Wyniki wyszukiwania dla:

inpost

Liczba wyników: 9

Rafał Brzoska: Wyganiam menedżerów do domu

Rafał Brzoska: Wyganiam menedżerów do domu

Polska
Prezes InPost kiedyś mówił w wywiadach, że wartościowy pracownik to taki, który na maile wysłane po 21 odpisuje najdalej po pół godziny. Dziś twierdzi, że pracuje od rana do wieczora, ale w trakcie dnia ma czas dla rodziny i przyjaciół, a swoich menedżerów wręcz wygania do domu, gdy za długo pracują. W rozmowie z Nino Dżikiją Rafał Brzoska odniósł się też do stereotypu "obrzydłego kapitalisty", który nadal często przypisywany jest przedsiębiorcom w Polsce.
Rafał Brzoska: Kiedy koledzy szukali pracy, ja miałem 12 mln euro na stole

Rafał Brzoska: Kiedy koledzy szukali pracy, ja miałem 12 mln euro na stole

Polska
- Pieniądze są zawsze przy okazji. Przychodzą, gdy ktoś realizuje swoją pasję - zapewnia Rafał Brzoska, biznesmen i milioner, który nie wstydzi się przyznawać, że pochodzi z małej miejscowości. Nino Dżikiji mówi, jak kompleks pochodzenia wpłynął na jego życie i ile kosztowała go próba przełamania monopolu Poczty Polskiej na rynku przesyłek.
Rafał Brzoska: musiałem zastawić dom

Rafał Brzoska: musiałem zastawić dom

Polska
Ekonomiście i przedsiębiorcy Rafałowi Brzosce wielu Polaków zawdzięcza rewolucję na rynku przesyłek. Prezes Grupy Kapitałowej Integer.pl jest twórcą sieci paczkomatów InPost, dzięki którym dwa lata po założeniu firmy trafił na listę najbogatszych Polaków. Dziś Nino Dżikiji mówi, dlaczego temu debiutowi towarzyszyło "koszmarne" uczucie, od kogo nie odbiera telefonów i co zmusiło go do zastawienia domu.
Paczkomaty pękają w szwach. Ludzie stoją w kolejkach po kilka godzin

Paczkomaty pękają w szwach. Ludzie stoją w kolejkach po kilka godzin

Wiadomości
Paczkomaty InPostu pękają w szwach. Przesyłek jest tak dużo, że firma uruchomiła mobilne punkty odbioru. Klienci są oburzeni, bo zamiast odebrać paczkę w dowolnym momencie, muszą stawić się o konkretnej godzinie w wyznaczonym miejscu i stanąć w długiej kolejce. InPost tłumaczy, że to normalne, a kurierzy skarżą się, że pracują po kilkanaście godzin dziennie. Więcej w materiale reportera WP, Klaudiusza Michalca.
Zwolnienia w InPost. Resort pracy zainteresowany sprawą

Zwolnienia w InPost. Resort pracy zainteresowany sprawą

Finanse
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajmie się dziwną transakcją Rafała Brzoski - obiecuje w rozmowie z money.pl wiceminister Stanisław Szwed. Przypomnijmy, że właściciel InPostu na początku sierpnia sprzedał swoją spółkę Bezpieczny List za 10 tys. zł firmie Tenes One. Do transakcji doszło na chwilę przed wypłatą pensji 1200 pracownikom. - Tego konkretnego przykładu nie znam. Nie odniosę się do niego. Jest jednak problem z upadłościami. Tworzy się osobna spółka, ten sam właściciel. To kwestia nie kodeksu pracy, a wymiaru sprawiedliwości – mówi Stanisław Szwed. Wiceminister przyznaje, że wie o sytuacjach, w których osoby tworzące spółki odnajdują się w innym miejscu kraju. Odnosząc się do transakcji związanej z Bezpiecznym Listem wiceminister obiecał pomoc. - Po tej informacji sprawdzę to. Do ministerstwa i do mojego departamentu nic takiego nie wpłynęło - mówi wiceminister.
Brzoska o nowym podatku: Dobry ruch

Brzoska o nowym podatku: Dobry ruch

Polska
Mam nadzieję, że nowy podatek ukróci skandaliczną praktykę wymiany kadr na miesiąc przed wyborami - mówi money.pl właściciel firmy InPost Rafał Brzoska o nowym podatku od premii w spółkach Skarbu Państwa. Odchodzący menadżerowie według pomysłu PiS zapłacą nową 70-procentową taksę.
InPost z kurierami dla Allegro

InPost z kurierami dla Allegro

Nowe technologie
Allegro rozwija współpracę z firmą InPost. Największa internetowa platforma sprzedażowa w Polsce będzie mieć dedykowanych kurierów. Zarówno Allegro, jaki i InPost liczą, że dzięki temu zwiększy się sprzedaż w internecie.
Brzoska: chcemy pilnować przetargu

Brzoska: chcemy pilnować przetargu

Wywiady
Nawet 3 mld zł rocznie wart jest kontrakt na operatora wyznaczonego. W przetargu startuje Poczta Polska oraz jedna ze spółek-córek giełdowej firmy Integer. Jej prezes Rafał Brzoska przyznaje, że szans na wygraną nie ma.
InPost rezygnuje z papieru. Tylko tablety

InPost rezygnuje z papieru. Tylko tablety

Polska
Koniec z papierowymi druczkami zapowiedział InPost. Firma wyposażyła swoich kurierów w tablety. To właśnie na nich klienci będą składać podpisy potwierdzenia odbioru np. listów poleconych. System został już przetestowany przy przesyłkach sądowych. Teraz z niego mogą skorzystać także pozostali klienci, którzy będą mogli wybrać czy wolą tradycyjną formę czy nowe elektroniczne potwierdzenie odbioru.