie, to go zniszczą. To barbarzyńskie - mówił. Jacek Żakowski wybuchnął śmiechem. - Nie takie obiekty architektury warszawiacy rozbierali. Mogę pana zapewnić, cerkiew rozebraliśmy, to i to rozbierzemy - odparł. Jak mówił, pomniki są potrzebne, ale nie "nieudolności, chaosu i bałaganu, który doprowadził do katastrofy komunikacyjnej". Publicysta zapowiedział, że pomnik Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu też zostanie rozebrany. - Pana porównania są absurdalne i nie na miejscu - ripostował Lisicki.
Uzależniające produkty spożywcze, o których możesz nie wiedzieć

Uzależniające produkty spożywcze, o których możesz nie wiedzieć

Styl życia
Czy wiesz o tym, że pewne produkty spożywcze działają na organizm jak narkotyk? Wszystko przez substancje, które znajdują się w ich wnętrzu. Jakie produkty działają jak narkotyk? 
Mitsubishi Eclipse Cross - jak działają kamery

Mitsubishi Eclipse Cross - jak działają kamery

Motoryzacja
Pokazujemy jak działa system kamer 360 stopni w nowym Mitsubishi Eclipse Cross. Można je niezależnie uruchomić przyciskiem umieszczonym na kole kierownicy. 
poprzednie1 2 3 4 5 następne