Wyniki wyszukiwania dla:

gąbka

Liczba wyników: 8

Wiemy gdzie w mieszkaniu znajduje się najwięcej bakterii i nie jest to łazienka

Wiemy gdzie w mieszkaniu znajduje się najwięcej bakterii i nie jest to łazienka

Ciekawostki
Choć bakterie nie są widoczne gołym okiem, to znajdują się praktycznie wszędzie. Kuba Jankowski w kolejnym odcinku "Nie do końca", postanowił sprawdzić w którym zakamarku naszych mieszkań jest ich najwięcej.
Źródła bakterii w twoim domu

Źródła bakterii w twoim domu

Zdrowie
Staramy się, aby nasz dom był czysty i schludny. Jednak jest w nim rzeczy, które są prawdziwym siedliskiem bakterii i drobnoustrojów. Sprawdziliśmy, na co szczególnie należy uważać. Zobacz film.
Mozil śpiewa dla uchodźców:

Mozil śpiewa dla uchodźców: "Wicher wśród namiotów gna, kucheneczka grzeje mała"

Gwiazdy
Dziesiątki tysięcy syryjskich uchodźców w Libanie muszą przetrwać tegoroczną zimę w prowizorycznych namiotach. Każda noc spędzona na wychłodzonej podłodze, od której izoluje tylko cienka gąbka zastępująca łóżko, zamienia się w dramat. Organizacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, która od kilku lat pomaga uchodźcom w Libanie, stara się wesprzeć ich w przetrwaniu tegorocznej zimy. Akcję wsparł również Czesław Mozil, który w swojej interpretacji wykonał piosenkę Zima zła. Słowa nie zgadzają się jednak do końca z tymi z wiersza Marii Konopnickiej. Celebryta śpiewa o wichrze wśród namiotów z cienkich płacht i tym, że uchodźcy boją się zimy. Zobaczcie.  
Wielki sukces Karola Drzewieckiego: Chłonę wiedzę jak gąbka

Wielki sukces Karola Drzewieckiego: Chłonę wiedzę jak gąbka

Inne
Karol Drzewiecki i Filip Polasek triumfowali w finale gry podwójnej 26. edycji Pekao Szczecin Open. To ogromny sukces Polaka, który dotychczas najwyżej sklasyfikowany był w czwartej setce rankingu ATP w deblu. Ta wygrana może otworzyć mu drzwi do dalszej kariery i przynajmniej na jakiś czas pozwoli mu przestać się martwić o finanse.
Kuchenna ścierka – siedlisko zarazków

Kuchenna ścierka – siedlisko zarazków

Zdrowie
Gąbka kuchenna oraz ściereczka, są siedliskami wielu groźnych bakterii. Wynika to z tego, że mają one kontakt z wilgocią oraz z bardzo wieloma produktami i urządzeniami. Jak zachować bezpieczeństwo i nie narazić się na sepsę oraz zatrucia pokarmowe?
Sprzątanie lodówki bez chemii

Sprzątanie lodówki bez chemii

Zdrowie
Gdy nie było jeszcze specjalistycznych środków do czyszczenia, nasze prababcie używały, to co miały pod ręką. Środki bez chemii były i są równie skuteczne co nowoczesne detergenty, a do tego przyjazne środowisku i bezpieczne dla naszej skóry. Wystarczy gąbka lub ściereczka i odrobina letniej wody, do tego przyda nam się soda, sól, ocet oraz cytryna. Zobacz film.
Dlaczego warto włożyć gąbkę do lodówki?

Dlaczego warto włożyć gąbkę do lodówki?

Zdrowie
Dlaczego warto włożyć gąbkę do lodówki? Zobacz film i poznaj niezwykły sposób na zachowanie świeżości produktów spożywczych.                                           
Niezwykłe stworzenie wielkości auta znalezione na oceanicznych głębinach

Niezwykłe stworzenie wielkości auta znalezione na oceanicznych głębinach

Wiadomości
Na głębokości ponad dwóch tysięcy metrów, w pobliżu Hawajów, naukowcy natknęli się na niezwykłe stworzenie - gąbkę wielkości minivana. Specjaliści z NOAA (Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej) uznali, że to największy, jak do tej pory, okaz tego gatunku. Ma powierzchnię ponad 3,5 metra na ponad 2. - Największa część naszej planety leży w głębokich wodach. Zdecydowana większość nigdy nie została zbadana. Odkrywanie czegoś tak nieprawdopodobnego jak ta gąbka unaocznia, jak wiele można się dowiedzieć studiując oceaniczne głębiny - mówi specjalista od Papahanaumokuakea Marine National Monument (narodowego pomnika oceanicznego położonego na Pacyfiku), Daniel Wagner. Nie wiadomo wprawdzie dokładnie, kiedy gąbka powstała, ale szacuje się, że to beztkankowe zwierzę ma już co najmniej 2300 lat. ZOBACZ TEŻ: Tajemnice Rowu Mariańskiego