Wyniki wyszukiwania dla:

grecja

Liczba wyników: 116

Tragedia w Grecji po nawałnicy. Zginęło 6 turystów

Tragedia w Grecji po nawałnicy. Zginęło 6 turystów

Wiadomości
Sześcioro turystów, w tym dwoje dzieci, zginęło na skutek nawałnicy, jaka uderzyła w region Chalkidiki. Rannych zostało ponad sto osób. Wichura uderzyła w środę wieczorem. Wiatr wyrywał drzewa, zrywał dachy. Wśród zabitych turystów są Czesi, których przyczepę kempingową zmiótł wiatr. Zmarła też kobieta i 8-latek, na których spadł walący się dach w restauracji w Nea Plagia. Oboje byli z Rumunii. Na dwóch mężczyzn (jednego dorosłego i jednego niepełnoletniego) z Rosji zawaliło się drzewo. Wypadek miał miejsce w nadmorskiej miejscowości Potidea. Władze regionu ogłosiły stan wyjątkowy.
Wakacje za granicą. Złe wieści dla polujących na last minute

Wakacje za granicą. Złe wieści dla polujących na last minute

- Mamy zupełnie inny rok, zeszły rok rozpieścił nas cenowo. Lasty za 1000 lub 800 zł były praktycznie codziennie. W tym roku takich ofert raczej nie będzie. W zeszłym roku tego produktu było na półce za dużo, biura wyprzedawały oferty. W tym roku dużo osób wykupiło wycieczki w ofercie first minut i tych ofert jest mniej. Więc jeśli szukamy lasta, to teraz - mówiła w programie "Money. To się liczy" Klaudyna Fudala, rzecznik prasowa wakacje.pl.
Polsce grozi kryzys jak w Grecji? Ekonomista wszystko wyjaśnił

Polsce grozi kryzys jak w Grecji? Ekonomista wszystko wyjaśnił

Polska
- Grecja miała bardzo duży deficyt na rachunku obrotów bieżących, a w Polsce mamy obecnie bardzo zrównoważoną gospodarkę, jeśli chodzi o pozycję zewnętrzną. Tezy o przejadaniu wzrostu są nieprawdziwe - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. - W Polsce widzimy, że bardzo stabilny jest złoty. Cały czas mamy też trajektorię spadającego długu do PKB, oddłużamy się - dodał.
Dziwne przemówienie Morawieckiego. Kluzik-Rostkowska miała ubaw

Dziwne przemówienie Morawieckiego. Kluzik-Rostkowska miała ubaw

Polska
"Będzie bój jak w bitwie pod Salaminą", "To my jesteśmy spadkobiercami starożytnych Greków" - mówił Mateusz Morawiecki na zjeździe Klubów Gazety Polskiej. - Dzień wcześniej ten sam Morawiecki był wojem spod Grunwaldu. Zastanawiam się po jakie bitwy jeszcze sięgnie. Jeśli mowa o spadku po Grecji, to nie pod starożytnej, tylko tej, którą prowadziła nowoczesna Grecja i miała kłopoty. Można sięgnąć do Twittera i zobaczyć, ileż już było żartów z tego powodu i kto był jakim Grekiem zdaniem internautów. Chciałabym, że szef rządu był człowiekiem, który roztropnie rządzi, a nie ucieka się do bycia wojem spod Grunwaldu lub Salaminy - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit".
Zobaczył, że coś jest nie tak. Mężczyzna w kilka sekund został bohaterem

Zobaczył, że coś jest nie tak. Mężczyzna w kilka sekund został bohaterem

Wiadomości
Kamera monitoringu restauracji Tawerna Amfora w mieście Chania na Krecie uchwyciła niezwykłą scenę. Vasilis Patelakis, właściciel restauracji, wykonuje manewr Heimlicha na jednym z ze swoich klientów. Patelakis dostrzegł bowiem, że mężczyzna zaczął się dusić. Restaurator opublikował nagranie na Facebooku. Tłumaczy, że chce w ten sposób zwrócić uwagę, jak potrzebne są szkolenia z pierwszej pomocy, które nie są trudne, a mogą komuś uratować życie.
Wakacje 2019. Oto najpopularniejsze kierunki tego lata

Wakacje 2019. Oto najpopularniejsze kierunki tego lata

Polska
- Grecja, Hiszpania, Turcja, Bułgaria, Egpit to najchętniej wybierane zagraniczne miejsca, do których jeździmy na wakacje. Spośród nich przodują Turcja i Grecja - tłumaczyła w programie "Money. To się liczy" Anna Podpora, kierownik działu produktu w serwisie wakacje.pl. - Turcja, podobnie jak Egipt, odrodziła się po kilku latach jako kierunek wakacyjny - dodała.
Siła musiała być ogromna. Szczątki mężczyzny zdradziły ponurą historię

Siła musiała być ogromna. Szczątki mężczyzny zdradziły ponurą historię

Ciekawostki
Na rajskiej, greckiej wyspie Tasos, 2000 lat temu, mieszkał mężczyzna, który zmarł na atak serca chwilę po tym jak przebito jego klatkę piersiową włócznią. Jego szczątki odkryto na wyspie w 2002 r. razem z 56 innymi, ale dopiero teraz ogłoszono jak zmarł. W mostku mężczyzny znajduje się idealnie okrągła dziura – ślad po włóczni, którą go zabito. Włócznia została wbita w jego mostek z ogromną siłą. Mężczyzna musiał być wtedy unieruchomiony. Zdaniem naukowców, mężczyzna był muskularnej budowy ciała, miał około 170 cm wzrostu i jakieś 50 lat. Najprawdopodobniej był więźniem skazanym na śmierć. Został pochowany trumnie z wapienia. Naukowcy podejrzewają, że był w niewoli, bo ślady na jego zębach wskazują na pogorszenie diety przed śmiercią. 
Muśnięta słońcem Paulina Młynarska chwali Grecję:

Muśnięta słońcem Paulina Młynarska chwali Grecję: "Zakochujemy się w pewnych miejscach"

Gwiazdy
Paulina Młynarska na stałe zamieszkała w Grecji, spełniając tym samym marzenie z dzieciństwa. Do przeprowadzki przygotowywała się przez blisko 10 lat, stopniowo wycofując się z mediów i szukając możliwości pracy zdalnej. Prezenterka zdecydowała się wyłącznie na współpracę zdalną, coraz śmielej kroczyła też nową ścieżką rozwoju zawodowego, jaką stała się dla niej joga. Młynarska kupiła niewielki dom na Krecie. W położonym w górach budynku urządziła nie tylko mieszkanie, lecz także studio jogi, w którym czasami prowadzi zajęcia. Zdaniem Młynarskiej na Krecie kryzys gospodarczy nie jest tak mocno odczuwalny, jak w Grecji kontynentalnej, głównie ze względu na turystyczny charakter wyspy.
Relacje uczestników bitwy o Leros

Relacje uczestników bitwy o Leros

Nauka
Brak snu, nerwica i skrajne wycieńczenie - to tylko niektóre z uczuć, jakich doświadczali żołnierze podczas jednej z kluczowych bitew II wojny światowej. Kilku aliantów uczestniczących w bitwie o małą grecką wyspę Leros, postanowiło opowiedzieć swoją przerażającą historię. Wywiady z żołnierzami stacjonującymi na miejscu spisała historyk Julie Peakman. Trafiły one do jej najnowszej książki. Dzięki tym relacjom, można lepiej zrozumieć piętno wojny i przerażające doświadczenia, których doświadczyli walczący z nazistami alianci w 1943 roku.
Grecy odkryli pozostałości starożytnego miasta

Grecy odkryli pozostałości starożytnego miasta

Nauka
Tenea to zaginione miasto znane  wyłącznie ze starożytnych tekstów. Po raz pierwszy miasto zasiedlili jeńcy z wojny trojańskiej. W trakcie prac na Peloponezie, archeolodzy odkryli dowody istnienia tego starożytnego miasta.
Podwodna sensacja. Przeleżał nietknięty 2400 lat

Podwodna sensacja. Przeleżał nietknięty 2400 lat

Ciekawostki
Najstarszy na świecie nietknięty wrak odkryto w głębinach Morza Czarnego. Pod wodą przeleżał 2400 lat. Mierzący 23 m długości statek był najprawdopodobniej grecką jednostką handlową. Według ekspertów do tej pory podobny statek był widziany jedynie jako malunek na ceramice. Wrak spoczywa prawie 2 km pod wodą blisko bułgarskiego wybrzeża. Jest w bardzo dobrym stanie. Naukowcy pobrali próbkę wraku by przeprowadzić datowanie radiowęglowe. - To jest odkrycie, w które wcześniej nigdy bym nie uwierzył. Zmieni nasze zdanie na temat starożytnego przemysłustoczniowego i marynarki - ocenił archeolog, prof. Jon Adams, który pracuje w zespole badającym dno Morza Czarnego.
Koszmarne wakacje na Krecie. Polscy turyści walczą z brudem, insektami i żywiołem

Koszmarne wakacje na Krecie. Polscy turyści walczą z brudem, insektami i żywiołem

Wiadomości
Syf totalny - tak Karol opisuje swoje wakacje na Krecie. Miał nocować w wygodnym hotelu, zamiast tego walczy z cieknącym kranem, brudem i insektami. Na domiar złego nad grecką wyspę zmierza cyklon. Hotelowy personel zaczął rozstawiać worki z piaskiem przed budynkiem.

"Tak padła Grecja". Ryszard Petru ostro o propozycji Patryka Jakiego

Polska
- Jak ktoś mówi o pięciu liniach metra, trzeba pokazać, ile to kosztuje, jakie są realia. Z tego, co wiem, nie ma szans, by do tego projektu podejść. Tak padła Grecja, bo nie wszystko się da. Jeśli Warszawa ma dostać więcej, któremu miastu Jaki zabierze? Opolu? Trzeba realnie chodzić po ziemi - mówił Ryszard Petru w programie "Tłit". - Przestrzegałbym kandydatów opozycyjnych: populizmem z PiS-em nie wygramy, oni zawsze obiecują więcej - dodał.
Pajęczyna na ponad 300 metrach. Powstała na greckim wybrzeżu

Pajęczyna na ponad 300 metrach. Powstała na greckim wybrzeżu

Ciekawostki
Ponad 300 metrów pajęczyny pokryło drzewa i krzewy na wybrzeżu greckiego miasta Aitoliko. Jej twórcami są pająki  z gatunku kwadratników. Zazwyczaj zakładają siedliska przy wodzie. Chociaż ogromna pajęczyna wygląda dość przerażająco, to nie jest ona niebezpieczna. Kwadratniki nie są bowiem pająkami niebezpiecznymi dla ludzi. Nie szkodzą też florze. Tak wielka pajęczyna jest  dowodem na to, że pająki mają w tym miejscu optymalne warunki. Mieszkańcy, mimo że widok nie jest przyjemny, powinni się cieszyć. Pająki żywią się bowiem komarami
Śmierć na luksusowym jachcie

Śmierć na luksusowym jachcie

Świat
20-letnia Australijska Sinead McNamara została znaleziona w stanie krytycznym na luksusowym jachcie Mayan Queen IV. Nieprzytomna dziewczyna leżała zaplątana w linę cumowniczą na rufie jachtu. Będący członkiem załogi lekarz reanimował kobietę. Została przewieziona helikopterem do szpitala gdzie zmarła. Jeszcze dzień wcześniej bawiła się i piła wódkę razem z załogą w jednym z barów na greckiej wyspie Kefalonia. Wg świadków dziewczyna wypiła dwa koktajle, zjadła kanapkę i tańczyła na krześle. Miała być w świetnym nastroju. Następnego dnia miała spotkać się z matką i siostrą, które przyjechały do Grecji aby spędzić z nią wakacje. W sprawie śmierci modelki prowadzone jest śledztwo. Jednym z dowodów są nagrania z kamer monitoringu na jachcie. 
Trzęsienie ziemi w Grecji. 5 stopni w skali Richtera

Trzęsienie ziemi w Grecji. 5 stopni w skali Richtera

Świat
W piątek rano ziemia zaczęła się trząść w środkowej części Grecji. Epicentrum znajdowało się ok. 25 km od centrum miasta Karditsa. Wstrząsy odczuli także mieszkańcy miast Trikal, Larisa oraz innych mniejszych miejscowości. Do tej pory grecka policja nie odnotowała informacji o ofiarach . Część dróg jest zniszczona, popękały ściany w niektórych domach, a w wielu miejscach osunęła się ziemia.
Udany sezon w branży turystycznej. Jedna trzecia Polaków wybrała ten sam kraj

Udany sezon w branży turystycznej. Jedna trzecia Polaków wybrała ten sam kraj

Polska
- Niemal co trzecia rezerwacja to była Grecja. Turcja, Bułgaria, Egipt, Hiszpania - to jest ta pierwsza piątka rezerwacji. One wszystkie rosły rok do roku. Były też wzrosty spektakularne - Turcja ok. 190 proc. wzrostu, Tunezja, która odniosła najbardziej spektakularny sukces, mówimy o ok. 600 proc. wzrostu - mówiła w programie "Money. To się liczy" Klaudyna Fudala, rzeczniczka prasowa wakacje.pl.
Odra coraz groźniejsza w Europie

Odra coraz groźniejsza w Europie

Zdrowie
Liczba zachorowań w Europie drastycznie wzrosła. Jak podało WHO, w pierwszej połowie tego roku odnotowano ponad 41 tys. przypadów choroby. Zmarło co najmniej 37 osób. Dla porównania: w 2017 roku zachorowało 25 tys. osób, a w 2016 roku zaledwie 5 tys. WHO informuje, że ponad połowę przypadków (23 tys.) odnotowano na Ukrainie, gdzie z powodu konfliktu zbrojnego zaniechano szczepień. Na liście jest też Francja, Gruzja, Grecja, Włochy, Rosja i Serbia. Wirus odry przenosi się bardzo łatwo. Statystycznie jedna osoba może zarazić aż 20 niezaszczepionych.
Polscy turyści w Grecji są spokojni.

Polscy turyści w Grecji są spokojni. "Na wyspach jest bezpiecznie"

Świat
Jak przekonują polscy turyści spędzający wakacje na Krecie, zagrożenie pożarowe dotyczy głównie kontynentalnej Grecji. Również tam sytuacja staje się coraz bardziej opanowana, a pożary, które w ostatnich dniach trawiły kraj, są już pod kontrolą. Z Polakami wypoczywającymi w Grecji rozmawiał reporter WP, Klaudiusz Michalec.
Pożary w Grecji. Rozmawiamy z polskimi turystami o zagrożeniu

Pożary w Grecji. Rozmawiamy z polskimi turystami o zagrożeniu

Wiadomości
Niebezpieczne pożary szaleją na zachód i na wschód od Aten. Władze zdecydowały o zamknięciu Akropolu, głównej greckiej autostrady oraz wezwano mieszkańców zachodniego wybrzeża do opuszczenia domów. Szacuje się, że około 70 osób nie żyje, a setki osób zostało rannych w wyniku pożarów. Reporter WP Klaudiusz Michalski zapytał polskich turystów, czy obawiają się zagrożenia.
Pożary w Grecji. Wstrząsające zdjęcia i nagrania

Pożary w Grecji. Wstrząsające zdjęcia i nagrania

Wiadomości
Kilkadziesiąt osób zginęło, a ponad 150 zostało rannych w wyniku pożarów w Grecji. Najsilniejsze szaleją w rejonie Attyka, którego centrum są Ateny. Ofiarami są głównie osoby, które utknęły swoich domach, samochodach lub utonęły chroniąc się przed ogniem w morzu. Szacuje się, że na plażach i skalistych wybrzeżach utknęło kilkaset osób. Wstrząsające zdjęcia zrobiono w regionie turystycznym Mati, ok. 35 km na wschód od Aten. Widać na nich spalone auta, które musiały utknąć w korku. Zginęło tutaj 26 osób. Pożary szaleją od poniedziałku. Grecka Straż Pożarna złożyła oficjalny wniosek z prośbą o pomoc.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 6następne