Wyniki wyszukiwania dla:

inwestycje

Liczba wyników: 194

Bogdan Wenta o piątce Kaczyńskiego.

Bogdan Wenta o piątce Kaczyńskiego. "Pewne inwestycje są odkładane"

Finanse
- W krótkim okresie może da się to przykryć, ale długofalowo na pewno ucierpią na tym inwestycje lokalne - tak o obietnicach z tzw. piątki Kaczyńskiego mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc. Polityk przyznaje, że już teraz zauważa, że niektóre regionalne inwestycje są wstrzymywane na szczeblu centralnym.
Rząd zmienił program

Rząd zmienił program "Czyste Powietrze". Jest ulga na panele fotowoltaiczne

Polska
- Rząd skorygował program "Czyste powietrze" i uwzględnił w nim także inwestycje w panel fotowoltaiczne. - To oznacza, że można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, koszt instalacji można sobie odpisać od podstawy opodatkowania, przy kwocie np. 20 tys. zł to jest 3,5 tys. zł odliczenia podatku - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.
Polska firma w Wielkiej Brytanii.

Polska firma w Wielkiej Brytanii. "Przez spekulacje o brexicie mamy mniej zleceń"

Świat
- Spekulacja jest niekorzystna dla nas. Klienci wstrzymują inwestycje. Napływa mniej zleceń. To również problem dla brytyjskiej gospodarki – mówi reporterowi money.pl Michał Sztanga, dyrektor zarządzający w firmie technologicznej Future Processing. Jak dodaje: - To, co nas najbardziej niepokoi to możliwe wahania kursowe, które mogą sprawić że w Wielkiej Brytanii zabraknie chętnych na nasze usługi. Z powodu niepewności szukamy innych rynków. Już trzy lata temu rozpoczęliśmy przymiarki do wejście na rynki niemiecki i amerykański.
Joanna Przetakiewicz o zarobkach:

Joanna Przetakiewicz o zarobkach: "Ciągle reinwestuję i nie chcę wydawać pieniędzy, które zarabiam na bieżąco"

Gwiazdy
Joanna Przetakiewicz to już nie tylko celebrytka, ale i prawdziwa bizneswoman. 51-latka przez 10 lat była partnerką najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka, z którym mieszkała w Szwajcarii w willi wartej 185 milionów dolarów. Ukochany pomógł Asi rozkręcić m.in. dom mody La Mania i na pewno dał kilka niezbędnych wskazówek, jak obchodzić się z pieniędzmi. W jednym z ostatnich wywiadów Przetakiewicz zdradziła, że non stop reinwestuje. Dla celebrytki ważne jest, aby nie wydawać pieniędzy, które zarabia na bieżąco, a przeznaczać je na różne inwestycje. Prawdziwa bizneswoman?
Wiceprezes KGHM o inwestycji w Chile.

Wiceprezes KGHM o inwestycji w Chile. "Pytanie czy możemy to odrobić?"

Polska
"Będziemy inwestować w Polsce, jesteśmy zadowoleni z nowelizacji "podatku miedziowego. Dzięki niej przyśpieszymy nasze inwestycje w kraju. - powiedział w programia "Biznes Mówi" Paweł Gruza, wiceprezes KGHM. W programie również o trendach w tzw. "gospodarce 4.0", za którymi podąża polski gigant. Chodzi o aplikacje zarządzające kopalnią w Chile oraz autonomiczne ciężarówki. Zapraszamy na rozmowę z wiceprezesem KGHM, Pawłem Gruzą.
Walka ze smogiem.

Walka ze smogiem. "Nie ma na to magicznego proszku"

Polska
- Nie wierzmy w to, że ktoś wysypie magiczny proszek nad Polską i ten proszek wchłonie cały smog. Odpowiedzialność za czyste powietrze spoczywa także po stronie konsumentów - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”. Jak mówił, walka ze smogiem składa się z trzech elementów: wymiany kotłów na nowoczesne, stosowania paliw wysokiej jakości oraz dostępu do programów finansowych wspierających inwestycje na rzecz czystego powietrza.
40 mld zł na wydatki socjalne i kolejne na rozwój. Kwieciński:

40 mld zł na wydatki socjalne i kolejne na rozwój. Kwieciński: "Ten rok ma być rekordowy"

Finanse
- Prowadzimy gospodarkę inkluzywną, czyli taką, w której pożytki, które płyną z rozwoju gospodarczego trafiają do ludzi, obywateli – mówi w programie "Money. To się liczy" Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński. - To gospodarka, którą prowadzimy nie tylko my, ale także promuje ją też Unia Europejska, OECD, kraje Europy Zachodniej. Stawiamy nie tylko jednak inwestycje w sprawy socjalne. Polska jest wielkim placem budowy. Skutecznie wykorzystujemy fundusze europejskie. Ten rok ma być rekordowy - dodał.
66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych

66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych

Finanse
PKP Polskie Linie Kolejowe mają do wydania 66 mld zł na inwestycje do 2023 r. Jak przyznaje w rozmowie z money.pl prezes Ireneusz Merchel, przedstawiciele spółki nie zastanawiają się, czy zdoła je wydać, ale ile jeszcze mogłaby zrobić, gdy środków było więcej.
Prezes PKP Cargo: Transport kolejowy jest beneficjentem wzrostu gospodarczego

Prezes PKP Cargo: Transport kolejowy jest beneficjentem wzrostu gospodarczego

Polska
- Decydenci muszą o tym pamiętać. Polska rozwija się w tempie 5 proc. rocznie. Jesteśmy największym producentem tego wzrostu. Wzrost produkcji, inwestycje w infrastrukturę, wymiana handlowa zwiększają zapotrzebowanie na przewóz – mówił prezes PKP Cargo. 
Miasto-symbol odzyska połączenia kolejowe. Decyzja o wariancie inwestycje jeszcze w tym roku

Miasto-symbol odzyska połączenia kolejowe. Decyzja o wariancie inwestycje jeszcze w tym roku

Finanse
- Wkrótce ogłosimy przetarg na studium wykonalności, którebędzie opracowane jeszcze w tym roku – mówi o procesie przywracania połączenia kolejowego Jastrzębiu-Zdrojowi wicemarszałek woj. Śląskiego Michał Woś.
PLK spot #2

PLK spot #2

Finanse
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa poprzez zabudowę nowych rozjazdów kolejowych o podwyższonym standardzie konstrukcyjnym" - etap I modernizują 245 rozjazdów w Polsce
3 lata PiS u władzy.

3 lata PiS u władzy. "Polityka rządu i nieprzewidywalność prawa załamały inwestycje"

Finanse
- Na świece mieliśmy bardzo dobrą koniunkturę, niestety w Polsce ją przejadamy – mówi w programie "Money. To się liczy" dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR. Trzy lata rządów PiS ocenia na minus. A dobre wyniki gospodarki przypisuje głównie czynnikom zewnętrznym. - Trzeba rozgraniczyć to, co od rządu zależy, od tego, co jest niezależne – dodaje.
Tak powstaje Most Południowy w Warszawie

Tak powstaje Most Południowy w Warszawie

Polska
W ramach tzw. południowej obwodnicy Warszawy powstanie także Most Południowy - przeprawa o długości 1,5 km. Prace są już na tyle zaawansowane, że widać rozmach inwestycji.
Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju

Polska
Trzecia edycja prestiżowego wydarzenia gospodarczego poświęconego nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj w oparciu o krajowe i regionalne inteligentne specjalizacje. To międzynarodowa debata z udziałem 1000 branżowych liderów - innowatorów i inwestorów - platforma transferu technologii na liniii nauka-biznes-samorząd.
PayU: Firmy przenoszą swoje modele zagranicę jeden do jednego. To błąd

PayU: Firmy przenoszą swoje modele zagranicę jeden do jednego. To błąd

Polska
- Największym błędem firm, które wchodzą na zagraniczne rynki jest to, że przenoszą swój model jeden do jednego – powiedział Bartosz Berestecki z firmy PayU. Jak wyjaśnił, chodzi o to, że te same usługi i produkty są adresowane identycznie do różnych konsumentów.
Mieszkanie+ na terenach kolejowych. Będą konkursy na estetyczny wygląd osiedli

Mieszkanie+ na terenach kolejowych. Będą konkursy na estetyczny wygląd osiedli

Nieruchomości
Od dwóch i pół miesiąca działa w Polsce specustawa mieszkaniowa. Dzięki niej inwestycje mieszkaniowe mają powstawać szybciej, ale bez uszczerbku dla jakości budynków i ich otoczenia. Dzięki niej pod budownictwo mieszkaniowe mają zostać uwolnione grunty, na których dotychczas nie można było budować. Na przykład tereny kolejowe. - Obecnie te nieruchomości będą przekazywane na rynek budowlany do realizacji między innymi programu Mieszkanie+. W grę wchodzą tereny w takich miastach, jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice. To, jak będzie wyglądała zabudowa na tych obszarach, będzie przedmiotem konkursów urbanistycznych. Jakość urbanistyczna ma w sposób zauważalny odbiegać od prywatnych inwestycji deweloperskich - mówił w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Muszyński, członek zarządu PFR Nieruchomości.
Specustawa mieszkaniowa. Jakie zmiany dzięki nowym przepisom

Specustawa mieszkaniowa. Jakie zmiany dzięki nowym przepisom

Nieruchomości
Od dwóch i pół miesiąca działa w Polsce specustawa mieszkaniowa. Dzięki niej inwestycje mieszkaniowe mają powstawać szybciej, ale bez uszczerbku dla jakości budynków i ich otoczenia. - To rozwiązanie pośrednie pomiędzy decyzją o warunkach zabudowy, która nie jest precyzyjnym narzędziem planistycznym, a planami miejscowymi, które są precyzyjne, ale powstają bardzo wolno i obejmują tylko 30 procent powierzchni kraju - mówił w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości.
Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach. Zapytaliśmy ekspertki

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach. Zapytaliśmy ekspertki

Nieruchomości
Na dobry początek nie zalecamy brać kredytu, żeby kupić mieszkanie na wynajem - mówiły w programie "Money. To się liczy" Marta Smith i Marta Baczewska-Golik, ekspertki ds. nieruchomości z serwisu kobiecastronainwestowania.pl. Jak tłumaczyły, lepszym pomysłem są strategie niskiego kapitału, czyli na przykład podnajem: najpierw my wynajmujemy od kogoś całe mieszkanie, a potem podnajdujemy na przykład na pokoje. Dodatkowo ekspertki nie zalecają brania największego kredytu i minimalnego wkładu własnego. - Myślę, że 20 proc. wkładu własnego to jest takie bezpieczne minimum - mówiła Marta Baczewska-Golik.
Czy warto inwestować w mieszkanie w kamienicy. Ekspertki komentują

Czy warto inwestować w mieszkanie w kamienicy. Ekspertki komentują

Nieruchomości
- Dziś jesteśmy na szybkim rynku, który sprzyja szybkiemu kupowaniu, remontowaniu i odsprzedawaniu mieszkania. To bardzo dobra strategia na budowę kapitału - mówiła w programie "Money. To się liczy" Marta Baczewska-Golik, ekspert ds. nieruchomości z serwisu kobiecastronainwestowania.pl.A współprowadząca serwis Marta Smith dodawała: - Dlatego najmodniejsze w tej chwili jest inwestowanie w nieruchomości w miarę tanich. Przestrzegamy początkujących inwestorów przed kierowaniem się modą. Jeśli mamy jednak więcej czasu, kupno mieszkania w kamienicy, której okolica ma przejść rewitalizację, też jest dobrym rozwiązaniem.

"Największe wyzwanie dla samorządów? Pieniądze" – nie wątpi burmistrz Milanówka

Finanse
- Największym wyzwaniem dla samorządów w tej kadencji będzie pozyskiwanie pieniędzy – powiedziała w programie „Money. To się liczy” Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. Wyjaśniła, że pieniądze ze środków unijnych są już bardziej ograniczone niż w przyszłości, a żeby w ogóle się  o nie ubiegać, gminy muszą wykazać, że posiadają w budżecie własne środki na inwestycje. - Bez tego nie ma co nawet aplikować – wyjaśniła.
 Sto tysięcy mieszkań w programie Mieszkanie+.

Sto tysięcy mieszkań w programie Mieszkanie+. "Uczciwie mówię: nie będzie to łatwe"

Polska
- Przez ostatni rok powstało 7 tysięcy mieszkań, w ciągu kolejnych trzech miesięcy chcemy mieć zabezpieczone projekty na kolejne 30 tysięcy mieszkań i chcemy się zmierzyć w celem, jaki postawił premier Mateusz Morawiecki - 100 tysięcy mieszkań - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Uczciwie mówię: nie będzie to łatwe, ale zespół pracuje, żeby te inwestycje przyspieszyły - dodał.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 10następne