Wyniki wyszukiwania dla:

flaga

Liczba wyników: 29

Vega pokazał filmową Beatę Szydło.

Vega pokazał filmową Beatę Szydło. "Będzie się zlewać z żakietem"

Kultura
Patryk Vega pokazał kolejną scenę z nadchodzącego filmu "Polityka". Tym razem zdradził, jak wygląda postać wzorowana na Beacie Szydło. I dlaczego zniknęła flaga UE.
Scheuring-Wielgus o zachowaniu Szydło w PE. Jednoznaczne wnioski

Scheuring-Wielgus o zachowaniu Szydło w PE. Jednoznaczne wnioski

Polska
- Premier Szydło dała się sprowokować. Po co chowała tę flagę? Zrobiła tam sam gest, który zrobiła wchodząc na fotel premiera. Powinna wiedzieć, że jest w PE, że Polska jest w rodzinie wspólnoty europejskiej i ta piękna flaga jest również naszą flagą. Nie powinna tego robić, ta flaga powinna tam po prostu stać - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit".
Sekret matki Hepburn. Aktorka chciała tajemnicę zabrać do grobu

Sekret matki Hepburn. Aktorka chciała tajemnicę zabrać do grobu

Ciekawostki
Audrey Hepburn zawsze mówiła, jakim koszmarem była dla niej II wojna światowa, która zastała jej rodzinę, gdy mieszkali w Holandii. W roku 1944 dotknął ich głód. Od tamtej pory aktorka miała problemy zdrowotne. Zaskakujące jest więc to, co opisał Robert Matzen w swojej książce pt: "Holenderska dziewczyna". Okazuje się bowiem, że matka Hepburn - Ella van Heemstra - podziwiała Adolfa Hitlera i nazistów. Ella poznała osobiście Fuhrera w Monachium. Hitler ponoć nawet pocałował ją w rękę. Kobieta była tak zachwycona kanclerzem Niemiec, że nawet napisała artykuł do gazety, który był peanem na jego cześć. Podczas okupacji Holandii matka Hepburn dalej uważała, że trzeba "dobrze żyć" z nazistami. Podobno umawiała się nawet z jednym oficerem, a w domu była powieszona flaga ze swastyką. Na występy młodej Audrey, która pragnęła być primabaleriną, przychodzili niemieccy żołnierze. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy wuj Audrey i brat matki Otto van Limburg Stirum został zamordowany przez gestapo. 6 lat po wojnie Hepburn dostała rolę Gigi, która była jej przepustką do wielkiej kariery w Hollywood. Od tamtego czasu gwiazda kina bała się, że jeśli fascynacja jej matki Hitlerem wyjdzie na jaw, zniszczy to jej filmową karierę. Podobno już przez całe życie w relacjach między matką i córką było napięcie. Hepburn nie była w stanie uporać się z przeszłością i przekonaniami matki. Sekret ten chciała zabrać do grobu.
Brytyjska flaga na Księżycu. Prawda po 50 latach

Brytyjska flaga na Księżycu. Prawda po 50 latach

Ciekawostki
W trakcie pierwszego lądowania człowieka na Księżycu w 1969 r. wbito w grunt flagę USA. Brytyjski inżynier, Keith Wright pracował wtedy w Centrum Kosmicznym Johna F. Kennedy’ego na Florydzie. Był jednym z inżynierów pracujących przy programie Apollo. 50 lat później, w rozmowie z dziennikarką Carol Vorderman, Wright postanowił wyjawić, co wtedy zrobił. Otóż Brytyjczyk "oszukał" Neila Armstronga i Buzza Aldrina, którzy myśleli, że pierwszą i jedyną flagą na Księżycu była flaga USA. Na jednym z kolektorów słonecznych, inżynier umieścił brytyjską flagę. Jak do tego doszło? Otóż inżynierowie wiedząc, że załoga będzie instalować panele słoneczne postanowili się na nich podpisać i w ten symboliczny sposób odbyć podróż na Księżyc. Wright zamiast podpisu narysował flagę Wielkiej Brytanii, by podkreślić udział Brytyjczyków w misji Apollo 11. W ten sposób flaga USA została jako pierwsza wbita w powierzchnię Księżyca, ale brytyjski Union Jack jest tam do dziś.
Julia Pitera odpowiada Krystynie Pawłowicz.

Julia Pitera odpowiada Krystynie Pawłowicz. "Niewłaściwy stan umysłu"

Polska
"Jak ich wszystkich skręca na widok Krzyża, na widok odmawiających Różaniec, na widok i głos Premiera powierzającego Polskę i Polaków Bożej Opiece. Wielu Polaków potrzebuje egzorcyzmów..." - napisała Krystyna Pawłowicz. - Ją skręca flaga UE. Niech pani Pawłowicz sobie daruje. Jeśli tak miłuje Boga i krzyż niech również miłuje żyjących ludzi. Nie mogę tego słuchać: albo to jest niewłaściwy stan umysłu albo jakiś inny problem - ripostowała Julia Pitera w programie "Tłit".
Gigantyczna kolejka w Warszawie. Po flagę trzeba stać nawet półtorej godziny

Gigantyczna kolejka w Warszawie. Po flagę trzeba stać nawet półtorej godziny

Wiadomości
Przed 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, Polacy ruszyli po flagi. Przed sklepami z artykułami patriotycznymi ustawiają się długie kolejki. Żeby zrobić zakupy, trzeba postać nawet półtorej godziny. – Stara flaga się zużyła, więc potrzebuję nowej, która będzie powiewać na balkonie – mówi jedna z mieszkanek Warszawy. Więcej w materiale wideo.
Biało-czerwona flaga na polskim produkcie. Tego chcą rolnicy

Biało-czerwona flaga na polskim produkcie. Tego chcą rolnicy

Polska
- Nasz postulat jest prosty, chcemy żeby na polskich produktach była biało-czerwona flaga – mówi Michał Kołodziejczak, prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej. W piątek w Warszawie odbędzie się wielki protest rolników. Do wspólnej manifestacji przyłączą się też m.in. polscy sadownicy i producenci wieprzowiny. Wszyscy chcą zwrócić uwagę na zły stan polskiego rolnictwa.
Antoni Macierewicz zasłonił flagę UE na tablicy rejestracyjnej swojego auta?

Antoni Macierewicz zasłonił flagę UE na tablicy rejestracyjnej swojego auta?

Polska
Fotoreporterzy zrobili ostatnio kilka zdjęć Antoniemu Macierewiczowi. Polityk przyjechał pod siedzibę PiS i wyciągał dokumenty z bagażnika. Na fotografiach uwieczniono tablicę rejestracyjną Volkswagena Passata byłego ministra. Wygląda, jakby miejsce, gdzie zwykle znajduje się flaga Unii Europejskiej, było zaklejone. Czy były szef MON celowo zasłonił emblemat? Od 1 maja 2006 roku na polskich tablicach rejestracyjnych widnieje flaga UE, symbol PL i numer. Z oświadczenia majątkowego polityka wynika, że tablica na jego samochodzie powinna wyglądać właśnie tak, ponieważ auto wyprodukowano w 2008 roku. O ingerowanie w wygląd tablicy rejestracyjny zapytaliśmy eksperta – mł. insp. Wojciecha Pasiecznego, wieloletniego funkcjonariusza i szefa stołecznej drogówki. Emerytowany policjant nie ma wątpliwości – wszelkie zmiany w wyglądzie tablicy rejestracyjnej i jej ozdabianie są niezgodne z prawem. Precyzuje to art. 60 Kodeksu Drogowego. Ciekawe, czy Antoni Macierewicz wie, że naraża się na mandat?
Robert Kubica może liczyć na wsparcie polskich kibiców. Wyjątkowa flaga debiutuje w Abu Zabi

Robert Kubica może liczyć na wsparcie polskich kibiców. Wyjątkowa flaga debiutuje w Abu Zabi

F1
Flaga o powierzchni 60 m2 z ogromny napisem "Forza Robert" i sześcioma tysiącami zdjęć kibiców Roberta Kubicy jest już w Abu Zabi, gdzie po weekendzie Grand Prix odbędą się posezonowe testy Formuły 1 (28-29 listopada), w których udział weźmie polski kierowca.Krakowianina z trybun wspierać będą polscy kibice. Czworo z nich: Marta Witecka, Adam Figiel, Przemysław Ćwiertnia i Daniela Grabowska stworzyło sektorówkę, która będzie towarzyszyła Kubicy podczas testów. Proces tworzenia flagi był imponujący. Dzięki internetowej zbiórce, w zaledwie kilkanaście godzin udało się zebrać wymaganą kwotę 2500 zł. Pieniądze jednak nadal spływały. Nadwyżkę przeznaczono na leczenie Daniela Szulca, jednego z kibiców Roberta Kubicy. 30-latek po wypadku samochodowym ma uszkodzony kręgosłup i potrzebuje środków, aby móc ponownie stanąć na nogi. O tym, jak można pomóc Danielowi można sprawdzić na stronie wyscigdaniela.pl/jak-pomagac/.Pieniądze na stworzenie flagi nie były problemem, więcej czasu zajęło zebranie sześciu tysięcy zdjęć od kibiców. Ale i to udało się zrealizować. - Kiedy zaczynaliśmy całą akcję z flagą, nie do końca wierzyliśmy, że uda nam się zrealizować ją w pierwotnie przyjętym terminie. Jesteśmy jedynie czteroosobową drużyną zwyczajnych ludzi. Jednak dzięki ogromnemu wsparciu mediów, portali społecznościowych oraz samych kibiców, którzy starali się rozpowszechniać nasze przedsięwzięcie gdzie tylko się dało, wszystko zakończyło się sukcesem. Bardzo się z tego cieszymy - mówi Marta Witecka, jedna z współorganizatorek akcji.
Rafał Rutkowski w Pudelek Show:

Rafał Rutkowski w Pudelek Show: "W moim wieku facet boi się, że flaga na maszcie nie załopocze"

Gwiazdy
Dziś o godzinie 18:00 kolejny odcinek Pudelek Show. Małgorzata Tomaszewska przedstawi Wam najpikantniejsze i najnowsze szczegóły z życia polskich gwiazd i celebrytów. Gościem dzisiejszego odcinka będzie Rafał Rutkowski.
Historia najkrwawszej bitwy amerykańskich marines w Wietnamie [Nowoczesna wojna]

Historia najkrwawszej bitwy amerykańskich marines w Wietnamie [Nowoczesna wojna]

Nauka
W 1968 roku, w czasie wojny wietnamskiej, miała miejsce bitwa o Hue. Było to ważne strategicznie miasto dla Armii Republiki Wietnamu. W walce brali udział amerykańscy marines. Toczyli zacięty bój o silnie ufortyfikowaną wieżę Dong Ba. Ich celem było dotarcie do południowego muru cytadeli, wyparcie nieprzyjaciela i przejęcie kontroli nad pałacem cesarskim. Huraganowy ostrzał prowadzony przez wroga z wieży, uniemożliwiał jednak wykonanie planu.Amerykanie musieli wykorzystać w walce specjalne zespoły wykorzystujące różne rodzaje broni. Najskuteczniejszym sposobem wspierania piechoty były jednostki, którym asystowały czołgi M48 Patton i M50 Ontos. Ten drugi to amerykański niszczyciel czołgów. Uzbrojony był w sześć bezodrzutowych dział kalibru 106 mm, a jego zasięg to 3200 metrów. Świetnie nadaje się do niszczenia celów naziemnych.Wsparcie nie zakończyło bitwy. Do tego potrzebny był czołowy atak marines. Po długim ostrzale, a także zrzuceniu napalmu, Amerykanom udało się zdobyć wieżę. Wtedy żołnierze zaczęli oskrzydlać wroga i w ten sposób zmusili go do wycofania się. Po tygodniu zaciętych walk udało się odbić cytadelę, a nad Hue zaczyna powiewać flaga Południowego Wietnamu. Cena była jednak wysoka. Dla marines to była najkrwawsza bitwa tej wojny. Stracili 142 ludzi, a 857 zostało rannych. Straty Wietkongu szacowane są na 5000 zabitych i 98 jeńców. Zginęło także 5800 cywilów a piękne niegdyś miasto zamieniło się w ruinę.
Ryszard Petru: czy ludzie nie czują tej obłudy? Koleżanka Kaczyńskiego mówiła, że flaga UE to szmata

Ryszard Petru: czy ludzie nie czują tej obłudy? Koleżanka Kaczyńskiego mówiła, że flaga UE to szmata

Polska
Dziennikarz Wirtualnej Polski rozmawiał z Ryszardem Petru przed rozpoczęciem marszu KOD i opozycji. Lider Nowoczesnej wyznał, co powiedziałby Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyby dostał taką możliwość.
Uroczyste podniesienie flagi przed kancelarią premiera i na wieży zegarowej Zamku Królewskiego

Uroczyste podniesienie flagi przed kancelarią premiera i na wieży zegarowej Zamku Królewskiego

Polska
W Dniu Flagi przed Kancelarią Premiera odbyło się uroczyste podniesienie flagi na maszt. W uroczystościach uczestniczyła premier Beata Szydło, szef MON Antoni Macierewicz oraz dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kętach zaproszone przez szefową rządu. Uroczyście podniesiono flagę także na wieży zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie. W uroczystości wziął udział prezydent wraz z małżonką. W Dniu Polonii Andrzej Duda podpisał pierwszą inicjatywę legislacyjną Prezydenta RP z zakresu oświaty polonijnej.
Dziś Dzień Flagi RP. Czy wiemy, jak się z nią obchodzić?

Dziś Dzień Flagi RP. Czy wiemy, jak się z nią obchodzić?

Polska
2 maja to Dzień Flagi RP - święto ustanowione w 2004 roku. Ma ono podkreślać naszą przynależność narodową i promować zwyczaj eksponowania polskiej flagi. Niewielu z nas wywiesza jednak biało-czerwone flagi w święta państwowe. Często popełniamy przy tym błędy - np. wywieszając na balkonie flagę z godłem. Znieważenie, a nawet zerwanie flagi powiewającej przed urzędem jest traktowane jako przestępstwo. Może za nie grozić nawet więzienie.
#dziejesienazywo: Jak poprawić sobie nastrój bez sięgania po leki?

#dziejesienazywo: Jak poprawić sobie nastrój bez sięgania po leki?

Zdrowie
Kiedy dopada nas gorszy nastrój, szukamy skutecznych sposobów na poprawę humoru. Jednym z rozwiązań może być przyjmowanie leków, ale to powinna być ostateczność. Jak wobec tego efektywnie (i naturalnie) poprawić sobie samopoczucie? Czy obejrzenie komedii wystarczy? O bezpiecznych sposobach na zwalczenie smutku opowiada psychiatra Magdalena Flaga-Łuczkiewicz.
#dziejesienazywo: Czy naturalne antydepresanty są skuteczne?

#dziejesienazywo: Czy naturalne antydepresanty są skuteczne?

Zdrowie
Kiedy jest ci źle, weź tabletkę.... Nie radzisz sobie w pracy, wypij ziółka... Czy preparaty bez recepty, które mają nam poprawić nastrój, rzeczywiście działają? Czy można je stosować w przypadku zdiagnozowanej depresji? Jeśli tak, to w jaki sposób je przyjmować? Na najważniejsze pytania dotyczące naturalnych antydepresantów odpowiada lekarz psychiatra Magdalena Flaga-Łuczkiewicz.
#dziejesienazywo: Czy można wyleczyć depresję bez leków?

#dziejesienazywo: Czy można wyleczyć depresję bez leków?

Zdrowie
Depresja to ciężka choroba, która znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pojawia się najczęściej na skutek traumatycznych doświadczeń, chociaż zdarza się, że pozytywne wydarzenia wywołują stany depresyjne. Niezależnie od tego, co spowodowało depresję, nie można bagatelizować jej objawów, ale należy udać się po pomoc do specjalisty. Jakie są sposoby leczenia depresji? Czy jednak podczas leczenia muszę przyjmować antydepresanty? Na te pytania odpowiada gość Kariny Kunkiewicz - psychiatra, psychoterapeuta Magdalena Flaga-Łuczkiewicz.
Nowozelandczycy wybrali projekt nowej flagi

Nowozelandczycy wybrali projekt nowej flagi

Świat
Nowozelandczycy wybrali w referendum projekt nowej flagi. Do wyboru było aż pięć propozycji. Frekwencja wyborcza wyniosła ok. 1,5 mln osób, czyli 49 procent uprawnionych do głosowania.
Znikające flagi Unii Europejskiej. Witek: przyjrzyjcie się lepiej wystąpieniom Tuska

Znikające flagi Unii Europejskiej. Witek: przyjrzyjcie się lepiej wystąpieniom Tuska

Polityka
- Przyjęliśmy zasadę, że wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach - zapowiedziała premier Beata Szydło. Z konferencji rządowych znikają zatem niebieskie flagi Unii Europejskiej. Zmiana odbiła się szerokim echem w polskim Sejmie.
#dziejesienazywo: Krzymowski o usunięciu flagi UE: to drobna sprawa

#dziejesienazywo: Krzymowski o usunięciu flagi UE: to drobna sprawa

Polska
Michał Krzymowski ("Newsweek") oznajmił, że jest zaskoczony reakcją zagranicznych mediów. - To drobna sprawa. Mnie to nie razi. Póki nie będzie próby kwestionowania naszej obecności w UE, to nie ma problemu - stwierdził.
Zagraniczne media odnotowały brak flagi UE na konferencji Beaty Szydło

Zagraniczne media odnotowały brak flagi UE na konferencji Beaty Szydło

Polska
Agencje prasowe AP i AFP oraz gazeta "Financial Times" w wydaniu online zwróciły uwagę, że na sali, w której premier Beata Szydło spotkała się tego dnia z dziennikarzami, nie było flagi Unii Europejskiej.
poprzednie1 2 następne