Wyniki wyszukiwania dla:

fizyczny

Liczba wyników: 15

Nino o biznesie. Rafał Bauer: Warto przeżyć lincz

Nino o biznesie. Rafał Bauer: Warto przeżyć lincz

Polska
- Zawsze bardziej odpowiadał mi etap "na wojnie", bo kolejka do ciekawych posad jest duża, a chętnych do podejmowania ryzyka jest niewielu - mówi Nino Dżikiji najbardziej kontrowersyjny polski biznesmen, Rafał Bauer. Były prezes Vistuli, Wólczanki i Próchnika wspomina też początki swojej działalności w biznesie, gdy na początku lat 90-tych, jako zaledwie 22-latek, zwalniał masowo ludzi z restrukturyzowanych państwowych przedsiębiorstw. Biznesmen opisuje też fizyczny lincz, którego doświadczył przed laty jako szef firmy.

"Zemsta krwawa". Pierwszy solidny dowód starożytnego prawa

Ciekawostki
W jaskini Soreq na Wyżynie Judzkiej w pobliżu Jerozolimy, archeolodzy odkryli pierwszy, fizyczny dowód zemsty krwawej. Jest to licząca 1000 lat czaszka i prawa ręka, których obrażenia wskazują na zastosowanie starożytnego prawa. Poza tym znamienny jest fakt, że odnalezione szczątki to jedynie czaszka i prawa ręka. Wiek kości określono za pomocą datowania węglowego. Ofiara miała od 25 do 40 lat. Najprawdopodobniej należała do lokalnego plemienia Beduinów. Zemsta krwawa, zwana też wendetą, była zasadą prawa zwyczajowego. Jej działanie dobrze oddaje powiedzenie wet za wet. Ślady jej istnienia odnajdujemy m.in. w Księdze Liczb w Torze, a tym samym w Starym Testamencie i Biblii.
Bogumiła Raulin rusza po Koronę Ziemi

Bogumiła Raulin rusza po Koronę Ziemi

Polska
Ma szansę zostań najmłodszą Polką, która zdobędzie Koronę Ziemi, czyli dziewięć najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. Miłce Raulin do realizacji projektu "Siła Marzeń - Korona Ziemi" pozostało już tylko wejście na szczyt Mount Everstu. Wyprawa właśnie się rozpoczyna i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pod koniec maja, Miłka Raulin zostanie dziesiątą i najmłodszą Polką, która sięgnęła po Koronę Ziemi. Pobije tym samym rekord Martyny Wojciechowskiej. W rozmowie z WP SportoweFakty Raulin opowiada o przygotowaniach do zdobycia Mount Everstu, o tym, jak ważna będzie aklimatyzacja w ekstremalnych warunkach oraz wyjaśnia, czym w alpinizmie jest "strefa śmierci'.- Projekt "Siła Marzeń - Korona Ziemi" realizuję od 2011 roku i Everest jest jego zwieńczeniem. Przygotowania podzielone są trzy części: finansową, psychiczną i fizyczną. Jeśli chodzi o aspekt fizyczny, to prowadzę sportowy tryb życia. Biegam maratony i półmaratony. Ostatnie trzy miesiące to bardzo intensywny trening. W tym czasie spałam w namiocie hipoksyjnym, trenowałam pod kątem kardiologicznym, aby przyzwyczaić moje serce do długotrwałego wysiłku - mówi Raulin.
Wysiłkowe EKG

Wysiłkowe EKG

Zdrowie
EKG wysiłkowe to jeden z rodzajów badanie EKG. Najprościej mówiąc jest to badanie, które sprawdza reakcję organizmu na wysiłek fizyczny. Badanie bardzo pomaga w diagnostyce kardiologicznej.
Domowe sposoby na walkę z cellulitem

Domowe sposoby na walkę z cellulitem

Uroda
Cellulit to zmora wielu kobiet, także tych szczupłych. By się go pozbyć, nie musisz inwestować w drogie kosmetyki czy zabiegi. Wystarczą domowe metody plus regularny wysiłek fizyczny.
#dziejesienaeuro. Boiskowa inteligencja i szybka gra - tak pokonamy Irlandczyków

#dziejesienaeuro. Boiskowa inteligencja i szybka gra - tak pokonamy Irlandczyków

Polska
W niedzielę Polacy zagrają pierwszy mecz na mistrzostwach Europy. Jak scharakteryzować najbliższych rywali Biało-Czerwonych, a więc Irlandczyków z Północy?- Silna drużyna grająca futbol fizyczny. Głównie stałe fragmenty gry, co pokazują liczby. Liderem zespołu jest Steven Davis, na co dzień grający w Southampton i napastnik Kyle Lafferty - analizował w programie #dziejesienauero Maciej Żurawski. - Monolit, drużyna trenera. To są wyrobnicy, mamy praktycznie wszystkie atuty w swoich rękach. Siłowy wyspiarski futbol trzeba pokonać inteligencją i szybką grą - dodał Kamil Kosowski, ekspert WP SportoweFakty.
Pomysł na biznes: Browar rzemieślniczy

Pomysł na biznes: Browar rzemieślniczy

Polska
Pierwszy w Polsce browar rzemieślniczy fizyczny, zbudowany według własnej koncepcji - to pomysł na biznes trzech piwowarów domowych: Jacka Materskiego, Dariusza Doroszkiewicza oraz Piotra Wypycha, którzy w 2011 roku stworzyli markę "Artezan". W 2014 roku browar wyprodukował ok. 65 gatunków piw. Obecnie produkowanych jest sześć piw w cyklu rotacyjnym. Właściciele podkreślają, że na rynku jest wiele firm, które są browarami kontraktowymi, czyli takimi, które nie posiadają własnego sprzętu i podnajmują przestrzeń do produkcji od innych browarów. - My chcieliśmy się skupić na własnej, stacjonarnej produkcji i pracować na swoim sprzęcie - mówi Jacek Materski. Wspólnicy zainwestowali we własny biznes 300 tys. złotych. Źródłem inwestycji był wkład własny. Wraz ze wzrostem sprzedaży właściciele wzięli kredyty i w 2015 roku otworzyli nowy, większy browar w Błoniu.
Jak sportowcy walczą z wirusami?

Jak sportowcy walczą z wirusami?

Styl życia
Wirus grypy jest groźny dla każdego człowieka bez względu na jego wiek czy stan fizyczny. Może doprowadzić do wielu niebezpiecznych powikłań. Szczególnie narażonymi na przykre konsekwencje są osoby czynnie uprawiające sport. Wielomiesięczne przygotowania oraz budowanie formy mogą zostać zniweczone przez grypę, tak jak pokazał to przykład Adama Kszczota, wicemistrza świata.
Do czego prowadzi niedobór potasu?

Do czego prowadzi niedobór potasu?

Styl życia
Zmęczenie, niechęć do pracy, skurcze mięśni - takie objawy daje niedobór potasu w organizmie. Dietetyczka Anna Jelonek przypomina, że zwłaszcza latem, kiedy wypacamy potrzebne nam mikroelementy, musimy zadbać o równowagę w diecie. Do niedoborów potasu przyczyniają się także stres, wysiłek fizyczny oraz picie kawy. W jakich produktach znajdziemy potas?
Co nas pociąga w innych ludziach?

Co nas pociąga w innych ludziach?

Psychologia
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Wysiłek fizyczny a endorfiny

Wysiłek fizyczny a endorfiny

Zdrowie
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Aseksualność

Aseksualność

Seks
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
Wysiłek fizyczny a choroby serca

Wysiłek fizyczny a choroby serca

Zdrowie
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Zdrowie
Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.
Jak reagować na molestowanie w pracy?

Jak reagować na molestowanie w pracy?

Seks
Jak wynika z badań, wiele kobiet boi się głośno mówić o molestowaniu w pracy - czasem ze strachu, a czasem ze wstydu. Specjaliści uczulają, że molestowanie to nie tylko dotyk fizyczny, ale także aluzje, wiadomości z podtekstem seksualnym, zmuszanie do oglądania treści pornograficznych czy częste ocieranie się.