Wyniki wyszukiwania dla:

górale

Liczba wyników: 9

"Burmistrz wie, że mogą przyjść z ciupagą". Goście A. Hofmana o politycznych obyczajach górali

Wiadomości
- Górale zawsze starają się głosować na ludzi - obojętne czy z prawej, czy z lewej - to jest nasz chłop. Do tańca i do różańca - mówili goście wyjątkowego "Gabinetu Cieni". Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, członkowie zespołu Future Folk, zdradzili Adamowi Hofmanowi czym kierują się górale przy urnach wyborczych i dlaczego polityk na Podhalu musi się pilnować przed tym by "ktoś nie przyszedł z ciupagą"

"Wyjątkowy czas, wyjątkowi goście". Specjalny świąteczny "Gabinet cieni" Adama Hofmana

Wiadomości
- Wyjątkowy czas, to wyjątkowi goście: mamy zarówno prezydenta, jak i premiera - dowcipnie rozpoczął program Adam Hofman. Prezydent folku - Staszek Karpiel-Bułecka i premier skrzypiec - Szymon Chyc-Magdzin, duet z zespołu Future Folk, byli gośćmi specjalnego świątecznego "Gabinetu Cieni".  W tym odcinku polityków z krwi i kości zabrakło, ale na pewno nie zabrakło dobrego humoru i niezwykłych góralskich anegdot
Magia świąt. Staszek Karpiel-Bułecka namawia A. Hofmana do śpiewania kolędy

Magia świąt. Staszek Karpiel-Bułecka namawia A. Hofmana do śpiewania kolędy

Wiadomości
Wyjątkowy, bo świąteczny "Gabinet Cieni". Adam Hofman tym razem gościł w swoim programie Staszka Karpiela-Bułeckę i Szymon Chyca-Magdzina, członków zespołu Future Folk. Oprócz anegdot o świętowaniu Bożego Narodzenia na Podhalu, nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd
Kolaboranci spod samych Tatr. Marzenia o Goralenvolk

Kolaboranci spod samych Tatr. Marzenia o Goralenvolk

Ciekawostki
Jak to się stało, że w listopadzie 1939 roku podhalańscy górale wręczyli Hansowi Frankowi złotą ciupagę? Henryk Szadkowski, Wacław Krzeptowski, Józef Cukier i niemiecki agent Witalis Wieder - to oni są autorami haniebnej historii, która wydarzyła się na Podhalu. Wacław Krzeptowski, działacz góralski, po inwazji Niemiec wyparł się wszystkiego co łączyło go z Polską. Podczas wizyty na Wawelu powiedział do Franka: "dwadzieścia lat jęczeliśmy pod polskim panowaniem, a teraz wracamy pod skrzydła wielkiego narodu niemieckiego". Tak powitał nazistowskiego gubernatora. Krzeptowski stanął na czele Komitetu Górlaskiego, kolaborującego z Niemcami fasadowego samorządu.
Baza noclegowa na Podhalu. Ile kosztuje zimowy wypoczynek?

Baza noclegowa na Podhalu. Ile kosztuje zimowy wypoczynek?

Podróże
Coraz częściej Boże Narodzenie spędzamy w polskich górach. Ile kosztuje zimowy wypoczynek? Jak wygląda oferta wynajmu pokoi i domków? Prezenter pogody Bartek Jędrzejak wybrał się na Podhale, by sprawdzić te informacje u góralki, specjalistki planowania przestrzennego Klementyny Gąsienicy-Byrcyn. - Można znaleźć bardzo dużo hoteli - powiedziała w "Dzień Dobry TVN". Jak górale przeganiają złą pogodę?
Duda tańczy w Zakopanem i mówi

Duda tańczy w Zakopanem i mówi "góralszczyzną"

Wiadomości
Prezydent Andrzej Duda był gościem specjalnym na Dudaskim Tłustym Czwartku w Zakopanem. Górale zapewniali, że nieprzypadkowo zaprosili prezydenta, bo nazwisko Duda oznacza właśnie muzykującego na dudach. Prezydent bardzo swobodnie czuł się w towarzystwie górali, którzy wręczyli mu instrument pasterski.
Rusin pozuje z góralami pod TVN-em

Rusin pozuje z góralami pod TVN-em

Gwiazdy
Kinga Rusin nie należy do cierpliwych celebrytek, które chętnie rozdają autografy i pozują do zdjęć. Zdarzało już jej się uciekać przed małą fanką. Ostatnio jednak sama zapytała o aparat, kiedy spotkała pod TVN-em górali. - Chodźcie wszyscy! Mamy piekne tło, co? - zagadywała ich Kinga.
Piłkarze Podbeskidzia: Cel osiągnięty

Piłkarze Podbeskidzia: Cel osiągnięty

Polska
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała nie mieli wątpliwości. Styl się nie liczył, najważniejsze, aby w ostatnim meczu w roku odnieść zwycięstwo. Udało się, "Górale" wygrali 2:1 z Zawiszą Bydgoszcz.

"Górale" z Podbeskidzia: nie wykazaliśmy się mądrością

Polska
Po serii naprawdę niezłych meczów, tym razem Podbeskidzie Bielsko-Biała musiało uznać wyższość Ruchu Chorzów i zasłużenie przegrało 0:2. - Nie wykazaliśmy się mądrością - komentują "Górale".