Wyniki wyszukiwania dla:

euro 2016

Liczba wyników: 2307

Podsumowanie tygodnia. Legia Warszawa i dziwne praktyki. Co z formą reprezentantów?

Podsumowanie tygodnia. Legia Warszawa i dziwne praktyki. Co z formą reprezentantów?

Sport
Dziennikarze WP SportoweFakty, Mateusz Skwierawski i Paweł Kapusta porozmawiali o obecnej formie Legii Warszawa, starcie lig zagranicznych i formie Polaków w obliczu zbliżających się spotkań w eliminacjach do EURO 2020.
Maserati Levante Trofeo - test potężnego super-SUV-a

Maserati Levante Trofeo - test potężnego super-SUV-a

SUV
Gdy w 2016 roku Maserati zaprezentowało swojego pierwszego SUV-a, wiele osób twierdziło, że nie jest to prawdziwy samochód tej szacownej marki. Jego nowa wersja, Levante Trofeo, właśnie debiutuje na rynku jako najszybsze Maserati w historii. I bez wątpienia jedno z najlepszych.
Nowy wątek w aferze z Kuchcińskim. Nowacka komentuje

Nowy wątek w aferze z Kuchcińskim. Nowacka komentuje

Polska
- Afera z Kuchcińskim trwa tak długo, bo PiS nie jest w stanie namówić go do zrezygnowania z bycia marszałkiem. Mają świadomość, że to im bardzo szkodzi. Jak słyszymy, że zaginęły dokumenty z lat 2016-17, to znaczy, że ktoś wiedział, że jest źle - ktoś wiedział, że trzeba je zniszczyć, ktoś wydał polecenie. To naprawdę nie wygląda na demokratyczne standardy. Człowiek honoru w takiej sytuacji odchodzi. Partia honoru natychmiast wykłada karty na stół. Przecież to skandal - mówiła Barbara Nowacka w programie "Tłit".
Minister Kowalczyk zachował stanowisko.

Minister Kowalczyk zachował stanowisko. "Trzeba opozycji zapytać po co ta szopka"

Polska
- Wszyscy ministrowie to przechodzą, trzeba opozycji zapytać po co ta szopka - tak minister środowiska Henryk Kowalczyk komentował w programie "Money. To się liczy" wniosek o jego odwołanie. W nocy Sejm odrzucił wotum nieufności dla ministra. Kowalczyk komentował, że opozycja złożyła wniosek o jego odwołanie "na podstawie kłamliwego artykułu" i był on nieprzygotowany np. pomylono złote z euro.
Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Polska
- Reformę minister Anny Zalewskiej oceniam bardzo dobrze – powiedział w programie "Money. To się Liczy” Dariusz Piontkowski, szef resortu edukacji. – To jest zmiana, która pozwoli nam lepiej uczyć polską młodzież, ona dobrze przysłuży się młodym ludziom. Ale jak każda duża zmiana być może będzie potrzebowała jakiejś korekty, jeśli będzie taka potrzeba. Reforma na razie odbywa się w szkołach podstawowych, za chwilę wejdzie do szkół średnich i wtedy będziemy mogli ją całościowo ocenić. Jeśli dziś szkoły narzekają na brak klas i zmianowość, to znaczy, że samorządy źle przygotowały się do reformy, o której wiadomo od 2016 r.
Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Polska
- Reformę minister Anny Zalewskiej oceniam bardzo dobrze – powiedział w programie „Money. To się Liczy” Dariusz Piontkowski, szef resortu edukacji. – To jest zmiana, która pozwoli nam lepiej uczyć polską młodzież, ona dobrze przysłuży się młodym ludziom. Ale jak każda duża zmiana być może będzie potrzebowała jakiejś korekty, jeśli będzie taka potrzeba. Reforma na razie odbywa się w szkołach podstawowych, za chwilę wejdzie do szkół średnich i wtedy będziemy mogli ją całościowo ocenić. Jeśli dziś szkoły narzekają na brak klas i zmianowość, to znaczy, że samorządy źle przygotowały się do reformy, o której wiadomo od 2016 r.
Biblijny Goliat pochodził z Europy

Biblijny Goliat pochodził z Europy

Nauka
Filistyni, starożytny lud znany ze Starego Testamentu jako wrogowie Izraelitów, byli przedmiotem naukowej debaty od wielu lat. Teraz, dzięki odkrytemu w 2016 r. cmentarzysku i badaniu DNA znalezionych tam kości wiadomo nie tylko kiedy Filistyni przybyli na Bliski Wschód, ale także skąd pochodzili.
Odszkodowania za holokaust

Odszkodowania za holokaust

Świat
Nederlandse Spoorwegen (NS), główny przewoźnik kolejowy w Holandii, wypłaci ofiarom Holokaustu i ich potomkom odszkodowania w wysokości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy euro. Spółka odłożyła na ten cel wiele milionów euro. W czasie II wojny światowej, pociągami NS do obozów zagłady wywieziono ponad 107 tys. holenderskich Żydów, Romów i Sinti. Holenderski przewoźnik zarobił na deportacjach ekwiwalent 2 milionów euro. NS szacuje, że odszkodowania będą przysługiwały około 6 tysiącom osób.
Odpływ na Maderze odsłonił dziwne skały. Naukowcy po raz pierwszy zbadali ich skład

Odpływ na Maderze odsłonił dziwne skały. Naukowcy po raz pierwszy zbadali ich skład

Ciekawostki
Zanieczyszczenie planety tworzywami sztucznymi weszło na kolejny poziom. Eksperci odkryli na Maderze tajemnicze niebieskie plamy na skałach. Okazało się, że to plastik, który wżera się w morskie skały. Niebieską mieszankę plastiku i skał nazwano "plastikrast". Składa się on głównie z polietylenu - najpopularniejszego składnika opakowań. Pierwszy raz naukowcy na Maderze spotkali się z tym zjawiskiem w 2016 r. Wtedy myślano, że to jednorazowy przypadek. W kolejnych latach okazało się, że liczba skał, w które zaczął wżerać się plastik, cały czas rośnie. Skały pokryte plastikrastem odsłoniła woda w trakcie odpływu. Portugalczycy nie znają jeszcze mechanizmu tworzenia się plastikrastu. Nie wiadomo też, jak działa on na morskie stworzenia.
Euro U-21. Mentalność i dyscyplina atutami Polaków.

Euro U-21. Mentalność i dyscyplina atutami Polaków. "Nigdy nie będziemy wielkimi technikami"

Piłka nożna
- Naszą zaletą jest motoryka niektórych zawodników. Kownacki, Bielik, Żurkowski to bardzo mocni zawodnicy, szybko myślący. Również dyscyplina taktyczna jest naszym atutem. Nie ma się co oszukiwać, Polacy nigdy nie byli wielkimi technikami - mówi Marek Wawrzynowski. - Tych cech zabrakło drużynie Jacka Magiery podczas mistrzostw świata U-21.
Euro U-21. Świetny mecz Żurkowskiego i Szymańskiego.

Euro U-21. Świetny mecz Żurkowskiego i Szymańskiego. "W przyszłości mogą być liderami pierwszej reprezentacji"

Piłka nożna
- Uważam, że Żurkowski i Szymański to są zawodnicy, którzy powinni być już od dobrego roku wprowadzani do pierwszej reprezentacji. I jeden i drugi to zawodnicy o świetnej mentalności i w przyszłości mogą być liderami reprezentacji - mówi Marek Wawrzynowski. - Każdy mecz to jest inna historia dlatego nie spisywałbym naszych zawodników na starty w starciach z Hiszpanią i Włochami. Mamy fajną drużynę, która może powalczyć z każdym.
Euro U-21. Polacy pokonali Belgów!

Euro U-21. Polacy pokonali Belgów! "Kilku z tych chłopaków przydałoby się w pierwszej reprezentacji"

Piłka nożna
- Cieszę się, że pokonaliśmy Belgów ale też od dawna mówię, że nie ma co się podniecać wynikami drużyn młodzieżowych. Mimo wszystko gratuluję, bo jest to duża sprawa dla tych chłopaków - mówi Marek Wawrzynowski. - Większość z nich pierwszy raz spotyka się tak dużym turniejem na którym jest wszystko idealnie poukładane.
Natalia Siwiec snuje wywody o bieliźnie

Natalia Siwiec snuje wywody o bieliźnie

Gwiazdy
Natalia Siwiec zadebiutowała na trybunach Euro 2012, zyskując tytuł "Miss Euro" i rozpoczynając karierę, która trwa do dziś. W sobotę celebrytka miała okazję wymienić się doświadczeniami na chałturze w jednym z warszawskich centrów handlowych. Natalia opowiadała o modowych upodobaniach oraz uwielbieniu do sukienek. Wywodom celebrytki o bieliźnie przysłuchiwały się 13-latki...

"Podsumowanie tygodnia". Polska na autostradzie do Euro 2020. Czy Jerzy Brzęczek znalazł optymalne ustawienie?

Piłka nożna
Reprezentacja Polski uspokoiła kibiców bardzo dobrym występem przeciwko reprezentacji Izraela. Wygrana 4:0 sprawiła, że Biało-Czerwoni mają 5 punktów przewagi nad drugim zespołem. Czy Jerzy Brzęczek znalazł idealne ustawienie dla drużyny? Ostatnie poczynania kadry podsumowali Paweł Kapusta i Mateusz Skwierawski.
El. Euro 2020. Nasz redaktor pewny awansu na mistrzostwa.

El. Euro 2020. Nasz redaktor pewny awansu na mistrzostwa. "Możemy przegrać tylko sami ze sobą"

Piłka nożna
- Możemy przegrać sami ze sobą. Jeśli nie wykażemy zaangażowania - uważa Mateusz Skwierawski. Komplet punktów po czterech meczach daje reprezentacji Polski niesamowity komfort przed kolejnymi spotkaniami.
El. Euro 2020. Polska - Izrael. Przełomowy mecz Piotra Zielińskiego?

El. Euro 2020. Polska - Izrael. Przełomowy mecz Piotra Zielińskiego? "Nie oczekujmy, że będzie liderem"

Piłka nożna
Piotr Zieliński ma za sobą bardzo dobry występ przeciwko Izraelowi. Na piłkarza Napoli spadła duża fala krytyki po poprzednich występach w narodowych barwach. - Nie oczekujmy od niego, że będzie liderem - mówi Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty.
El. Euro 2020. Polska - Izrael. Reprezentacja znalazła optymalne ustawienie?

El. Euro 2020. Polska - Izrael. Reprezentacja znalazła optymalne ustawienie? "Grzechem jest sadzać Piątka na ławce"

Piłka nożna
- Współpraca Piątka i Lewandowskiego wyglądała obiecująco. Traci na tym trochę Robert, bo widzimy go bardziej w roli pomocnika. Grzechem jest sadzać Piątka, który jest w życiowej formie i razem ratował drużynę w Macedonii czy Austrii - przekonuje Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty.
El. Euro 2020. Polska - Izrael. Jerzy Brzęczek odgryzł się dziennikarzom.

El. Euro 2020. Polska - Izrael. Jerzy Brzęczek odgryzł się dziennikarzom. "Zawsze mówi to, co ma na sercu"

Piłka nożna
Selekcjoner Jerzy Brzęczek zebrał sporo krytycznych komentarzy mimo trzech wygranych na początek eliminacji Euro 2020. Po efektownej wygranej nad Izraelem (4:0) mógł odeprzeć krytykę. - Czysto po ludzku jestem w stanie zrozumieć jego zachowanie, ale ta krytyka była w pełni uzasadniona - uważa Mateusz Skwierawski, dziennikarz WP SportoweFakty.
El. Euro 2020. Polska - Izrael. Efektowna wygrana przysłoniła mankamenty kadry?

El. Euro 2020. Polska - Izrael. Efektowna wygrana przysłoniła mankamenty kadry? "Nie chwalmy piłkarzy za bardzo"

Piłka nożna
- Nie pamiętam, kiedy wygraliśmy tak efektownie, ale spokojnie! Z czterech goli jedna bramka została wypracowana po składnej akcji - mówi Mateusz Skwierawski, redaktor WP SportoweFakty.
Quebonafide i Taco Hemingway na podwójnej randce z Igą i Natalią

Quebonafide i Taco Hemingway na podwójnej randce z Igą i Natalią

Gwiazdy
W poniedziałkowy wieczór odbył się mecz Polska-Izrael, który zakończył się wynikiem 4-0. Gole podczas eliminacji do Euro 2020 zdobył Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior. Zmagania naszych piłkarzy bacznie obserwował Quebonafide z Natalią Szroeder oraz Taco Hemingway z Igą Lis.
Bereszyński o awansie na Euro 2020.

Bereszyński o awansie na Euro 2020. "Mamy już na tyle dużą przewagę, że nie damy sobie tego wydrzeć"

Piłka nożna
Bartosz Bereszyński w rozmowie z dziennikarzami po meczu z Izraelem był pewny tego, że reprezentacja Polski awansuje na Euro 2020. Biało-Czerwoni mają na swoim koncie komplet zwycięstw i dwanaście punktów. "Jesteśmy na tyle doświadczonym zespołem i mamy już tak dużą przewagę, że nie damy sobie wydrzeć tego awansu" - mówił obrońca reprezentacji Polski.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 110następne