Wyniki wyszukiwania dla:

informacje

Liczba wyników: 512

4 dolary – tyle są warte informacje o tobie i twoich długach

4 dolary – tyle są warte informacje o tobie i twoich długach

Technologia
Informacja to ropa XXI wieku. Danymi płacisz za dostęp do usług i programów. Porzucenie prywatności może być dla ciebie kosztem nie do zaakceptowania, ale jest tańsze, niż ci się wydaje.
FaceApp na celowniku ministerstwa cyfryzacji.

FaceApp na celowniku ministerstwa cyfryzacji. "Wykryliśmy nieprawidłowości"

Polska
- To nieprawda, że premier Morawiecki w trybie pilnym wzywał mnie ws. aplikacji FaceApp - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Ale i bez tego wezwania zajmowaliśmy się analizą aplikacji pod kątem ochrony danych osobowych. W piątek dostałem wyniki tej kontroli i przesłałem je do szefa UOKiK z wskazaniem na pewne nieprawidłowości w kwestii informowania użytkowników i respektowania RODO. Chodzi m.in. o to, że nie ma odpowiednich klauzul informacyjnym, informacje nie są też bezpośrednio dostępne w języku polskim.
Chińska straż graniczna śledzi turystów, instaluje spyware na smartfonach

Chińska straż graniczna śledzi turystów, instaluje spyware na smartfonach

Technologia
Chińska straż graniczna instaluje aplikację śledzącą na smartfonach turystów, wjeżdżających do kraju. Robi to bez wiedzy przekraczających granicę. Aplikacja wydobywa e-maile, SMS-y i kontakty ze smartfonów, a także informacje o urządzeniu.
Wyjazdy na wakacje. Informacja drogowa działa całą dobę

Wyjazdy na wakacje. Informacja drogowa działa całą dobę

Polska
- Wielokrotnie byłem w punkcie informacji drogowej, udzielane są tam informacje także o drodze alternatywnej do trasy, która jest zablokowana np. z powodu wypadku. Numer 19 111 jest czynny całą dobę, można dzwonić nawet w środku nocy. Informacje o przejezdności tras Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad publikuje także w internecie - powiedział w w programie "Money. To się liczy" Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA.
Uwaga na internetowych oszustów. Hakują profile i podszywają się

Uwaga na internetowych oszustów. Hakują profile i podszywają się

Polska
Policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie od 27-latki, która straciła dostępy do serwisów społecznościowych. Kobieta nie mogła się nigdzie zalogować, a od znajomych dostała informacje o jej wpisie dotyczącym problemów finansowych.
Trudności uczniów z podwójnego rocznika.

Trudności uczniów z podwójnego rocznika. "Zawsze tak było"

Polska
- Zawsze tak było, że nie każdy dostawał się do szkoły, do której chciał się dostać - zauważył w programie "Tłit" rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Jego zdaniem problem podwójnego rocznika nie jest tak wyjątkowy, jak się wydaje. - To jest życie - dodał. Przyznał jednak, że dochodzą do niego informacje o organach prowadzących, które nie zgadzają się na zwiększenie liczby klas na danym poziomie, by nie przyjmować dzieci spoza obszaru. - To jest błędne działanie, będę to kontrolował - zapewnił.

"Klatka po klatce" #34 (newsy): Igor Michaliszyn poznał rywala na RWC 3

Inne
Igor Michaliszyn poznał nazwisko rywala, z którym zmierzy się 5 lipca na gali Rocky Warriors Cartel 3. Naprzeciwko Polaka w Arenie Gdynia stanie Oleg Kosinow. Dla reprezentującego Silesian Cage Club Michaliszyna będzie to powrót po niemal rocznej przerwie. Przypomnijmy, że w walce wieczoru gali RWC 3 wystąpią Kacper Formela i Vugar Keramow. W części newsowej programu znajdziecie również informacje o bonusach po FEN 25 i nowym stowarzyszeniu MMA Polska.
Syn Martyniuka został czołowym patoinfluencerem?

Syn Martyniuka został czołowym patoinfluencerem? "Lubi czytać sam o sobie"

Gwiazdy
Choć to Zenon Martyniuk od niemal 20 lat jest prawdziwą gwiazdą, w ostatnich miesiącach zdecydowanie głośniej było o jego synu. Daniel M. dał się poznać jako awanturnik i osoba, która ma na swoim koncie liczne konflikty z prawem. Mimo że syn króla disco polo sam jest już ojcem, wciąż ma problem z tym, aby zachowywać się adekwatnie do swojej roli. Daniel najwyraźniej popadł w samouwielbienie i na bieżąco śledzi informacje pojawiające się na jego temat w mediach. Syn muzyka stara się wykorzystać swoje pięć minut i dostarcza obserwatorom licznych "atrakcji" w social mediach. Daniel skrupulatnie relacjonuje wycieczki na kebeba lub do luksusowych domów mody. Premiera Kliki Pudelka już w najbliższą niedzielę o godzinie 09:00 na kanale naziemnym telewizji WP.
Ruszają kąpieliska. Sanepid uruchamia serwis: mamy informacje o wszystkich

Ruszają kąpieliska. Sanepid uruchamia serwis: mamy informacje o wszystkich

Polska
  - Uruchomiliśmy serwis kąpieliskowy, zapraszam na nasze strony - powiedział w programie „Money. To się liczy” Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. – Kontrolujemy pływalnie i kąpieliska w całym kraju. Badamy skład wody i informujemy, czy jest bezpiecznie. Wszystkie kąpieliska, które są w Polsce mamy naniesione na mapę Polski i są pod naszym nadzorem. Warto sprawdzić, zanim wyruszy się w wielokilometrową podróż nad wodę, która może okazać się zamknięta. Wystarczy kursorem najechać na mapę, by dostać wszystkie informacje o konkretnym miejscu. 
Roksana Węgiel o zatrzymaniu przez policję:

Roksana Węgiel o zatrzymaniu przez policję: "Szkoda o tym gadać"

Gwiazdy
Roksana Węgiel należy do niezbyt licznej grupy finalistów programów typu talent show, którym rzeczywiście udało się przebić w show biznesie. 14-letnia zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci nagrała kilka chwytliwych przebojów i konsekwentnie buduje swoją karierę.  W ostatnią niedzielę zapracowana młoda artystka miała tego samego dnia zagrać dwa koncerty w różnych województwach. W związku z tym, trasę miała pokonać prywatnym samolotem. Niestety, nie zdążyła na czas, bowiem samochód, którym jechała na lotnisko, został zatrzymany przez policję. Jak poinformowali funkcjonariusze, kierowca wiozący piosenkarkę bezprawnie używał uprzywilejowanej sygnalizacji. W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów Roksana zapewniła, że choć zazwyczaj jeżdżą szybko, starają się przestrzegać przepisów drogowych. Podczas rozmowy z dziennikarzem nastolatka stwierdziła, że "szkoda o tym gadać", twierdząc, że do niefortunnej sytuacji doszło dlatego, iż dostali "błędne informacje".
El. Euro 2020. Raport zdrowotny reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek przekazał złą wiadomość

El. Euro 2020. Raport zdrowotny reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek przekazał złą wiadomość

Piłka nożna
- Dawid Kownacki nabawił się urazu na treningu i przechodzi szczegółowe badania - oznajmił Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji Polski. Selekcjoner przekazał także najnowsze informacje o zdrowi Kamila Glika i Macieja Rybusa.
Starożytna skała pod lodowcem. Niesamowite odkrycie na Antarktydzie

Starożytna skała pod lodowcem. Niesamowite odkrycie na Antarktydzie

Ciekawostki
Naukowcy odkryli starożytną formację skalną pod lodowcem szelfowym Rossa. Chodzi o skały lite pod największym lodowcem szelfowym Antarktydy, porównywalnym wielkością z Hiszpanią. Do badań wykorzystano system IcePod, który zebrał informacje o warstwie lodu i dokonał pomiarów pola magnetycznego i struktur położonych pod szelfem. Okazało się, że odkryte pod ogromną warstwą lodu skały mogły powstać w momencie tworzenia się tego kontynentu. Naukowcy znaleźli też granicę geologiczną między wschodnią a zachodnią częścią Antarktydy. Według badań, dno morskie jest głębsze  po zachodniej stronie, co wpływa na prądy morskie i sposób krążenia lodu. O ile lodowiec szelfowy Rossa spowalnia przepływ ok. 1/5 lodu, to same prądy morskie mogą przyspieszać topnienie. Gdyby lodowiec się roztopił, a woda trafiła do oceanu, patrzylibyśmy na wzrost poziomu morza nawet o 11 m. Eksperci alarmują, że już teraz region przy lodowcu szelfowym Rossa topnieje 10 razy szybciej, niż zakładano. Lodowiec szelfowy Rossa jest badany w ramach trzyletniego projektu badawczego ROSETTA-Ice.
Sellin o nagrodach: To zwykłe czepialstwo

Sellin o nagrodach: To zwykłe czepialstwo "Wyborczej"

Polityka
 - W życiu publicznym powinna obowiązywać zasada zaufania: jeśli polityk mówi że coś zrobił, to znaczy że to zrobił - stwierdził  w programie "Tłit” Jarosław Sellin. Wiceminister kultury nazwał doniesienia "Gazety Wyborczej" o nieprzekazaniu przez część ministrów premii na cele dobroczynne nazwał "czepialstem". - Nie wiem na jakiej podstawie opierają swoje informacje - przyznał Sellin.
Roksana Węgiel zabiera głos ws. swoich zarobków

Roksana Węgiel zabiera głos ws. swoich zarobków

Gwiazdy
Roksana Węgiel ma 14 lat i zarabia miliony?  Pojawiły się w sieci informacje, że za jeden koncert młoda artystka inkasuje 20 tys. złotych. A koncertów z jej udziałem nie brakuje. Zapytaliśmy Roksanę, jak komentuje te doniesienia o jej zarobkach. Zobaczcie. 
Czy post warzywny leczy boreliozę?

Czy post warzywny leczy boreliozę?

Zdrowie
Co kilka dni w sieci pojawiają się kolejne doniesienia na temat kleszczy i chorób, które mogą powodować te pajęczaki. Informacje rozpowszechniane za pomocą internetu są niekiedy bardzo groźne dla naszego zdrowia i życia. Warto więc odróżnić mity od faktów. Zobacz film.
Rekonstrukcja rządu. Jacek Sasin dementuje informacje na swój temat

Rekonstrukcja rządu. Jacek Sasin dementuje informacje na swój temat

Polska
- To kaczka dziennikarska - powiedział w programie "Tłit" Jacek Sasin, odnosząc się do doniesień, że zastąpi Teresę Czerwińską na stanowisku ministra finansów. - Jacek Sasin ministrem finansów nie będzie - oznajmił. Podkreślił, że ta propozycja ze strony Jarosława Kaczyńskiego nie padła. - A innym? - dopytywał Marek Kacprzak. - Zajmuję się tym, czym się zajmuję. Znakomicie mi to odpowiada - odparł Sasin. - Nie przywiązywałbym się do spekulacji, karuzeli nazwisk, która przetacza się przez media. W większości to zupełnie księżycowe informacje. Niedługo premier poinformuje, kto zastąpi ministrów, którzy zostali eurodeputowanymi - podsumował.
5600 Żabek już w Polsce. Dziennie dochodzą dwie nowe

5600 Żabek już w Polsce. Dziennie dochodzą dwie nowe

Polska
- Liczymy na 6 tysięcy sklepów w 2019 roku – mówi money.pl Adam Manikowski, wiceprezes Żabka Polska. Jak dodaje, dynamiczny rozwój to efekt zmian na rynku handlowym. – Cena nie jest już podstawową walutą. Klient chce dziś robić zakupy szybko, wygodnie, kompleksowo. Teraz podstawową walutą jest czas – tłumaczy. Jak dodaje, średnio klient spędza w jego sklepie 106 sekund. Manikowski stwierdził, że część deweloperów wpisuje w foldery reklamowe informacje, że Żabka jest w okolicy. Jego zdaniem to efekt coraz większego postawienia w sieci na cyfryzację: zarówno w doborze lokalizacji, jak i później na etapie sprzedaży.   - Mamy nawet narzędzia grywalizacji dla kasjerów. W grze nagradzamy ich za dobrą pracę diamentami, które potem mogą wymienić na nagrody – stwierdza Manikowski. 
Szalejące ceny warzyw.

Szalejące ceny warzyw. "Drożyzna zwykle kończy się w lipcu"

Finanse
  - Klimat i pogoda bardzo się zmieniają na przestrzeni roku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Kmera z Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego. – W tej chwili została posiana marchew, pietruszka, cebula w dużej ilości. Takie mam informacje od rolników.  Ale nie wiadomo, jaki będzie zbiór. Dzięki opadom, które mamy teraz, jest szansa, że dobrze zakiełkują. Natomiast jest prognozowane bardzo upalne lato. W przypadku warzyw ubiegłorocznych, np. pietruszki, z naszych obserwacji wynika, że wysokie ceny kończą się w lipcu, najpóźniej na przełomie lipca i sierpnia. 
Nowe informacje na temat Ultima Thule. Jedyny taki obiekt znany ludzkości

Nowe informacje na temat Ultima Thule. Jedyny taki obiekt znany ludzkości

Ciekawostki
200 ekspertów przez 4 miesiące analizowało dane na temat obiektu (486958) 2014 MU69 - Ultima Thule. Wreszcie, na łamach "Science", opublikowali, czego się dowiedzieli. Okazuje się, że obiekt jest w dużej części nietknięty od czasu powstania Układu Słonecznego. Naukowcy podkreślają, że pierwszy raz udało się dotrzeć do tak starożytnego i odległego obiektu. Ultima Thule została odkryta 5 lat temu. 1 stycznia sonda New Horizon zebrała dane do jej analizy. Niezwykła planetoida składa się z dwóch połączonych ze sobą brył. Większą nazwano Ultima, a mniejszą Thule – nazwa to synonim krańca świata. Bryły są dość płaskie – swoim kształtem jedna przypomina nadgryzionego orzecha, a druga naleśnika. Nietypowy kształt może być efektem połączenia się brył w trakcie wybuchu supernowej, która stworzyła Układ Słoneczny ok. 4,5 mld lat temu. Swoje niewielkie rozmiary (średnice 19 i 14 km) planetoida zawdzięcza kilku niegroźnym kolizjom. Ultima Thule Mu69 nigdy nie zbliżyła się wystarczająco blisko Słońca, by być czymś innym niż zmrożoną bryłą. Obraca się co 16 godzin, poruszając po stabilnej orbicie. 
Manuskrypt Wojnicza rozszyfrowany

Manuskrypt Wojnicza rozszyfrowany

Nauka
Od 600 lat najbardziej światłe umysły w dziejach świata nie były w stanie złamać kodu. Najbardziej tajemniczy tekst świata został wreszcie rozszyfrowany przez eksperta od lingwistyki z Uniwersytetu w Bristolu. Zajęło mu to zaledwie dwa tygodnie. Dr Gerard Cheshire odkrył, że napisano go w martwym języku proto-romańskim. Okazało się, że zawiera informacje na temat ziołowych środków leczniczych terapeutycznych kąpieli, spraw kobiecego umysłu, rodzicielstwa, a nawet seksu. Dr Cheshire oświadczył, że tekst opracowały zakonnice dominikańskie. Posiada odniesienia do królowej Aragonii, ciotki Katarzyny Aragońskiej. Jest datowany na połowę XV wieku. Manuskrypt Wojnicza, został nazwany na cześć polskiego sprzedawcy książek, który kupił rękopis w 1912 roku. Nad jego rozszyfrowaniem przez lata pracował m.in. Alan Turing.

"Tylko nie mów nikomu": Włodzimierz Cimoszewicz o głośnym filmie Tomasza Sekielskiego

Polska
- "Kler" to film fabularny, ma charakter umowny. W tym przypadku mamy do czynienia z dokumentem zawierającym informacje niepodważalne, bo często pochodzące od samych sprawców. Doświadczenia z przeszłości pokazują, że fala przejęcia się czymś dość często z nas opada. Ale ten temat nie może być zamieciony pod dywan. Nie wolno uznać, że Kościół zadeklarował i to wyjaśni. Prokuratura ma obowiązek się tym zająć. - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz, były prokurator generalny i minister sprawiedliwości. - Największą wartością filmu Sekielskich jest udowodnienie systemowe mechanizmu tuszowania przestępstw. Z niej wynika odpowiedzialność konstytucjonalna Kościoła - dodał. Co Kościół powinien teraz zrobić? - Gdyby Kościół stwierdził, że rezygnuje z funduszu kościelnego, przeznaczając pieniądze dla ofiar pedofili w sutannach, byłoby to rozwiązanie.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 25następne