Wyniki wyszukiwania dla:

firma

Liczba wyników: 557

Nieudana ekspansja Kazara na Bliski Wschód. Powód? Zaskakujący

Nieudana ekspansja Kazara na Bliski Wschód. Powód? Zaskakujący

Największa marka obuwnicza premium w Polsce już kilka lat temu opuściła granice Polski. W 2015 roku firma otworzyła w sumie pięć salonów w Arabii Saudyjskiej, Katarze, Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Całe przedsięwzięcie zakończyło się dla firmy jednak kilkumilionową stratą. Artur Kazienko mówi Nino Dżikiji, dlaczego ekspansja firmy na Bliski Wschód zakończyła się fiaskiem i jak sobie z nim poradził. Prezes Kazar wyjaśnia też, dlaczego w blisko 30-letniej historii firmy prawie nie korzystał z kredytów bankowych.
Nino o biznesie. Kazar: Włoskie buty z Przemyśla

Nino o biznesie. Kazar: Włoskie buty z Przemyśla

Za sukcesem marki Kazar stoi Artur Kazienko, któremu w wieku 23 lat zamarzyło się, żeby firma z Przemyśla sprzedawała w Polsce buty światowej jakości. Po blisko 30 latach działalności Kazar jest największą marką obuwniczą premium w kraju, a swoje produkty sprzedaje w kilku krajach poza Polską. Sam prezes nadal odrzuca zaproszenia do konkursów na przedsiębiorcę roku i nie myśli o wyprowadzce z ukochanego Przemyśla. W rozmowie z Nino Dżikiją Artur Kazienko mówi m.in. o trudnych początkach współpracy z Włochami na początku lat 90. oraz dlaczego nie bywa na czerwonym dywanie.

"Sprzedam faktury". Dostajesz takie ogłoszenia? Uważaj!

Polska
- Przestrzegam przed ogłoszeniami, które pojawiają się w naszych skrzynkach mailowych: sprzedam faktury, dam koszty – powiedziała Justyna Czekaj z kancelarii Just Comply. – Sama takie dostaję. Możemy zupełnie nieświadomie zostać wciągnięci w proceder prania brudnych pieniędzy. To są poważne konsekwencje karne. Sprowadzimy sobie na kark: CBA, policję i skarbówkę. Stres z tym związany nie jest tego wart.
Nino o biznesie: Bobby Burger. Ich franczyzobiorcy nie mają lekko

Nino o biznesie: Bobby Burger. Ich franczyzobiorcy nie mają lekko

Pierwszą i największą sieć burgerowni w Polsce zapoczątkował foodtruck prowadzony przez dwóch studentów. Dziś Bobby Burger to franczyza licząca blisko 40 lokali w 17 polskich miastach, która rocznie notuje jedną czwartą wzrostu przychodów. Współzałożyciel sieci Krzysztof Kołaszewski mówi Nino Dżikiji, gdzie firma szuka inwestorów i jak wyglądają rygorystyczne kontrole, którym co miesiąc poddawani są franczyzobiorcy firmy.
Huawei P30Pro: najważniejsze funkcje i udogodnienia

Huawei P30Pro: najważniejsze funkcje i udogodnienia

Technologia
Firma Huawei doskonale zadbała o użytkowników swoich smartfonów i notebooków. Zobaczcie, co oprócz dotykowego przesyłania i ładowania indukcyjnego można jeszcze zrobić z Huawei P30 Pro.
Zakłady Henryka Kani na zakręcie. Co się stanie z firmą

Zakłady Henryka Kani na zakręcie. Co się stanie z firmą

Polska
- Poważny problem stoi przed tą spółką - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso. - Myślę, że firma będzie walczyła o przetrwanie, ale szanse na to są niestety niewielkie - przyznał. - Podstawowy błąd, to w jej przypadku uzależnienie od jednego dostawcy - wyjaśnił.
Zawody ekstremalnego podkręcania Intel Polska – 1 miejsce zespołu dobrychprogramów

Zawody ekstremalnego podkręcania Intel Polska – 1 miejsce zespołu dobrychprogramów

Technologia
4 czerwca w warszawskim klubie Piękno przy ul. Szpitalnej 8A odbyły się jedyne jak dotąd zawody ekstremalnego overclockingu dla krajowych mediów technologicznych. Z imprezy, zorganizowanej przez Intela Polska w ramach cyklu warsztatów produktowych, redakcja dobrychprogramów wraca z tytułem mistrzowskim i niekrytą satysfakcją. Autorem materiału jest firma Intel.
Pieniądze na start dostaniesz, potem martw się.

Pieniądze na start dostaniesz, potem martw się. "Małe ambicje materialne"

Polska
- W Polsce są pieniądze na finansowanie spółek starupowych na ich początkowym etapie - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Julia Szopa ze Startup Poland. – Pieniędzy brakuje później, gdy firma rośnie, mniej więcej od pułapu od pół miliona euro wzwyż. Firmy, które chcą się rozwijać na rynkach zagranicznych, szukają finansowania powyżej 2 mln zł, mają problem. Nieliczne fundusze są gotowe wyłożyć takie pieniądze. Mamy małe ambicje materialne.
Ukraińcy bez pensji.

Ukraińcy bez pensji. "Fatalny sygnał. Będziemy zwalczać"

Polska
Zakłady mięsne Henryk Kania popadły w gigantyczne tarapaty. Okazało się, że zatrudniali Ukraińców, którym od miesięcy nie wypłacali pensji. – Pierwszy sygnał na ten temat mieliśmy z Pszczyny, bo tam jest jeden z zakładów tej firmy - przyznał w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Zwróciliśmy się do PIP o przeprowadzenie kontroli. W sprawę angażował się również wojewoda. To są złe sygnały, bo pokazują że na obywatelach Ukrainy polscy przedsiębiorcy próbują zaoszczędzać. Byłem zaskoczony tą historią, bo to firma z mojego regionu. Takie praktyki trzeba zwalczać i piętnować.
Gdzie Rossmann szuka nowych produktów do polskich sklepów? Prezes firmy odpowiada

Gdzie Rossmann szuka nowych produktów do polskich sklepów? Prezes firmy odpowiada

Polska
- Poszukując nowych produktów do naszych sklepów w Polsce, nie patrzymy tylko za naszą zachodnią granicę, ale szukamy również w Azji i Stanach Zjednoczonych - powiedział w programie "Biznes Mówi" Marek Maruszak, prezes Rossmann. Prezes Rossmanna ujawnia również, ile firma może stracić, jeśli w życie wejdzie podatek handlowy. - Trwa wojna cenowa i nie wszystkie dodatkowe koszty można przerzucić na klientów - dodał Maruszak.
Prezes Grupy Pracuj: płace w Polsce powinny być jawne

Prezes Grupy Pracuj: płace w Polsce powinny być jawne

Finanse
Przemysław Gacek jest zwolennikiem publikowania przez firmy siatki płac. Jednak jego firma tego nie robi. To trudny temat i najlepiej by było, żeby taki nakaz publikowania widełek płacowych został narzucony z góry - uważa szef Grupy Pracuj. Nino Dżikija pyta też o obecną sytuację na rynku pracy i o to, gdzie w Polsce rzeczywiście można mówić o "rynku pracownika"
Polska nauka musi się zmienić. To jedyna szana na nasze leki przyszłości

Polska nauka musi się zmienić. To jedyna szana na nasze leki przyszłości

Polska
Polska nauka wciąż musi się zmieniać - mówi w rozmowie z money.pl Jarosław Oleszczuk, prezes AstraZeneca. To jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, która dostarcza nowoczesne leki. - Nie mamy w Polsce przykładów naukowców, którzy odnieśli sukces komercyjny, którzy zrobili świetna pracę naukową, później stworzyli firmę i coś z ta firma zrobili komercyjnie. Nie ma na razie takiego wzorca. (…) A przecież na koniec dnia mówimy o lekach, produktach medycznych, urządzeniach, które zmienią nasze życie na lepsze - dodaje Oleszczuk. W rozmowie z money.pl tłumaczy, co jest problemem polskich naukowców, jak reformować system i kiedy stworzymy nowoczesne leki "na wszystko".
Kierowca z nosem w telefonie. Pasażer wrzucił wideo do sieci

Kierowca z nosem w telefonie. Pasażer wrzucił wideo do sieci

Wiadomości
Pasażerowie tego autobusu mogą być wściekli. Jego kierowca podczas jazdy rozmawiał przez telefon. Całą sytuację nagrał jeden z pasażerów, a film trafił do internetu. Jak donosi "Kurier Lubelski", kierowca nie był pracownikiem ZTM w Lublinie. Był zatrudniony przez podwykonawcę. Firma będzie teraz musiała wyjaśnić całą sytuację. Rozmowny kierowca zapewne poniesie konsekwencje. A te grożą mu zarówno ze strony pracodawcy, jak i policji, która może ukarać go mandatem w wys. 500 zł i 5 punktami karnymi.
Polscy naukowcy są leniwi? Prezes firmy medycznej mówi wprost o polskiej nauce

Polscy naukowcy są leniwi? Prezes firmy medycznej mówi wprost o polskiej nauce

Polska
Polskiej nauce potrzeba… odpowiednika Adama Małysza - tłumaczy w rozmowie z money.pl Jarosław Oleszczuk, prezes firmy AstraZeneca Polska. To jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, w Polsce zatrudnia ponad półtora tysiąca pracowników. - Nie mamy w Polsce przykładów naukowców, którzy odnieśli sukces komercyjny, którzy zrobili świetna pracę naukową, później stworzyli firmę i coś z ta firma zrobili komercyjnie - mówi. - Nie ma na razie takiego wzorca. Wszyscy lubimy podażą za kimś. Jak Adam Małysz zaczynał skakać, to mieliśmy jednego skoczka. Dziś jesteśmy najlepsza drużyną. Nie ma Adama Małysza nauki. Dzięki takiej osobie młodzi ludzie zobaczyliby, że można zrobić coś więcej niż tylko mieć publikacje w największych czasopismach na świecie. Można zrobić więcej, można mieć biznes, można stworzyć coś, co zmieni ludzkie życie. Na koniec dnia mówimy o lekach, produktach medycznych, urządzeniach, które zmienią nasze życie na lepsze - dodaje.
100 mln dolarów to budżet gry wideo.

100 mln dolarów to budżet gry wideo. "Nie postrzegamy siebie jako twórców kultury typowo polskiej"

Polska
- Od wielu lat nie mamy kompleksów wobec branży filmowej. Branża gier jest dużo większa. Na najnowszą produkcję - kolejną odsłonę Dying Light - wydajemy 100 mln dolarów - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Marchewka, prezes Techlandu - firmy, która jest liderem wśród producentów gier wideo i ma na koncie międzynarodowe sukcesy. Choć firma działa w obszarze kultury, jej prezes nigdy nie spotkał się z ministrem kultury. - Nie było takiej okazji, nie było też takiego oczekiwania z naszej strony. Branża gier jest branżą globalną, nie postrzegamy siebie jako twórców kultury typowo polskiej - dodał.
Wojna handlowa.

Wojna handlowa. "USA mają wiele racji w kontaktach z Chinami"

Polska
- USA mają wiele racji w kontaktach z Chinami. Nie może być tak, że jedna firma przeznacza bardzo duże środki na badania i rozwój, a druga je kopiuje - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Steinhoff, b. wicepremier i minister gospodarki. Po tym, jak chiński Huawei trafił na amerykańską tzw. czarną listę, Google zerwał z nim współpracę.
Nagroda money.pl. Tak wyglądała gala w Krakowie

Nagroda money.pl. Tak wyglądała gala w Krakowie

Finanse
Michał Sołowow oraz ex-aequo e-obuwie i Wielton to laureaci nagrody money.pl w kategoriach Człowiek Roku i Firma Roku. Gala wręczenia statuetek odbyła się podczas kongresu Impact'19 w Krakowie.
Podwójne wyróżnienie dla eobuwie.

Podwójne wyróżnienie dla eobuwie. "To zaszczyt dla nas"

Polska
– Dziś, aby odnieść sukces na rynku, niezbędne jest docieranie do wszystkich klientów. Przenikanie światów online i offline jest szalenie istotne – mówi Marcin Grzymkowski, założyciel eobuwie.pl. Firmy, która została wyróżniona w dwóch kategoriach Nagrody money.pl: "Firma Roku" oraz "Technologia, która zmieniła zasady gry".
Właściciel

Właściciel "Firmy Roku": To wielka duma otrzymać Nagrodę money.pl

Polska
– Udało nam się dotrzeć tak wysoko, ponieważ decydując się na ekspansję, postawiliśmy na akwizycję. Dziś Grupa Wielton to kilka firm składających się z silnych brandów – mówi w rozmowie z money.pl, Paweł Szataniak, założyciel firmy Wielton, która otrzymała tytuł "Firmy Roku Nagrody money.pl". Podczas rozmowy na kongresie Impact, Szatanik przyznał, że z sukcesami firma działa we Francji, Włoszech, Niemczech i ostatnio w Anglii.
Problemy z budową dróg. Minister: winne wyłącznie włoskie firmy

Problemy z budową dróg. Minister: winne wyłącznie włoskie firmy

Polska
- Polscy budowlańcy nie dostali zadyszki, akurat włoscy wykonawcy mają problem. To są problemy wynikające z innej części Europy i innych kontynentów, nieudanych kontraktów w Ameryce Łacińskiej. Te problemy przywędrowały z tą firmą, nie dotyczą naszych wykonawców. To zawsze jest ryzyko, że czynności z otoczenia zewnętrznego mają wpływ na duże koncerny, firma Astaldi to jeden z największych koncernów budowlanych na świecie. Polscy podwykonawcy byli i są gotowi. Nie mają problemu z realizacją inwestycji - mówił money.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Ban na wszechobecne zdjęcia dzieci

Ban na wszechobecne zdjęcia dzieci

Technologia
Męczy cię ciągłe oglądanie na Facebooku zdjęć dzieci twojej rodziny czy przyjaciół? Nie ma dnia, abyś nie czuł się nimi bombardowany? Globalny producent prezerwatyw wpadł na pomysł, jak temu zaradzić. Firma zaprojektowała funkcję, która… blokuje zdjęcia dzieci wyświetlane na Facebooku.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 27następne