Wyniki wyszukiwania dla:

fundacja

Liczba wyników: 129

Koale wymierają. Australijska fundacja apeluje

Koale wymierają. Australijska fundacja apeluje

Ciekawostki
Według raportu australijskiej fundacji, w Australii zostało zaledwie 80 000 koali. Liczba ta jest o wiele niższa niż poprzednie szacunki i stawia gatunek na prostej drodze do wyginięcia. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest kilka. Koale przenoszą się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu pożywienia. Niestety mają do dyspozycji coraz mniej terenów. Fundacja podkreśla, że z powodu wycinania drzew, koale straciły już 80 proc. swojego terytorium. Wiele populacji koali, zwłaszcza tych żyjących w miastach, cierpi z powodu chowu wsobnego. Ogranicza to znacznie np. odporność na wiele chorób i możliwości przystosowania się do środowiska. Koale narażone są też na skutki ekstremalnej pogody, na przykład susze i fale upałów, które potrafią wybić nawet 80 proc. populacji. W takich warunkach 80 tys. osobników nie wystarczy, by zapewnić wymianę pokoleń i utrzymać liczbę koali na stabilnym poziomie. Będzie ich coraz mniej, aż w końcu znikną z Australii zupełnie. Nie jest łatwo policzyć dziko żyjące koale, ich liczba może być więc nawet o połowę mniejsza. Koala to jeden z najstarszych mieszkańców Australii. Żyją tam od 25 milionów lat. Niestety, z powodu działań człowieka, niedługo będziemy oglądać je tylko na archiwalnych zdjęciach.
Tykająca bomba w Zatoce Gdańskiej

Tykająca bomba w Zatoce Gdańskiej

Nauka
To wrak zatopionego w 1945 roku niemieckiego tankowca Franken. W chwili zatonięcia na jego pokładzie znajdowało się 1,5 mln litrów paliwa. Rdzewiejący kadłub jest cieńszy z każdym rokiem. Korozja pożera 0,1 mm stali w roku. We wraku jest też wiele niewybuchów. Jeśli pęknie, paliwo wycieknie i spowoduje katastrofę ekologiczną na wielką skalę. Fundacja Mare apeluje do władz o rozpoczęcie akcji oczyszczenia wraku.
Rosja prezentuje nową broń

Rosja prezentuje nową broń

Technologia
Drony pełniące funkcję robotów do przenoszenia ładunków wybuchowych i zdalnie sterowane czołgi. Tak wygląda broń Rosji, wykorzystująca najnowsze rozwiązania technologiczne. Wideo prezentujące możliwości nowej broni opublikował rosyjski dział badań wojskowych – fundacja AFR.
Rozmowa z Ewą Błaszczyk o założeniu fundacji

Rozmowa z Ewą Błaszczyk o założeniu fundacji

Styl życia
Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji Akogo?, rozmawia z Małgorzatą Nowicką-Aftowicz. Zdradza m.in. skąd wziął się pomysł na założenie fundacji i stworzenie kliniki Budzik.                                                                                                                      
Co mówią wybudzeni ze śpiączki? Rozmowa z Ewą Błaszczyk

Co mówią wybudzeni ze śpiączki? Rozmowa z Ewą Błaszczyk

Kiedy najczęściej dochodzi do sytuacji, w której ludzie zapadają w śpiączkę? Które z tych sytuacji są najgroźniejsze? Kiedy Ewie Błaszczyk zapala się czerwona lampka? I co mówią ludzie, których udało się ze śpiączki wybudzić? Aktorka, założycielka fundacji Akogo? odpowiada nam na te wszystkie pytania.
Fundusz Sprawiedliwości wspiera budowę

Fundusz Sprawiedliwości wspiera budowę "Budzika" dla dorosłych

Finanse
Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, finansuje utworzenie Kliniki "Budzik" dla dorosłych. Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" otrzymała na ten cel ponad 37 mln zł. Rocznie w Polsce zapada w śpiączkę ponad 600 osób, w tym około 150 dzieci. Ponad połowa to ofiary przestępstw – najczęściej drogowych, ale sporą grupę stanowią również ofiary przemocy. Stąd pomoc Funduszu Sprawiedliwości, do którego głównych zadań należy niesienie pomocy ofiarom przestępstw.
Witold Bańka: Powrót Kubicy to niesamowita historia. Ktoś nagra o tym film [3/6] [Sektor Gości]

Witold Bańka: Powrót Kubicy to niesamowita historia. Ktoś nagra o tym film [3/6] [Sektor Gości]

F1
Czy minister sportu i turystyki Witold Bańka wierzył w powrót Roberta Kubicy do Formuły 1? Jak ocenia historię polskiego kierowcy, który po 8 latach od wypadku w Ronde di Andora i 18 operacjach zdołał wrócić na szczyt? Dlaczego minister spodziewa się, że znajdą się chętni, żeby nagrać film o Robercie Kubicy? Czy są szanse, że Polska Fundacja Narodowa znajdzie środki na taką produkcję? Jak Bańka postrzega decyzję PKN Orlen o podjęciu sponsoringu zespołu Williams Racing, w którym będzie jeździł Robert Kubica? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 103. odcinka programu "Sektor Gości". Z Witoldem Bańką rozmawia Michał Bugno. 
 Błaszczyk rozpoczyna budową

Błaszczyk rozpoczyna budową "Budzika" dla dorosłych: "W maju ruszy budowa"

Gwiazdy
Fundacja Ewy Błaszczyk wygrała ogłoszony przez Fundusz Sprawiedliwości konkurs na utworzenie ośrodka rehabilitacji dla ofiar ciężkich wypadków. Na przestrzeni kilku lat aktorka otrzyma na ten cel ponad 37 milionów złotych. To pozwoli wybudować i w pełni wyposażyć nowoczesną placówkę w Warszawie, która zajmie się opieką nad osobami, które ukończyły 18 lat. Prezes Fundacji "Akogo?" zapewnia, że dorosłych z ciężkimi urazami mózgu jest bowiem o wiele więcej niż dzieci z podobnymi schorzeniami. Do wybudzania ze śpiączki posłużą urządzenia do krioterapii, hydroterapii, laseroterapii oraz terapii manualnych, a także specjalne łóżka. Prace mają ruszyć już na początku maja, a pierwsi pacjenci zostaną przyjęci już w 2022 roku.  
Odnaleźli USS Hornet. Zatonął 77 lat temu

Odnaleźli USS Hornet. Zatonął 77 lat temu

Ciekawostki
Naukowcy odszukali wrak lotniskowca USS Hornet. Szczątki okrętu z czasów II wojny światowej znajdują się na głębokości ponad 5 km na Pacyfiku, koło Wysp Salomona. Oszukała go załoga statku badawczego R/V Petrel, którego właścicielem jest fundacja Paula Alena. Do odnalezienia lotniskowca użyto danych z 9 innych okrętów z tamtego czasu, z których widziano USS Hornet. Powstała w ten sposób siatka mająca ułatwić poszukiwania. Ekipa miała jednak też sporo szczęścia. Autonomiczna łódź podwodna znalazła okręt przy pierwszym zanurzeniu. USS Hornet zatonął w czasie bitwy morskiej między USA a Japonią o wyspy Santa Cruz w 1942 roku. Okręt został zaatakowany przez bombowce nurkujące i samoloty torpedowe. Życie straciło 140 z 2200 członków załogi. Wcześniej USS Hornet odegrał kluczową rolę w trakcie bitwy o Midway.
Jerzy Owsiak o planach na przyszłość

Jerzy Owsiak o planach na przyszłość

Polska
Jurek Owsiak na specjalnej konferencji prasowej podsumował 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poinformował o przyszłości Fundacji WOŚP. Tydzień temu, po informacji o śmierci Pawła Adamowicza, zrezygnował z pełnienia w niej funkcji prezesa. Dwa dni temu poinformował jednak, że rezygnację wycofuje.  
Ponad milion połączeń. Z jakimi problemami dzwonią dzieci na Telefonem Zaufania

Ponad milion połączeń. Z jakimi problemami dzwonią dzieci na Telefonem Zaufania

Psychologia
Co szósty polski nastolatek okalecza się, a aż 7 proc. osób w wieku 11-17 lat podjęło próbę samobójczą - alarmuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Przez 10 lat Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 odebrano ponad milion razy. Połączeń byłoby więcej, gdyby linia działała całodobowo, o co stara się FDDS.
Owsiak: składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu

Owsiak: składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu

Wiadomości
- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała - ogłosił na konferencji prasowej Jerzy Owsiak. Były szef WOŚP poinformował o swojej decyzji po tym, jak została podana wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzień później zmarł. Owsiak dodał, że jego decyzja jest spowodowana tym, że o śmierć prezydenta Gdańska została oskarżona fundacja oraz on sam. - Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność - mówił Owsiak.
Grant:

Grant: "Moja babcia zmarła na rękach swojego nastoletniego syna"

Sport
Fundacja From The Depths, którą kieruje Jonny Daniels, zorganizowała w brytyjskim parlamencie spotkanie, w ramach którego Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata oddano hołd. Z mównicy przemawiał także Avram Grant, legendarny trener Chelsea Londyn, który wzruszająco opowiedział o swojej traumie związanej z Holokaustem.
Avram Grant:

Avram Grant: "Moja babcia zmarła na rękach swojego nastoletniego syna"

Gwiazdy
Fundacja From The Depths, którą kieruje Jonny Daniels, zorganizowała w brytyjskim parlamencie spotkanie, w ramach którego Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata oddano hołd. Z mównicy przemawiał także Avram Grant, legendarny trener Chelsea Londyn, który wzruszająco opowiedział o swojej traumie związanej z Holokaustem:
Avram Grant wsparł szczytną akcję fundacji From The Depths. Do Polski jadą taksówki!

Avram Grant wsparł szczytną akcję fundacji From The Depths. Do Polski jadą taksówki!

Gwiazdy
Fundacja From The Depths, na czele której stoi Jonny Daniels, zorganizowała w poniedziałek w brytyjskim parlamencie uroczystość, podczas której polskim Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata przekazano taksówki. Te będą wozić ich po Polsce dożywotnio i stanowią uhonorowanie Cichych Bohaterów. Jednym z partnerów akcji jest legenda futbolu, Avram Grant, który poprowadził jedną z taksówek do bram stadionu na Stanford Bridge.
Lubert:

Lubert: "Gdybym wiedział, ile pracy wymaga fundacja, to nie wiem, czy bym się podjął"

Gwiazdy
Patrycja Kujawa to młoda projektantka, która dzięki Dodzie dała się poznać szerze publiczności. Rabczewska nosi jej kreacje nie tylko na scenie, a podczas ostatniego pokazu Kujawy zasiadła w pierwszym rzędzie. Wydarzenie połączone było z eventem fundacji Luberty Pomagają prowadzonej przez Ewę i Tomasza Lubertów.
Schejbal ostrzega:

Schejbal ostrzega: "Nadchodzi koniec świata, jaki znamy"

Gwiazdy
W poniedziałek ruszył Szczyt Klimatyczny w Katowicach. Gwiazdą dyskusji o możliwościach zatrzymania zmian klimatycznych został Arnold Schwarzenegger, który zaapelował, by tematu nie pozostawiać jedynie na barkach światowych liderów, w tym Stanów Zjednoczonych. Przy okazji szczytu COP24 ruszyła również kampania społeczna Przepraszam #iCO2dalej. Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi chce w ten sposób zwrócić uwagę na wszechobecne zmiany klimatu.   W spocie, w którym gwiazdy przepraszają za bezczynność w kwestii ochrony środowiska, można zobaczyć między innymi Magdę Schejbal, Arka Jakubika, Romę Gąsiorowska i Michała Żuławskiego. Gwiazdy przestrzegają, że przez wzrost średniej temperatury w Polsce ucierpią między innymi niektóre rodzime gatunki owoców. Celebryci ostrzegają również, że bez naszej ingerencji za kilka lat nie pójdziemy do lasu oraz zimą nie ulepimy bałwana.
Przetakiewicz z Rinke i synem wiosłują dla hospicjum

Przetakiewicz z Rinke i synem wiosłują dla hospicjum

Gwiazdy
W miniony czwartek odbyła się trzecia edycja charytatywno-sportowego wydarzenia pod hasłem #WszyscyDoWioseł, do której w tym roku Fundacja Legii Warszawa zaprosiła Hospicjum Onkologiczne imienia Świętego Krzysztofa. Za każdy przepłynięty kilometr fundacja przekaże pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. Na charytatywne wiosłowanie skusiła się Joanna Przetakiewicz z Rinke Rooyensem. Zanim zajęli miejsca na maszynach, razem z synem projektantki stanęli w blasku fleszy.
Świąteczny list od Mikołaja - 2018

Świąteczny list od Mikołaja - 2018

Styl życia
Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Ale każdy może dodać do niej jeszcze odrobinę magii! Już od 5 lat Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wysyła dzieciom (i dorosłym!) personalizowanie listy od Mikołaja. Wyobraź sobie radość dziecka, kiedy otrzyma taki list…! 
Debata: czym jest patriotyzm?

Debata: czym jest patriotyzm?

Polska
Postawa patriotyczna czyli jaka? Jak powinien zachowywać się patriota na co dzień? Czy w naszych czasach również żyją bohaterowie? Na te i inne ważne pytania odpowiadali goście Marka Kacprzaka: Agnieszka Grochowska, aktorka filmowa i teatralna, Dorota Stępniak, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Ożarowie Mazowieckim, Mateusz Zaremba, politolog z Uniwersytetu SWPS, Dariusz Paczkowski, Fundacja Klamra, Katarzyna Grubek, Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Rozenek z rozwianymi włosami i zmysłowa Wieniawa zachęcają do badania piersi

Rozenek z rozwianymi włosami i zmysłowa Wieniawa zachęcają do badania piersi

Gwiazdy
W Dzień Zdrowia Piersi Fundacja Rak'n'Roll zaprezentowała najnowszą kampanię, której celem jest nakłonienie kobiet do regularnego badania USG piersi. Celebrytki pod hasłem "Coś do nich mam!" postanowiły ujawnić kształt swoich piersi. W ramach akcji promowany jest również żel dostosowany do każdego kształtu piersi, który jest po prostu żelem używanym do badania USG. Zobaczcie jak Julia Wieniawa i Małgorzata Rozenek-Majdan zachęcają do profilaktyki.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 7następne