Wyniki wyszukiwania dla:

grupy

Liczba wyników: 731

Uważaj na brud w lokalu! Wyniki kontroli sanepidu

Uważaj na brud w lokalu! Wyniki kontroli sanepidu

Zdrowie
Sanepid w Szczecinie w ciągu ostatnich 30 dni skontrolował ponad 100 punktów sprzedających lody. Zebrano 215 próbek do badań. Wyniki kontroli są zatrważające. W co czwartej próbce wykryto pałeczki z grupy Enterobacteriaceae.
Damian Kordas rozpływa się na Edytą Górniak:

Damian Kordas rozpływa się na Edytą Górniak: "Musimy umówić się na wspólne gotowanie"

Gwiazdy
Wokół czwartej edycji programu Agent Gwiazdy przez ostatnie miesiące było całkiem głośno. Głównie za sprawą zróżnicowanych uczestników, którzy zgodzili się zasilić szeregi show. Jedną z większych sensacji był udział w programie Edyty Górniak, która do tej pory unikała udziału w tego rodzaju rozrywce. Damian Kordas zapewnia, że w "Agencie" piosenkarka "nie grała diwy" i zabiegała o sympatię grupy. Damian wspominając udział w programie, z sentymentem wraca do kolacji, na którą zaprosiła uczestników Edyta. Dodał, że razem z piosenkarką z pewnością umówi się na wspólne gotowanie.
Życie na Marsie. Mogło istnieć nawet 4,2 mld lat temu

Życie na Marsie. Mogło istnieć nawet 4,2 mld lat temu

Nauka
Najnowsze badania międzynarodowej grupy naukowców wskazują, że na Czerwonej Planecie życie mogło istnieć nawet 4,48 mld lat temu, zaraz po tym, jak zakończyło się Wielkie Bombardowanie. Był to początkowy okres w historii Układu Słonecznego, gdy w młode planety często uderzały wielkie meteoryty, co skutecznie powstrzymywało rozwój jakiekolwiek życia. Naukowcom udało się dowieść, że Wielkie Bombardowanie skończyło się o wiele wcześniej niż sądzono dotychczas. Badacze zbadali skład i budowę meteorytów, o których wiadomo, że zawierają fragmenty najstarszych znanych nam skał pochodzących z południowych wyżyn Marsa.
Ujawnili je 17 lat temu. Szpiegowskie zdjęcia zdradziły wstrząsającą prawdę

Ujawnili je 17 lat temu. Szpiegowskie zdjęcia zdradziły wstrząsającą prawdę

Ciekawostki
Orbita okołoziemska pełna jest szpiegowskich satelitów różnych państw. Jednym z takich systemów satelitarnych był amerykański Hexagon, który krążył po orbicie w czasach zimnej wojny. Zdjęcia satelitarne były zapisywane na kliszy fotograficznej. Docierały na Ziemię w kapsule i dopiero po wywołaniu filmu, amerykański wywiad mógł dowiedzieć się jak wyglądają strategiczne sowieckie obiekty. Zdjęcia z grupy satelit Hexagon zostały odtajnione w 2002 roku i od tamtej pory służą naukowcom. Dzięki nim udało się na przykład sprawdzić, jak od lat 70. XX w. zmieniły się lodowce w Himalajach. Naukowcy z Uniwersytetu Columbia i Uniwersytetu Utah przeanalizowali odtajnione fotografie, obejmujące aż 650 górskich lodowców i porównali je z aktualnymi zdjęciami satelitarnymi. Okazało się, że w latach 1975 – 2000 lodowce kurczyły średnio o 25 cm rocznie. Od 2000 roku do teraz tempo znacznie wzrosło. Każdego roku ubywa pół metra lodowca. To pierwsze badanie, które objęło tak duży obszar Himalajów i dostarczyło pełnego obrazu topnienia lodowców.

"Klatka po klatce" #34 (całość): Jóźwiak o wielkiej sensacji, Ostaszewski o Ziółkowskim i Różalskim

Inne
Prezes federacji Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak i właściciel grupy menadżerskiej Shocker MMA Artur Ostaszewski to goście najnowszego odcinka "Klatka po klatce". Prezes FEN podsumował sobotnią galę w Ostródzie, gdzie nie brakowało sensacji. Z kolei Ostaszewski opowiedział o planach swoich zawodników: Mariana Ziółkowskiego, Alberta Odzimkowskiego, Piotra Strusa czy Karoliny Owczarz. Nie zabrakło również pytania możliwy powrót do klatki Marcina Różalskiego, o którym coraz głośniej spekuluje się za kulisami. Ponadto w programie akcje z gal FEN 25 czy One Championship. Poznacie również rywala Igora Michaliczyna na gali RWC 3.
Krzyk i trzask tłuczonej szyby. Nagranie kierowcy

Krzyk i trzask tłuczonej szyby. Nagranie kierowcy

Wiadomości
Kobieta kierująca volkswagenem jechała spokojnie, pustą drogą na przedmieściach Mysłowic. Nagle z bocznej drogi wyjechał rozpędzony rowerzysta. Kierująca nie mogła nic zrobić. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo. Rozbił się o przednią szybę auta. Całe zdarzenie nagrała kamera zainstalowana w volkswagenie. 36-letni rowerzysta trafił do szpitala z urazem nogi i łopatki. Kobiecie nic się nie stało. Wideo z groźnie wyglądającego wypadku, ku przestrodze, opublikowała śląska policja. Funkcjonariusze przypominają, że obie grupy na drodze obowiązują te same przepisy ruchu drogowego.
Małgorzata Rozenek-Majdan ekspertką w Sejmie.

Małgorzata Rozenek-Majdan ekspertką w Sejmie. "Czy PO wie, co robi?"

Polityka
Małgorzata Rozenek-Majdan pojawiła się w Sejmie w roli eksperta. - Celebrytka została twarzą inicjatywy wspierającej in vitro - powiedziała w programie #Newsroom Kamila Baranowska z "Do Rzeczy". Publicystka zastanawia się, czy PO wyciągnęła wnioski z przegranej w wyborach samorządowych. - Sprawy ideologiczne wcześniej nie zagrały, zaszkodziły Platformie i bardziej pomogły PiS-owi. Moim zdaniem zaczynanie kampanii od in vitro to nie jest dobry pomysł. To temat dotyczący zbyt wąskiej grupy wyborców, żeby zarybiło - oceniła.
Ekspert zdradza jak niedługo będziemy szukać pracy

Ekspert zdradza jak niedługo będziemy szukać pracy

Polska
- Popyt na nasze usługi nie maleje - mówił w programie "Biznes Mówi" Maciej Noga, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej Grupy Pracuj.pl. - Pracujemy nad tym aby nasze algorytmy jescze lepiej dopasowywały potrzeby naszych użytkowników - dodał Noga. Współzałożyciel pracuj.pl zdradził, że Grupa pracuje nad wirtualnym asystentem, który będzie pomagał w znalezieniu pracy i ma być sterowany głosem.
Karolina Pisarek z bukietem kwiatów opuszcza TVN

Karolina Pisarek z bukietem kwiatów opuszcza TVN

Gwiazdy
Karolina Pisarek należy do szerokiej grupy młodocianych celebrytów, których kariery zaczęły się wraz z udziałem w programie Top Model. W piątym sezonie show dziewczyna doszła wprawdzie do samego finału, ale pierwsze miejsce sprzątnął jej jednak sprzed nosa Radek Pestka. Przegrana niespecjalnie zmartwiła Pisarek, szczególnie, że modelka świetnie radzi sobie teraz w roli internetowej influencerki. Pisarek jako pierwsza Polka znalazła się na liście 100 najpiękniejszych twarzy świata. Kilka dni temu celebrytka pojawiła się w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o gościnnym udziale w Projekcie Lady.
Kongresmeni piszą do Trumpa ws. wizyty Dudy w USA. Michał Dworczyk reaguje

Kongresmeni piszą do Trumpa ws. wizyty Dudy w USA. Michał Dworczyk reaguje

Polska
Grupa amerykańskich kongresmenów wystosowała list do Donalda Trumpa dotyczący wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Apelują o zwrócenie uwagi na "pogwałcenie wolności słowa" w Polsce. - Można sobie zadać pytanie, czy formułowanie listów, które zawierają insynuacje pod adresem Polski, jest przypadkową koincydencją, czy ktoś chciał wpłynąć na to, by ta wizyta miała również cienie - komentował szef KPRM Michał Dworczyk w programie "Tłit". - Są różne grupy wpływu - i międzynarodowe, i wewnątrz każdego kraju, politycy, którzy ulegają wpływowi lobbystów - wskazał.
Ekspert rynku pracy.

Ekspert rynku pracy. "Wątpię abyśmy dorównali niemieckim płacom"

Polska
- W momencie gdyby pracodawcy musieliby podnieść płace, towary, które produkujemy na Zachód, musiałyby podrożeć - powiedział w programie "Biznes Mówi" Maciej Noga, współtwórca i prezes rady nadzorczej Grupy Pracuj. pl. - Stracilibyśmy na konkurencyjności naszego rynku. - dodał Noga.
Współtwórca pracuj.pl.

Współtwórca pracuj.pl. " Rynek pracy jest rozgrzany"

Polska
- Widzimy rekordową ilość ludzi, którzy chcą zmienić pracę, bo rynek jest rozgrzany i płace idą do góry. - powiedział w programie "Biznes Mówi" Maciej Noga, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej Grupy Pracuj.pl. - To jest najlepszy moment aby szukać nowej pracy. - dodał Noga.
Samotne matki u prezydenta Dudy. Wymyślono sposób na ściąganie alimentów

Samotne matki u prezydenta Dudy. Wymyślono sposób na ściąganie alimentów

Styl życia
Dzięki petycji Anny Lose, przedstawicielki grupy samotnych matek oraz nagłośnieniu inicjatywy przez WP Kobietę, prezydent Andrzej Duda zwołał specjalne posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju. Po dwóch godzinach intensywnych rozmów w gronie samotnych matek i doradców prezydenckich udało się ustalić, w jaki sposób polskie władze chcą polepszyć ściągalność alimentów z dłużników.
Chińskie władze niszczą meczety

Chińskie władze niszczą meczety

Świat
Od 2017 r. Chińczycy zniszczyli dziesiątki meczetów znajdujących się w regionie Sinciang. Tak wynika z analizy zdjęć satelitarnych, na których widać całkowicie lub częściowo zniszczone miejsca kultu. Chińczycy chcą w ten sposób zwiększyć kontrolę nad wyznawcami islamu i zmusić ich do modlitw na otwartych przestrzeniach. Oczywiście są tam umieszczone specjalne kamery, dzięki którym można m.in. rozpoznawać twarze uczestników. Innym tłumaczeniem jest walka z terroryzmem. W Sinciang grupy muzułmanów mają się rzekomo radykalizować. Mowa m.in. o mniejszości Ujgurów, która jest poddawana jest coraz większej presji ze strony Pekinu. Około miliona osób umieszczono już w tzw. "obozach reedukacyjnych".
Roksana Węgiel o zatrzymaniu przez policję:

Roksana Węgiel o zatrzymaniu przez policję: "Szkoda o tym gadać"

Gwiazdy
Roksana Węgiel należy do niezbyt licznej grupy finalistów programów typu talent show, którym rzeczywiście udało się przebić w show biznesie. 14-letnia zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci nagrała kilka chwytliwych przebojów i konsekwentnie buduje swoją karierę.  W ostatnią niedzielę zapracowana młoda artystka miała tego samego dnia zagrać dwa koncerty w różnych województwach. W związku z tym, trasę miała pokonać prywatnym samolotem. Niestety, nie zdążyła na czas, bowiem samochód, którym jechała na lotnisko, został zatrzymany przez policję. Jak poinformowali funkcjonariusze, kierowca wiozący piosenkarkę bezprawnie używał uprzywilejowanej sygnalizacji. W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów Roksana zapewniła, że choć zazwyczaj jeżdżą szybko, starają się przestrzegać przepisów drogowych. Podczas rozmowy z dziennikarzem nastolatka stwierdziła, że "szkoda o tym gadać", twierdząc, że do niefortunnej sytuacji doszło dlatego, iż dostali "błędne informacje".
Sytuacja jest dramatyczna. Przekroczony rekordowy próg

Sytuacja jest dramatyczna. Przekroczony rekordowy próg

Wiadomości
Liczba zgłoszonych przypadków Eboli w Demokratycznej Republice Konga, przekroczyła próg 2000 przypadków. Takie zatrważające dane podała Światowa Organizacja Zdrowia. Rzecznik WHO ocenił sytuację jako "smutną i frustrującą". Od początku roku epidemia zabiła już 1346 osób. Według WHO, sytuacja jest tak dramatyczna przez nastawienie mieszkańców terenów objętych epidemią. Niektórzy wierzą, że Ebola to spisek tworzony przez agencje pomocy i rząd oraz uzbrojone grupy dążące do zdestabilizowania sytuacji w kraju dla własnego zysku. - Ochrona powstrzymuje się od reakcji. Za każdym razem, kiedy dochodzi do incydentu - jedne z nich są większe, inne mniejsze, jedne dotyczą chorych, inne nie - nie jesteśmy w stanie zapewnić usług i wychodzić do społeczności. Nie jesteśmy w stanie szczepić, leczyć. Nie jesteśmy w stanie czuwać nad tymi, którzy mogą być narażeni na zarażenie - mówi Tarik Jasarevic, rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia. Od stycznia a maja doszło do 42 ataków na placówki służby zdrowia. 85 osób zostało rannych lub zabitych.
Sztuczna inteligencja znajdzie ci pracę? Przemysław Gacek o przyszłości rekrutacji

Sztuczna inteligencja znajdzie ci pracę? Przemysław Gacek o przyszłości rekrutacji

Finanse
Przyszłość rekrutacji przez internet to serwisy oparte na sztucznej inteligencji - przewiduje szef Grupy Pracuj. Jego zdaniem kluczowe dla każdego biznesu, w tym tych zajmujących się pomocą w szukaniu pracy - i szukaniu pracowników - jest baczne obserwowanie tego, co się dzieje w technologii na świecie. Po to, żeby nie przegapić rewolucji, która może zupełnie odwrócić zasady gry - wyjaśnia w programie Nino o Biznesie Przemysław Gacek.
Prezes Grupy Pracuj: płace w Polsce powinny być jawne

Prezes Grupy Pracuj: płace w Polsce powinny być jawne

Finanse
Przemysław Gacek jest zwolennikiem publikowania przez firmy siatki płac. Jednak jego firma tego nie robi. To trudny temat i najlepiej by było, żeby taki nakaz publikowania widełek płacowych został narzucony z góry - uważa szef Grupy Pracuj. Nino Dżikija  pyta też o obecną sytuację na rynku pracy i o to, gdzie w Polsce rzeczywiście można mówić o "rynku pracownika"
Przemysław Gacek: jednemu na sto uda się przetrwać pięć lat

Przemysław Gacek: jednemu na sto uda się przetrwać pięć lat

 Trzeba przepracować 10 tysięcy godzin robiąc coś, i dopiero wtedy jest się w tym dobrym – mówi Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj. W programie „Nino o biznesie” tłumaczy, dlaczego zatrudnia osoby mądrzejsze od siebie i jak sobie radzi z zarządzaniem swoim ego.  Wspominając własne początki daje też rady początkującym biznesmenom i ocenia, jakie szanse ma dziś ktoś, kto dopiero zaczyna. 
Nowa strategia Taurona do 2030 roku

Nowa strategia Taurona do 2030 roku

Finanse
 Zwiększenie do ponad 65 procent udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w  miksie wytwórczym TAURONA – zakłada aktualizacja kierunków  strategicznych Grupy. Dokument stanowi uzupełnienie Strategii Grupy  TAURON do 2025 roku. 
Zielona strategia Grupy TAURON

Zielona strategia Grupy TAURON

Finanse
 Zwiększenie do ponad 65 procent udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w  miksie wytwórczym TAURONA – zakłada aktualizacja kierunków  strategicznych Grupy. Dokument stanowi uzupełnienie Strategii Grupy  TAURON do 2025 roku. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 35następne