Wyniki wyszukiwania dla:

homoseksualizm

Liczba wyników: 78

Szokujące słowa Kai Godek. Stanowcza reakcja Sylwii Spurek

Szokujące słowa Kai Godek. Stanowcza reakcja Sylwii Spurek

Polska
"Geje chcą adoptować dzieci, bo chcą je molestować i gwałcić" - stwierdziła niedawno Kaja Godek (Konfederacja). W programie "Tłit" oznajmiła, że nie żałuje swoich słów. - Homoadopcja to siedlisko patologii. Homoseksualizm jest podłożem do rozwijania się pedofilii. Nie ma czegoś takiego jak orientacja, jest norma i dewiacja. Film Sekielskiego to potwierdza, że trzeba gejów, lesbijki i innych zboczeńców odsunąć od dzieci - stwierdziła. Po chwili odpowiedziała jej Sylwia Spurek (Wiosna). - To strasznie przykre słowa. Łączenie orientacji z dewiacją, z zachowaniami przestępczymi - to niedopuszczalne - komentowała.
Jacek Rostowski tłumaczy się ze swoich słów o gejach w PiS-ie

Jacek Rostowski tłumaczy się ze swoich słów o gejach w PiS-ie

Polska
- Powiedziałem coś, co jest prawdziwe, że nie tylko to, co robi PiS. jest podłe i paskudne, ale także pełne hipokryzji. Wszyscy wśród elit wiedzą, że na samym szczycie PiS-u jest wiele osób o orientacji homoseksualnej. To nie była kwestia rozliczania ich z tego, tylko z hipokryzji. To dwie różne rzeczy - mówił były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski w programie "Tłit". Dopytywany, o kogo chodziło, odpowiedział: "Chodzi wiele plotek, ale nie będę o tym mówił. Z moich słów się nie wycofuję. To 'Himalaje hipokryzji', niech PiS o tym pomyśli".
Mężczyzna urodził dziecko

Mężczyzna urodził dziecko

Zdrowie
Wyley Simpson z Teksasu urodził się w ciele kobiety. Jakiś czas temu zaczął jednak proces zmiany płci, ponieważ czuł się mężczyzną. Jego plany skomplikowały się, kiedy dowiedział się, że jest... w ciąży. Niedawno na świat przyszło jego dziecko.
Jak kochał Stalin. Od nieudanych małżeństw po

Jak kochał Stalin. Od nieudanych małżeństw po "męskie przyjaźnie"

Ciekawostki
Historyków od lat fascynuje seksualność Józefa Stalina. Wiadomo, że miał problemy z kobietami. Miał dwie żony, ale nie były to udane małżeństwa. Skończyły się przedwczesną śmiercią obu jego wybranek. Zdarzały mu się takie zachowania jak namiętny pocałunek z amerykańskim ambasadorem przy ZSRR. Domniemany biseksualizm rosyjskiego dyktatora opisuje Christopher Macht, w swojej książce "Spowiedź Stalina". Istnieje hipoteza, że Stalin tępił homoseksualistów, bo sam był gejem. Związki jednopłciowe w ZSRR były karalne. Stalin wysyłał gejów nawet na osiem lat do łagru. Z drugiej strony homoseksualne przekazy o "męskiej przyjaźni" były podstawą propagandy w ZSRR. Sam Stalin zawsze otaczał się wyłącznie mężczyznami i często wyprawiał męskie przyjęcia. Na swoich zakrapianych imprezach dyktator uwielbiał łączyć mężczyzn w pary, by te dla niego tańczyły. Inną z nietypowych rozrywek Stalina było przeglądanie rysunków męskich aktów. Przywódca ZSRR lubił zostawiać na grafikach nieprzyzwoite komentarze. Czy Stalin miał kochanka? Jak wskazuje Christopher Macht, mógł nim być jego osobisty ochroniarz Karl Pauker. Obu mężczyzn łączyła bliska więź, Stalin ufał swojemu ochroniarzowi. Pauker zajmował się nawet goleniem rosyjskiego dyktatora. Mimo bliskiej relacji z wodzem, Paukera rozstrzelano w 1937 r. wraz z innymi ludźmi z bliskiego otoczenia Stalina.
Długość palców a orientacja seksualna

Długość palców a orientacja seksualna

Zdrowie
Od bardzo wielu lat trwa spór o to, co ma decydujący wpływ na to, że ktoś ma orientację hetero, a ktoś inny homoseksualną. Naukowcy z Essex mają swoją teorię na ten temat, w kontekście orientacji seksualnej kobiet. Oparli ją o wyniki przeprowadzonych przez siebie badań. 
Zborowska broni środowiska LGBT:

Zborowska broni środowiska LGBT: "To normalny temat, tak jak wegetarianizm czy impreza w piątek"

Gwiazdy
Zofia Zborowska zapewnia, że o tolerancji wobec odmienności należy mówić, a osobom homoseksualnym okazywać wsparcie. W ten sposób postawa niechętnej im części społeczeństwa może się zmienić. Aktorka jednak z żalem wyznała, że w Polsce postrzeganie osób homoseksualnych zmieni się dopiero za kilka lat. Zosia zapewnia, że społeczność LGBT nie zalicza się do tematów tabu i można o niej rozmawiać tak samo, jak o weganizmie, wegetarianizmie czy... imprezie w piątek. Zborowska dodała, że znacznie większą tolerancją odznaczają się jednak mieszkańcy dużych miast takich jak Warszawa, a w mniejszych miejscowościach wciąż dominują tradycyjne poglądy. Zgadza się z jej zdaniem?
Paweł Lisicki: dla mnie Parada Równości na błoniach jasnogórskich to bluźnierstwo

Paweł Lisicki: dla mnie Parada Równości na błoniach jasnogórskich to bluźnierstwo

Polska
Uważam, że ta forma parady w takim miejscu jak błonia jasnogórskie, czyli miejsce gdzie były śluby jasnogórskie narodu, to był akt bluźnierstwa, któremu w każdy możliwy sposób należy się przeciwstawić - stwierdził w programie "Moja strona. Bitwa redaktorów" Paweł Lisicki, komentując niedzielną Paradę Równości w Częstochowie. - To jest klasyczne stanowisko większości polskich katolików, ale pogląd chrześcijański byłby inny. Myślę, że dla chrześcijan była to grupa dzieci bożych, demonstrująca swoje poniżenie w tym społeczeństwie - odparł Jacek Żakowski.  - Katolik ma prawo nosić krzyżyk, a osoba homoseksualna ujawniać swój homoseksualizm - dodał. - Czyli pan stawia w jednym rzędzie aktywistów LGBT i katolików - stwierdził Lisicki. Żakowski odparł, że wszystkie tożsamości są dobre, tylko czyny bywają złe. - Nieprawda, niektóre są złe, a niektóre są dobre. Mamy zagwarantowany w konstytucji szacunek dla tradycji chrześcijańskiej... - spierał się z nim redaktor naczelny "Do Rzeczy". - I innych przypominam, i innych - przerwał mu Żakowski. - A demonstrowanie przez księży celibatu to nie jest profanacja? Przecież ludzie mają się mnożyć? - pytał publicysta "Polityki". - No co pan opowiada - oburzał się Lisicki.
Krychowiak zapewnia:

Krychowiak zapewnia: "Homoseksualizm wśród piłkarzy nie jest tematem, z którym mam problem"

Gwiazdy
Obserwując Instagram Grzegorza Krychowiaka można pomyśleć, że to prędzej bloger modowy niż sportowiec. Piłkarz nie stroni od wspólnych zakupów z narzeczoną, a nowymi stylizacjami ochoczo dzieli się w mediach społecznościowych. Niestety Krychowiak nie może liczyć na zrozumienie ze strony obserwatorów, którzy od sportowca oczekują raczej lepszych osiągnięć na boisku niż zdjęć nowej torby za 40 tysięcy złotych. W rozmowie z Pudelkiem wyznał, że najważniejszą rzeczą w jego garderobie jest koszulka z orzełkiem. Przy okazji opowiedział o intensywnych przygotowaniach do Mundialu oraz skomentował wczorajszą Paradę Równości, która przeszła ulicami Warszawy.
Jezus był kobietą. Dowody? Naukowiec przytacza fragmenty Biblii

Jezus był kobietą. Dowody? Naukowiec przytacza fragmenty Biblii

Ciekawostki
Bluźnierca - to jedno z określeń, jakie padło wobec pewnego wykładowcy teologii w Koledżu Świętego Krzyża w Worcester w USA. Dr Tat-siong Benny Liew, szef Studiów Nowego Testamentu, stwierdził, że Jezus był żeńskim odpowiednikiem "drag queen", miał "homoseksualne skłonności" i ogólnie jego seksualność była "płynna". Ostatnią Wieczerzę uznał za imprezę ze striptizem. Liew przytoczył nawet fragmenty księgi Jana, by poprzeć swoje hipotezy.
Lisicki i Żakowski pokłócili się o Conchitę Wurst w kościele

Lisicki i Żakowski pokłócili się o Conchitę Wurst w kościele

Polska
Dawno nie było tak ostrej wymiany zdań. Redaktorów podzieliła uroczystość kościelna poświęcona homoseksualistom. Współgospodarzem był kardynał Christoph Schönborn. - Zachowuje się jak pajac. Robi ze świątyni miejsce groteski - mówił o kardynale Paweł Lisicki w "Bitwie redaktorów". - Stał się instrumentem propagandy homoseksualnej - dodał. Jacek Żakowski był oburzony. - Co pan opowiada za brednie? Co to za stwierdzenie idiotyczne. Dziewczyna i dziewczyna to najlepsza rodzina - powiedział Żakowski, tłumacząc, że według badań najtrwalsze są związki homoseksualne.
Pestka oskarża:

Pestka oskarża: "Celebryci mówią, że są hetero, a mają kogoś na boku. Żyją pod przykrywką"

Gwiazdy
W Polsce temat orientacji seksualnej wciąż jest tematem drażliwym, mocno dyskutowanym. Za sprawą środowisk prawicowych nadal odmawia się wielu praw osobom homoseksualnym, w tym do ujawienia orientacji. Na coming out nie decyduje się wielu polityków i celebrytów w obawie przed utratą popularności, sympatii, czy kontraktów reklamowych. Radosław Pestka przyznaje, że smuci go taki stan rzeczy. W rozmowie z www.przeAmbitni.pl przyznał, że wielu celebrytów żyje pod przykrywką, czego on nie rozumie, bo w żadnej orientacji nie ma nic złego. Kogo miał na myśli?
Homofobia w szkole. Jak reagować na dyskryminację?

Homofobia w szkole. Jak reagować na dyskryminację?

Wiadomości
14-letni Kacper nie wytrzymał prześladowań kolegów. Popełnił samobójstwo. To kolejna śmierć dziecka spowodowana homofobicznymi uwagami rówieśników. - Jesteśmy odpowiedzialni za te dzieci - mówi Piotr Grabarczyk, reporter WP Gwiazdy, który sam doświadczył w szkole prześladowania z powodu swojej orientacji.
Ksiądz-gej w TVN-ie:

Ksiądz-gej w TVN-ie: "To ja BYŁEM OFIARĄ KOŚCIOŁA. Uważają homoseksualizm za chorobę i dewiację!"

Wiadomości
Ksiądz Krzysztof Charamsa dwa lata temu wywołał burzę w sieci i Kościele mówiąc otwarcie o swojej orientacji seksualnej. Duchowny pełnił funkcję drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej, był też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego i Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum w Rzymie. Pisał też dla Tygodnika Powszechnego. Tam właśnie ukazał się jego artykuł Teologia i przemoc, w którym krytykował księdza Dariusza Oko za propagowanie mowy nienawiści. Duchowny wyznał, że jest homoseksualistą i żyje w szczęśliwym związku ze swoim partnerem. Wstrząsnął Kościołem, który już odwołał go z pełnionego stanowiska w Kongregacji Nauki i Wiary.
TVN nagrał paryski reportaż o miłości Kwiatkowskiego i Maxima

TVN nagrał paryski reportaż o miłości Kwiatkowskiego i Maxima

Gwiazdy
Michał Kwiatkowski rok temu ogłosił, że zamierza wziąć ślub ze swoim młodszym o 9 lat partnerem. Przypomnijmy, że starszy brat Dawida od dwóch lat jest w związku z Maximem Assenzą. We Francji małżeństwa homoseksualne są legalne w przeciwieństwie do sytuacji prawnej w Polsce. Gdy para przyjedzie do Polski, tutaj związek nie będzie uznawany. Ceremonia odbędzie się już wkrótce w Paryżu, na barce. Kwiatkowski z narzeczonym pokazali Annie Kalczyńskiej i kamerom TVN-u miejsc, gdzie odbędzie się ślub. Michał przyznał, że barka to jego pomysł.I ślub i barka to był mój pomysł. Tu będzie nas stół honorowy. W tej części odbędzie się kolacja, statek będzie pływał po Paryżu w trakcie kolacji i tańców. Będą tańce na pokładzie. Garnitury będą, niekoniecznie białe. Zależało nam na polskim akcencie, szyje je projektant w Polsce. Pierwsze wrażenie przy poznaniu Maxima to była nieskazitelna uroda, przepiękny uśmiech, oczy. Później odkryłem bardzo inteligentnego chłopaka. Poznaliśmy się w nocnym klubie. Byłem z przyjaciółmi pierwszy raz. Zobaczyłem Michała i powiedział mi: jesteś bardzo piękny. To był dobry początek. Michał mi się oświadczył. Siedzimy w restauracji i widzę, że Michał się trzęsie. Powiedziałem tak natychmiast. Nie zastanawiałem się - wspomina Maxim. Para dodaje, że chciałaby mieć w przyszłości dzieci. Chciałbym kiedyś mieć dzieci, ale póki co nie jesteśmy gotowi. Na szczęście we Francji jest to możliwe - mówi Michał.Pasują do siebie?
#dziejesiewkulturze: Disney podjął rewolucyjną decyzję

#dziejesiewkulturze: Disney podjął rewolucyjną decyzję

Inne
Dlaczego aktorska wersja ''Pięknej i Bestii'' wzbudzi oburzenie konserwatywnych fanów? Jak narodził się kobiecy wrestling i co o bieganiu wiedzą członkowie Future Island? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
Żyje w związku homoseksualnym. Teraz wraz z partnerką stara się o dziecko

Żyje w związku homoseksualnym. Teraz wraz z partnerką stara się o dziecko

Styl życia
- Jestem normalną kobietą, która wyniosła z domu wartości, która się wykształciła, ma dobrą pracę, żyje w związku homoseksualnym i chciałabym mieć dziecko. – Tak swoją historię zaczyna bohaterka, która przyszła do studia Wirtualnej Polski, by opowiedzieć, czy w Polsce takie osoba jak ona i jej partnerka mogą założyć rodzinę.
Odeta Moro:

Odeta Moro: "Nie wiem, kiedy rozmawiać z dziećmi o orientacji seksualnej"

Gwiazdy
Tym razem w programie śniadaniowym celebrytka wypowiadała się na temat orientacji seksualnej. Moro, będąc mamą 13-letniej Sonii  przyznała, że nie wiedziała, kiedy zacząć rozmawiać ze swoim dzieckiem o homoseksualizmie. 38-latka przyznała, że w podjęciu tematu pomogła jej ciekawość córki.
PO chce odwołania minister edukacji Anny Zalewskiej. Klub złożył wniosek

PO chce odwołania minister edukacji Anny Zalewskiej. Klub złożył wniosek

Polska
Zaskakujący prezent od PO dla minister Anny Zalewskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klub złożył w Sejmie wniosek o wyrażenie wobec niej wotum nieufności.
Kontrowersyjny psycholog w Sejmie.

Kontrowersyjny psycholog w Sejmie. "Są różne fiksacje, co nie znaczy, że są one dobre"

Wiadomości
Dr Paul Cameron został poproszony o wygłoszenie wykładu przez Roberta Winnickiego. Przedstawił w Sejmie wyniki badań, które wcześniej omawiał w siedzibie episkopatu. Konferencji przysłuchiwało się ok. dwudziestu osób oraz dziennikarze. Wizycie Camerona towarzyszyła pikieta przeciwników homofobii. Protestujący przynieśli transparenty "Won Cameron" i skandowali: "Homofobia, to się leczy".
Homoseksualiści o swoim teledysku.

Homoseksualiści o swoim teledysku. "Za granicą ocenili pomysł, a w Polsce oceniają nas

Styl życia
Jakub Kwieciński i Dawid Mycek, para homoseksualistów, wrzucili do sieci nagranie z ich wspólnych wakacji. Teledysk nakręcili do piosenki Some other summer grupy Roxette. Wideo spodobało się wokaliście zespołu, który wrzucił klip na swoją oficjalną stronę. Para nie spodziewała się jednak fali krytyki, która zalała ich profile w mediach społecznościowych. W Dzień Dobry TVN żalili się, że tylko w Polsce odbiór teledysku był tak krytyczny.  "Za granicą ocenili nasz pomysł, a w Polsce oceniają nas. Trochę mnie zaskoczył ten odbiór w Polsce. Wrzuciliśmy to do sieci, nie spodziewając się niczego złego. Byłem w pracy, Kuba to na chwile wrzucili na YouTube, podłapał to fanklub Roxette, jak wrzucili to na oficjalną stronę, to zaczęło się dziać. Żyjemy ze sobą od siedmiu lat. Mamy wsparcie od bliskich, rodzice wiedzą, czasem z trudem, ale akceptują nasz wybór. Nigdy nie spotkało nas nic złego. Myśleliśmy, że po tym teledysku też nie wydarzy się nic złego. Trochę mnie to zaskoczyło. Znam tego faceta od siedmiu lat, pierwszy raz widziałem jak się popłakał".
Mity II wojny światowej

Mity II wojny światowej

Ciekawostki
1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy zaatakowali Polskę. Tak rozpoczęła się jedna z najkrwawszych wojen w dziejach świata. Jednak Polski we wrześniu nie zaatakowała tylko III Rzesza. Po 16 dniach od wschodu napadł na nas ZSRR. Niewielu zdaje sobie sprawę, że zaatakowało nas jeszcze trzecie państwo, od strony południowej. Była to Słowacja.
poprzednie1 2 3 4 następne