Wyniki wyszukiwania dla:

jagiełło

Liczba wyników: 22

Piotr Jagiełło o walce Szpilki z Chisorą.

Piotr Jagiełło o walce Szpilki z Chisorą. "To było bardzo trudne doświadczenie. Zobaczymy, jaki ma plan na przyszłość"

Polska
Piotr Jagiełło komentował pojedynek Artura Szpilki z Dereckiem Chisorą. Komentator opowiedział o swoich odczuciach dotyczących przyszłości Szpilki. "Musi zacząć boksować na galach w Polsce, aby tu udowodnić swoje umiejętności. Teraz powinien odpocząć, a później stoczyć łatwy pojedynek" - mówi Jagiełło.
Piotr Jagiełło o meczu boksu olimpijskiego Polska - Bułgaria.

Piotr Jagiełło o meczu boksu olimpijskiego Polska - Bułgaria. "Zdziwiłbym się, gdybyśmy nie mieli swojej reprezentacji w Tokio"

Polska
Komentator gali Suzuki Boxing Night, Piotr Jagiełło skomentował mecz boksu olimpijskiego Polska - Bułgaria. Jagiełło wierzy w kwalifikację polskich pięściarzy na igrzyska olimpijskie, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. Jako lidera kadry wskazuje Mateusza Polskiego.
Selekcjoner Brzęczek o powołaniach.

Selekcjoner Brzęczek o powołaniach. "Będą dwie nowe twarze!"

Piłka nożna
- Na pewno Walukiewicz, Jagiełło to zawodnicy którzy są brani pod uwagę w przyszłości. Na marcowe spotkania zostanie powołanych dwóch zawodników którzy na jesienne spotkania nie byli powołani. Nie możemy też dopuścić do sytuacji w której będzie zbyt wielu nowych zawodników ponieważ będzie bardzo mało czasu na trening - mówi selekcjoner Jerzy Brzęczek. 
Prezes PKO BP o zarobkach w NBP.

Prezes PKO BP o zarobkach w NBP. "Powinny być transparentne i znane"

Finanse
- Ekonomiści, dziennikarz przesadzają, jeśli chodzi o rolę Banku Centralnego - mówi w programie "Money. To się liczy" prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. Jak stwierdził, osobiście nie żyje kontrowersjami wokół pensji i roli współpracowników Adama Glapińskiego. Przyznał jednak, że – zarobki w NBP powinny być transparentne i znane. - Może nie w szczegółach osobowych, ale choćby w widełkach – zaznaczył Zbigniew Jagiełło.
Prezes PKO BP ocenia imperium Czarneckiego.

Prezes PKO BP ocenia imperium Czarneckiego. "Jego banki zapracowały na swoją trudną sytuację"

Polska
Gdzie są dziś Getin Bank i Idea Bank? Na to pytanie odpowiadał w programie "Money. To się liczy" prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. - Oba te banki są w tym miejscu, na które pracowały wiele lat, to nie jest tak, że nagle coś się stało, to jest wieloletnia praca tych instytucji, żeby być w takiej trudnej sytuacji, jeżeli chodzi o swoją przyszłość - powiedział. Zastrzegł jednak, że jeśli chodzi o cały sektor bankowy, to sytuacja nie jest zero-jedynkowa. - Drugiego listopada europejski nadzór bankowy poinformował o wynikach stress testów dla 48 banków w Europie i najbardziej odporne na zmiany sytuacji gospodarczej są banki w Polsce; PKO BP zajął miejsce pierwsze, a Pekao - trzecie - dodał.
Kongres 590: Zbigniew Jagiełło

Kongres 590: Zbigniew Jagiełło

Polska
Rozmowa z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełło podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.                                                                                    
Podatek od zysków kapitałowych do poprawy - wskazuje Zbigniew Jagiełło

Podatek od zysków kapitałowych do poprawy - wskazuje Zbigniew Jagiełło

Polska
Podatek od zysków kapitałowych wymaga zmian. Trzeba też zrewidować inne podatki – przekonuje w rozmowie z money.pl prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. Jego zdaniem Pracownicze Plany Kapitałowe to krok w dobrym kierunku.
Brytyjski historyk o zwycięstwie pod Grunwaldem

Brytyjski historyk o zwycięstwie pod Grunwaldem

Ciekawostki
Przyjęło się mówić, że wielkie zwycięstwo sił polsko-litewskich nad zakonem krzyżackim pod Grunwaldem nie dało Polsce zbyt wiele i nie zapewniło bezpieczeństwa w przyszłości. Prof. historii z uniwersytetu w Aberdeen ma jednak inne zdanie. Według Roberta Frosta, wygrana w 1410 r. była punktem zwrotnym w dziejach tej części Europy. W państwie zakonnym po porażce rozpoczął się kryzys. Po pierwsze większość walk zaczęła toczyć się na pruskiej ziemi, co wywołało niechęć elit do Krzyżaków. Po drugie zakon dotknął kryzys werbunkowy. Spadła też liczba  braci zakonnych z 700 do ok. 400. Miejsce poległych zakonników, którzy pochodzili z południa Niemiec, zaczęli zajmować przedstawiciele miejscowych rodów. W hierarchii zakonnej zaczęły się pojawiać ostre konflikty. Po trzecie, żeby spłacić  zobowiązania wobec Jagiełły, Krzyżacy nałożyli ogromne podatki. To wszystko spowodowało, że w Prusach nie żyło się już tak wygodnie jak wcześniej. Według Frosta, kryzys rozpoczął nową wojnę trzynastoletnią, doprowadził do klęski zakonu i podziału jego ziem.
Taniec jak w teledysku - zabawa dla całej rodziny

Taniec jak w teledysku - zabawa dla całej rodziny

Gry
Gatunków gier jest coraz więcej. Jednym z nich są gry taneczne. Polegają na odwzorowywaniu ruchów z telewizora, od prostych pląsów po coraz bardziej skomplikowane układy. "Just Dance" testują Maciej Orłoś oraz tancerka Anna Jagiełło.
Wzrost stóp procentowych. Bomba kredytowa gorsza od franków?

Wzrost stóp procentowych. Bomba kredytowa gorsza od franków?

Finanse
2,7  mln Polaków ma kredyt hipoteczny w złotym. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP ostrzega przed wzrostem stóp procentowych. - Jeżeli stopy wzrosną nieznacznie, będzie to duże wyzwanie społeczne dla milionów klientów banków i związanych z nimi rodzin - mówił Jagiełło podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Polacy płacą teraz średnio 4,3 proc. odsetek rocznie. To rekordowo niskie poziomy. Zdaniem prezesa PKO BP nieznaczny wzrost stóp procentowych do 3,5 proc., spowodowałby wzrost odsetek do około 6 proc. Co to dla nas oznacza? Ratę większą o 300 zł miesięcznie, a stopy procentowe mogą wzrosnąć jeszcze bardziej.
Banki nie zapłacą rachunku za frankowiczów.

Banki nie zapłacą rachunku za frankowiczów. "Za wszystko zapłaci klient"

Polska
Prezes największego banku w Polsce mówi bez ogródek, że nie będzie płacił rachunków frankowiczów, bo inaczej groziłby mu los banków włoskich pogrążonych obecnie w dużym kryzysie. - Zwalczam pogląd, że banki za to płacą, za wszystko płaci klient – powiedział Zbigniew Jagiełło.
21.04.2016 | #dziejesienazywo

21.04.2016 | #dziejesienazywo

Film
W #dziejesienazywo: Gośćmi Patrycji Wanat są: Mariusz Szczygieł - reporter, pisarz, Jerzy Sosnowski, pisarz, dziennikarz, Marianna Hoszowska, Katarzyna Jagiełło oraz Wiktor Jędrzejewski.
Jagiełło: klient płaci u nas z roku na rok mniej

Jagiełło: klient płaci u nas z roku na rok mniej

Finanse
W 2015 roku zyski PKO BP spadły o 20 proc. r/r. Zysk netto wyniósł 2,61 mld zł. - To najlepszy wynik w sektorze bankowym w Polsce - chwali się Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. To dlatego, że w ubiegłym roku cały sektor zanotował jeszcze większy spadek - o 27 proc.
Prezes PKO BP: w Polsce będzie coraz mniej banków

Prezes PKO BP: w Polsce będzie coraz mniej banków

Finanse
PKO BP pracuje nad nową strategią. Prezes Zbigniew Jagiełło nie wyklucza kolejnych przejęć. Zapowiada też, że bank będzie zamykał część oddziałów.
#dziejesienazywo: Z czego rozliczać prezesów banków?

#dziejesienazywo: Z czego rozliczać prezesów banków?

Finanse
- Prezesów banków możemy rozliczać z zysków albo misji, którą prowadzą. Jeśli chodzi o banki państwowe dobrze byłoby to wypośrodkować - mówił w programie #dziejesienazywo szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Andrzej Jaworski. Poseł PiS stwierdził, że on sam jest zadowolony z wystąpienia prezesa PKO BP przed komisją w sprawie podwyżek w bankach.
#dziejesienazywo:

#dziejesienazywo: "Takie nokauty dostają chłopaki walczący za tysiąc euro"

Polska
Pięściarz wagi super średniej Maciej Miszkiń oraz Piotr Jagiełło, dziennikarz WP SportoweFakty, byli gośćmi Michała Kołodziejczyka w programie #dziejesienazywo. Tematem rozmowy była negatywna wypowiedź Dariusza Michalczewskiego, według Szpilka nie był jeszcze gotowy na walkę o pas mistrzowski WBC.
 #dziejesienazywo:

#dziejesienazywo: "To była najlepsza walka Polaka o mistrzostwo świata od czasów Gołoty"

Polska
Pięściarz wagi super średniej Maciej Miszkiń oraz Piotr Jagiełło, dziennikarz WP SportoweFakty, byli gośćmi Michała Kołodziejczyka w programie #dziejesienazywo.
Prezes PKO BP: Polacy mają w genach przedsiębiorczość

Prezes PKO BP: Polacy mają w genach przedsiębiorczość

Polska
W rozwoju biznesu najważniejszy jest innowacyjny pomysł i umiejętność przekucia go w zyski. Jak podkreśla Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, Polacy są przedsiębiorczy i pomysłów im nie brakuje. Świadczy o tym chociażby stale rosnąca liczba powstających start-upów. Do pełni sukcesu potrzeba im tylko nieco instytucjonalnej pomocy. Takim wsparciem ma być inicjatywa MIT Enterprise Forum Poland, która ma ułatwić start-upowcom rozwój w Polsce i wdrażanie ich innowacji do gospodarki.
Strażacy wyciągnęli z płonącego domu psa

Strażacy wyciągnęli z płonącego domu psa

Styl życia
W jednej chwili życie pięcioosobowej rodziny się zawaliło. Ich dom stanął w płomieniach. "Chmura ognia poszła na ścianę okna, furmanki. Uciekliśmy z domu w samej bieliźnie, staliśmy przed domem bez butów"- mówi Teresa Walczak, matka czwórki dzieci. To wtedy 5-letnia Hania przypomniała sobie, że w płonącym domu zostawiła psa i ulubione buciki. Na jej prośbę strażacy natychmiast ruszyli na pomoc rodzinie. "Z kolegą udaliśmy na poszukiwania. Nie dawał oznak życia, szybko przystąpiliśmy do reanimacji. Wszyscy strażacy postępują tak samo. Nie jest dla nas istotne, czy jest to człowiek, czy pies. Staramy się ratować wszystkich" - mówi mł. ogn. Wojciech Jagiełło. Burmistrz Choszczna stara się znaleźć lokum dla całej rodziny. Obecnie cała piątka mieszka u dziadków.
Skuteczność terapii celowanych

Skuteczność terapii celowanych

Zdrowie
Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.
Polski rozwój gospodarczy to rekord świata

Polski rozwój gospodarczy to rekord świata

Finanse
Nieprzerwany rozwój gospodarczy Polski od 1992 r. to rekord świata - uważa Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego. W jego opinii o sukcesie naszego kraju w dużej mierze zadecydowała Solidarność.
poprzednie1 2 następne