Wyniki wyszukiwania dla:

farmaceuta

Liczba wyników: 6

Leki na potencję podrabiane są najczęściej. Uwaga na fałszowane leki

Leki na potencję podrabiane są najczęściej. Uwaga na fałszowane leki

– Leki na potencję, antydepresanty i hormony – to grupa leków najczęściej podrabiana, którą można kupić w Polsce – wymienia w programie "Money. To się liczy" dr Anna Kowalczuk, dyrektor Narodowego Instytutu Leków. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia co roku z powodu zażywania podrobionych leków umiera milion ludzi na świecie. Zamiast prawidłowych substancji, z których powinny być robione dane preparaty, nierzadko w lekach można natrafić na mąkę, wosk, cement, gips czy cukier. – Zażywanie takich leków może być śmiertelnie niebezpieczne – wyjaśnia dr Anna Kowalczuk, dyrektor Narodowego Instytutu Leków.
Nawet co setny lek w Polsce to podróbka. Eksperci ostrzegają

Nawet co setny lek w Polsce to podróbka. Eksperci ostrzegają

Polska
– Fałszowanych leków jest bardzo dużo w Polsce i bardzo dużo w Europie – ostrzega w programie "Money. To się liczy" dr Anna Kowalczuk, dyrektor Narodowego Instytutu Leków. W Polsce nawet co setny farmaceutyk może być podróbką, a Polacy wydają na nie ponad 100 mln zł rocznie. – Bazary, sex-shopy czy siłownie, tam leki nie powinny się znajdować – dodaje dr Anna Kowalczuk.
Kosmetolodzy mówią dość.

Kosmetolodzy mówią dość. "Robią zabiegi po jednym, dwóch dniach kursu"

Polska
- To o co chcemy zawalczyć, to fakt, że jest jeszcze szara strefa. To są osoby, które nie mają żadnego wykształcenia, jedynie skończyły kursy jedno-, dwu-, trzydniowe i wykonują zabiegi kosmetyczne, ale nie mają do tego podstaw. Jak widzi się szyld gabinet kosmetyczny, wydaje się, że jest tam jedna grupa zawodowa, a tam może być nauczyciel, dziennikarz albo farmaceuta - mówiła w programie "Money. To się liczy" dr n. farm. Magdalena Rogóż, kosmetolog.
Smoothie na kaca

Smoothie na kaca

Zdrowie
Syndrom dnia poprzedniego to nieprzyjemna sprawa. Czujemy się osłabieni, rozbici i odwodnieni. Farmaceuta Stanley George wyszedł naprzeciw potrzebom klientów.
Droższe leki i pozamykane apteki? Szykują się zmiany

Droższe leki i pozamykane apteki? Szykują się zmiany

Polska
Projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego przewiduje, że aptekę będzie mógł założyć jedynie farmaceuta, co więcej będzie on mógł prowadzić nie więcej niż cztery placówki. Wprowadza też szczegółowe kryteria, według których apteki musi dzielić odległość minimum 1 km, a nowe pozwolenia będą wydawane tylko tam, gdzie na jedną placówkę przypada ponad 3 tys. mieszkańców. Zmiana przepisów ma m.in. zahamować monopolizację rynku. Część farmaceutów obawia się, że spowoduje to zamykanie aptek, utrudni pacjentom dostęp do leków i przełoży się na wzrost cen.
#dziejesienazywo: Jakie są kryteria wyboru lauretaów nagrody Anioł Farmacji i Anioł Medycyny?

#dziejesienazywo: Jakie są kryteria wyboru lauretaów nagrody Anioł Farmacji i Anioł Medycyny?

Zdrowie
Nagrody Anioł Farmacji i Anioł Medycyny przyznawane są wybitnym, wyróżniającym się przedstawicielom środowiska medycznego. Na podstawie jakich kryteriów? O tym, dlaczego lekarz lub farmaceuta dostaje Anioła, opowiada Adam Górczyński, redaktor naczelny magazyny Moda na zdrowie - pomysłodawca konkursu.