Wyniki wyszukiwania dla:

język

Liczba wyników: 159

Pomysł na biznes: Szkoła komunikacji po angielsku

Pomysł na biznes: Szkoła komunikacji po angielsku

Pomysł na biznes
Szkoła komunikacji po angielsku - to pomysł na biznes Wiktora Jodłowskiego, twórcy gdyńskiej firmy Talkersi. - Wyróżnia nas metoda nauczania, skupiona na przełamaniu mówienia i podniesieniu kompetencji komunikacyjnych - podkreśla właściciel, który karierę zaczynał jako barista w Londynie. Dziś w Trójmieście kieruje prężnie rozwijającą się spółką. - Większość szkół wciąż skupia się na nauczeniu gramatyki i szlifowaniu perfekcyjnego angielskiego. My wierzymy, że lepiej mówić dobrze i skutecznie już teraz, niż perfekcyjnie za x miesięcy - mówi o swoim biznesie. Talkersi oferują indywidualne kursy stacjonarnie w czterech miastach lub w dowolnym miejscu online. Zajęcia odbywają się z lektorami, w 100 proc. w języku angielskim. Wszystko bez podstawy programowej i gotowego skryptu. Cena jest ustalana indywidualnie, w zależności od trybu i poziomu kursanta, w przedziale 80-140 zł za godzinę. Firma powstała w 2014 roku. Dziś z jej usług korzysta ok. 350 klientów indywidualnych i trzech biznesowych. - Początkowy koszt inwestycji był zerowy. Lekcji można udzielać w kawiarni, w domu lub online - wylicza właściciel. Od tego czasu firma dynamicznie się rozwija. - W 2017 roku spółka zarobiła 1,4 mln zł, w tym roku liczymy na ok. 2 mln zł - podsumowuje Jodłowski. Jego plany na przyszłość to pierwszy w Polsce "English Gym", czyli angielski bez limitów, o dowolnej porze i w stałej cenie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Marek Sawicki odpowiada rzeczniczce PiS. Mocne słowa

Marek Sawicki odpowiada rzeczniczce PiS. Mocne słowa

Tłit
Beata Mazurek stwierdziła, że PSL powinno zostać "wyeliminowane z życia publicznego". Co na to Marek Sawicki? - To język lat 30., nazistów niemieckich, którzy też mówili, że trzeba eliminować pewne grupy: społeczne, etniczne, narodowe. Taki właśnie jest język PiS-u - od kilku lat zatruwa polskie życie publiczne i polityczne - komentował w programie "Tłit".
Mocne słowa Schetyny o "szarańczy pisowskiej". Ryszard Kalisz: powinien przeprosić

Mocne słowa Schetyny o "szarańczy pisowskiej". Ryszard Kalisz: powinien przeprosić

Tłit
- Kiedy wypowiadam się politycznie, mówię jasno o moich poglądach, ale to nie znaczy, że mam kogoś obrażać. Chciałbym, żeby w Polsce był spór, a nie walka: kto kogo do ziemi. Nie jest prawdą, że musimy mieć ostry, brutalny  język debaty publicznej - potrzebujemy kulturalnego języka, zróbmy to dla siebie. Schetyna powinien przeprosić. Wszystkich - mnie też, bo ja nie chce takiego języka - mówił Ryszard Kalisz w programie "Tłit".
Ewa Kopacz: nie wiem, czy ktoś nie trzyma premiera na smyczy

Ewa Kopacz: nie wiem, czy ktoś nie trzyma premiera na smyczy

Tłit
- Kto taśmami walczy, od taśm ginie. Nie ma człowieka, który w życiu nie przeklął, ale język, który przeszkadzał kiedyś PiS-owi, dziś w ustach Morawieckiego jest piękną polszczyzną. Ci, którzy choć odrobinę myślą, nie uwierzą w te cyniczne manipulacje - mówiła Ewa Kopacz z programie "Tłit". - Odwracają kota ogonem. Próbują wybielić Morawieckiego, pokazać, że jest człowiekiem, z którego trzeba brać przykład. A jest człowiekiem, który często mija się z prawdą - dodała. - Nie wiem, czy ktoś nie trzyma premiera na smyczy. Chciałabym, żeby się wreszcie wypowiedział. Enigmatycznie milczy - podsumowała była premier.
Prezes LOT o prezesie Ryanaira. "Powinien poskromić swój język"

Prezes LOT o prezesie Ryanaira. "Powinien poskromić swój język"

Money. To się liczy
Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to zdaniem Michael O'Leary, szefa Ryanaira, szaleństwo. Co na to prezes PLL LOT, który pokłada w nowym lotnisku wielkie nadzieje na rozwój firmy? Sugeruje, by Irlandczyk "poskromił swój język". O samym CPK mówi natomiast, że da jego firmie i Polakom nowe możliwości. - Większość polskich miast będzie połączonych z CPK połączeniami drogowymi i kolejowymi - podkreśla w "Money. To się liczy".
Tarczyński: Jenot? To był pokaz mody, zbieraliśmy pieniądze dla ubogiej młodzieży

Tarczyński: Jenot? To był pokaz mody, zbieraliśmy pieniądze dla ubogiej młodzieży

Gabinet Cieni
"To jest mistrzostwo świata" - skomentował w "Gabinecie Cieni" Adam Hofman, pokazując Dominikowi Tarczyńskiemu jego słynne zdjęcie w futrze z jenota. Poseł PiS bronił się. - Jestem z tego dumny! To jest pokaz mody, na którym zbieraliśmy pieniądze dla ubogiej młodzieży. Trzeba było wybrać najbardziej niepasujący do siebie strój. „Świętokrzyska młodzież i poseł Tarczyński w jenotach. Dobre!” - śmiał się Hofman. Podkreślił, że jak dotąd społeczeństwo, które pamięta przede wszystkim najbardziej efektowne i kontrowersyjne rzeczy, zapamięta Tarczyńskiego "z ostrych cytatów i z jenota". - A z czego ty chciałbyś być zapamiętany? - zapytał Tarczyńskiego. Poseł PiS duzo mówił o pamięci historycznej i uhonorowaniu żołnierzy wyklętych. - Chciałbym przywrócić godność tych, którzy byli mordowani - zaznaczył. Odparł zarzut Hofmana, że pytany o to, co chce zrobić, ,mówi głównie o przeszłości. Podkreśił, że sam miał wśród przodków żołnierzy wyklętych, którzy byli prześladowani przez polskich komunistów. - Ale ja mam dwójkę dzieci. Co dla nich zrobisz w Polsce - dociskał Hofman. - Chciałbym żeby znały języki. Język otwiera cię na świat - odparł poseł, znany z zainteresowania polityką zagraniczną.
MŚ: Reprezentant Portoryko życzy Polakom powodzenia w języku migowym

MŚ: Reprezentant Portoryko życzy Polakom powodzenia w języku migowym

Sport
- Dla mnie najważniejszy jest wynik, więc jestem trochęzawiedziony, że nie nie odnieśliśmy zwycięstwa, które umożliwiłoby nam awans do drugiej rundy, a taki mamy cel. Finlandia ma wspaniałych fanów, bardzo im dziękuję, że przyszli na mecz- mówi Maurice Torres, reprezentant Portoryko w siatkówce, który zdobywając 37 punktów w spotkaniu z Finlandią był bliski wyrównania historycznego rekordu. Rodzice Maurice'a Torresa są głuchoniemi i dlatego doskonale zna on język migowy, w którym życzył Polakom powodzenia w spotkaniu z Iranem.
Burza wokół urlopowych zdjęć Kaczyńskiego. Siemoniak odpowiada Brudzińskiemu

Burza wokół urlopowych zdjęć Kaczyńskiego. Siemoniak odpowiada Brudzińskiemu

Tłit
Szef MSWiA Joachim Brudziński podzielił się na Twitterze zdjęciami z urlopu. Na fotografiach widać towarzyszącego mu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Poseł PO Michał Szczerba zasugerował, że zdjęcia mogą być fotomontażem. W reakcji Brudziński nazwał Szczerbę "chłoptasiem". - Zmartwił mnie szef MSWiA. To nie jest język ministra polskiego rządu - komentował Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". - To są internetowe burze, które potrwają chwile. Nie rusza mnie, że prezes gdzieś wypoczywał. Może w tym samym pulowerze wypoczywać nawet 10 lat - dodał. Pytany, czy zdjęcia w czapce za 15 zł nie stoją w sprzeczności z billboardami wymierzonymi w Kaczyńskiego, odpowiedział: "Znałem miliardera, właściciela wielkiej sieci meblowej, który mieszkał w bloku i jeździł małym samochodem. Kaczyński stoi na czele wielkiego imperium finansowego "Srebrna". Jedno drugiego nie wyklucza".
Do każdego żłobka w Polsce trafi poradnik żywieniowy

Do każdego żłobka w Polsce trafi poradnik żywieniowy

Money. To się liczy
- Pokazujemy w tej publikacji, która trafi do wszystkich instytucji w Polsce, że można i jak to zrobić krok po kroku. Ten poradnik składa się z dwóch części i tam są opisane przez specjalistów od żywienia rekomendowane wielkości porcji, ilości poszczególnych grup produktów, które powinny się w jadłospisie dziecka znaleźć zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną. W drugiej części opracowanej przez praktyków, my pokazujemy jak te zalecenia przełożyć na język placówki, jak np. skonstruować plan dnia - mówiła w programie "Money. To się liczy" Nina Wojtyra ze Stowarzyszenia „Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy”.
"Tłit". Andrzej Saramonowicz o zachowaniu PiS wobec protestujących w Sejmie

"Tłit". Andrzej Saramonowicz o zachowaniu PiS wobec protestujących w Sejmie

Tłit
- PiS jest partią, która nie ma biegu wstecznego. Mówi się, że rekin nie ma pęcherza pławnego, więc musi ciagle pływać, bo by utonął. Tak PiS przyjął zasadę wiecznego zwycięzcy, ponieważ obiecał swojemu elektoratowi wieczną rewolucję - tak Andrzej Saramonowicz, pisarz, scenarzysta i reżyser ocenił w programie "Tłit" w WP zachowanie PiS wobec protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich rodziców. - Ktokolwiek się temu przeciwstawia jest wrogiem. Jeśli ustąpi się chociaż raz, to pokaże się swoją słabość - dodał. - Prywatnie uważam, że to było działanie polityczne. Ale nie wiem, jakie były intencje Lecha Wałęsy, co on w sercu nosi - stwierdził Saramonowicz, pytany o wizytę byłego prezydenta u protestujących w Sejmie. - Wydaje mi się, że każde wsparcie tych ludzi zasługuje na szacunek, bo oni zasługują na szacunek. To, że w różnych niegodziwych mediach odbiera się im godność, wykazując na przykład, że kobiety, które tam są mają niespracowane ręce, to jest język nienawiści, takiej bolszewii mentalnej - dodał.
Lubnauer: Patryk Jaki wywołał w Polsce największy kryzys

Lubnauer: Patryk Jaki wywołał w Polsce największy kryzys

Tłit
Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński pod koniec kwietnia w jednym z wywiadów  skomentował  Patryka Jakiego w kandydaturze na fotel  prezydenta Warszawy określeniem „barachło”.  W programie „Tłit” WP prowadzący Marek Kacprzak zapytał szefową partii, czy Nowoczesna ma zamiar przeprosić polityka. Lubnauer zaznacza: „to nie jest mój język, ale rozumiem emocje”.  – Ojciec Zembaczyńskiego został kiedyś potraktowany bardzo źle przez Patryka Jakiego – mówi. – W momencie, kiedy wiadomo już było, że jest chory na Parkinsona, Jaki wyzwał go na bieg na 5 km – opowiada.
Wielkie nadzieje kadry siatkarzy mówią o Heynenie. "W godzinę zadał mi 4 tysiące pytań"

Wielkie nadzieje kadry siatkarzy mówią o Heynenie. "W godzinę zadał mi 4 tysiące pytań"

Sport
- Z trenerem Heynenem rozmawiałem o wszystkim, o tym, co będzie się działo na kadrze, ale i o mojej rodzinie czy dziewczynie. W ciągu godziny trener zadał mi mniej więcej cztery tysiące pytań - mówi o nowym selekcjonerze siatkarskiej kadry Polski jedna z jej wielkich nadziei, Jakub Kochanowski. - Złapaliśmy wspólny język i poza siatkówką mówiliśmy też o codziennych sprawach. Porozmawialiśmy dość długo. Po tej rozmowie wnioskuję, że Vital jest fajnym człowiekiem i dobrym trenerem - tak swój pierwszy kontakt z ekscentrycznym Belgiem opisuje Bartosz Kwolek, któremu podobnie jak Kochanowskiemu eksperci wróżą wielką przyszłość.
Kolor twojego języka zdradzi, na co chorujesz

Kolor twojego języka zdradzi, na co chorujesz

Styl życia
Według medycyny chińskiej, kolor języka pokazuje w jakim stanie jest nasz organizm. Warto sprawdzić samemu, czy nie mamy żadnych problemów zdrowotnych, o których możemy nie wiedzieć.
#dziejesiewmoto: lawa niszczy Forda Mustanga, niecierpliwy kierowca busa i wyprzedzanie na gazetę

#dziejesiewmoto: lawa niszczy Forda Mustanga, niecierpliwy kierowca busa i wyprzedzanie na gazetę

#dziejesiewmoto
Dzisiejszy odcinek #dziejesiewmoto zaczynamy od nagrania, na którym widać co się dzieje z autem, w które uderzy płonąca lawa. Film został przyspieszony, bo lawa poruszała się bardzo wolno. Właściciel i tak nie zdążył zabrać auta, więc samochód został zniszczony. Wysoka temperatura spowodowała najpierw zniszczenie opon, a następnie piekielnie gorący język lawy pochłonął całe auto. Co prawda w Polsce prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest niewielkie, ale zawsze przy parkowaniu zawsze warto się rozejrzeć, czy w pobliżu nie ma aktywnego wulkanu.
Szukasz imienia dla dziecka? Zobacz ranking

Szukasz imienia dla dziecka? Zobacz ranking

Styl życia
Serwis babygaga.com stworzył listę imion, które będą królowały wśród rodziców w 2018 r. Imiona są w języku angielskim, ale część z nich można z powodzeniem przetłumaczyć na język polski.  Zobacz film.
Ernest Bryll interpretuje swój utwór z matury. „Data napisania wiersza jest szalenie ważna”

Ernest Bryll interpretuje swój utwór z matury. „Data napisania wiersza jest szalenie ważna”

Wiadomości
- Kochani, nie przejmujcie się, może teraz, gdybyście napisali to, co się ode mnie dowiecie, może wcale nie byłoby tak najlepiej – powiedział w rozmowie z reporterem WP Ernest Bryll. Utwór poety został wykorzystany w tegorocznej maturze z języka polskiego. 
Owsiak spotka się z Pawłowicz? Stawia warunek

Owsiak spotka się z Pawłowicz? Stawia warunek

Tłit
- Nie żałuję słów dotyczących Krystyny Pawłowicz. Od tamtego czasu jesteśmy na równi pochyłej. Język ulicy to język ulicy. Ale przy moich słowach, to co mówią niektóre osoby publiczne, to ja nie niczego żałuję - powiedział Jurek Owsiak w programie "Tłit". Przyznał, że spotkałby się z Pawłowicz, ale postawił warunek.
Tadeusz Cymański: w Warszawie może dojść do niespodzianki

Tadeusz Cymański: w Warszawie może dojść do niespodzianki

Kto nami rządzi?
- Ugryzłem się w język i przeprosiłem, że się zagalopowałem ws. kandydatury Patryka Jakiego – przyznał w "Kto Nami Rządzi?" polityk Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. - Jeśli partia wyznaczy na kandydata w wyborach w Warszawie Patryka Jakiego, nie będzie to łatwy bój. Warszawa jest liberalna, otwiera się. Jednak uważam, że ma szanse na zwycięstwo – dodał.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne