Wyniki wyszukiwania dla:

głos

Liczba wyników: 400

Burzliwa debata w Sejmie. Nitras wręcza buciki Kaczyńskiemu

Burzliwa debata w Sejmie. Nitras wręcza buciki Kaczyńskiemu

Polska
- Pytam się, ilu z tych księży siedzi w więzieniu? - pytał w czwartek w Sejmie poseł PO Sławomir Nitras. Po tych słowach Marszałek Sejmu odebrał mu głos. Po zejściu z trybuny próbował wręczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu dziecięce buciki.
Dlaczego Jacek Frątczak zniknął z mediów? Menedżer zabrał głos

Dlaczego Jacek Frątczak zniknął z mediów? Menedżer zabrał głos

Żużel
Od połowy zeszłego menedżer Get Well Toruń jest znacznie mniej widoczny w mediach. W magazynie "Bez Hamulców" Jacek Frątczak opowiedział dlaczego tak się dzieje.

"Bruksela nie dla Zalewskiej". Nauczyciele się mobilizują, związkowcy zabierają głos

Wiadomości
Nauczyciele chcą zablokować wyjazd Anny Zalewskiej do Brukseli. Na Facebooku zainicjowana została akcja belfrów, którzy zmieniają okręg wyborczy tak, aby głosować na Dolnym Śląsku lub Opolszczyźnie. Wszystko po to, by oddać głos na kontrkandydata minister edukacji. Sprawę skomentowali związkowcy. – Jeśli będą akurat tam, to czemu mają nie zagłosować? – pyta z uśmiechem na ustach Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych. Więcej w materiale wideo.
Leszek Jażdżewski nie boi się prokuratury. Mówi o rozmowie z Tuskiem

Leszek Jażdżewski nie boi się prokuratury. Mówi o rozmowie z Tuskiem

Wiadomości
Leszek Jażdżewski postanowił zabrać głos po tym, jak rozpętał aferę za sprawą przemówienia, poprzedzającego wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. W rozmowie z Klaudiuszem Michalcem w ostrych słowach odniósł się do krytycznych wypowiedzi polityków opozycji. Przyznaje, że rozmawiał z Donaldem Tuskiem przed swoim wystąpieniem. Mówi także o swoich planach na przyszłość. Więcej w materiale wideo.

"Druga połowa". Mecz w Gdańsku obnażył polską piłkę. "Nikt nie powinien dolewać oliwy do ognia"

Piłka nożna
Po meczu Lechia - Legia pokłócili się wszyscy. Praktycznie każdy zabrał głos w sprawie spornej decyzji sędziego. - W niedzielę zgłupiałam. Słuchając ważnych ludzi i ich opinii sprawiły, że nic nie wiem już o przepisach - mówi Daria Kabała-Malarz.
Jarosław Kaczyński: Musimy uczynić nasz naród europejskim i wielkim

Jarosław Kaczyński: Musimy uczynić nasz naród europejskim i wielkim

Polska
Rozwój, równość, siła, godność - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński i zachęcał, by w najbliższych wyborach do PE oddać głos na Prawo i Sprawiedliwość. Podkreślał, że partia rządząca jest szansą na dobrą zmianę w Polsce. Ocenił, że alternatywą wobec PiS jest "likwidacja ważnych instytucji i kłanianie się w pas środowiskom LGBT".
W świecie radiostacji numerycznych

W świecie radiostacji numerycznych

Technologia
Dziwny, bezduszny, dziecięcy głos powtarza w obcym języku ciąg liczb pozornie bez znaczenia. Co jakiś czas monolog przerywany jest melodią, która przywodzi na myśl auto z lodami rodem z amerykańskiego horroru. Cierpnie Ci skóra, wyłączasz radio i siadasz do komputera, by wyjaśnić ten fenomen. Niestety, zadowalającej odpowiedzi brak. Witaj w świecie radiostacjinumerycznych!
Justyna Żyła rozwiązuje kolejne problemy.

Justyna Żyła rozwiązuje kolejne problemy. "Wsiadłeś pijany do auta. Są na to taśmy"

Gwiazdy
Choć program Justyny Żyły bardziej przypomina pseudo dokument niż poważną produkcję telewizyjną, jego twórcy zdecydowali się przedłużyć produkcję o kolejny sezon. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, Żyła postanowiła przygotować odcinek specjalny swojego programu z udziałem członków kabaretu Śleboda. Tym razem podeszła do kłótni z dystansem i humorem. Niestety charyzma kabereciarzy nie pozwoliła Justynie zbyt często zabierać głos. Zobaczcie, jak zabiegała o uwagę... mimiką.
Pewna siebie Rozenek:

Pewna siebie Rozenek: "Nie bolą mnie głosy krytyki. Jestem przyzwyczajona do tego, że moja osoba budzi skrajne emocje"

Gwiazdy
Małgorzata Rozenek-Majdan od lat otwarcie wspiera kwestię in vitro, która wciąż wywołuje w Polsce sporo emocji. Żona Radosława Majdana dwukrotnie poddała się temu zabiegowi, w wyniku którego została matką. Trzynaście lat temu na świecie pojawił się jej pierworodny syn Stanisław, a cztery lata później, Tadeusz. Nic więc dziwnego, że Małgosia zdecydowała się zabrać głos w temacie zapłodnienia pozaustrojowego, bronić swojego stanowiska, a ostatnio nawet napisać książkę. W rozmowie z Sandrą Hajduk zdradziła, że zależy jej jedynie na tym, aby wywołać w kraju merytoryczną dyskusje w temacie in vitro. Przyznała również, że nie przejmuje się głosami krytyki, ponieważ zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że jej osoba może budzić skrajne emocje. Posłuchajcie.
Dorota Wellman o książce Małgorzaty Rozenek:

Dorota Wellman o książce Małgorzaty Rozenek: "Cieszę się, że nie boi się mówić o tym, jak stworzono jej dzieci"

Gwiazdy
Małgorzata Rozenek, jako matka dwójki dzieci, które na świat przyszły dzięki wsparciu nowoczesnej technologii, od lat zaangażowana jest w sprawę zapłodnienia in vitro. Żona Radosława Majdana zdecydowała się nawet pójść krok dalej i napisała książkę dotyczącą tej tematyki. Małgosia twierdzi, że w związku z niezdrowymi emocjami wokół tej kwestii czuła się zobowiązana, aby zabrać głos. Swoje wsparcie dla zaangażowania Rozenek w kwestię in vitro wyraziła w jednym z najnowszych wywiadów Dorota Wellman. Prezenterka zdradziła, że bardzo się cieszy, że celebrytka nie boi mówić się głośno o tym, jak zostały stworzone jej dzieci. Dodaje, że procedura sztucznego zapłodnienia powinna być dofinansowywana z budżetu państwa. Ma rację?
Kierwiński: Przez PiS Polska jest na marginesie UE

Kierwiński: Przez PiS Polska jest na marginesie UE

Polska
Poseł PO Marcin Kierwiński ocenił w rozmowie z Wirtualną Polską, że głos na PiS to głos stracony, bo "nie potrafią nic dla Polski załatwić". Polityk odniósł się też do zarzutów, że Platforma często głosuje w Brukseli przeciwko krajowym interesom (np. w sprawie ACTA 2). – Budują swoją politykę na kłamstwie. Niech realnie odpowiedzą na pytanie, dlaczego w rosnącym budżecie UE, PiS nie potrafi zagwarantować nam większych pieniędzy. (…) To PiS robi wszystko, aby Polska była na marginesie Unii Europejskiej – stwierdził Kierwiński.
Wyborca zadał trudne pytanie Radosławowi Sikorskiemu. Były szef MSZ prosi pana Przemka o głos

Wyborca zadał trudne pytanie Radosławowi Sikorskiemu. Były szef MSZ prosi pana Przemka o głos

Polityka
- Od 5 miesięcy jeżdżę po Polsce. Pan Przemek powiedział: panie Radku, tyle razy na pana głosowałem. Pan - strefa zdekomunizowana. Jak pan może stanąć na jednym podium z Millerem i Cimoszewiczem? Panie Przemku: trwałym zwycięstwem nad komunizmem jest silne i wpływowe polskie członkostwo w UE! I ja panu gwarantuję, że Cimoszewicz, który nas do Unii w prowadzał, nas z niej nie wyprowadzi.  A czy pan ma pewność, że Jarosław Kaczyński przez głupotę czy zacietrzewienie tego nie zrobi? - tymi słowami Radosław Sikorski zwracał się do swojego wyborcy na konwencji Koalicji Europejskiej w Warszawie.
Patryk Jaki potwierdza: Sebastian Kaleta będzie startował do PE

Patryk Jaki potwierdza: Sebastian Kaleta będzie startował do PE

Polska
- Sebastian Kaleta będzie startował z Warszawy do PE. Potwierdzam - oznajmił Patryk Jaki w programie "Tłit", komentując wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia Wirtualnej Polski. - To osoba, którą bardzo serdecznie wszystkim państwu polecam. Najzdolniejszy polityk młodego pokolenia w Polsce. Warto na niego postawić w tych wyborach - stwierdził. Wiceminister zabrał też głos ws. roszad w ministerstwie sprawiedliwości. Pytany, kto obejmie jego funkcję, jeśli dostanie się do PE, powiedział, że "ma osobę, którą mógłby zarekomendować". Podkreślił jednak, że decyzja w tej sprawie należy do Zbigniewa Ziobro.
Robert Lewandowski skomentował mecz z Austrią.

Robert Lewandowski skomentował mecz z Austrią. "Styl jest nieważny, liczy się zwycięstwo"

Piłka nożna
Robert Lewandowski nie zdobył gola w meczu reprezentacji Polski z Austrią. Kapitan kadry narodowej zabrał głos po zwycięstwie 1:0 w pierwszym eliminacyjnym spotkaniu do Euro 2020. 
Szykują akcję przed Pałacem Prezydenckim. Robert Biedroń zdradza szczegóły

Szykują akcję przed Pałacem Prezydenckim. Robert Biedroń zdradza szczegóły

Polska
- Prezydent, który powinien łączyć, być prezydentem wszystkich Polaków, powinien zabrać głos. Jest nagonka na pewną grupę społeczną, na osoby LGBT, są tego realne ofiary w postaci mowy nienawiści, widzimy, jak to się rozlewa w internecie. Potrzebna jest reakcja prezydenta. Chcemy zaapelować, żeby zabrał głos, stanął po stronie atakowanych, mniejszości, praw człowieka - mówił lider Wiosny Robert Biedroń w programie "Tłit" o zaplanowanej na godz. 12 akcji pod Pałacem Prezydenckim. - Narysujemy mu na początek wiosny tęczę. Bo on nie chce się z nami spotykać, jest zajęty innymi kwestiami - zdradził Biedroń. Zapowiedział, że partia przedstawi także swoją "piątkę" w kontekście osób LGBT. 
Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Wybrzmiał głos Stachursky'ego

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Wybrzmiał głos Stachursky'ego

Kultura
Zmarła Zofia Czerwińska. Rodzina i przyjaciele zorganizowali dla niej wzruszające pożegnanie. Podczas pogrzebu wybrzmiała piosenka "My Way" w wykonaniu Stachursky'ego.
Zarobki posłów.

Zarobki posłów. "Uważam, że powinni być dobrze wynagradzani"

Polska
- W programie 500+ powinno być wprowadzone kryterium dochodowe. Tak, żeby najbogatsi z tego świadczenia nie korzystali - mówiła w programie "Money. To się liczy" posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak. Parlamentarzystka zabrała też głos ws. zarobków posłów i osób zatrudnionych w administracji rządowej. - Jesteśmy państwem, w którym zarobki tej grupy są jednymi z najniższych. Jestem zdania, że posłowie czy pracownicy ministerstw powinni być dobrze wynagradzani - oceniła.
Deklaracja LGBT. Prof. Lew-Starowicz rozwiewa wątpliwości

Deklaracja LGBT. Prof. Lew-Starowicz rozwiewa wątpliwości

Wiadomości
Politycy PiS krytykują deklarację LGBT, którą podpisał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Głos w tej sprawie zabrał Jarosław Kaczyński, który powiedział „nie” atakowi na dzieci i ich "seksualizacji". Prezes PiS skrytykował wytyczne WHO, na podstawie których ma być prowadzona edukacja seksualna w stołecznych szkołach. Od kilku dni najwięcej wątpliwości budzi zapis o przekazywaniu wiedzy z zakresu masturbacji dzieci. O tym, czy jest się czego bać i co w gruncie rzeczy płynie ze standardów WHO w rozmowie reportera WP z seksuologiem, prof. Zbigniewem Lew-Starowiczem.
Burza wokół deklaracji LGBT+ w Warszawie. Paweł Rabiej komentuje

Burza wokół deklaracji LGBT+ w Warszawie. Paweł Rabiej komentuje

Polska
Rzecznik Praw Dziecka wezwał Rzecznika Praw Obywatelskich do interwencji ws. deklaracji LGBT+ wprowadzonej w warszawskich szkołach. W jego ocenie, może ona łamać konstytucję. Sprawę komentował w programie "Tłit" wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej. - Nie oceniam tego pana jako osoby wielce kompetentnej, cieszy mnie raczej głos RPO, który mówi jednoznacznie, że to powinno być załatwione, z kwestią równości trudno dyskutować. Nie rozumiem ataków, fantazmatów, że chcemy uczyć masturbacji w przedszkolach, co jest absolutną bzdurą. Mówimy o sprawach absolutnie fundamentalnych - szacunku dla drugiego człowieka, co bardzo pięknie powiedziała też uczestniczka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska - mówił Rabiej. Odniósł się też do słów Zofii Klepackiej, która stwierdziła, że nie o "taką Warszawę" walczył jej dziadek. - Polecam pani Klepackiej posłuchanie pani Traczyk-Stawskiej. Przyda się - odpowiedział Rabiej.
Marek Suski znów o Andrzeju Dudzie.

Marek Suski znów o Andrzeju Dudzie. "80 proc."

Polska
"Prezydent będzie się musiał napracować, żeby odzyskać mój głos" - mówił Marek Suski, gdy prezydent nie podpisał ustawy degradacyjnej. Jak jest teraz? "Zapracował"? - Pracuje, zapracował w 80 proc. Do wyborów prezydenckich ponad rok. Liczę, że wszystko będzie dobrze - stwierdził Suski w programie "Tłit". Dopytywany co z jego kandydaturą na prezydenta, odparł: "Nigdy nie zgłaszałem postulatu, żeby kandydować. Pojawił się żywiołowy ruch w internecie - to było miłe. Jeżeli były jakieś osoby, które widziały mnie na tej funkcji, to bardzo im serdecznie dziękuję, ale w moich planach przyszłościowych nie ma tego rodzaju służby dla kraju". 
Skrzynecka o in vitro:

Skrzynecka o in vitro: "Środowiska religijne nie powinny przekraczać granicy fanatyzmu"

Gwiazdy
Podczas gdy wielu samorządowców stara się wspomóc pary planujące powiększyć rodzinę dzięki metodzie zapłodnienia in vitro, ekipa rządząca na Wiejskiej ze wszystkich sił próbuje zablokować ich działania, głównie ze względu na różnice światopoglądowe. Głos w sprawie zajęło też wiele gwiazd, między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan. Do dyskusji włączyła się także Katarzyna Skrzynecka. Jurorka "Twoja twarz brzmi znajomo" stwierdziła w jednym z ostatnich wywiadów, że in vitro jest dobrodziejstwem, a środowiska religijne wykraczają poza swoje kompetencje, próbując narzucić reszcie społeczeństwa swój punkt widzenia.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 20następne