Wyniki wyszukiwania dla:

jabłka

Liczba wyników: 79

Bakterie w jabłkach. Zostają nawet po umyciu

Bakterie w jabłkach. Zostają nawet po umyciu

Zdrowie
Do ciekawego odkrycia doszli naukowcy w swoich badaniach. Czy wiesz o tym, że umycie jabłek przed ich zjedzeniem wcale nie oznacza, że będą one wolne od bakterii? Czy jest się zatem czego obawiać?
Minister rolnictwa zapowiada: koniec dzikiego rynku

Minister rolnictwa zapowiada: koniec dzikiego rynku

Polska
- Koniec dzikiego rynku, na którym kupujący określa wszystkie warunki i zmusza tego zaharowanego chłopa, najczęściej sadownika do przemysłu - powiedział w programie „Money. To się liczy” Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. – Przykład z ubiegłego roku mówi wszystko. Skupujący jabłka przemysłowe mogli zapłacić znacznie więcej, ale zmusili sadowników do sprzedawania ich po cenie 8-10 gr za kilogram. Cena upokarzająca, niepokrywająca niczego. Dlatego chcemy ustalić pasmo cenowe „od – do”, które będzie wyliczane na podstawie cen z dziesięciolecia, do tego koszty bieżące wyliczone przez instytut ekonomiki rolnictwa. I tak powstaną widełki, które dadzą pole do negocjacji.
Konkurencja dla racuchów. Smakowite placuszki z kilku składników

Konkurencja dla racuchów. Smakowite placuszki z kilku składników

Kuchnia
Puszyste i miękkie placuszki to doskonały pomysł na śniadanie. Mogą być drożdżowe, budyniowe,  z owocami, z twarogiem, ryżem czy płatkami owsianymi. Ich przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę, a wszystkie składniki znajdziesz w lodówce.   Zobacz film.
CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos.

CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos. "Rolnicy są dziś w spirali zadłużenia"

Polska
- Rolnicy, którzy dostarczali jabłka do firmy Eskimos, są dziś pod ścianą, wpadli w spiralę zadłużenia, Eskimos zalega z pieniędzmi, a wypłacane są szczątkowe kwoty. Najgorsze jest to, że minister Ardanowski zachęcał, by sprzedawać właśnie tej firmie - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, prezes Agro Unii. Sprawę Eskimosa i prowadzonego przez tę firmę skupu jabłek bada CBA.
Pokojowy protest rolników: rozdają jabłka. Mają swój cel

Pokojowy protest rolników: rozdają jabłka. Mają swój cel

Finanse
W środę rolnicy prowadzą nietypowy protest: rozdają jabłka. - Jest pokojowo i z prezentem - mówi Michał Kołodziejczak, szef ruchu Agrounia. Rozdając jabłka, rolnicy chcą nagłośnić sprawę wątpliwych zysków sadowników. "Za te 2 jabłka sadownik otrzymuje 17 groszy. Czy to normalne?" – głosi napis na torebce, w której są owoce. Jakie rozwiązania proponują rolnicy? Np. wprowadzenie nakazu sprzedaży przynajmniej 51 proc. polskich owoców i warzyw w dużych sieciach sklepów. 
2 jabłka dziennie - jedz na zdrowie!

2 jabłka dziennie - jedz na zdrowie!

Zdrowie
W naszych marketach możemy dostać dzisiaj owoce z najdalszych zakątków świata. Przez to, na dalszy plan zaczęły schodzić łatwo dostępne u nas jabłka. Nie należy rezygnować z nich całkowicie. Oto wyniki najnowszych badań, które pokazują, że 2 jabłka dziennie, mogą pomóc na wiele dolegliwości. 
Protest rolników. Lider AGROunii broni kontrowersyjnej akcji

Protest rolników. Lider AGROunii broni kontrowersyjnej akcji

Polska
- Trzeba było wysypać te jabłka na ulicę - mówił o środowym proteście przywódca protestu rolników Michał Kołodziejczak. W programie "Money. To się liczy" twardo bronił akcji, w efekcie której zablokowany został plac Zawiszy w Warszawie. Dodał, że planuje już kolejną akcję - tym razem jednak jabłka będą rozdawane ludziom.
Rolnicy palą opony w centrum Warszawy. Minister rolnictwa komentuje

Rolnicy palą opony w centrum Warszawy. Minister rolnictwa komentuje

Polska
- Ich prawem jest protestować, natomiast marnowanie żywności raczej nie buduje sympatii do rolników. Te jabłka to dzieciom trzeba dać w przedszkolach, a nie wysypywać na placu i kierowcom przeszkadzać - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Bronisław Komorowski o proteście rolników. Uderza w PiS

Bronisław Komorowski o proteście rolników. Uderza w PiS

Polska
Rolnicy z AGROunii zablokowali plac Zawiszy w Warszawie. Na jezdni położyli świńskie łby, rozsypali jabłka, podpalili opony i słomę. W drodze do redakcji WP przejeżdżał tamtędy były prezydent Bronisław Komorowski. - Trzeba było jechać pomiędzy jabłkami, a nawet po jabłkach. Oprotestowywana jest polityka rządu, który nie dba o rolników w wielu obszarach. Rolnictwo przeżywa kłopoty, m.in. przez drożyznę, co przenosi się na koszt produkcji rolnej. W pełni rozumiem ten protest. Mógłbym wskazać kilka obszarów, mimo że nie cenię i nie lubię rządu, z którymi mogliby coś zrobić. Rolników wkurza, że pogorszono ich sytuację - relacjonował w programie "Tłit".
Państwo chce pomóc rolnikom. Powstaje holding spożywczy

Państwo chce pomóc rolnikom. Powstaje holding spożywczy

Polska
Dzisiaj rolnik, który pójdzie do marketu, widzi swoje jabłka za 3-4 złote za kilogram. On sam natomiast w skupie dostanie za swoje owoce dziesięć razy mniej. Rząd zamierza im pomóc i tworzy holding spożywczy. - Z resztek majątku Skarbu Państwa tworzę holding. Bedzie to grupa spożywcza firm państwowych - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Będziemy przede wszystkim chcieli mieć narzędzia finansowe, dzięki którym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie mógł aktywnie wchodzić w biznes - mówił minister.
Mikstura wymiatająca złogi

Mikstura wymiatająca złogi

Zdrowie
Chcesz szybko schudnąć, ale przy tym nie stosować radykalnych rozwiązań i nie spowodować uszczerbku na swoim zdrowiu? Jest na to proste rozwiązanie. Ta mikstura pozwoli na pozbycie się nawet 3 kg w tydzień.   Zobacz film.
Nowe stawki VAT. Banany będą niżej opodatkowane. Ośmiorniczki przeciwnie

Nowe stawki VAT. Banany będą niżej opodatkowane. Ośmiorniczki przeciwnie

Polska
Nowe przepisy dotyczące stawek VAT spowodują, że łatwiej będzie ustalić, jaka właściwie ma być ta stawka; mięso to mięso, pieczywo to pieczywo. Dziś pieczywo jest opodatkowane różnymi stawkami w zależności od tego, jaki ma termin przydatności do spożycia lub ile zawiera cukru. Według nowej matrycy ma być opodatkowane według stawki najniższej - wyjaśniała w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Samborska, doradca podatkowy Grant Thornton. Niższą stawką VAT zostaną opodatkowane oprócz chleba także owoce cytrusowe, e-booki, czy towary dla niemowląt. - Banany nie będą gorzej traktowane niż jabłka, sos musztardowy nie będzie gorzej traktowany niż musztarda - dodała. Z kolei najwyższą stawką - 23 proc. - zostaną obłożone homary i ośmiorniczki i to nie tylko w sklepie, ale również jako dania w restauracjach. - Trochę trudno mi sobie wyobrazić, jak sobie gastronomia z tym poradzi - zaznaczyła Samborska.
Strudel jabłkowy krok po kroku. Król niemieckich deserów

Strudel jabłkowy krok po kroku. Król niemieckich deserów

Kuchnia
Strudel z jabłkami to klasyczny deser popularny szczególnie w Niemczech i Austrii. Najlepiej smakuje z kulką lodów waniliowych. Wypróbujcie nasz przepis.
Tony jabłek gniją w błocie. Sadownicy są zrozpaczeni

Tony jabłek gniją w błocie. Sadownicy są zrozpaczeni

Finanse
Już dawno nie było tak dramatycznej sytuacji na rynku. Ceny jabłek są na tyle niskie, że sadownikom nie opłaca się ich zrywać z drzew. Część z nich decyduje się na radykalny ruch. – Byłem tak zdesperowany, że musiałem kilkadziesiąt ton wyrzucić na pole – mówi Krzysztof Czarnecki z Bronisławki. Sadownik jest zrozpaczony. Uważa, że wielu jego kolegów jest w podobnej sytuacji. – Część z nas upadnie, bo w tej chwili nie mamy nawet na zapłacenie pracownikom – mówi w rozmowie z reporterem WP. Więcej w materiale wideo. 
10 najlepszych produktów dla wątroby

10 najlepszych produktów dla wątroby

Zdrowie
Szpinak, jabłka, czosnek te i wiele innych to samo zdrowie dla twojej wątroby.Zobacz film.                                                                             
Producenci soków pod ścianą przez ceny prądu.

Producenci soków pod ścianą przez ceny prądu. "Mogą się pojawić upadłości"

Polska
- To jest bardzo energochłonna branża, trzeba te owoce chłodzić, kilkakrotnie odparować. Średnio większy przetwórca płaci 5-7 mln więcej za sam prąd. Mogą się pojawić upadłości, może dochodzić do przejęcia mniejszych zakładów. Może się okazać, że za kilka lat większość zakładów będzie w rękach chińskich - mówiła w "Money. To się liczy" Barbara Groele, sekretarz generalny Krajowej Unii Producentów Soków.
Producenci soków kontra sadownicy.

Producenci soków kontra sadownicy. "Chcemy, ale nie możemy płacić więcej"

Polska
- Jest olbrzymia nadprodukcja jabłek. Niestety w Polsce jest taka sytuacja, że produkowane są jabłka deserowe, a już z założenia wiemy, że nie sprzedamy jako jabłka deserowe więcej niż 1,5-2 mln ton. Pozostałe są kierowane do przetwórstwa na zagęszczony sok. My już od wielu lat apelujemy do sadowników, żeby wydzielić te sady, które muszą być przeznaczone na soki, zorganizować taką plantację, aby można było wprowadzić mechaniczny zbiór, żeby obniżyć koszty - mówiła w programie "Money. To się liczy" Barbara Groele, sekretarz generalny Krajowej Unii Producentów Soków.
Jabłka z marketu za 99 gr.

Jabłka z marketu za 99 gr. "Markety dopłacają do niskiej jakości"

Polska
- Rynek rosyjski przyzwyczaił nas do produkcji jabłek niekoniecznie wysokiej jakości. Gorsze jabłka niszczą cenę dobrych jabłek. W marketach obowiązuje zasada CCC - kupić jak najtaniej i nawet dopłacić. Jak jabłka są w cenie 99 groszy czy 1,50 zł za kg, to my nie dostarczamy owoców w tak niskiej cenie. Markety dopłacają nie raz i klientów przyzwyczajają, że jabłko to jest produkt niskiej ceny - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Lis, sadownik.
Sady do wycięcia?

Sady do wycięcia? "Uzależniliśmy się od jednego, chimerycznego odbiorcy"

Polska
- Dlaczego rząd robi wszystko, żeby uniezależnić się od rosyjskiego gazu, a dlaczego tutaj pozwolono nam? Sadownik to jest chłop, który produkuje jabłka i tyle. Dawano nam pieniądze na rozwój, zabrakło nam strategii rozwoju tej branży. Uzależniliśmy się od jednego chimerycznego odbiorcy - mówił w programie "Money. To się liczy" sadownik Marcin Lis.
Sadownik o pomocy rządu po rosyjskim embargu na jabłka:

Sadownik o pomocy rządu po rosyjskim embargu na jabłka: "Tylko na papierze"

Polska
- Od paru lat się mówi, że zdobyliśmy rynki azjatyckie, szczególnie Chiny. Wedle umów, jakie zostały podpisane, ten rynek jest dla nas dostępny, niestety nie jesteśmy jako producenci gotowi na ten rynek. Mamy strukturę odmian nie pasującą na ten rynek, nie jesteśmy przygotowani logistycznie, żeby tyle milionów ton owoców wyeksportować. Chiny miały być remedium na wszystko, był to polityczny sukces, ale tylko do momentu podpisania umów, a dalej: radźcie sobie sami, eksportujcie - mówił w programie "Money. To się liczy" sadownik Marcin Lis.
Andrzej Rozenek ostro o kampanii Jakiego i Trzaskowskiego: potok populizmu

Andrzej Rozenek ostro o kampanii Jakiego i Trzaskowskiego: potok populizmu

Polska
- Ciężko się przebić przez potok populizmu, kiełbasy rozdawane na ulicach i jabłka. Staram się informować obywateli o tym, co rzeczywiście można zrobić w Warszawie. Znam budżet, wiem, jakie są możliwości, jakie inwestycje są rozpoczęte i wymagają pieniędzy. Być może ten brak populizmu powoduje, że mój program nie przebija się tak, jak powinien - mówił kandydat SLD na prezydenta Warszawy Andrzej Rozenek w programie "Tłit". Skomentował również rozbuchane propozycje swoich rywali ws. rozbudowy metra. - To uwłaczające dla warszawiaków. Traktowanie wyborców jak dzieci, i to w młodym wieku, które uwierzą w każde głupstwo, nie przystoi (...) Fala populizmu wylewa się z obu sztabów wyborczych. Rozsądni obserwatorzy, którzy na to patrzą, szukają alternatywy. Wierzę, że mój program jest taką alternatywą - mówił Rozenek. Kandydat SLD zapowiedział, że "w żadnym wypadku nie poprze kandydata PiS". - Na razie nie ma mowy o przekazywaniu poparcia w II turze. Chcę do niej wejść z Patrykiem Jakim. Mogę go pokonać - podkreślił Rozenek.
poprzednie1 2 3 4 następne