Wyniki wyszukiwania dla:

ipn

Liczba wyników: 142

Joanna Kluzik-Rostkowska ujawnia: będzie kolejny wniosek ws. Macierewicza

Joanna Kluzik-Rostkowska ujawnia: będzie kolejny wniosek ws. Macierewicza

Polska
- Przygotowuję drugie pismo ws. Antoniego Macierewicza - ujawniła w programie "Tłit" Joanna Kluzik-Rostkowska (PO). Chodzi o wniosek do ABW o powtórne zweryfikowanie byłego szefa MON. Zostanie złożony dziś lub - najpóźniej - w poniedziałek. Wcześniej PO zawnioskowała do IPN o ponowną lustrację Macierewicza.
Ponowna lustracja Macierewicza? Paweł Kukiz komentuje

Ponowna lustracja Macierewicza? Paweł Kukiz komentuje

Polska
PO złożyła wniosek do IPN. Domaga się ponownej lustracji Antoniego Macierewicza. Co na to Paweł Kukiz? - Lustracja powinna być przeprowadzona natychmiast w '89 r. W tej chwili jest już pozamiatane, nikomu tak naprawdę na tej lustracji już nie zależy. Historia w przyszłości oceni, czy Macierewicz był agentem czy wręcz przeciwnie. W tej chwili jest to nie do dodrążenia. Nie ma na to żadnej szansy - stwierdził w programie "Tłit".
Kaczyński o Kujdzie. Bartłomiej Sienkiewicz: to się kupy nie trzyma

Kaczyński o Kujdzie. Bartłomiej Sienkiewicz: to się kupy nie trzyma

Polska
"Informacja o współpracy Kazimierza Kujdy ze służbami PRL spadła na mnie jak grom z jasnego nieba" - twierdzi Jarosław Kaczyński. - Chyba nikt nie wierzy w tę deklarację. Przecież to się kupy nie trzyma. Uważam, że Kaczyński nie mówi całej prawdy - komentował były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit". Prezesowi PiS wydaje się dziwne, że "agent, który się wykręcił ze współpracy", znalazł się w zastrzeżonym zbiorze IPN. - Bardzo ładna insynuacja - to nie stało się przypadkiem, może ktoś nam go podsunął... Każdy się broni jak potrafi. Kaczyński świetnie się posługuje insynuacjami - to dobry przykład - dodał Sienkiewicz.
Posłanka PiS Joanna Lichocka o

Posłanka PiS Joanna Lichocka o "bolkowatości" Wałęsy

Polska
- Lech Wałęsa nie jest postacią jednoznaczną. Wiadomo z ustaleń naukowców, IPN, że był wieloletnim współpracownikiem SB. Nie jest w stanie uczciwie z tej swojej "bolkowatości" się wytłumaczyć. Ale nikt nie odmawia mu historycznej roli i tego, że był przywódcą Solidarności - mówiła Joanna Lichocka w programie "Tłit". - Prawda nie jest problemem, problemem jest kłamstwo - problemem elit III RP. Dlatego nie można było nigdy uczciwie porozmawiać o roli Wałęsy - dodała.
Stefan Niesiołowski o urodzinach Radia Maryja: Morawiecki napluł Polakom w twarz

Stefan Niesiołowski o urodzinach Radia Maryja: Morawiecki napluł Polakom w twarz

Polska
- Nieuk i kłamca, który nie wie, że Węgry były sojusznikiem Hitlera, który forsował kompromitującą ustawę o IPN i wiele innych, nagle ośmiela się powiedzieć, że łaskawie się modli za tych, którzy wprawdzie "nie kochają Polski tak jak ja", ale może z czasem dorosną - jakby napluł w twarz w Polakom. Ten człowiek ani jednego dnia nie powinien być premierem - mówił Stefan Niesiołowski w programie "Tłit". - To jest małpiarnia. Całe to towarzystwo z różańcami, obrazkami świętymi, klękające - wymiotować się chce. PiS-owska pobożność całkowicie na pokaz. To są najczystszej wody faryzeusze - dodał.
Afera taśmowa. Kwiatkowski: „Są taśmy, na których jestem”. A potem zaskoczenie

Afera taśmowa. Kwiatkowski: „Są taśmy, na których jestem”. A potem zaskoczenie

Wiadomości
Kiedy rozmowa zeszła na aferę taśmową i nagranie premieraMorawieckiego, Kwiatkowski zakpił: - Mogę dokonać coming outu o taśmach, o których nikt nie wie? Są taśmy na których jestem. W oddziale IPN w Łodzi. Z rozpracowywania Federacji Młodzieży Walczącej, której członkiem byłem przed 1989 rokiem – śmiał się. Hofman chciał wiedzieć, czy zdaniem Kwiatkowskiego państwo poradziło sobie z aferą taśmową? - Nie poradzono sobie z aferą taśmową. Taśmy dotknęły rząd PO-PSL, teraz dotykają rząd PiS. To ja pytam: gdzie są instytucje państwowe? – denerwował się Kwiatkowski. - Osobiście uważam, że służby państwowe nie zdały egzaminu w tym zakresie. Szef służb specjalnych był nagrany. Gdzie było jakieś zabezpieczenie wywiadowcze – pieklił się Kwiatkowski. Pytany, czy współczuje premierowi Morawieckiemu, że został nagrany, szef NIK odparł: współczuję wszystkim, których te sprawy dotyczą.
Grzegorz Schetyna o

Grzegorz Schetyna o "gumkowaniu" Geremka: to haniebne

Polska
IPN cenzuruje tablicę ku czci Bronisława Geremka. Nie chce określeń "Europejczyk" oraz "współtwórca demokratycznej Polski". - To absolutnie haniebne - komentował szef PO Grzegorz Schetyna w programie "Tłit". Podkreślił, że sprawa nie dotyczy jednak tylko profesora - jego "spektakularny" przykład jest "symbolem". - Mam wrażenie, że wszystko zaczęło się w 2015 r. Wtedy odzyskaliśmy niepodległość, całej historii po '89 nie było, zostało wygumkowane, ma być schowane do szuflady - ironizował Schetyna. - Co takiego zrobił Geremek PiS-owi? - pytał Marek Kacprzak. - Nie wiem, a co zrobił Wałęsa? Memy pokazują, że Kaczyński był wyniesiony ze stoczni. Oni chcą pisać swoją historię, prawdziwa im nie odpowiada, dlatego chcą ją zniszczyć - odpowiedział szef PO.

"Tłit". Andrzej Duda w USA. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Polska
Szef KPRM komentował w programie "Tłit" zaplanowaną na wrzesień wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Zdradził, że "bardzo istotne" będą m.in. rozmowy nt. uzbrojenia i zapowiedział, że w najbliższych miesiącach można się spodziewać dużego kontraktu. Dworczyk podkreślił, że to prezydent kształtuje wizytę i "byłoby niestosowne", gdyby jakikolwiek polityk wypowiadał się na temat tego, co powinien tam "załatwiać". "Wystarczyło zmienić ustawę o IPN?" - ironizował prowadzący program Marek Kacprzak. - Możemy wszystko sprowadzać do żarcików, ale liczą się fakty: żołnierze w Polsce, wzrost wymiany handlowej. Same pozytywy - zapewnił Dworczyk. Dopytywany o dwugłos na linii premier-prezydent w kontekście ostatniej wizyty Andrzeja Dudy w Australii, zapewnił, że prezydent "nie jest zaskakiwany przez premiera" i że obaj są w kontakcie.
TVP zrobiła

TVP zrobiła "bana" na kontrkandydata Patryka Jakiego. Jan Śpiewak: jestem zbyt niewygodny

Polska
Po tym, jak TVP zrobiła "bana", Polskie Radio odwołało rozmowę z kandydatem porozumienia "Wygra Warszawa". - Chyba jestem zbyt niewygodny dla Patryka Jakiego. Prawa strona chętnie stosuje takie chwyty. To obrzydliwe i pełne hipokryzji - komentował Jan Śpiewak w programie "Tłit". Podkreślił, że nie idzie na wojnę z TVP i jeśli go zaproszą, to przyjdzie. - Ubolewam nad upartyjnieniem TVP. Czegoś takiego nie było nawet za czasów PO - podsumował Śpiewak. Uderzył przy tym w kandydata Zjednoczonej Prawicy. - To on zablokował dyskusję o reprywatyzacji, spowodował, że Izrael narzuca nam warunki. On przeforsował ustawę o IPN, on działa na korzyść lobby reprywatyzacyjnego - ocenił.
Robert Winnicki: PiS mnie nie ukarał, bo się boi

Robert Winnicki: PiS mnie nie ukarał, bo się boi

Polityka
- PiS nie ukarał mnie z jednego powodu. Boją się gniewu elektoratu patriotycznego, który jest na nich wściekły o ustawę o IPN, mimo odtrąbionego sukcesu - mówił Robert Winnicki w programie Marka Kacprzaka "Tłit".

"Pyrrus z Nowogrodziej. Odnieśliśmy taki sukces, że zaprowadził nas prosto do klęski"

Polska
- Jestem ciekawy jak długo premier Netanjahu będzie bronił wspólnej deklaracji wygłoszonej z premierem Morawieckim w sprawie ustawy o IPN – zastanawia się Paweł Lisicki. - Zakładam, że w najbliższym tygodniu prezes Izraela ogłosi, że nie wie, pod czym się podpisał. Jacek Żakowski dowodził, że Polska odniosła pyrrusowe zwycięstwo. - Odnieśliśmy taki sukces, że zaprowadził nas prosto do klęski. Jacek Żakowski i Paweł Lisicki komentowali w programie "Moja strona. Bitwa redaktorów" stan relacji polsko-izraelskich po najnowszej nowelizacji ustawy o IPN.
Ewa Kopacz o nagrodzie Nobla dla Kaczyńskiego.

Ewa Kopacz o nagrodzie Nobla dla Kaczyńskiego. "Nie wyobrażam sobie"

Polityka
- PiS pokazał, że nasze, polskie sprawy są załatwiane za granicą. Pod presją USA i Izraela zmieniono ustawę o IPN w ciągu 10 godzin - powiedziała Ewa Kopacz w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Cezary Tomczyk: przez PiS wszyscy mówili o

Cezary Tomczyk: przez PiS wszyscy mówili o "polskich obozach śmierci"

Polityka
- Przez osiem lat rządów PO pojawiło się około tysiąca wpisów o "polskich obozach śmierci". W ciągu ostatniego pół roku - 10 milionów - mówił Cezary Tomczyk w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Marek Jakubiak: rządzący zawarli jakiś deal za naszymi plecami

Marek Jakubiak: rządzący zawarli jakiś deal za naszymi plecami

Polityka
To takie banialuki - tak Marek Jakubiak, poseł Kukiz '15 odniósł się do słów Mateusza Morawieckiego, że nowelizacja ustawy o IPN to wielki sukces. - To nie jest mój problem, ale PiS ginie w tym, gdzieś prawa i sprawiedliwości brakuje. Ta narracja zaczyna mi przypominać Buzka z Gierkiem. Te pół roku wylewania ścieków na nasze głowy, to był ogromny sukces? - stwierdził gość programu "Tłit" w Wirtualnej Polsce. Zdaniem Jakubiaka rządzący zawarli "jakiś deal za naszymi plecami, o którym nie chcą nam powiedzieć". - Nie chcą nam powiedzieć, za ile to sprzedali, pewnie Żydom i Amerykanom - dodał. - Naród Polski został upokorzony - ocenił poseł Kukiz '15. - Ja nie wiem, kto jest premierem Polski: Netanjahu czy Morawiecki? - zastanawiał się gość Marka Kacprzaka.
Ryszard Czarnecki broni Patryka Jakiego

Ryszard Czarnecki broni Patryka Jakiego

Polska
- Oskarżanie Patryka Jakiego, którego bardzo szanuję, jest niewłaściwe. Dokonaliśmy niezbędnej zmiany, myślmy o przyszłości - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie „Tłit”, odnosząc się do zmian w ustawie o IPN. Pytany, jak odzyskać zawiedziony elektorat PiS, zapewnił: "Myślę, że wyborcy PiS pozostaną przy nas. Ocenią całokształt kilku lat. Nawet ci, którzy dziś w emocjach nas krytykują, uznają, że jesteśmy jedyną opozycją dla kosmopolitów z opozycji".
Pokrętne tłumaczenie Czarneckiego ws. ustawy o IPN. Dostało się Tuskowi

Pokrętne tłumaczenie Czarneckiego ws. ustawy o IPN. Dostało się Tuskowi

Polska
- "Never say never". Ustawa zostaje, jest potrzebna, dobrze, że została uchwalona (…) Jest sukcesem, została zmieniona w minimalnym stopniu. Zmiana była podyktowana kontekstem zewnętrznym - przekonywał europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". Na uwagę, że mogliśmy karać jednostki i bez tej ustawy, odpowiedział: "Ustawa miała pokazać, że to Polska została napadnięta przez Niemcy, że najwięcej straciliśmy podczas II Wojny Światowej". Polityk odniósł się również do słów Donalda Tuska, który stwierdził, że nic tak nie wyrządziło nam szkody, jak właśnie ta ustawa. - To zdanie człowieka, który bardzo źle życzy rządowi - odparł Czarnecki.
Bosak zmianach w ustawie o IPN:

Bosak zmianach w ustawie o IPN:"To jest działanie antynarodowe"

Wiadomości
"To jest znak ogromnej słabości naszego Państwa.  Rząd upokorzył nas na arenie międzynarodowej. To jest działanie antynarodowe." - mówi o zmianach w ustawie o IPN Krzysztof Bosak.
Karczewski zasłużył?

Karczewski zasłużył? "Kolanem przepychał ustawę o IPN"

Polityka
- W głowie pana Fulopa, burmistrza Jersey City, antypolonizm jest tak mocno zakorzeniony, że obrzuca w ciemno inwektywami - oburza się Paweł Lisicki. - Czy polski konsul rozmawiał z burmistrzem? Czy przekonywał go na wódce, jak ważny dla Polaków jest ten pomnik - ripostował Jacek Żakowski.

"Chamstwo". Stanowcza reakcja Lubnauer na wpis Jakiego

Wiadomości
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki nazwał na Twitterze posła Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego "osłem naleśnikowym". Wpis skomentowała w programie "Tłit" szefowa partii Katarzyna Lubnauer. Stwierdziła, że epitety pod kierunkiem jej kolegi są "wyrazem chamstwa". - Patryk Jaki pokazał swój infantylizm. Okazał się porażką. Wszyscy myśleli: złoty chłopak, tyle potrafi, energiczny. A poszedł w skrajny populizm - komentowała. Jako przykład podała ustawę o IPN, która wywołała międzynarodowy kryzys. - On za nią odpowiadał. Zapewniał, że były konsultacje z ambasadą Izraela. Nagle się okazało, że nawet jego bezpośredni szef, Zbigniew Ziobro, mówi wprost, że ustawa jest niekonstytucyjna - podkreśliła Lubnauer.

"Kompletnie niepoważne" zachowanie Ziobry. Lisicki w natarciu

Polska
Minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro przyznał, że część zapisów ustawy o IPN budzi wątpliwości co do konstytucyjności. Do słów tych odniósł się w programie "Moja strona. Bitwa redaktorów" Paweł Lisicki. - Całe zachowanie Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego uważam za kompletnie niepoważne. Wyrychtowali złą ustawę, przepchnęli ją ze straszliwymi skutkami dla polskiego wizerunku, a teraz sami ogłaszają, że jest szkodliwa. Trudno bronić takiego postępowania - komentował. Prowadzący rozmowę Łukasz Mężyk przypomniał wypowiedź wiceministra Jakiego, który stwierdził, że to nie on jest ministrem spraw zagranicznych i do niego takie wątpliwości nie docierały. - To źle. Chłopak nie czyta gazet - skwitował Jacek Żakowski.

"Hej klecho, wyjdź po dobroci" to współczesna bolszewia? Bitwa Redaktorów o 9:45 na WP.pl

Polityka
- Kiedy radykałowie weszli do Pałacu Arcybiskupów i krzyczeli: „hej klecho, wyjdź po dobroci”, to przypominało to działanie bolszewików. Typowy przykład współczesnej bolszewii – mówi Paweł Lisicki o jednym z aktów protestu przeciwko zaostrzaniu przepisów prawa do aborcji. Czy Jacek Żakowski przyzna mu rację? Komentatorzy będą dyskutowali o tym w Bitwie Redaktorów o 9:45. W programie poruszą również kwestie m.in. planowanych przez PiS kroków wstecz ws. reform sądownictwa i nowelizacji ustawy o IPN, kłopotów sondażowych obozu rządzącego oraz ostrego przemówienia w Sejmie Beaty Szydło, która broniła premii przyznanych ministrom jej rządu.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 7następne